Şimdi Ara

XBOX ONE S’in Bariz Kasması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
5 sn
79
Cevap
0
Favori
9.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 48
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 5
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 gün 14 saat 18 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 5
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Anbilivıbıl (5 mesaj) mustafaerdurmus (5 mesaj) action11 (4 mesaj) Funder (4 mesaj) Anthropomancy (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (31 mesaj) Mobil (39 mesaj) Mini (4 mesaj) Uygulama (5 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Oyun >> Xbox >> Xbox Genel Bölümü >> XBOX ONE S’in Bariz Kasması
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2334 Mesaj

Pc'de yüksek fps ye alışan herkesin başına gelen bir olay bu.One x bile kesmeyebilir , yeni nesil konsolları beklemek lazım.

30 fps bu profildeki oyuncular için ciddi sıkıntı.Yoksa benim gibi yaklaşık 150 milyon oyuncu mutlu mesut oyununu oynuyor bu konsollarda.
    |
    |
    technique24 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.

Xbox menüsünün kasması tam anlamıyla rezalet, 3 yıldır ps4 pro kullanıyorum ilk defa geçen ay menüde takılmalar olduğunu gördüm. Oda cihaz full doluydu. 5 gün önce Xbox One X aldım açar açmaz ana menüde kasılmalar takılmalar yaptı. One S yada One X ile alakalı değil yazılımla alakalı bir durum.
    |
    |
    Hoşumagitti kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.

Windows 98’ten Windows 10’a tüm sürümleri kullandım. Şuan Windows 10 kullanıyorum. PS4 öncesi XBOX 360 kullanıcısıydım. 1 yıldır ikinci telefon olarak Lumia 950XL kullanmaktayım. Şimdide Xbox One X kullanmaya başladım. Yani Microsoft’un yazılımlarının yaşımla orantılı tamamını denedim ve dediğiniz gibi bir bildikleri olduğunu düşünmüyorum.

PS4 sistemi daha düşük ramla takılmayan arayüz yapıyorsa, Microsoft’un yazılım ekibinde sorun var demektir ama bu düzeltilebilecek bir durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metinoz -- 18 Kasım 2019; 13:55:43 >
    |
    |
    Hoşumagitti kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3718 Mesaj

"kasma" kriterini anlatır mısın? örnek veriyorum: "3sn boyunca 5fps üstünü görmüyor" yada "10sn'de bir 1 frame drop yaşıyorum" yada "sürekli olarak screen tearing var" gibi...

anlamlı ve genel olarak ölçülebilecek şekilde ne dediğini anlayabilirsek "genel olarak evet böyle" yada "sizdeki konsollarda bir sıkıntı var" denebilir...

edit ile ekleme: ilk sorulan sorulardan birine cevap vermek yerine konuyu dağıtmaya yönelik cevaplar verildiğini görünce "troll in the dungeon" diye bağırarak yemek salonuna dalasım geldi... bakınız:https://www.youtube.com/watch?v=oynJcSnLSI4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GCGorusu -- 12 Temmuz 2019; 14:34:58 >
    |
    |
    mustafaerdurmus kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    5031 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Anbilivıbıl

Dün ilk defa one x kastı. Rdr 2 yi bitirmiştim. Hile açıp biraz kaos yaratayım dedim, Saint Denis'de. Gelene geçeni indirdim, tramwayı patlattım sonra tek girişi olan bir yerde duvara pusup geleni indirdim. Çöp yığını gibi birikti cesetler. Sonra Molotof atıp ateşe verdim. Beni vurmaya gelenlerde ateşe yakalanıp kavruldular. Bu sıra one x kasmaya başladı
    İçindeki vahşeti kusmuşsun hacı oyun bu ya napıyon
  • Binbaşı
    1215 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Formani

Oyunlarda kasma görmedim ama xbox menüsü çok kasıyor
    |
    |
  • Yüzbaşı
    301 Mesaj
    One x kullaniyorum böyle bir derdim yok ancak 1080p de oynamama rağmen bazı oyunlar zorunlu 30fps metro exodus gibi.Bu da sinir bozucu.Onun dışında online cod bf apex vs stabil 60fps çok çok nadir düşüşler.Onlarıda hissetmezsin bile
    |
    |
  • Teğmen
    223 Mesaj
    2 senedir xbox one s kullanıyorum ilk defa kasma olayını senden duydum,yaşamadımda (pubg ilk hali hariç) Çözünürlük konusunda haklısın bazı oyunlar çok bulanık gözüküyor mesela fifa 19, bf5
    |
    |
  • Yarbay
    6205 Mesaj

One X de pes de kasma ve takılma olmaz o oyun native 4k 60fps dir. Sorunu tv ya da monitör artık neyde oynuyorsanız onda arayın.
    |
    |
    action11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    335 Mesaj

Ben dinledim ve forumdan 2. El one x aldım. İyi ki one x almışım. Teşekkür ederim.
    |
    |
    BeyazBüyü kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    103 Mesaj
    xbox goruntu ayarlarından televızyon için uygun ayarları seçin

test modundan bakın desteklemedıgı ozellıkler cıkarsa uygun olanlarda degıstırın ve en onemlısı tv nizin hdmi çıkışını oyun moduna getirin.

Oyun modu bazı tv lerde hdmi ın ismini değiştirmekle oluyor, bilmiyorsanız tv niz için oyun modunu araştırın.
    |
    |
  • Binbaşı
    1973 Mesaj
    one s 1000 lirayken alınmalıydı şuan 2bin lira olmuş o fiyata apu sistem dizip bi kaç ay sonrada ekran kartı takviyesi yaparsın
    |
    |
  • Binbaşı
    1631 Mesaj
    Yanlışım varsa düzeltin ama konsollar bilgisayar gibi kasma yapmıyor. Arada bir fps drop oluyor ama açtığı her oyunu güzelce oynatıyor. Gücü yetmedigi yerde görüntü kalitesini düşürüyor ama yine oynatıyor. Dün bir inceleme izlerim xbox one resmen görüntüyü çamur haline getirmiş. Bence bu saatten sonra sıfır ne Ps4 ne de Xbox alınır. İkinci el Xbox One X ya da PS4 Pro kovalayın. Bende pro vardı arkadaşa verdim şimdi kendime Xbox One X alacağım.

https://i.hizliresim.com/AOMBNz.jpg

https://i.hizliresim.com/YdLzpA.jpg

https://i.hizliresim.com/nb61o5.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InvisibleLord -- 18 Kasım 2019; 10:43:28 >
    |
    |

• Teğmen
    231 Mesaj
    1 ay önce sıfır xbox one s aldım. almanya amazon dan kara cuma indiriminden 1080 tl ye 1tb lık versiyonu 2 gamepad ile aldım. dün akşama kadar donma kasma sorunları hiç yaşamadım. oynadığım oyunlar olarak gears of war 4, gears 5, metro exodus, pes 2020, forza horizon 4, devil my cry vs.
    yılbaşı tatilinden dolayı dün 8-9 saat aralıksız gears 5 oynadım. 4-5 saatin sonunda kasarmış gibi oldu ve ana menüye attı. 9 saatin sonunda oyun inanılmaz kasmaya başladı. fps değeri belki 5 e falan düştü ve kaplamalar çok geç gelmeye başladı.yani oyun oynanmayacak seviyede kasmalar vardı. geçer belki dedim ve 5 dk bu şekilde devam ettim ama düzelmedi, bunun sonucunda konsolu kapatmak zorunda kaldım.
    daha önce bu konsolda uzun saatler oyun oynamamıştım. sanırım ısıdan kaynaklı yaşanan bir durumdu. mesela uncharted 4, gow of war gibi ağır yük gerektiren oyunları 10 saatten fazla sürelerde ps4 te oynadım ancak böyle bir kasma hiçbir konsolda yaşamadım. konsol hayatımda bir ilki yaşattı xbox one s. ama konsol kötü mü? alınmaz mı? derseniz ucuz bulursanız alın ve game pass sayesinde oyuna doyun. özellikle gears of war serisi için hiç düşünmeden alınır.
    |
    |

• Teğmen
    231 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: maşık

yahu ps4 bf1 online ve witcher xbox one s farklarını bilmesek yutturacaklar.Kalitesiz troller
    Objektif olmayı öğrenince inan hayat daha anlamlı gelecek. Elimde eski ve yeni jenerasyon 4 adet konsol var ve neyin ne olduğunu çok iyi biliyorum. Anlamsız yere fanboyluk yapma. Her zaman sende olan en iyisi olacak diye birşey yok. Burada en iyiyi aramıyoruz sadece başımıza gelen bir olayı anlattık ve bu olay gerçekten de var olmasa google da bu olayı yaşayan var mı diye konu aramazdık. Biricik konsolunu kötülemiyorum sadece yaşanmış bir olay hepsi bu. Ayrıca troll arıyorsan aynaya bakman yeterli olacaktır.
  • Çavuş
    96 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Dostlar Konu sahibi olarak olaya el atmam gerekiyor, Ben 60 fps stabil ultra ağzına kadar açık ayarlarda oynamak istediğim için konsol beni kesmedi.. One x de alsam ps4 pro da alsam sonuç değişmeyecekti.. Sebebi nedir? Oyun konsolu fiyat performans dengesi ile size optimim ayarlarda verebileceği en iyi performansı fiyatı ile uygun olarak sunmayı amaçlıyor. Exclusive oyunları ve gampepad konforu haricinde ( ki pc üzerindede gamepad kullanılabilir ) bence oyun konsolu kısmı bütçeye bakıyor. Bana grafik dengesi çok olmasada olur ben 30fps dede oynarım sorun yok da derseniz (ben ara ara one s de 23-24'e düştüğüne inanıyorum, bu konu sebebi zaten budur) konsol size hitap edebilir.

Pc farkından sonra gelelim xbox - ps farkına bu arayüz ve sağladıkları premium hesaplar sayesinde bence xbox ( ucuz ve kullanıcı dostu ) ps sistemi ise biraz daha popülerliği ve ufak bir stabilite farkı ile öne geçebiliyor ( 2. el alım satım oyun takası vb )

Bence artık bu konuda tartışmaya gerek yok. Ben gibi düşünen arkaşların kesinlikle konsol almasını önermem, exc oyunlar için kasasının yanına bir ps4 çeker o ayrı sadece tek cihaz için konuşursak ben ve benim gibiler tatmin olmayacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafaerdurmus -- 10 Ocak 2020; 8:25:51 >

• Çavuş
    96 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Arkadaşlar savunan çıkarsa bariz fanboyluk yapıyordur, ben ikinci el aldım toz dolmuştur ısınıyordur diye geçiştirdim ama arkadaşım benle oyuna girebilmek için gitti aldı sıfır olarak yine bir one s, ne oldu dersiniz?
    Sıfır konsol aynı şekil benim makinam gibi kasım kasım kasıyor arkadaş.. Yahu zaten 30fps oyun oynuyoruz, grafikler düşük pc’ye göre tamam extra grafik ayarları geneli kapalı herşeye evvallah da bari kasma be arkadaş ben pc den geçip yayılarak oyun oynamak istedim 30’unda 60’ında değilim ama sabit fps vermiyor tüm hevesim silindi gitti gerçekten arkadaşıma da aldırdığım için , içim hiç rahat değil.

Bu arada çoğu oyunun 900p veya daha düşük olmasını da söylemeden edemeyeceğim. 1080 yerine 900p yapmışsın bari en azından kasmasın şu oyunlar Microsoft...

Rezalet, oyun konsolu alıyorsunuz stres oluyorsun. Tek yapması gereken stabil oyun keyfi onuda beceremiyor. Ben xbox x’e geçerim beğenirsem demiştim bi müşterisini kaybetti. Bunu herkes yaşıyor ve nasıl xbox kullanmaya devam edebiliyor? Lütfen açıklayın çok merak ediyorum.

|
    |

• Çavuş
    96 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Ya ben 4k tv’im yok diye x almadım dedim 1080p de s idealdir. Ama bariz s versiyon çöp hala bunun satılması bile komedi.. Ne yani ben kasmasın diye gidip FullHD Tv’ye x modelini mi alayım? 60 değil 30’da oynamak sorun değil yeterki kasmasın. Elimdekini satıp x’e geçmeyi düşünürüm sorun yok derseniz ama satacağım kişiye yazık değil mi? Çok güçsüz one s sıfır alıyor kutudan çıkarıyorsun her oyunu kasa kasa oynuyorsun verilen paraya yazık..
  • Yarbay
    6205 Mesaj

Yanlış konsol almışsın, bu devirde xbox one ve one s çöplerine para verilmez bu konsollar o kadar güçsüz ki hiç kullanma daha iyi ömürleri çoktan bitti. One X alsaydın şuan üst kalite grafiklerde oynardın ne yap ne et one x’e geç 4k tv kullanmasan bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Philipp_Plein -- 11 Temmuz 2019; 23:16:8 >
    |
    |
    mustafaerdurmus kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Emekli Admin
    13817 Mesaj
    A101, Bim kampanya linki atan arkadaşları bu konuya bekliyorum!

One s bu saatten sonra alınmaz, forumun 2.el kısmında 1900-2000tl bandında one x satanlar var dedikçe dinlemediler. One s'de One s. İlk çıktığında One s alıp kullandım ve 1 yıl sonra direk sattım.

Yol yakınken satın ve One x alın derim.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
uc satın al ;pubg mobile ;uc
Webtures SEO;SEO Nedir?
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.