Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

★★★ XBOX ONE X ★★ XBOX LIVE ★★★

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir Kullanıcı, 6 Masaüstü Kullanıcı
55.128
Cevap
265
Favori
1.497.553
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Xbox >> ★★★ XBOX ONE X ★★ XBOX LIVE ★★★
Giriş
    25865 Mesaj

Destiny konusunda aslında Bungie işi çok abarttı. Sony ile birlikte Ps4 ex havası veriyorlar zaten birkaç hafta once Xbox kullanıcısının biri Bungie'ye tepkide göstermişti. Ms'inde bu konuda hatası var Bungie'yi elinden kaçırmayacaktı yada en azından multiplatform oyunlarda bile önceliğin kendisinde olmasını sağlayacaktı.
    |
    |
    Vahlok kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam birşeyi kabul etmek lazım; Sony Microsoft'un geçen yılki pazarlama rezaletini çok güzel kullanmaya devam ediyor.

Microsoft 6-7 ay gibi gayet de uzun bir Time Exc. oyun anlaşması yapıyor, forumda çıt yok. Hatta tam tersi, "time exc. çok gereksiz, sonuçta biz de oynayacağız" deniyor. Ama beta, alfa, demo önce PS4'e gelince zannedersin Exc. oyun geliyor. "Sony'e helal olsun yav, microsofta bir aduket daha" gibi yorumları gördü bu gözler:)

Horizon 2 360'a da çıkınca, "demek ki microsoft one'a güvenmiyor aga" LBP 3 PS3'e de çıkınca "adamlara helal olsun, hala destek veriyorlar" diye uzar gider. Meşhur piksel muhabbetimiz var bir de. 1 ay öncesine kadar "FPS, aksiyon oyunları One'da 1080p çalışamaz" diyen fotoğraf makinası objektifliğinde oyun prof ları vardı bu forumda. Destiny ve BF Hardline indie oyun olduğu için, One'da 1080p olacak.

Aklı başında olanlar, konsol ve oyunlardan anlayanlar bunları yemedi/yemiyor ama, ailesine karne hediyesi aldıracak küçük arkadaşlarımızın kafası karışıyor tabii. Bilirsin, Türkiye'nin 1 numaralı karne hediyesidir playstation..

Neyse ki Kinect'siz paket ve Halo, Horizon gibi Exc. oyunlarla One'ın satışları ciddi oranda artınca, Sony'nin pazarlama politikaları mecburen değişecek. Sonunda da, böyle saçma sapan yorumlar azalacak.
    mRt_007 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1971 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: bluelabel

Hocam birşeyi kabul etmek lazım; Sony Microsoft'un geçen yılki pazarlama rezaletini çok güzel kullanmaya devam ediyor.

Microsoft 6-7 ay gibi gayet de uzun bir Time Exc. oyun anlaşması yapıyor, forumda çıt yok. Hatta tam tersi, "time exc. çok gereksiz, sonuçta biz de oynayacağız" deniyor. Ama beta, alfa, demo önce PS4'e gelince zannedersin Exc. oyun geliyor. "Sony'e helal olsun yav, microsofta bir aduket daha" gibi yorumları gördü bu gözler:)

Horizon 2 360'a da çıkınca, "demek ki microsoft one'a güvenmiyor aga" LBP 3 PS3'e de çıkınca "adamlara helal olsun, hala destek veriyorlar" diye uzar gider. Meşhur piksel muhabbetimiz var bir de. 1 ay öncesine kadar "FPS, aksiyon oyunları One'da 1080p çalışamaz" diyen fotoğraf makinası objektifliğinde oyun prof ları vardı bu forumda. Destiny ve BF Hardline indie oyun olduğu için, One'da 1080p olacak.

Aklı başında olanlar, konsol ve oyunlardan anlayanlar bunları yemedi/yemiyor ama, ailesine karne hediyesi aldıracak küçük arkadaşlarımızın kafası karışıyor tabii. Bilirsin, Türkiye'nin 1 numaralı karne hediyesidir playstation..

Neyse ki Kinect'siz paket ve Halo, Horizon gibi Exc. oyunlarla One'ın satışları ciddi oranda artınca, Sony'nin pazarlama politikaları mecburen değişecek. Sonunda da, böyle saçma sapan yorumlar azalacak.

Hocamo yorumlar azalmaz, azalamaz. Hem bunları söyleyenlerin uzun süre sığınacakları son bir kaleleri daha var "Sony bize Tr dublaj oyun verdi , pis micro ne verdi". Herif bilmiyor önündeki bilgisayarın işletim sisteminde evindeki konsoldan altmış kat daha fazla türkçeye çevirilmiş döküman var. Sony türkiyedeji pazarı ve dublaj ve çeviri işlerinin inanılmaz uygun fiyatını gördü; başladı. Microsoftda Türkiyedi bu pazarı görünce basıp parayı Türkçe dublaj oyun , hatta ve hatta LIVE için Tr dublaj dizi işine girecektir. Onlar o zaman susarlar anca

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
    931 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Hakimichi-kun

quote:

Hocamo yorumlar azalmaz, azalamaz. Hem bunları söyleyenlerin uzun süre sığınacakları son bir kaleleri daha var "Sony bize Tr dublaj oyun verdi , pis micro ne verdi". Herif bilmiyor önündeki bilgisayarın işletim sisteminde evindeki konsoldan altmış kat daha fazla türkçeye çevirilmiş döküman var. Sony türkiyedeji pazarı ve dublaj ve çeviri işlerinin inanılmaz uygun fiyatını gördü; başladı. Microsoftda Türkiyedi bu pazarı görünce basıp parayı Türkçe dublaj oyun , hatta ve hatta LIVE için Tr dublaj dizi işine girecektir. Onlar o zaman susarlar anca

Sen de gitmişsin verdiğin örneğe bak, işletim sistemi ile oyunlar aynı kefede mi? Playstation çoğu insan için bir tutkudur ve adında saklıdır o, evet MS'nin bu konuda adım atması daha zor, önce Türkiye'de daha çok akılda kalması lazım ama bunu nasıl yaparlar sürpriz ataklarla.Yine diyorum MS için TR oyun yapmak Sony'den daha zor ama buna rağmen çıkarsınlar Halo'yu Türkçe alt yazı mesela, o zaman millet de desin ki bak Xbox One da Türkçe diye.İşletim sistemi kusura bakma da çok yanlış bir örnek.

• Binbaşı
    1971 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Degethyus

quote:

Orijinalden alıntı: Hakimichi-kun

quote:

Sen de gitmişsin verdiğin örneğe bak, işletim sistemi ile oyunlar aynı kefede mi? Playstation çoğu insan için bir tutkudur ve adında saklıdır o, evet MS'nin bu konuda adım atması daha zor, önce Türkiye'de daha çok akılda kalması lazım ama bunu nasıl yaparlar sürpriz ataklarla.Yine diyorum MS için TR oyun yapmak Sony'den daha zor ama buna rağmen çıkarsınlar Halo'yu Türkçe alt yazı mesela, o zaman millet de desin ki bak Xbox One da Türkçe diye.İşletim sistemi kusura bakma da çok yanlış bir örnek.

Sen bilgisayar parçası tabanlı bir cihazı "tutku" olarak adlandırabiliyorsan, ben de hersene 150 milyondan fazla satan bir yazılım olan windowsu birer yazılım olan konsol oyunları ile mukayese edebilirim. O işletim sistemi Türkçe olmasaydı, bugün Türkiyedeki bilgisayar kullanıcısı sayısı şuankinin yarısı olurdu. Windows 8 deki sadece kullanım talimatı metinlerinden 7-8 tane oyunluk diyalog çıkar, adam parasını verip bunu zamanında Türkçeye çevirtip çıkardıysa, demekki bu ülkede ciddi pazar payı olduğuna inanıyor. Microsoft kendi başına, şirket hissesi olarak ele alındığında, Sonyden 12 kat daha büyük ve zengin bir şirket. Türkiyede xbox yaygınlaşsın Türkçe oyunları yağdıracaktır

• Binbaşı
    1868 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kendimce

quote:

Orijinalden alıntı: Razura

Phil Spencer bir geldi, pir geldi valla. Xbox One herkesin en başından beri istediği konsol haline gelecek. Xbox Feedback sitesi açılmış, kullanıcılar konsolla ilgili isteklerini belirtip geri bildirimde bulunuyorlar. Şu an en çok istenilen özellikler sıralaması;

1. Pre-order/Pre-load digitally - 5,164 Votes
    2. Backwards Compatibility with Xbox 360 - 4,479 Votes
    3. Lower price of Digital Copies of Xbox One Titles - 3,304 Votes
    4. "Low Battery" Notification for controllers. - 3,224 Votes
    5. Xbox Music in Background - 2,395 Votes
    6. Pre order bonuses for digital games - 2,344 Votes
    7. Discount On Digital Games - 2,287 Votes
    8. Background image on the dashboard - 2,005 Votes
    9. Personalize Home Screen Background - 1,994 Votes
    10. Cortana on xbox - 1,963 Votes
    11. Reboot Banjo-Kazooie, Conker and Viva Pinata - 1,898 Votes
    12. More Benefits purchasing DIGITAL over Retail Copy - 1,864
    13. Free Movies With Gold - 1,828 Votes
    14. Add an Upcomming Game Calendar App - 1,735 Votes
    15. Better UI customization for users. - 1,729 Votes
    16. Better integrated DLNA Support - 1,625 Votes
    17. Mass delete recorded clips - 1,532 Votes
    18. Description of Updates - 1,488 Votes
    19. Bring back 1 vs. 100! - 1,487 Votes
    20. Access to FULL XBOX STORE from smartglass - 1,460 Votes

http://xbox.uservoice.com/

Bence bu fırsatı oyunlara türkçe eklenmesi için kullanmak gerek.ingilizcesi iyi olan biri yazsın bizlerde oylayalim.

listeye ilk baktigim inan hocam aklima ilk bu geldi benimde icimizden biri halletse super olur en azindan dikkat ceker

|
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    Ben konsollardan pek anlamam ama bir ay kadar xbox 360 sahibi olmuş biriyim.Playstation 3 ü kafelerde oynardım ve hiç zevk almazdım.

Örnek vermek gerekirse xbox=vespa ps=yamaha ikiside kaliteli ama vespa dedimmi bir fark yaratır her zaman.

Şimdi gel gelelim yeni nesillere evet ps4 ün özellikleri daha iyi ama araba isterse ferrari olsun sürücüsü kötü olduktan sonra neye

yarar.Bütün ps4 ve xbox1 karşılaştırmalarına baktığımda xbox1 ın grafik detayları hep daha canlıydı ve detaylıydı.İsterse 2096 p oynatsın....

Türkiye'deki fiyatlara gelirsek şuan internet sitelerinde gördüğüm en ucuz ps4 1.100 liraydı xbox one 1800 den satıyorlar.Sanırım bu fiyat farkı

xbox ın daha Türkiye'ye satışa çıkmamasından kaynaklı.Xbox1 1300-1400 tl civarında olsaydı xbox derdim. Şuanki fiyatları baz alırsak ps4 tabiki.

Ama fiyatlar birbirine yakın olsaydı xbox1 derdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi just4techno -- 13 Haziran 2014; 10:09:49 >

• Binbaşı
    1913 Mesaj

İşin komik tarafı Sony yetkililerinde biri E3 Electronic Arts (hani şu birilerine göre MS yalakası olan EA) sunumunda hardline betası bizde diye haber verip birde 1080p 60fps vurgusu yapıyor 2 konsola da aynı piksel ve fps değerleriyle çıkacağı açıklandığı halde.Bu nesil sonunda bile her hangi bir oyun Xbox One da aynı değerlere sahip olsa hatta Xbox Oneda daha güzel görünse de yine de ama PS4 daha kuvvetli diyenler çıkacaktır.

Türkiye destek olayının abartılması ayrı bir konu zaten ilk Türkçe arayüzün Xbox 360 için çıktığını daha sonra PS3 için çıktığını şu an bile Türkiye ye gelmediği halde Xbox One için Smartglass uygulamasının Türkçesinin çıktığı ama PS4 uygulamasının halâ Türkçesinin gelmediğini kimse bilmiyor sanırım. MS Türkçe oyun çıkarmıyor demek daha doğru olur onu da bu nesilde yapar umarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi md07tr -- 13 Haziran 2014; 10:45:48 >
    |
    |
    Bahsedilenler: bluelabel , Hakimichi-kun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi charli293 -- 13 Haziran 2014; 11:05:32 >

Orijinalden alıntı: charli293

Arkadaslar 3 aydir ps4 sahibiyim sizce satip ps4 e gecmelimiyim,gecersem bunun sebebleri neler olmali sizce

Bahsettiğin cihazlar arasında hiç bir fark yok.. Hatta ps4 oyunlarını aynen oynamaya devam edebilirsin...
    382 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: angelus26

quote:

Arkadaslar 3 aydir ps4 sahibiyim sizce satip ps4 e gecmelimiyim,gecersem bunun sebebleri neler olmali sizce

Bahsettiğin cihazlar arasında hiç bir fark yok.. Hatta ps4 oyunlarını aynen oynamaya devam edebilirsin...

Duzeltildi :)

|
    |

Elimden yaklaşık 5 adet Ps 4 geçti, bunların sadece 2 tanesini bir süre kullandım. Ps tarafında her şey iyi güzel, ancak arkadaş ortamınız neredeyse sizin de orada olmanız gerekiyor diye düşünüyorum. Konsol güçlüdür, güçsüzdür muhabbetlerine hiç girmeyeceğim (yeterince okuduk).

The Order 1886 ve Uncharted 4 dışında eksiklik hissedeceğimi hiç sanmıyorum. Yeni kinect'siz xbox one ile beraber, Call of Duty Advanced Warfare'da görüşmek ümidiyle. :)

Herkese iyi eğlenceler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeyazBüyü -- 13 Haziran 2014; 11:23:40 >

Orijinalden alıntı: BeyazBüyü

Mevcut xbox one paketine (içerisinde sırf kinect ve daha pahalı olduğu için) karşı çıkıyordum. Ancak yeni kinect'siz paketi kısmetse Kasım 2014'de almayı planlıyorum.

Elimden yaklaşık 5 adet Ps 4 geçti, bunların sadece 2 tanesini bir süre kullandım. Ps tarafında her şey iyi güzel, ancak arkadaş ortamınız neredeyse sizin de orada olmanız gerekiyor diye düşünüyorum. Konsol güçlüdür, güçsüzdür muhabbetlerine hiç girmeyeceğim (yeterince okuduk).

The Order 1886 ve Uncharted 4 dışında eksiklik hissedeceğimi hiç sanmıyorum. Yeni kinect'siz xbox one ile beraber, Call of Duty Advanced Warfare'da görüşmek ümidiyle. :)

Herkese iyi eğlenceler.

Şimdiden hayırlı olsun en son almayı düşünmüyordun demek Kinect'siz paket seninde gönlünü kazandı. :))

• Binbaşı
    1510 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: md07tr

İşin komik tarafı Sony yetkililerinde biri E3 Electronic Arts (hani şu birilerine göre MS yalakası olan EA) sunumunda hardline betası bizde diye haber verip birde 1080p 60fps vurgusu yapıyor 2 konsola da aynı piksel ve fps değerleriyle çıkacağı açıklandığı halde.Bu nesil sonunda bile her hangi bir oyun Xbox One da aynı değerlere sahip olsa hatta Xbox Oneda daha güzel görünse de yine de ama PS4 daha kuvvetli diyenler çıkacaktır.

Türkiye destek olayının abartılması ayrı bir konu zaten ilk Türkçe arayüzün Xbox 360 için çıktığını daha sonra PS3 için çıktığını şu an bile Türkiye ye gelmediği halde Xbox One için Smartglass uygulamasının Türkçesinin çıktığı ama PS4 uygulamasının halâ Türkçesinin gelmediğini kimse bilmiyor sanırım. MS Türkçe oyun çıkarmıyor demek daha doğru olur onu da bu nesilde yapar umarım.

TR apple store'da indirilebilir duruma geldi mi smartglass, yoksa halen US store'dan mı indirmek gerekiyor

• Binbaşı
    1913 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: panama

quote:

Orijinalden alıntı: md07tr

TR apple store'da indirilebilir duruma geldi mi smartglass, yoksa halen US store'dan mı indirmek gerekiyor

App storedan indirmedim apk paylaşmıştı bir arkadaş Türkiye çıkışıyla TR App Store ve Android app Tr için indirilebilir olacaktır.
    Ben telefona kurdum One almamış olmama rağmen nasipse çıkış günü alıcam 05.09.2014
    |
    |

• Yarbay
    25865 Mesaj

Hocam ben One alan vatan hainidir. Türkler dostumuz Japonların ürününü almalı ve Gevur Ms'den uzak durmalı gibisinden mesajları bile okudum artık adam Japonları Müslüman sanıyorsa :))). Ps4 almayı bende düşünmüyor değilim sonuçta ikinci el ve oyun bulma ülkemizde çok rahat ama sırf su kitle yüzünden cihazdan acayip soğuyorum bildiğin tapıyorlar:)

Karne hediye durumu ayrı bomba Ps bolumunde az mı derslerim kötü ailem Ps'i kaldırdı baslıkları acıldı bunu soyleyenler sonra bir bakıyorsun orada burada laf geçirmenin derdinde maalesef ülkemizde acayip bir Ps kitlesi var. Bir nesilde Cross Chat'i getiremeyen Sony ve bu nesilde bunlar hataydı hop bir güncelleme ile çözen Ms var ;) adamlar hala ID ve bölge değişikliği istiyor Sony cephesi ise serverlarda sorun olur diyor :)))
    |
    |
    bluelabel kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Arkadaslar 3 aydir ps4 sahibiyim sizce satip xbox one e gecmelimiyim,gecersem bunun sebebleri neler olmali sizce

Hocam zamanında PS4 daha çok hoşuna gitmiş ki, PS4 almışsın. Memnunsan One'a geçmek için bir sebep yok. Aynı şey One sahipleri için de geçerli zaten. Olay pikseli Türkçesi japoncası x oyun y oyunu döver değil, senin konsoldan memnun olup olmaman. Özetle senin kararın yani, bizim önerilerimiz değil.

Orijinalden alıntı: mRt_007

Hocam ben One alan vatan hainidir. Türkler dostumuz Japonların ürününü almalı ve Gevur Ms'den uzak durmalı gibisinden mesajları bile okudum artık adam Japonları Müslüman sanıyorsa :))). Ps4 almayı bende düşünmüyor değilim sonuçta ikinci el ve oyun bulma ülkemizde çok rahat ama sırf su kitle yüzünden cihazdan acayip soğuyorum bildiğin tapıyorlar:)

Karne hediye durumu ayrı bomba Ps bolumunde az mı derslerim kötü ailem Ps'i kaldırdı baslıkları acıldı bunu soyleyenler sonra bir bakıyorsun orada burada laf geçirmenin derdinde maalesef ülkemizde acayip bir Ps kitlesi var. Bir nesilde Cross Chat'i getiremeyen Sony ve bu nesilde bunlar hataydı hop bir güncelleme ile çözen Ms var ;) adamlar hala ID ve bölge değişikliği istiyor Sony cephesi ise serverlarda sorun olur diyor :)))

Irkci misiniz yoksa dinci mi ? Bence her ikiside var gibi. Ne alakali alacaginiz urun ile ureticinin ulusu

• Yarbay
    7476 Mesaj

O yorumları arkadaş yapmıyor hocam, PS bölümünde bazı fanlar öyle düşünüyor:)
    Celtic Warrior kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Celtic Warrior

quote:

Orijinalden alıntı: mRt_007

Irkci misiniz yoksa dinci mi ? Bence her ikiside var gibi. Ne alakali alacaginiz urun ile ureticinin ulusu

Yazılan mesajı once bir oku basından sonundan kesip kafanda kopyala yapıştır yapıp sonra yorumlama.

HızlıCevap
Reklamlar
son dakika
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,687
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.