Şimdi Ara

Xbox One X | 4K HDR - 6TF (90. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.520
Cevap
18
Favori
117.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım.mediamarkttan aldım

kutudan cıkan 14 günlük gold ve game passi başlattım. sorum şu ; games pass , gold , ea acces bunların 3 üyeliğindede kardeşlik yapılabliyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlfieLowis

quote:

Orijinalden alıntı: Zala_

Oyun dünyasının dahilerinden kabul edilen Kojime demiş ki ; benim oyun yapmam bir şefin yeni malzemelerle yeni bir tarifi yeni bir pişirme tekniği ile pişirmesine benziyor demiş.Yeni teknikler,yeni deneyimler ve belli bir maliyet-emek ile tat üzerinde son ayarlamaları yapmaya benziyor gibisinden bir şeyler demiş.

Adamın yeni yaptığı oyunun teaserını anlamak güçtü zaten.Nasıl bir dünyası var acaba

Microsoft'a Kojima ve Miyazaki (dark souls serisi ) gibi adamlar lazım.

MS gayet Dashboard u tekrar tekrar dizayn etmekle, iste xbox app uzerinden party ye katilma, archievement tracking,yeni excleri windows ile cikartip game passa sunmakla ugrasmasini cok seviyor. Ne yapsin bu tarz da linear dusunen adamlari. Gitsin scalebound u iptal etsin. Sonra desin ki " biz oyuncular icin iyi olani yaptik" ve sonra yine sozde " oyuncular icin" game pass i cikariyoruz desin. Bir de ustune gold games ler downgrade yesin😂😂

MS ye gercekten cok tesekkur etmeliyiz. Onlar hep bizim icin " en iyi " olanini dusunme derdinde 😂

aslında MS'in yaptıklarına karşı oyuncular da çok ikiyüzlü davranıyor... "PC süper, çünkü Steam var" diyen oyuncular, microsoft dönüp de "artık oyunlar hesabınıza bağlanacak, hesabınızla giriş yaptığınız her yerden oynayacaksınız" dediğinde ağlaya ağlaya isyan edip, gömdüler xbox one'ı... ama hani oyuncular steam'e hastaydı? microsoft konsolda steam modelini getirmek istedi... ne oldu? dalga geçildi... ama kaç oyuncu biliyordu ms'in oyunculara yaptığı anketleri... "dijital oyunları %kaç fiyatına geri satmayı düşünürsünüz" diye soruyordu anketler zamanında... ama yok, tu kaka ilan edip gömdüler...

diğer bir taraftan oyuncuların "illa aldığımız her oyun 500 saat olmalı, bitmemeli" tarzı istekleri bir çok oyunu iptal ettirdi... "ohaaa killzone süpeer" diyen, yada "hala en iyi CoD oyunu modern warfare'dir, çernobil görevini asla unutmam" diyenler bugün 10 saatlik oyunlar için "çöp ya, ikinci el alır satarım" diyor...

ha en iyiyi düşünme kısmında yıllarca external harddiske izin vermeyen ps4 mü kullanıcı dostu? yoksa konsoldan stream açtığında oyunu pencereye alması mı kullanıcı dostu? oyun arşivini görmek için 10-15 item sağa kaydırmak mı rahatlık? yoksa oyunları harddiske kayıtta ufacık süre limitlerinin olması mı büyük keyif? insanlar "sony şöyle güzel, böyle güzel" derken daha hesap bölgeni değiştirmene bile izin vermeyen bir sistemi övdüğünü bilsin... ben xbox live üyesi olduğumda türkiyede yaşamıyordum... ama türkiyeye taşınınca hemen bölgemi değiştirdim, kredi kartlarımı tanımladım, kullanmaya devam ediyorum... playstationda ise hesabımda yüzlerce oyun var ama yeni oyun alamıyorum çünkü türk kredi kartımı o hesapta kullanamıyorum... e bölge de değiştiremiyorum... ya bütün achievementlardan vazgeçip farklı bir isimle hesap açmak zorundayım, yada internetten bölgeme uygun hediye çekleri satın alıp, yükleyip o şekilde devam etmeliyim... sağolsun, var olsun Sony, beni süper düşünüyor... almak için bin takla atmak zorunda olduğumda neyleyim kojima oyununu...

bütün bu yazılanlardan yanlış da anlaşılmayim, "xbox ne eylerse güzel eyler" gibi bir duruşum da yok... mesela türkiye ülke yönetimi "oyun" kelimesinden hiçbir şey anlamayan bir ekibin elinde... Gears of War serisi türkiye dijital marketinde yıllarca satılmadı... bir çok klasik hala satılmıyor... bazı klasik serilerin bazı oyunları eksik... daha gamer tag'lerini bile paylaşamazlar bir qwik, p3 yada majornelson gibi çünkü oyuncu değiller... ama bunlar ayrı meseleler...

yıllardır bütün konsolları kullanmaya çalışıyorum... ve hep dediğim "hiç biri yanlış seçim değil"... eğer oyuncular izin verselerdi microsoftun çok güzel bir planı vardı... artık kısmetse gelecek jenerasyona... yalnız yazdığım olaylar yüzünden diğer oyunculardan soğudum... kendim çalıp kendim oynuyorum blogumda(parasını verip yazmaya da devam edeceğim) :)

• sardemir kullanıcısına yanıt
    Yapılabiliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zala_ kullanıcısına yanıt
    Tşk ederim kardeş.
  • " eğer oyuncular izin verselerdi microsoftun çok güzel bir planı vardı." derken 2013 deki konsol arti dekoder politikalarindan bahsetmiyorsunuz sanirim?

MS yi iyi anliyorum. Onlarin yerinde para kazanmak isteyen kim olursa olsun sanirim ayni seyi yapardi.

Onlarin iki tane marketi vardi. Bir tanesi windows, digeri xbox idi . Phil geldikten sonra bunlari birlestirip tek market haline getirdiler. Ve Bu da kullanicilarinin aklini iyice karistirdi. Bir tanesi ben xbox mi alayim yoksa PC mi setup yapiyim diyor, digeri de ben xbox aliyim PC kalsin, 3.party oyunlarla oldukca iyiyim diyor. Tabi dediginiz gibi secimler kesinlikle yanlis karar degil.

Ben sadece mantik yurutuyorum.PC si olan bir kisinin Xbox i almak icin hicbir sebebi yok. Cunku bu bahsettigim market birlesiminin ayni yerde olmasi, bizi buraya PC mi xbox mi ya getirdi.

PC nin anlami oyundan daha fazla sey sunarken, xbox bunu yapamiyor.Eger MS kalkip, bizim oyunlarimiz var bunlari " anywhere titles" da sunuyoruz diyorsa ben de " neden xbox alayim"? Derim. Bu anywhere titles denen olay bana kalirsa sadece para kazanmak icin. Ne oyun satmak, ne de oyun gelirlerinden studyoya yatirim yapip siradaki oyunlari dusunmek.zamani kurtarip urunu insanlarin gozunde daha estektik gostermek

Bu olay sadece bu gen de oyuncu cekmeye calisip, para kazanmak.Eger ben bu denli oyunlari PC uzerinden de oynayabiliyorsam ve ayni zamanda console uzerinde oyun oynamak istiyorsam, ya nintendo yu secerim, yada PS secerim. Eger cok fazlasini istiyorsam pc nintendo ve ps kombinasyonu yaparim.

Kisisel olarak sadece PS daha agir basabilir. Bu anlamda PS oyunlarinin sadece PS uzerinde olmasi sebebiyle(PS now sistemini gormezden geliyorum cunku cok erken onun icin) Ilk onceligim PS olur. Burada MS nin hicbir sorunu olmamasi lazim, cunku ben onlarin oyunlarini Windows uzerinden oynuyorum. Zaten bunlari phil de soyluyor " insanlar oyunlarimizin olmadigini soyluyorlar ama bizim yeteri kadar oyunlarimiz var " adam sadece oyun ile ilgili bahsediyor.Ve bu da gercek oyunlari var Ama windows uzerinde var.

Bu yuruttugu politika bana diyorki , xbox alma bosuna gold uyelik de verme , sonra aksesurlarini da alma. Git daha uygun ve daha fazla seyler yapabilecegin bir PC de oyunlarimizi oyna .

Ben 2020 den sonra da Donanimlar ne olursa olsun PS5 in bir sonraki xbox dan daha fazla secilecegini dusunuyorum.Cunku MS nin soyledigi ve yaptigi haraketler kimseye guven vermiyor. Ama diger yandan Sony diyor ki " Bizim yeteri kadar oyun studyolarimiz " var. bunun anlami demek ki biz ps110 da ciksa kaliteli oyun yapmaya devam edecegiz.

Peki MS ne gibi izlenim veriyor.Time exclusives, better dashboard , better services, better game community, better game controller, better game additional contents, better resolutions etc. Hep better, hep bir oyun harici daha detayli islevlerin uzerinde vurgu yapilmasi.

Kimsenin 1440 p umrunda degil. Eger umurlarinda olsaydi e3 de ilk bahsedecegi seylerden biri bunlar olurdu. MS eger xbox almamizi istiyorsa, xbox a daha fazla ozel oyun cikarmak zorunda. Eger bunu kelime oyunlari yaparak" windows n xbox exclusive " diye yine ilk tercih edilecek olan PS olur.

Burada bahsettiginiz Kredi karti hatasi, gibi sony nin sacma sapan sorunlarini gormezden gelebiliriz cunku bu strateji de kotunun iyisini kullanmis oluyorsunuz.

Edit. Bu arada akliniza gelebilir. Neden xbox kullaniyorsunuz bunlari bildiginiz halde diye. xbox 360 kullanmadigim icin , halo serisi icin xbox aldim. cunku halo collection sadece xbox uzerinde var ve bu da xbox almami sagladi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cityzens -- 19 Şubat 2018; 18:25:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: AlfieLowis

" eğer oyuncular izin verselerdi microsoftun çok güzel bir planı vardı." derken 2013 deki konsol arti dekoder politikalarindan bahsetmiyorsunuz sanirim?

MS yi iyi anliyorum. Onlarin yerinde para kazanmak isteyen kim olursa olsun sanirim ayni seyi yapardi.

Onlarin iki tane marketi vardi. Bir tanesi windows, digeri xbox idi . Phil geldikten sonra bunlari birlestirip tek market haline getirdiler. Ve Bu da kullanicilarinin aklini iyice karistirdi. Bir tanesi ben xbox mi alayim yoksa PC mi setup yapiyim diyor, digeri de ben xbox aliyim PC kalsin, 3.party oyunlarla oldukca iyiyim diyor. Tabi dediginiz gibi secimler kesinlikle yanlis karar degil.

Ben sadece mantik yurutuyorum.PC si olan bir kisinin Xbox i almak icin hicbir sebebi yok. Cunku bu bahsettigim market birlesiminin ayni yerde olmasi, bizi buraya PC mi xbox mi ya getirdi.

PC nin anlami oyundan daha fazla sey sunarken, xbox bunu yapamiyor.Eger MS kalkip, bizim oyunlarimiz var bunlari " anywhere titles" da sunuyoruz diyorsa ben de " neden xbox alayim"? Derim. Bu anywhere titles denen olay bana kalirsa sadece para kazanmak icin. Ne oyun satmak, ne de oyun gelirlerinden studyoya yatirim yapip siradaki oyunlari dusunmek.zamani kurtarip urunu insanlarin gozunde daha estektik gostermek

Bu olay sadece bu gen de oyuncu cekmeye calisip, para kazanmak.Eger ben bu denli oyunlari PC uzerinden de oynayabiliyorsam ve ayni zamanda console uzerinde oyun oynamak istiyorsam, ya nintendo yu secerim, yada PS secerim. Eger cok fazlasini istiyorsam pc nintendo ve ps kombinasyonu yaparim.

Kisisel olarak sadece PS daha agir basabilir. Bu anlamda PS oyunlarinin sadece PS uzerinde olmasi sebebiyle(PS now sistemini gormezden geliyorum cunku cok erken onun icin) Ilk onceligim PS olur. Burada MS nin hicbir sorunu olmamasi lazim, cunku ben onlarin oyunlarini Windows uzerinden oynuyorum. Zaten bunlari phil de soyluyor " insanlar oyunlarimizin olmadigini soyluyorlar ama bizim yeteri kadar oyunlarimiz var " adam sadece oyun ile ilgili bahsediyor.Ve bu da gercek oyunlari var Ama windows uzerinde var.

Bu yuruttugu politika bana diyorki , xbox alma bosuna gold uyelik de verme , sonra aksesurlarini da alma. Git daha uygun ve daha fazla seyler yapabilecegin bir PC de oyunlarimizi oyna .

Ben 2020 den sonra da Donanimlar ne olursa olsun PS5 in bir sonraki xbox dan daha fazla secilecegini dusunuyorum.Cunku MS nin soyledigi ve yaptigi haraketler kimseye guven vermiyor. Ama diger yandan Sony diyor ki " Bizim yeteri kadar oyun studyolarimiz " var. bunun anlami demek ki biz ps110 da ciksa kaliteli oyun yapmaya devam edecegiz.

Peki MS ne gibi izlenim veriyor.Time exclusives, better dashboard , better services, better game community, better game controller, better game additional contents, better resolutions etc. Hep better, hep bir oyun harici daha detayli islevlerin uzerinde vurgu yapilmasi.

Kimsenin 1440 p umrunda degil. Eger umurlarinda olsaydi e3 de ilk bahsedecegi seylerden biri bunlar olurdu. MS eger xbox almamizi istiyorsa, xbox a daha fazla ozel oyun cikarmak zorunda. Eger bunu kelime oyunlari yaparak" windows n xbox exclusive " diye yine ilk tercih edilecek olan PS olur.

Burada bahsettiginiz Kredi karti hatasi, gibi sony nin sacma sapan sorunlarini gormezden gelebiliriz cunku bu strateji de kotunun iyisini kullanmis oluyorsunuz.

Edit. Bu arada akliniza gelebilir. Neden xbox kullaniyorsunuz bunlari bildiginiz halde diye. xbox 360 kullanmadigim icin , halo serisi icin xbox aldim. cunku halo collection sadece xbox uzerinde var ve bu da xbox almami sagladi.

Hocam ms nin bu nesil de yapmak istediği şey kompakt pc tasarımıdır pc si olan Xbox a gerek yok diyorsunuz da üst seviye bir pc ya da 4K çalıştıran bir pc toplamak çok maliyetli artık bende 3 sene önce aldığım üst model pc nin artık ram ssd takviyesine lazım olduğu için ve üstüne hdd bozulunca fiyatlar yüzünden Xbox a geçmeyi mantıklı buldum ve hilelerden ve masraf dan kurtulduğum için mutluyum tek sıkıntı mouse u bırakmaktı benim için o da bir kaç ay sonra alışıyorsun ps konusunda ise haklısınız Exc oyunlar cazibeli ama onda da controller yüzünden ve sunucu durumu bölge kısıtlamaları yüzünden eledim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar bi hafta önce one x aldım cihazda sürekli olarak dakika başı joystick bağlantısı kopuyodu.konsolu üzerindeki
    düğmeye basılı tutup kapattığımda düzelmişti bu durum ama yine tekrar etmeye başladı.

-sorunum konsoldan mıdır joystickten mi?

-media markt tan almıştım cihazı orayla mı iletişime geçmeliyim?

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blackkk -- 19 Şubat 2018; 21:47:37 >
  • Blackkk kullanıcısına yanıt
    Gamepadi ayarlardan usb kablo takıp firmware update yap.

• quote:

Orijinalden alıntı: Project Scorpio

Gamepadi ayarlardan usb kablo takıp firmware update yap.

Yeni nesil jack girişli gamepadler kablo takmadan güncelleme alıyor o eskiler için geçerli

• Project Scorpio kullanıcısına yanıt
    Sorgulattım hocam yeni güncelleme yok dedi ama bağlantı geldi bu sefer.diyorum bi sorun olsa hiç çalışmaz joystick ama böyle yapmasıda normal değil inşallah uğraştırmaz daha.

• Blackkk kullanıcısına yanıt
    Piller zayıflamıştır şarzlı pil kullan 2700mah

• quote:

Orijinalden alıntı: FatihEnesKoc.

Yakında God of War çıkmasaydı gidip Ps4 Pro yerine bunu alırdım kesinlikle, alacağım monitör FHD olmasına rağmen. Gears of War serisini oynamadım . GamePad ' ini de denemedim, şansım olmadı. Herkes övüyor .Benim en çok beğendiğim de geriye uyumluluk nimeti. Bazen ikinci el slim ve one s alayım diyorum da grafik konusunda aklım takılıyor. Neyse bakalım 2 hafta içinde bir şeyler düşünüyorum .

one s grafikte seni üzmez. önemli olan tv. bende ps4 proda var one s te var. fhd tv vardı değiştirdim, 4k hdr aldım. one s coştu diyebilirim. x1s te 4k grafikler gayet iyi. bence uygun fiyata x1s alıp x1x çıkmadan önceki çıkmış oyunları x1s te oynarsın bu süre içinde yeni oyunlarda çıkar sonra x1x alıp yeni oyunlarıda x1x te oynarsın. hem her oyunu hak ettiği makinede oynamış olursun hemde daha ekonomik olur . ben bu şekilde yapacağım.

• cabriyo kullanıcısına yanıt
    Xbox One S oyunlarda 4K desteklemiyor sadece videolarda destekliyor.

• Ben de gamepad icin pil sorcaktim. Bu urunu, GP Recyko 2700 mah tavsiye eder misiniz? Ya da baska alternatif ne olabilir?

sevgiler.
  • Duff MC ® kullanıcısına yanıt
    Güzel ürün alabilirsin.

• o dekoder fikri de iyiydi de uygulamada servis sağlayıcı bağımlı tutup, türkiyede servis sağlayıcılarla anlaşma kurmayınca kötü oldu :) esas en çok tepki çeken planları xbox'ı steam box gibi, ufak, minimalist, dijital bir oyun pc'sine çevirmekti plan :)

şu "oyunlar pcde de var işte" meselesini anlamaya çalışıyorum ama gerçekten 250$'a yada 500$'a 1080p yada 4k oyun pcleri toplanabiliyor mu? mesela saatlerce oynadığım forza serisinden horizon 3 pcde var, 250 dolarlık one s ile 1080p 30fps oynuyorum... bunu pcde sağlayabilir miyiz? forza 6 ve 7 de sanırım pcde var... onlar 60fps 1080p çalışıyor One S'de...

Diğer bir taraf ise, oyun pcleri salonda durup kendisini ve oyunları her zaman güncel tutabiliyor mu? Benim (tarihi) oyun laptopu hala benim kendisini açmamı bekliyor bu tip şeyler için... ayrıca her parçası ayrı bir update çektiği için "bir el bişi oynayim" dediğimde oyundan çok genel bakıma vakit gidiyor :)

aslında tüm bunlar şu noktaya geliyor: "oyun merkezin nerede?"
    eğer kişisel bir odan, buna ayırmak istediğin bir masan vs varsa PCyi koyup istediğini yaparsın... arada bir söker tozunu alır, ışıklar döşeyip eğlenirsin... bu çok güzel bir hobi... zamanında direkt vantilatörle soğutuyorduk sistemi :)) ama öğrencilik zamanı onlar... şimdi salonda 2 xbox one(S+X), 1 ps4(pro) var... split screen olmayan MMO tipi oyunları(destiny 1-2, warframe, division) one'da oynuyoruz... geri kalanları hangisinde ucuzsa yada varsa onda :) ama nedense yıllarca pc'de oyun oynamış eşim de ben de dönüp de mac yada pc'de oynamıyoruz, o zahmete değer görmüyoruz genelde... hatta tv'de bir şey izleniyorsa da konsollardan birinden laptopa stream edip yine gamepadle oynayabiliyoruz :)

gelecek açısından Sony geleceğin apple'ı olma yolunda... "kendi yolum var, kendi ekosistemim var... kullanıcılar her istediğini yapamaz, satıcılar da ayağını denk alsın"... bu anca belirli müşteri kitlesine ve onlara özenene rahat gelir... zamanında EA, Access konusunda Sony ile de görüşmüş, Sony "bize bir şey katmayacağını düşünüyoruz" diyerek reddetmiş... ama ms direkt buyur gel demiş durumda... adamlar xbox'ı bir cihaz yerine platforma çevirip isteyen firmalara buyur xbox logosunu koy demeye kadar yürüyor... bugün ise microsoft "gaming as a product" yerine "gaming as a service" modeline gamepass ile çok güzel bir giriş yapmış durumda... ve dönüp de hiç kimse "ama sürekli online kontrolü var" diye şikayet etmiyor... 4 yıl önce yer yerinden oynamıştı bu sebeple... özellikle fiyatlandırması da o kadar doğru ki, yakında PS'den yada steamden de bu tip bir hamle gelebilir(hayır PSNow gamepass alternatifi değil, stream etmek oyunu konsoldan oynamanın yerini tutmuyor)... ve bu "as a service" modeli her ne kadar toplayıcı oyunculara ters düşse de onlara da cazip gelecek fiyatta tutulduğu için bazı servis edilen oyunlar hala satış yapacaktır...

bu arada çok yerel bir detay olabilir ama ps vs xbox konusunda komik bir fark da, ps tarafında hala "oha dişi oyuncu, saldır saldır saldır" kafası(görünce hemen arkadaşlık isteği ve 5 kere aynı oyuna davet atma) varken henüz aynı kullanıcı adıyla xbox tarafında sıfır taciz gidiyor... ve inan MMO tarzı oyunları xboxda oynadığımız halde bu şekilde... sadece bu gerçek bile belli bir kullanıcı kesiminin ps yerine xbox seçmesine sebep olabilir :)

• Duff MC ® kullanıcısına yanıt
    panasonic eneloop pro 2500mah, piller japonya üretimi

• hasgok kullanıcısına yanıt
    tesekkurler. piller japonya uretimi derken? GP icin mi dediniz tam anlamadim. bir de uygun fiyat olan url paylasirsaniz harika olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FIR_Lama

o dekoder fikri de iyiydi de uygulamada servis sağlayıcı bağımlı tutup, türkiyede servis sağlayıcılarla anlaşma kurmayınca kötü oldu :) esas en çok tepki çeken planları xbox'ı steam box gibi, ufak, minimalist, dijital bir oyun pc'sine çevirmekti plan :)

şu "oyunlar pcde de var işte" meselesini anlamaya çalışıyorum ama gerçekten 250$'a yada 500$'a 1080p yada 4k oyun pcleri toplanabiliyor mu? mesela saatlerce oynadığım forza serisinden horizon 3 pcde var, 250 dolarlık one s ile 1080p 30fps oynuyorum... bunu pcde sağlayabilir miyiz? forza 6 ve 7 de sanırım pcde var... onlar 60fps 1080p çalışıyor One S'de...

Diğer bir taraf ise, oyun pcleri salonda durup kendisini ve oyunları her zaman güncel tutabiliyor mu? Benim (tarihi) oyun laptopu hala benim kendisini açmamı bekliyor bu tip şeyler için... ayrıca her parçası ayrı bir update çektiği için "bir el bişi oynayim" dediğimde oyundan çok genel bakıma vakit gidiyor :)

eğer kişisel bir odan, buna ayırmak istediğin bir masan vs varsa PCyi koyup istediğini yaparsın... arada bir söker tozunu alır, ışıklar döşeyip eğlenirsin... bu çok güzel bir hobi... zamanında direkt vantilatörle soğutuyorduk sistemi :)) ama öğrencilik zamanı onlar... şimdi salonda 2 xbox one(S+X), 1 ps4(pro) var... split screen olmayan MMO tipi oyunları(destiny 1-2, warframe, division) one'da oynuyoruz... geri kalanları hangisinde ucuzsa yada varsa onda :) ama nedense yıllarca pc'de oyun oynamış eşim de ben de dönüp de mac yada pc'de oynamıyoruz, o zahmete değer görmüyoruz genelde... hatta tv'de bir şey izleniyorsa da konsollardan birinden laptopa stream edip yine gamepadle oynayabiliyoruz :)

gelecek açısından Sony geleceğin apple'ı olma yolunda... "kendi yolum var, kendi ekosistemim var... kullanıcılar her istediğini yapamaz, satıcılar da ayağını denk alsın"... bu anca belirli müşteri kitlesine ve onlara özenene rahat gelir... zamanında EA, Access konusunda Sony ile de görüşmüş, Sony "bize bir şey katmayacağını düşünüyoruz" diyerek reddetmiş... ama ms direkt buyur gel demiş durumda... adamlar xbox'ı bir cihaz yerine platforma çevirip isteyen firmalara buyur xbox logosunu koy demeye kadar yürüyor... bugün ise microsoft "gaming as a product" yerine "gaming as a service" modeline gamepass ile çok güzel bir giriş yapmış durumda... ve dönüp de hiç kimse "ama sürekli online kontrolü var" diye şikayet etmiyor... 4 yıl önce yer yerinden oynamıştı bu sebeple... özellikle fiyatlandırması da o kadar doğru ki, yakında PS'den yada steamden de bu tip bir hamle gelebilir(hayır PSNow gamepass alternatifi değil, stream etmek oyunu konsoldan oynamanın yerini tutmuyor)... ve bu "as a service" modeli her ne kadar toplayıcı oyunculara ters düşse de onlara da cazip gelecek fiyatta tutulduğu için bazı servis edilen oyunlar hala satış yapacaktır...

bu arada çok yerel bir detay olabilir ama ps vs xbox konusunda komik bir fark da, ps tarafında hala "oha dişi oyuncu, saldır saldır saldır" kafası(görünce hemen arkadaşlık isteği ve 5 kere aynı oyuna davet atma) varken henüz aynı kullanıcı adıyla xbox tarafında sıfır taciz gidiyor... ve inan MMO tarzı oyunları xboxda oynadığımız halde bu şekilde... sadece bu gerçek bile belli bir kullanıcı kesiminin ps yerine xbox seçmesine sebep olabilir :)

(o dekoder fikri de iyiydi de uygulamada servis sağlayıcı bağımlı tutup, türkiyede servis sağlayıcılarla anlaşma kurmayınca kötü oldu :) esas en çok tepki çeken planları xbox'ı steam box gibi, ufak, minimalist, dijital bir oyun pc'sine çevirmekti plan :) )

-Eger bir oyun console undan bahsediyorsaniz tvden bahsedemezsiniz.MS birakin TR yi EU ile ilgilenmiyor adam akilli. 360 i bile 2012 de mi ne getirdi. Bahsettiginiz bu plan ortada oyun console unu barindirmamaliydi cunku ortada ps1,ps2 gibi gercekler var. isi sadece oyun olan ve bunu optimize olarak sunan.

( şu "oyunlar pcde de var işte" meselesini anlamaya çalışıyorum ama gerçekten 250$'a yada 500$'a 1080p yada 4k oyun pcleri toplanabiliyor mu? mesela saatlerce oynadığım forza serisinden horizon 3 pcde var, 250 dolarlık one s ile 1080p 30fps oynuyorum... bunu pcde sağlayabilir miyiz? forza 6 ve 7 de sanırım pcde var... onlar 60fps 1080p çalışıyor One S'de... )

PC nin anlami her zaman oyundan daha fazlasi demek. Hem oyun oynayip, hem internet tabanli Yada video tabanli isler yapabilirsiniz. Forza oynamayabilirsiniz baska birseyler oynayip zamaninizi oyun + digerleri diye seceneklendirirsiniz.

(Diğer bir taraf ise, oyun pcleri salonda durup kendisini ve oyunları her zaman güncel tutabiliyor mu? Benim (tarihi) oyun laptopu hala benim kendisini açmamı bekliyor bu tip şeyler için... ayrıca her parçası ayrı bir update çektiği için "bir el bişi oynayim" dediğimde o)

PC lerde hersey yapabilirsiniz. O laptop ta mac seyredebilir, film izleyebilirsiniz. Bunu suan xbox one x(2400tl degerindeki ) edge uzerinden yapamayabilirsiniz.

(

eğer kişisel bir odan, buna ayırmak istediğin bir masan vs varsa PCyi koyup istediğini yaparsın... arada bir söker tozunu alır, ışıklar döşeyip eğlenirsin... bu çok güzel bir hobi... zamanında direkt vantilatörle soğutuyorduk sistemi :)) ama öğrencilik zamanı onlar... şimdi salonda 2 xbox one(S+X), 1 ps4(pro) var... split screen olmayan MMO tipi oyunları(destiny 1-2, warframe, division) one'da oynuyoruz... geri kalanları hangisinde ucuzsa yada varsa onda :) ama nedense yıllarca pc'de oyun oynamış eşim de ben de dönüp de mac yada pc'de oynamıyoruz, o zahmete değer görmüyoruz genelde... hatta tv'de bir şey izleniyorsa da konsollardan birinden laptopa stream edip yine gamepadle oynayabiliyoruz)

Iste console da oyun oynamanin keyfi tam olarak bu 😂

( arada çok yerel bir detay olabilir ama ps vs xbox konusunda komik bir fark da, ps tarafında hala "oha dişi oyuncu, saldır saldır saldır" kafası(görünce hemen arkadaşlık isteği ve 5 kere aynı oyuna davet atma) varken henüz aynı kullanıcı adıyla xbox tarafında sıfır taciz gidiyor... ve inan MMO tarzı oyunları xboxda oynadığımız halde bu şekilde... sadece bu gerçek bile belli bir kullanıcı kesiminin ps yerine xbox seçmesine sebep olabilir :) )

Bu bahsettiginiz olay sadece dediginiz gibi yerel bir durum. Insanlar sapik, caresiz ve diger hislerini boyle gosteriyorlar. Bu durumda ne PS ne de Xbox birsey yapabilir

• 
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.