Şimdi Ara

Xbox One S mi Xbox One X mi? PC ye Devam Mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
3.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Xbox One S mi Xbox One X mi? Yoksa PC ye devam mı?

Oyuncu PC im var eskisi kadar zevk alamıyorum pc den
    Oyunları yüklüyorum pek oynamıyorum canım sıkılıyor
    Oyun alışkanlığımı geri kazanmam lazım
    Oyun oynamak çok istiyorum fakat bir türlü olmuyor işte
    Ya oyunu yarıda bırakıyorum yada oyunu yükleyip 5-10dk oynayıp çıkıyorum

Bu arada yaşımı merak edenler için yazıyorum,30 a merdiven dayamama çok az kaldı ve bekarım

Ps4 düşündüm fakat

Ps4 ALIRSAM;
    PLUS OYUNLAR ÇOK KÖTÜ
    OYUNLARA ÇOK PARA VERMEK GEREK
    REZİL AĞ SİSTEMİ
    ELE OTURMAYAN RAHATSIZLIK VEREN BİR KOL

(ps3 üm var hala kullanırım ps4 de kullandım bir hafta boyunca nasıl bir alet olduğunu gayet iyi biliyorum)

Ama Xbox One öyle değil

Gold oyunlar şahane
    Ea Access çok iyi
    Xbox Game Pass da gelecek
    Çok hesaplı oyun keyfi

Kasayı çok az nadirde olsa taşıyıp TV ye bağlıyorum tam bir işkence
    Xbox One kolumda var fakat ayar isyiyor uğraştırıyor
    Need For Speed 2016 kol ayarı için 2 saat uğraştım

Konsola geçeyim diyorum
    FPS,MMORPG,streteji oyunlarını pc de oynarım diğerlerini konsolda

4K düşünmüyorum
    Evimde 50 herzlik 32 inç Sony FHD tv var

Yeni TV almayı şimdilik düşünmüyorum

Xbox One S mi Xbox One X mi? Yoksa PC ye devam mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YokoGeriKekomi -- 25 Ağustos 2017; 3:0:31 >

• açıkçası grafik takıntın yoksa one s mantıklı olabilir... alternatif olarak da dışardan alma imkanın olursa one X alabilirsin ama açıklandığı fiyattan türkiyeden one x almak büyük saçmalık... ps4'den ps4pro'ya geçişte çok bir gelişme görmediğim için tamamiyle imkanına göre seç derim :)

oyun konusunda da açıkçası xbox kullanıcılarını bulmak da oynamak da daha kolay... özellikle türk oyuncu arayışında daha akranın insanlar çevrende oluyor(yada be nzaten forumdaki 30 yaş üstü evliler grubundan topladığım için listemi öyle)...
  • Up
  • 1300 e xbox one x alacağına 2000 liraya(amazon eylülde pre order açacak se için) xbox one x al kafan rahat olsun.yok şu oyun 900p fps yerlerde derdi yok en azından,supersampling sayesinde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asabopp

1300 e xbox one x alacağına 2000 liraya(amazon eylülde pre order açacak se için) xbox one x al kafan rahat olsun.yok şu oyun 900p fps yerlerde derdi yok en azından,supersampling sayesinde.

https://www.amazon.de/Xbox-One-500GB-Konsole-Horizon/dp/B01LXUFGA6/ref=sr_1_9?s=videogames&ie=UTF8&qid=1503696404&sr=1-9&keywords=xbox%2Bone&th=1

Xbox One S fiyatı 1.020 tl oyunla birlikte hemde 1 tb

Amozonda 2.100 tl ye Xbox One X alınabilir
    Fakat o kadar masraf yapacağıma PC deki oyunculuğa devam ederim

• Çok özür dilerim ama dayanamdım..

OneX veya OneS almak için kendinizi ikna çabanıza saygı duymak ile birlikte, başka insanları da ikna etmeye çalışmayın. Yanlış yönlendirmemek lazım..

*Plus ve Gold oyun listesi ektedir. Herkes kendi değerlendirsin.
    http://www.ign.com/wikis/xbox-one/PlayStation_Plus_vs._Games_with_Gold_Comparison

*Size aşağıda linkini verdiğim siteden indirimleri takip etmenizi öneririm.
    https://psprices.com/
    Xbox Live ve PSN, oyun fiyatları açısından benzerdir, hatta bence PSN daha ucuzdur. Özellikle Sony'nin kendi oyunları, (Zero Dawn, Uncharted vb) piyasadan çok daha ucuza alınabilir. Bunun yanında PSN hesap kardeşliği yöntemini araştırmanızı öneririm. Kutulu oyunlarda da ülkemizde PS4 oyunlarının piyasasının çok daha geniş, takas imkanlarının çok fazla olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bunun yanında Sony'nin oyun kitaplığının nitelik, nicelik ve oyunlara erişim açısından ülkemizde Xbox'ın çok ama çok önünde olduğunu kabul etmek gerekir.

*Yazılım konusunda MS'in üstünlüğünü kabul etmek ile beraber, bahsettiğiniz gibi bir rezillik yok. İnsanlar paşalar gibi online oynayabiliyor.

*GamePass+ EA Access ayda 42 TL. Hesabı herkes kendisi yapsın. Oyunlar ortada, fiyat ortada.
    Şahsi görüşüm, konsolu yeni almış vakti bol oyuncular için bulunmaz nimet. Ama benim vaktim az, şahsen 3 ayda bir biriktirdiğim 130 TL ile indirime girmiş bir AAA oyunu olmayı yeğlerim.

Tercihlerinize ve görüşlerinize saygı duyuyorum, ama benim yazdıklarımı da okuyun lütfen.

• One S sahibiyim. One S'i satıp One X almayı düşünüyordum. Ancak One S'in ikinci el piyasası ölü durumda ve para etmiyor. İçinde tonla oyun var. Oyunlar da kendi hesabıma tanımlı. Bu konsolu satıp üstüne para ekleyip One X almak yerine, aynı parayı bunu satmadan PS4 Pro'ya vererek iki konsolu da alabiliyorum.

Açıkçası Xbox One çok güzel bir konsol. Eski bir PS4 kullanıcısıyım. Arabirimi, kumandası harika ve Xbox'a geçtikten sonra bunu hissediyorsunuz. Ancak oyun anlamında zayıf, oyun fiyatları konusunda zayıf. Benim için daha önemlisi multiplayer da rakip bulma konusunda "Avrupa'da" zayıf. Konsoldaki zamanımın %90'ı FIFA oynayarak geçer. Eğer online rakip bulmak zorsa çile oluyor. Türkiye ve çevresinden hızlıca rakip bulabilmek PS4'de çok kolayken, Xbox'da rakip bulmak hem çile, hem de rakip bulduğunuzda ping çok yüksek. Bu yüzden One S'i single player için tutup, PS4 Pro'yu da multiplayer için almayı tercih edeceğim.

• YokoGeriKekomi Y kullanıcısına yanıt
    kararını verdiysen niye konu açıyorsun?

xbox one s 1000 civarı evet ama oyunlar bundan sonra hep sıkıntılı olacak,şimdi olanlar bile leş gibi çalışıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.