Şimdi Ara

XBOX KARDEŞLİK Mevzusunu ANLAMAK (20. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
898
Cevap
98
Favori
92.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: UyGaR___

ediyor şu an. kampanya bitmeden halledin. ben daha makina gelmeden ilk bunu halletmiştim :)
    https://forum.donanimhaber.com/12-24-36-ay-live-pass-uyeligi-alma-ultimate-cevirme-yontemi--146412136

Alıntıları Göster

kampanyayı hallettim hocam çok teşekkürler

• Arkadaşlar acil bir konuda yardıma ıhtıyacım var..Bir arkadaşımla ortaklık yapıyorduk kardeşlik yanı,şimdi bunu bitirdik.Onun benden yararlanmaması için sadece xbox şifremi değiştirmem yeterli mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alınık crash bandicoot nsane ve 4.
    İndirim var ortak da alınabilir.
    Rdr2 ile takas da olur
  • Forumda okuyup anlamadığım bir kısım var şimdi hesaplar P1-p2 şeklinde p1 hesaplar giriş xboxim oluyor. Peki konsola yılda 5 kere mi P1 hakli hesap görebiliyoruz yoksa bu 5 olarak bahsedilen sinir bambaşka birşey mi ?

• Bildiğim kadarı ile yazayım; bahsi geçen P1 hak 1 hesap için geçerli. Kaç hesap eklenebilir derseniz onda da bir sınır yok

• selam beyler, pc de kullanmak için 36 ay ultimate üyeliği aldım.

arkadaşımla denedim. beraber oynayabilirmiyiz diye.

ikimizde win store ultimate ile giriş yaptık.

bendeki storede çevrimdışı izinler açık onda otomatik kapalı oldu.

2mizde forza horizon 4 ve minecraft dungeons'u indirebildik.

xbox uygulamasından arkadaşım kendi hesabına geçti, ben ultimate olan hesaptayım halen.

o şekilde forzayıda minecraftıda beraber oynayabildik.

şimdi sorum bu şekilde devam etsek ban riski varmı? sonuçta microssoft sitesinde 10pcye kadar izin veriyor.

ea acsses oyunları da stora eklendiğinde acaba onlarıda oynayabilirmiyiz? yoksa ea oyunları için ayrı program mı gerekcek xbox uygulamasından olmayacak mı?

• o kadar çok bilgi var ki kafam karıştı. Bir sorum olacak arkadaşlar.

Benim tek hesabım var cihazda ve sürekli o açık. İçinde Ultimate var. Bunu bilgisayarda oynaması için arkadaşıma vereceğim P2 olarak. Arkadaşım Benim hesabımla oturum açıp sonra kendi hesabına geçerek oynayabilir mi sorunsuzca? Yoksa ben sürekli tek hesabı açık olarak kullandığımdan bu hesabımı P2 olarak kullanamaz mı? Eksik bir şey var mı bu durumda.

• Arkadaşlar çok merak ettiğim bir konu var. P1 hesap satin aldim birinden. Acaba kac adet giris hesabi yapma hakkım kalmis bunu nasıl öğrenebilirim? Hic yazmadi 2 ya da 3 ya da 4 gecis anahtarınız kaldi diye bir uyari almadim.
  • Yılda 5 adet deniyor

• braveyours kullanıcısına yanıt
    Onu biliyorum da hocam 5 hakkimdan kac tane kaldığını nasil öğrenebilirim?
  • onu bilmiyorum maalesef

• Arkadaşlar merhaba,

Sizden bir konuda yardım rica edeceğim. Bir arkadaşım ile birlikte kendi hesaplarımızda ayrı ayrı satın almış olduğumuz pes2021 var. Arkadaşımda gold live/ultimate üyeliği yok, bu yüzden ortak oynayamıyorduk. Bende ultimate aboneliği olan bir hesabı onun cihazına kurup ''giriş xboxım'' yaptık ve hesaptan çıkış yaptık. daha sonra ben o hesabı açıp pes'te online oyun kurdum. birbirimizi görüyoruz, herşeyi ayarlıyoruz ama oyuna başlamıyor, atıyor.

Forumda uzun uzun araştırdım, 2 hesap ta aynı anda online oynayabilr diyor ama 2 hesap birbiriyle online oynayabilir diye bir yazı okumadım. Bu mümkün mü? oynayabilen var mı? Eğer mümkün olursa 12 aylık paket alıp ortak kullanmak istiyoruz ama karşılıklı oynayamayacaksak ayrı ayrı alacağız.

• e.selcuk kullanıcısına yanıt

Ultimate hesabı giriş xbox'ı yapan kişi (yani p1) oturumu kapatacak, sonra da kendi başarılarını kaydettiği her zaman kullandığı hesaba girecek.

Siz ise (p2) olarak ultimate hesabıyla oturum açıp sonra her zaman kullandığınız hesaba geçeceksiniz.

ultimate tanımlı olan hesap üzerinden oynamanıza gerek yok yani.

• _Yetimoğlu_ kullanıcısına yanıt
    Öncelikle yardımınız için teşekkür ederim. Tam olarak anlattığınız işlemleri yapıyoruz ama yine de karşılıklı pes oynayamıyoruz. Oyunda yanlış birşey yapıyorum desem, farklı bir arkadaşımla oynayabiliyorum ama hesabımı paylaştığım arkadaşımla oynayamıyorum. Biz mi beceremedik yoksa sistem mi buna izin vermiyor acaba.
  • Giris xbox yapmak istediğinde onaylamadan önce kaç hakkın kaldığını gösteriyor

• Funder kullanıcısına yanıt
    Hocam bende göstermedi işte. Göstermemesi ne anlama geliyo acaba daha 5 hakkım duruyo demek mi :)
  • Şu p1 olayını çoğu kullanıcı anlamıyor yada yanlış anlıyor. Bende uzun zaman yanlış anladım mevzuyu.
    Benim anladığım şuydu ; Konsola p1 giriş hakkı yıllık 5 defa ile sınırlı olduğuydu.
    Oysa...
    Doğru olan şu;
    Diyelim ki yeni hesap açtınız ve bu hesapla oyun aldınız yahut bir oyunu burada aktif ettiniz, ilk defa eklediğiniz konsol direkt p1 olarak konsola tanımlanıyor.
    Bu hesabın 4 defa daha p1 olarak başka konsola girilme hakkı kalıyor.
    Diyelim ki birisi hesabı açtı p1 olarak ve oyunu alıp oynadı, ve size sattı, siz hesaba giriş yapıp p1 yaparken uyarıyor konsol sizi, "bu hesabın 4 giriş hakkı kalmıştır" diye.

Yani konsolunuzun değil eklediğiniz hesabın 5 hakkı var.
    4 defa giriş xbox'ı yapılmış bir hesabı alırsanız yıl dönümü dolmadan satamazsınız, zira alacak kişi p1 yapamayacak hesabı.

• P2 Forza Horizon 4 DLC hesap var fakat bir sorun var ne zamandır neden bilmiyorum. Önce p2 hesabı açıp oyunu açıp sonra kendi hesabıma geçiş yaptığımda sorunsuz bir şekilde oynuyordum. Bir süredir P2 hesabı açıp oyuna girip kendi hesabıma geçmek istediğimde geçmiyor oyun p2 hesap olarak açılıyor. Bu neden kaynaklanıyor arkadaşlar?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kendi sorduğum soruyu kendim cevaplamış olayim. Ayarlar/kişiselleştirme kisminda giris xbox imi sectikten sonra daha fazla bilgi kismi var sagda ona tıkladığınızda kac giris hakkiniz kaldigini gorebilirsiniz :)

Bilmeyen arkadaşlara bilgi vermis olalim.
  • Merhaba,
    P1-P2 ile ilgili anlayamadığım bir durum var.
    P1 ile ilgili şöyle bir bilgi var;
    Player1 - Hesap açıp oyunu satın alır,konsolda bu hesaba girer digital oyunu indirir ve bu hesabı konsolunda My Home Xbox olarak işaretler. Bundan sonra istediği hesaptan girip oyunu oynar ve diğer hesabı isterse konsolundan kaldırabilir.
    Şimdi ben P1 oyun satın aldığımda bunu illa kendi konsolumda girip giriş xbox’um yapmak zorundayım ama akabinde(oyunu yükledikten sonra) bu P1’i silebilirim(kaldırmak ile aynı sanırım)
    Aklıma yatmayan durum ise şu madem bu oyunun bulunduğu hesaba ilintili ise ben bu hesabı konsoldan sildiğimde kendi hesabımdan oynamama nasıl müsade ediyor?
    Ayrıca P1 ile P2 kullanıcılarının birbirlerini bilmesi gerekiyor mu?
    Yani satış yapılırken açıklamada genelde P1/P2 forumdan’dır diye ek bilgi yazıyorlar.
    Bu iki soruyu çöemedim bir türlü.
    Cevap vereceklere şimdiden teşekkürler.

Geçen gün P1 olarak aldığım bir oyunu yükledim akabinde gerçek hesabımı giriş xbox’um yapıp satın aldığım hesabı da konsoldan kaldırdım(tanımda olduğu gibi)
    Ama bu sefer de oyunu açmadı ve sonra tekrar o hesap ile giriş yaptım ve açtı.
    Ya tanımda bir hata var ya da ben hatalı yorumlamışım.
    O zaman P1 diye aldığım aslında P2 mi olmuş oluyor acaba?

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.