Şimdi Ara

Xbox One X | 4K HDR - 6TF (117. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.520
Cevap
18
Favori
117.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: orctzl

One x ile beraber gelen hdmi kabloyu kullan. Görüntü ayarları ise çıkış 8 bit olsun.
    4K'ya izin ver, 4.4.4'e izin ver vs gibi seçeneklerin de hepsi seçili olsun.

Eğer kullanıyorsan bir ihtimal kullandığın akım koruyucu priz kaynaklı da olabilir bu sorun. One X'de dahili akım koruyucu var. Ben şehsen ekstra akım koruyucu kullanmıyorum. Fiş direk duvar prizine takılı.

Bende de göz kırpması gibi anlık görüntü gidip gelme sorunu oluyordu. Ayarları yapıp, cihazı da direk olarak prize taktıktan sonra sorun kalmadı.

** Tabi akım koruyucu konusunda illa benim yaptığımı yapın demiyorum sonra cihazınıza birşey olursa benden bilmeyin :) Ama microsoft kendisi açıkladı bunu cihazda zaten akım koruyucu var, siz bir tane daha eklemiş oluyorsunuz diye. Çekmesi gereken elektriği çekemeyebilir sorun yaşayabilirsiniz vs demişlerdi.

Xbox support burada açıklamış konuyu:https://twitter.com/XboxSupport/status/931583041285210112?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E931583041285210112%7Ctwgr%5E373939313b73706563696669635f73706f7274735f616374696f6e&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.onmsft.com%2Fnews%2Fmicrosoft-backtracks-on-xbox-one-console-surge-protector-issue-kind-of

Alıntıları Göster
    aynı gidip gelme bendede oluyordu ekrana bir kırmızı yada yeşil görüntü milisaniyede gelip gidiyordu. fifa oynarken. tunçmatik akım koruyuculu priz var bende. direk duvara takim bari.

• quote:

Orijinalden alıntı: BeyazBüyü

2.el one x’i 1850’ye satamıyorum, piyasa bir acayip olmuş kimse de para yok sanırım!
    Sebebi o fiyata sıfır alındığı için olabilir bir kaç ay önce. Sizlik değil söylemim. Adam aynı çalışıyor aynı teri döküyor ama almaya gelince 2 ay önceki fiyata alamıyor sebep ? Birilerinin basiretsizliği

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yahu şu soruma bir türlü cevap alamadım gerek burada gerekse de yabancı forumlarda. Oyun patlamanın çatlamanın olduğu yerde değil de çok kalabalık sahnelerde fps drop oluyor bu sadece benlik mi anlayamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar selamlar ikinci el one x alarak one s'den terfi ettim, one x de harici disk üzerinden 4K film oynatmak istiyorum. One s'de kodi ve vlc ile açmıyordu , one x 'de ise VLC'de bazı videolar çalıştı bazıları ise 45 gb yaklaşık boyutu hiç açılmadı.
    Siz 4K oynatım için hangi programı kullanıyorsunuz ilave bir ayar öneriniz söz konusu olabilir mi ?
  • TV de mi oynuyordun monitör mü?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • panama P kullanıcısına yanıt
    TV niz açmıyor mu hocam?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Philipp_Plein

TV de mi oynuyordun monitör mü?
    Monitör

• cabriyo kullanıcısına yanıt
    Samsung 4k MU serisinde kronik problem.Sadece X de değil PS4 Prodada oluyor bende.MU7000 kullanıyorum.Tv yi fabrika ayarlarına alınca 1 gün düzeliyor sonra yine başlıyor.Yazılımsal bir sorun.Yabancı forumlardada konusu var.Eğer başka TV kullanıyorsanız deneyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shazam!

Samsung 4k MU serisinde kronik problem.Sadece X de değil PS4 Prodada oluyor bende.MU7000 kullanıyorum.Tv yi fabrika ayarlarına alınca 1 gün düzeliyor sonra yine başlıyor.Yazılımsal bir sorun.Yabancı forumlardada konusu var.Eğer başka TV kullanıyorsanız deneyebilirsiniz.
    49MU8000 kullanıyorum. Ps 4 Pro'da bahsettiğiniz sorunu yaşamış ve aşağıdaki HDMI kablo ile sorunu çözmüştüm.

https://www.hepsiburada.com/paugge-v2-0-premium-sertifikali-4k-ultra-hd-4096x2160-60hz-18gbps-bandwith-hdr-destekli-hdmi-kablo-2-metre-p-HBV000002M9YO?magaza=Entepe%20Teknoloji&wt_gl=cpc.tum.universal-genel.pla&gclid=Cj0KCQjwof3cBRD9ARIsAP8x70ObNemHgsNyyebd0UKt1zOBNJi2m5PVECHQS-ceYMpLiDjg98fwBNoaAqmqEALw_wcB

• BeyazBüyü B kullanıcısına yanıt
    Denemekten zarar gelmez teşekkür ederim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oasis of the Seas

TV niz açmıyor mu hocam?

Sony xe9005 var belki uygun programı bulamadığım içindir düzgün açmıyor, dün akşam video playerları denedim en iyi, filmler ve tv programı açtı Microsoft un ,onda da altyazı olayı biraz sıkıntılı
  • quote:

One x ile beraber gelen hdmi kabloyu kullan. Görüntü ayarları ise çıkış 8 bit olsun.
    4K'ya izin ver, 4.4.4'e izin ver vs gibi seçeneklerin de hepsi seçili olsun.

Eğer kullanıyorsan bir ihtimal kullandığın akım koruyucu priz kaynaklı da olabilir bu sorun. One X'de dahili akım koruyucu var. Ben şehsen ekstra akım koruyucu kullanmıyorum. Fiş direk duvar prizine takılı.

Bende de göz kırpması gibi anlık görüntü gidip gelme sorunu oluyordu. Ayarları yapıp, cihazı da direk olarak prize taktıktan sonra sorun kalmadı.

** Tabi akım koruyucu konusunda illa benim yaptığımı yapın demiyorum sonra cihazınıza birşey olursa benden bilmeyin :) Ama microsoft kendisi açıkladı bunu cihazda zaten akım koruyucu var, siz bir tane daha eklemiş oluyorsunuz diye. Çekmesi gereken elektriği çekemeyebilir sorun yaşayabilirsiniz vs demişlerdi.

Xbox support burada açıklamış konuyu:https://twitter.com/XboxSupport/status/931583041285210112?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E931583041285210112%7Ctwgr%5E373939313b73706563696669635f73706f7274735f616374696f6e&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.onmsft.com%2Fnews%2Fmicrosoft-backtracks-on-xbox-one-console-surge-protector-issue-kind-of

Alıntıları Göster
    Görüntü ayarlarında neden 8 bit i seçiyoruz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F5DFA3868

Görüntü ayarlarında neden 8 bit i seçiyoruz ?

Alıntıları Göster
    Tv yada monitörünüz kaç bit panel ise onu seçin. Benim tv 10 bit olduğu için 10 seçili bende. Ama piyasadaki panellerin çok büyük çoğunluğu 8 bit hocam.

• Bu videoda detaylı açıklamışlar. 8 bit dışındaki bir ayarı seçmeye gerek yok. kaynak ne ise ve panel neyi destekliyorsa otomatik olarak geçiş yapabiliyor one x. Örneğin ayarı 10 bit yaptık ama nispeten eski bir oyun oynuyoruz diyelim aslında 8 bit data geldiği için renklerin doğru görünmemesi vs gibi sorunlar olabiliyor.

• quote:

Bu videoda detaylı açıklamışlar. 8 bit dışındaki bir ayarı seçmeye gerek yok. kaynak ne ise ve panel neyi destekliyorsa otomatik olarak geçiş yapabiliyor one x. Örneğin ayarı 10 bit yaptık ama nispeten eski bir oyun oynuyoruz diyelim aslında 8 bit data geldiği için renklerin doğru görünmemesi vs gibi sorunlar olabiliyor.

Hocam 8 bitten gerekince 10 bite yükseltebilen onex tam tersini yapamıyor mu? o videoyu bende izledim daha önce.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kim Kitsuragi

Hocam 8 bitten gerekince 10 bite yükseltebilen onex tam tersini yapamıyor mu? o videoyu bende izledim daha önce.

Alıntıları Göster
    Mantık olarak haksız sayılmazsın ama videoyu izlerken sen de farketmişsindir her yaptığı ayar ve açtığı kaynaktan sonra kullandığı projeksiyondan nasıl data geldiğini anlık olarak projeksiyonun info kısmında gösteriyor. 10 bit ayarı seçtiği senaryolarda 8 bit data da gelse değişimi yapmıyor konsol. Ayrıca sadece bu video değil reddit vs gibi yerlerde de bu video gibi test edip onaylayan yazılar da mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orctzl -- 27 Eylül 2018; 15:51:26 >

• samsung 55q8c kullanıyorum. xbox ta fifa18 ve forza 6 oynarken oluyordu. şimdi pes 19 ve forza horizon4 oynuyorum daha karşılaşmadım. belkide oyunların yazılımıyla alakalıdır. çünkü xbox one x e göre 4k oyunlar daha yeni yazılmıştır diye düşünüyorum. mesela forza 7 xbox one x e özel yazılmış oyun. forza 7 oynamadım. eğer forza 7 de olmuyorsa ben oyunların yazılış şeklinde bulacam suçu.

ha bu arada xbox, tunçmatik akım koruyuculu prize takılıydı. sonradan direk duvara taktım. düzelmesinde onun etkiside olabilir aslında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cabriyo -- 8 Ekim 2018; 10:3:28 >
  • Hepsini geçtim renk derinliği Xbox ile TV arasında bir konu. Oyunun 8bit yazılması gibi birşey söz konusu olamaz ki. Siz yayını Xbox üzerinden alıyorsunuz, renk derinliği TV'niz ile uyumlu olduğu müddetçe hiçbir sorun yaşamazsınız.
  • Cihazı teknomarketler 5.700 tl gibi fiyatlara satmaya çalışıyor. Herkes delirdi en sonunda.
  • sky__walker kullanıcısına yanıt
    Herkes fırsat kolluyormuş hocam, hep beraber görmüş olduk.

• 
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.