Şimdi Ara

Xbox one nat open yapma

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar,benim nat türü ağ ayarlarında sıkı gözüküyor,ne yaptıysam olmadı açık yapamadım.Xboxa ip adresi atadım,modemde dhcp statik ip atadım,upnp açık işe yaramadı,dmz kullandım olmadı,port yönlendirdim olmadı.
    Rocket league'de oyun çok kasıyor,bunun natla bir ilgisi var mıdır,open yapmanın başka bir yolu var mıdır yardım edin delirmek üzereyim

• Xbox Live portlarını açtınız mı? Port açıp deneyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trancemuzik

Xbox Live portlarını açtınız mı? Port açıp deneyin
    Dün yarım saat superonline ile görüştüm,tüm portları açtı yine aynı strict nat,moderate'e bie dönmüyor böyle bir şey olabilir mi
    Artık aldığım yere geri götürmeyi düşünüyorum bu nat sorunu yüzünden,neden bu xboxlarda nat sorunu varsa onu da aklım almıyor yıl olmuş 2020,hala xbox nat sorunuyla geliyor aklım almıyor.Cihazı da alalı 1 hafta olmadı daha
    Yardım edebilecek biri yokmu,yapılabilecek her şeyi denedim olmuyor,geri götüreceğim onlar da çözemeyecek işi biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: dubdi

Dün yarım saat superonline ile görüştüm,tüm portları açtı yine aynı strict nat,moderate'e bie dönmüyor böyle bir şey olabilir mi
    Artık aldığım yere geri götürmeyi düşünüyorum bu nat sorunu yüzünden,neden bu xboxlarda nat sorunu varsa onu da aklım almıyor yıl olmuş 2020,hala xbox nat sorunuyla geliyor aklım almıyor.Cihazı da alalı 1 hafta olmadı daha
    Yardım edebilecek biri yokmu,yapılabilecek her şeyi denedim olmuyor,geri götüreceğim onlar da çözemeyecek işi biliyorum.

Alıntıları Göster
    konsola sabit ip ve dns atadınızmı , bu genel olarak sorunu çözer, siz müşteri hizmetlerinin portları açtık dediğine bakmayın modem üzerinden kontrol edin veya kendiniz yapın

• quote:

Orijinalden alıntı: kaan0101

konsola sabit ip ve dns atadınızmı , bu genel olarak sorunu çözer, siz müşteri hizmetlerinin portları açtık dediğine bakmayın modem üzerinden kontrol edin veya kendiniz yapın

Alıntıları Göster
    Konsola sabit ip atadım,dns google dns atadım,sonra modem arayüzünde dhcp statik ip olarak atadım konsola verdiğim ipyi işe yaramadı,konsolu kabloyla modeme bağladım hala nat sıkı gözüküyor,bu iş beni aştı valla 20 yıllık gamerım şu işi çözemedim

• dubdi D kullanıcısına yanıt
    modemden verdiginiz ip ye dmz açtınızmı , unpn açıkmı

• kaan0101 K kullanıcısına yanıt
    Ben de bu ikisini yaptım port açtım google dns girdim her seyi yaptım ethernet ile bağlanmak istiyorum. Bazen oluyor sonra konsolu acıp kapatınca gidiyor. Kablonetten statik ip alsam nasıl olur

• öbür konunada yazdım tek çözüm
    aynı modem bende kulandım superonline den kısıtlı modem root layarak hızını ve mss mtu ayarlıyarak ping düşüşü hız artımı ve tam konik nat erişim aça bilirsin
    +modem kısıtlı bazı özelikleride açılır usb erişim günceleme vs.
    root yetkisi id pass
    SoL_Root_2014
    Root

___
  • quote:

Orijinalden alıntı: zartzurt456

öbür konunada yazdım tek çözüm
    aynı modem bende kulandım superonline den kısıtlı modem root layarak hızını ve mss mtu ayarlıyarak ping düşüşü hız artımı ve tam konik nat erişim aça bilirsin
    +modem kısıtlı bazı özelikleride açılır usb erişim günceleme vs.
    root yetkisi id pass
    SoL_Root_2014
    Root

___
    Teşekkür ederim,nat open olur mu kesin denediniz mi bir de root için reset atınca firmware düşer mi

• quote:

Orijinalden alıntı: dubdi

Teşekkür ederim,nat open olur mu kesin denediniz mi bir de root için reset atınca firmware düşer mi

Alıntıları Göster
    evet kulandım ben daha önce bu modemde aynısını şu an başka modem aldıgım için kulanmıyorum.
    telefon kablosunu çıkar
    modemi resetle
    root olarak giriş yap
    root şifresini değiştir
    modem uzaktan erişimleri kapat
    adsl kulanıcı adını şifreni yeni profil oluştur
    sonra telefon kablosunu tak.
    çünkü reseten sonra modem superonline direk uzaktan erişim ile root şifresini değiştiriyor.
    adsl kulanıcı adını şireni bilmiyosan ilk önce onları öğren ugraşma sonra :D

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.