Şimdi Ara

XBox One X Aldim Soru Cevap

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
4
Favori
6.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Az once, ilk duyuruldugunda on siparis vermis oldugum X Box One X'im elime ulasti. Buradan bilgi ve deneyimlerimi aktaracagim.

Siyah bir kutuda geliyor. Onunde Project Scorpio Edition Disinda bir sey yazmiyor.

Yaninda ise 4K, HDR hakkinda ufak bir bilgi vermesinin yaninda kutunun icerikleri belirtilmis

Kutu ilk acildiginda zarif bir tasarim karsiliyor. 3 adet kagit var. Gold icin kod ve kurulum icin bilgi var.

Cikan belgeler bunlar

Boyut olarak Xbox One S ile ayni boyda ve tasarimda. Ilk bakista goze carpan renk disinda disk cikarma tusunun altta degil ustte olmasi. Bunun disinda disk yuvasinin da gizli gozukmesi.

Altta da playstation 4'um ve 4 pro'm var. Ebat olarak umarim yardimci olur.

Ilk xbox one ile cektigim fotograflari da sonra koyacagim. Kurulumu zannediyorum ki anca yarin yapabilecegim. Elimden geldigince yarin deneyimlerimi aktarmaya baslayacagim.

edit 1 -

Klasik controller'in uzerinde yesil fontta project scorpio goze carpiyor.

Xbox one controller ile kiyaslamasi.

Kiyaslamak amaciyla,sirasiyla, xbox one, xbox one S, xbox one X controllerlari.

edit 2 -

Nereden pre-order edip aldigimi merak edenler icin EBGames Canada'dan aldim. (https://www.ebgames.ca/xboxonex) Vergisiyle 670 $ CAD'a geldi.

Kurulumu ve xbox one (1st gen) ile boyut kiyaslamasini yarin yapacagim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dievas -- 8 Kasım 2017; 6:43:26 >

• benimki hepinizle görüşmemi yasaklar. 25 yıllık lise arkadaşımla evin bir ışık yanındaki starbucksta 2 saat oturma limitim var.

Türkiye Avrupa birliğinin 32 maddelik maastricht kriterlerini geçer, siz benimle görüşme kriterlerini geçemezsiniz. durum bu yapacak bişey yok. neyse çok konuştum ben örgüye devam edeyim ) şaka maka bulaşıktan geliyorum ilanı rest yedik bu gün.

1000 çalışanlı bir şirketin sahibi demişti bana evlendinmi erkeklik gömleğini katlayıp dolaba koyuyorsun demişti. bende la buda abartıyor parmağıyla 3ü gösterse 3 tane müdürü işten atarlar buda evde tam kılıbıkmış demiştim.

şimdi eski arkadaşlarım biz seni bu hallerde görecekmiydik diyorlar. bir ara bayan bir arkadaş seni baba olarak görmek o kadar değişik geliyorki falan dedi yanındakilerde evet öyle falan dediler la havle vela kuvvete dedim içimden. bir diğeri kızın büyüyünce kıyafetlerine karışacakmısın diye sordu tabiki karışacam diyemedim. kızım ne giyeceğini zaten bilir o yüzden karışmam dedim. baba motoru sattırdı evlendin artık bilmemne, anne sosyal hayatı sıfırladı işten çıktın dışarda ne işin var eve git evde karın tek... millet evlenmemi beklemiş sanki her yerden baskı sıkıştırma intikam. çok zor durumdayım anlatamam. :)
  • kardeş bekarsın galiba, ben hanıma her türlü oyunu oynadım ama o hala bana masaüstü pc sini bile fazla buluyor. konsol hayal yani, sana baktım 4 konsol 1 dolapta içim gitti
  • Hayırlı olsun güle güle kullan

Dün bütün günüm hariciden dahili'ye oyunları transfer etmek ile geçti. Benim gibi tüm oyunları harici'de olup dahili'ye taşıyacaklar işlemi mümkünse gece başlatsın :) Ama buna değecek kesinlikle çünkü dahili hdd cidden çok hızlı.
  • Xbox one s içinde olan oyunlarımı one x ' e iki konsolu birbirine bağlayarak yapabilir miyiz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasinsulun

Xbox one s içinde olan oyunlarımı one x ' e iki konsolu birbirine bağlayarak yapabilir miyiz ?

Evet yapabilirsin

https://support.xbox.com/tr-TR/xbox-one/console/enable-network-game-transfer-xbox-one
  • MetalWave kullanıcısına yanıt
    bekar degilim. Biraz isim geregi biraz da hobi...
  • Iphone x 'de araya skistirmis hayirli olsun kardesim
  • Mangır var huzur var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • garip bir soru: 2 account'tan biriyle aldığın oyun ve gold üyelik ile, 2 xboxtan aynı oyunu açıp multiplayer oynanabiliyor mu?

bir nevi aynı evin içinde kardeşlik yapmış gibi olunacak ama emin olamadım atladığım bir konu var mı diye...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GCGorusu -- 9 Kasım 2017; 16:26:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FIR_Lama

garip bir soru: 2 account'tan biriyle aldığın oyun ve gold üyelik ile, 2 xboxtan aynı oyunu açıp multiplayer oynanabiliyor mu?

bir nevi aynı evin içinde kardeşlik yapmış gibi olunacak ama emin olamadım atladığım bir konu var mı diye...

kendime cevap: evet dediğim şekilde oldu... dün akşam eşimle beraber bu düzende destiny 2 oynadık

tam olarak yapı şöyle: gold ve oyuna sahip olan 1. account bir 1. konsolu ev konsolu ilan ediyor, 2. hesap o konsola girip oyunu açıp gold üyelikten faydalanabiliyor... 2. konsola da gold sahibi 1. account kendi giriş yapıp oyununu oynayabiliyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GCGorusu -- 10 Kasım 2017; 11:24:3 >
  • Güle güle kullanin
    Ekonomik durumu düzeltiyim alacam bende 65 inç samsung 4k bide xbox öne x

Şimdilik öne s le idare edecez zaten tv de 1080 p

Komple degistirecem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi classlord -- 10 Kasım 2017; 10:42:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: classlord

Güle güle kullanin
    Ekonomik durumu düzeltiyim alacam bende 65 inç samsung 4k bide xbox öne x

Şimdilik öne s le idare edecez zaten tv de 1080 p

Komple degistirecem

keyif oyunlarında büyük ekran çok güzel ama rekabetçi oyunlar oynamak için tüm ekranın tek bakışta görülebilmesi önemli :) dün ilk kez 55inch'ten 14inch ekrana geçince farkettim ki tüm aksiyonun daha rahat görülebilmesi performansı olumlu etkiliyor crucible'da :)
  • One S ile One X arasında oyunları transfer etmek için "Network transfer" özelliğini denediniz mi? Ben uğraşıyorum, cihazlar birbirini görüp oyunları listeyelip kuyruğa atıyor ama kopyalama yapmıyor.
  • Gerçekten çok iyi konsol olmuş. Oyunları HDD'den transfer ettim sıkıntı yaşamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MetalWave

kardeş bekarsın galiba, ben hanıma her türlü oyunu oynadım ama o hala bana masaüstü pc sini bile fazla buluyor. konsol hayal yani, sana baktım 4 konsol 1 dolapta içim gitti

Evliyim 2 aylık ,sen benim sistemi gör birde ama açığ oynayamıyorum pek , tripten.Xbox one x i aldım biblo duruyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Witcher 3 deneyin bi, ALLAHIN belası ps4 proda oyun kasıyor

• drejtc kullanıcısına yanıt
    Şuan 900p 60fps' de çalışıyor.

Gelecek güncelleme ile 4k 30fps'de çalışacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bgrn7

Şuan 900p 60fps' de çalışıyor.

Gelecek güncelleme ile 4k 30fps'de çalışacak.

Ciddimisin hocam, şuan proda 1080p de 25 fps oynuyorum

Kırar parçalarım ulan bu makinayı

• Gule gule kullanin.Benim merak ettigim sey xbox one da usb kulakliklardan ses alamiyorduk ps4 de ise tak calistir her usb kulakligi kullanabiliyoruz.X1X de ps4deki gibi usb kulakliklar kullanabiliniyor mu???

• quote:

Orijinalden alıntı: Dark Poison

Gule gule kullanin.Benim merak ettigim sey xbox one da usb kulakliklardan ses alamiyorduk ps4 de ise tak calistir her usb kulakligi kullanabiliyoruz.X1X de ps4deki gibi usb kulakliklar kullanabiliniyor mu???

Yanlış bilgi hocam, ps her USB kulaklığı çalıştırır diye bir durum yok aynı şekilde xbox one da USB kulaklıklar çalışmaz diyede bir durum yok cihazlara özel USB kulaklıkları seçmeniz gerek her iki model içinde kulaklık var USB dongle ile çalışan tavsiye verebilirim, bunun dışında her iki cihaza dada kullanabileceğiniz (ps slim hariç) optik çıkışlı reciver ı olan kablosuz bir kulaklık daha kullanışlı olur iki cihazda sahip olacaksanız

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.