Şimdi Ara

xbox one teredo ip hatası

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bu konuda bana yardımcı olabilecek bir arkadaş arıyorum lütfen yardım edin 5 gündür port açtım ayar yaptım bir türlü beceremedim online da arkadaşlarımla konuşamıyorum ve onların oynadığı oyunlara bağlanamıyorum bu konuda bana yardımcı olabilecek birileri varsa özelden msj atabilirsiniz

• Microsoftun portlarini acip birde modem ayarlarindan google dns kullan usta. 192.168.1.1 e yaz dns i veya senin modemin sitesi neyse. Birde xboxa sabit ip atayabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MakaveLiVII -- 9 Şubat 2018; 12:26:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @sercomeco , UPnP diye bir bölüm olacak modemin Nat ayarları içerisinde. Aslında bakarsan ADSL yada neyse fiber aboneliğini biliyorsan kullanıcı adı ve şifresini modemi sıfırlaman ve sadece UPnP bölümünü açman bile yetecek. Xbox gerekli bütün portları sorgular ve kendine port ister bu arabirim üzerinden . Sadece yapman gereken xbox a statik ip vermen hepsi bu. Port ayarı falan yapmana gerek kalmaz bu şekilde. Birde eğer güvenlik falan senin için mühim değilse DMZ bölümüne verdiğin bu statik ip yi yazarsan Xbox port sorgusuz ve firewall a takılmadan internete açık hale gelir, ve elbette siber saldırılara da :)

İnşallah işine yarar , modeme reset atıp dediklerimi yaparsan toredo vs kalmaz .
  • Merhaba, benim de başıma gelmişti. Google DNS girince düzelmişti. Belki senin de düzelir.
    208.67.220.220
    208.67.222.222
  • Google DNS kullanın yüksek ihtimalle çözülür hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.