Şimdi Ara

Xbox One X | 4K HDR - 6TF (49. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.520
Cevap
18
Favori
117.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    3D kadar ölü bir teknoloji var mı acaba:)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Project Scorpio kullanıcısına yanıt
    2tb kadar 3D film arşivi olmasaydı vazgeçerdim zaten bitti 3D.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Project Scorpio

Ya sen ne saçmalıyorsun 40ms nin üstünde desen anlarım 30ms lik tv de online oyun oynarım yıllardır zerre gecikme olmaz sen ufacık motitörlerde oynamaya devam et kendini kandır.

"Tv de oyun oynanmaz " deyip sacma sacma fiyatlara satilan monitorleri başının üstüne taç edeni fazla sallama. Bırak takılsın öyle. Üreticiler de "oyun monitörü " adi altında görüntü kalitesinden yoksun, kontrast değerlerinin yerlerde gezdiği, hala kaba saba çerçeveleri ve kalitesiz işçiliği olan, ayrıca minicik ekrana sahip ürünleri cidi anlamda fahiş fiyata bu tiplere satma derdindeler ve belliki başarılı oluyorlar. Son 8 sene icinde rahat 8 farklı monitör kullandım. 60hz 'den 240hz e kadar, 1ms tepkisi suresi bla bla bla...ve bu monitörlere verdiğim paralara cidden açıyorum. Evdeki televizyonda (10 senelik) battlefield 1 ve 4, Starwars, titan Fall gibi oyunları oynuyorum ve inan hala sıralama da 2-3-4 u rahat alıyorum(amaç sadece sıralama da en üstte olmaksa al sana sonuc) ayrıca bu tv nin oyun modunda bile input lag değeri 56ms!!!!!! Ha evet input lag i hissediyor muyum evet biraz hissediyorum(25-30ms olsa hissetmek pek mumkun degil)ama sonucu çok fazla değiştirmiyor! Aldığım görsel şölen de cabasi! Ayrıca büyük ekran ! Fiyat olarak ise oyuncu monitörlerinin 3 'te biri fiyatı. En son kullandigim fahiş fiyatlı sözde oyuncu monitörünü sattıktan sonra yemim ettim bir daha asla monitör almam diye. Adı oyuncu monitoru olanlarin berbat goruntu kalitesine sahip olmasi da ayri bir çelişki zaten. Ne yani, oyuncu sadece ms ye mi takılıyor da görüntü yerlerde geziyor. Ha kaldı ki o dandık görüntü kalitesinde istedikten sonra tv lerde 3-5 ms değerleri verir :) Şimdi sony 55 inç 4k tv aldım gelmesini bekliyorum. 30ms input lag ile hem pc hem konsol sorunsuz oynarim. Hele ki oyun fps degilse 30 ms hiçte kafaya takılacak bir deger degil!

• Bu konsol kime hitap ediyor? Xbox fanboylarını hariç tutarak sormak isterim, kendi cevaplarımı altına yazacağım;

*Hiç konsolu olmayan, oyun oynamaya hevesli yeni oyuncular?
    Hayır, bu insanların çoğu kendi kazançları olmayan, ebeveynlerini ikna etmek zorunda olan oyuncular. Ebeveyn ise şöyle düşünür; "Bu fiyata bir konsol alacağıma, PC alırım tüm ailenin işini görürüm!". Çok da mantıklı bir yaklaşım.

*PC oyuncuları?
    Hayır! O parayı vereceğime PC'mi upgrade ederim. Nede olsa tüm Xbox oyunları PC'ye geliyor. Bakın zaten mevcut bir PC'si olan oyunculardan bahsediyorum. Bu grup, bu maliyete makinelerini gerçek 4K oyun oynatabilen canavarlara dönüştürebilirler.

*PS4 sahipleri?
    İkinci konsola bu parayı verebilecek maddi güce sahipsem belki. Yoksa platform değiştirmek için bir sebep göremiyorum. Değiştirirsem bir çok ex oyundan mahrum kalacağım, peki karşılığında ne kazanacağım? Mevcut yatırım yaptığım platformda oynayabileceğim oyunları, nispeten daha yüksek kalite grafikler ile oynayabilemek. O da garanti değil, insiyatif yapımcı firmaların elinde. Kaynak ayırıp yaparsa ne ala. PS4'den memnun değilsem bile X One X platform değiştirmek için asla bir seçenek değil. Gelecek nesli beklerim.

*PS4 Pro sahipleri?
    Asla.

*Mevcut Xbox oyuncuları..
    Elimdekini satıp belki alırım. Ben şahsen PS4 pro almadım. Bu tamamen kişisel bir tercih. Olabilir.

Fanboyluğun lüzumu yok, samimi fikirleri okumak isterim. Neden Xbox One X almalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi broodofqueen -- 18 Ekim 2017; 12:33:55 >

• basliga The World's Most Powerful Console
    yazar misiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: waynei

basliga The World's Most Powerful Console
    yazar misiniz

Burası neogaf forumları değil!

• broodofqueen kullanıcısına yanıt
    sen neden almalısın orasını sen bilirsin düşün taşın ben neden siparişi geçtim onu sorarsan xbox da dizi film izlemesi ps dan daha kolayıma gidiyor oyunları bana daha yakın oyunu kurma derdi olmadığı için kesinlikle pc düşünmem ps3 ü gow3 için alıp bitirip satmıştım, ps4 ü uncharted için aldım bitirip sattım bana xbox daha yakın geliyor ha oyunları daha hızlı açacaksa oyunlar daha kaliteli görsel sunacaksa neden almayayım hazır teknosa indirimi de oldu 2500 e aldım gitti. keşke ssd li bir modeli de olsaydı parası olan onu alsaydı işin rengini ssd değiştirirdi tabi parası çoğu kişinin elini yakardı
  • Ssdnin faydasını görebilecek mi bakalım. Ps4üme ssd alıp takmıştım donanım darboğaz yarattığı için sshdlere kıyasla çok farkı yoktu. Sonra pro aldım taktım onda da çok küçük bir fark var. Xte farklı olur umarım. Çıkınca testlerden anlarız.

• Bu arada proya nazaran şöyle bir üstünlüğü olacak, shadow of war oyunu proda 4k dinamik çözünürlükle geliyor o da testlerde ortalama 1600-1800p arasında gidip geliyor. Native 4k olacak diye açıklandı bu Xte. Ayrıca pcde 4k high resolution texture pack update i var ama proda sadece sinematikler için 4k paketi var. Bu yüzden çözünürlük yüksek de olsa dokuların kalitesi yakına girince düşük kalıyor. Xte texture pack de olursa proya karşı büyük üstünlük sağlamış olacak piyasadaki multi platform bir oyun için.

• Kendince haklı sebeplerin yoksa alma dostum. Neden burada birileri seni ikna etmeli ki? Alacak olan kişilerin sebepleri seninle uyuşmayacak.Kendin, artı ve eksilerini tartamıyor musun? Silah dayayan da olmadığına göre, almamalısın.

• Arkadaşlar merhaba, Xbox scorpio ile kullanmak üzere Samsung 55mu9000 almış bulunmaktayım. Xbox kullanıcıları arasında aynı tv yi kullananlar varsa deneyimlerini ve tv nin oyun performansı hakkında yazarlarsa sevinirim. iyi oyunlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xbox ELite Gamepadi amazonda 200$ a alabiliyorum. Sizce değer mi bu fiyata kullanan var mı?
  • MarvelX kullanıcısına yanıt
    Çok para değmez.

• Bu gamepad Almanya amazondan 55 euro ya geliyor, hersey dahil. Fiyat iyi mi beyler?
  • Elite de olsa 735 Lira verilmez bir gamepade
  • quote:

Orijinalden alıntı: waynei

basliga The World's Most Powerful Console
    yazar misiniz

Len zaten bir tane rakibi Ps4 pro var. Nintendo da grafik peşinde değil. Cem Yılmaz'ın da dediği gibi dil de biliyor p.

• quote:

Orijinalden alıntı: abel xavier

Arkadaşlar merhaba, Xbox scorpio ile kullanmak üzere Samsung 55mu9000 almış bulunmaktayım. Xbox kullanıcıları arasında aynı tv yi kullananlar varsa deneyimlerini ve tv nin oyun performansı hakkında yazarlarsa sevinirim. iyi oyunlar.

Kesinlikle çok memnun kalacaksın. Input lag değeri çok düşük. 10 bit renk desteği de var.

Bende de MU9000 vardı arıza sebebiyle aralarında pek fark olmayan MU8000 ile değiştirdim. Temelde ikisi de birbirine yakın tv'ler zaten. One S kullanıyorsan HDR desteği için ayarlardan HDMI UHD COLOR seçeneğini xbox'ın olduğu HDMI girişi için işaretlemeyi unutma. Ve tabiki yine aynı ayarlardan xbox girişi için oyun modu'nu da seçmeyi unutma.

Battlefield 1, Fifa18, Mass Effect Andromeda, Deus Ex gibi oyunları HDR desteği ile oynayabilirsin. Güle güle kullan

• quote:

Orijinalden alıntı: orctzl

quote:

Orijinalden alıntı: abel xavier

Arkadaşlar merhaba, Xbox scorpio ile kullanmak üzere Samsung 55mu9000 almış bulunmaktayım. Xbox kullanıcıları arasında aynı tv yi kullananlar varsa deneyimlerini ve tv nin oyun performansı hakkında yazarlarsa sevinirim. iyi oyunlar.

Kesinlikle çok memnun kalacaksın. Input lag değeri çok düşük. 10 bit renk desteği de var.

Bende de MU9000 vardı arıza sebebiyle aralarında pek fark olmayan MU8000 ile değiştirdim. Temelde ikisi de birbirine yakın tv'ler zaten. One S kullanıyorsan HDR desteği için ayarlardan HDMI UHD COLOR seçeneğini xbox'ın olduğu HDMI girişi için işaretlemeyi unutma. Ve tabiki yine aynı ayarlardan xbox girişi için oyun modu'nu da seçmeyi unutma.

Battlefield 1, Fifa18, Mass Effect Andromeda, Deus Ex gibi oyunları HDR desteği ile oynayabilirsin. Güle güle kullan

Teşekkür ederim cevabın için. Bekliyoruz kurulmasını. Scorpio için girdik masrafa. xo s yok. fat kasa var. hdr keyfini scorpio ile deneyimlerim artık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Zala_ kullanıcısına yanıt
    Sende cevap vermek zorunda değilsin. Ama verdin.. Neden? Burası tartışma platformu, kendi fikirlerim var zaten, ben sizinkileri merak ediyorum. Fanboyluğun lüzumu yok.
  • broodofqueen kullanıcısına yanıt
    Sen millete sıfat takacağına düzgünce fikir beyan edersen sana da fikir beyan ederiz. Senin fanboy dediğin insanların arasında ve yine onların içinde olan ben ( sen fanboy dedin ya hani ) evinde pc,ps4 ve xbox bulunduran insanlar.Sen fikir beyan etmiyorsun,kulp takıyorsun. Ps4-Ps4 Pro-Xbox One S-Xbos one X arasında işime gelen her oyunu oynarım,oynayacağım da.PS4 Pro ile Xbox One X TV'nin altında yanyana duracak.

bir önceki uzun mesajında da yine diline yapışmış fanboy lafı.Xbox'ı kim alır konusuna öyle bir yaklaşmışsın ki sanki bilir kişisin,otoritesin bu konuda,yazdıkların kanun kabul edilecekmiş gibi genelleme yapmışsın.Ona cevap verecek bir durum yok ortada. O sebeple kendin neden alacağını tartıp karar vereceksin. Gayet de anlamlı bişey söyledim ben sana. Bana göre artı olan diğer adama göre eksi bir yöndür veya kaale bile almaz. Ben xbox live ve ea access üyeliğini paylaşmayı artı sayarım, birisi çıkar benim param var ben tek başıma alırım kardeşlik yapmam,bana göre artı değil der.Ne diyeceksin o adama ?

Burada fanboy varsa bir -önceki uzun mesajını inceleyen her aklı başında insanın da göreceği üzere- o da sensindir.Neyi savunduğun da gün gibi ortada.

• 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.