Şimdi Ara

Game Pass [ANA KONU] (271. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.400
Cevap
736
Favori
1.083.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
123 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 269270271272273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Konsoldan/tarayicidan girip ultimate de alin hesaba 6 liraya otomatik 3 yillik Ultimate'a dönüşecek.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Artizt kullanıcısına yanıt

teşekkür ederim

• John Sheppard kullanıcısına yanıt
    Ben bizzat denemedim bunu, reddit'te üç beş kişi bu yöntemi yazmıştı.

• Ben de biraz önce Microsoft müşteri hizmetlerini arayıp 3 yıllık gamepass ultimate almak istediğimi söyledim. Neyse ki kampanyadan haberdar olan birine denk geldim, 3 defa 1 yıllık live gold ve 1 aylık gamepass ultimate yi hesabıma tanımladı kendisi fakat şöyle bir sıkıntı oldu. Üçüncü yıllık gold üyeliğin ödemesi kartımdan çekilmiş olmasına rağmen beklemeye düşmüş, banka onay vermemiş. Ama kartımın limitinden tutar eksilmiş görünüyor. Microsoft temsilcisi tutarın birkaç gün sonra karta iade olacağını belirtti.

Kısacası 36 ay yerine 25 aylık gamepass ultimate abonesi oldum, bunu 36 aya çevirmemin bir yolu yok mu artık 🤔

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Artizt

Ben bizzat denemedim bunu, reddit'te üç beş kişi bu yöntemi yazmıştı.

O zaman dediğim gibi, söylediğiniz olay zaten Spotify, Apple Music, Youtube Premium offline videoda olmuyor, yani bir kere indirip premium bitince de aylar boyunca kullanamıyorsunuz indirdiklerinizi, teknoloji firmaları onu çözmüş durumdalar. Muhtemelen Microsoft tarafı da Xbox'da onu çözmüştür. Zaten bu abonelik sistemleri tasarlanırken bunlar planlanarak tasarlanıyor.

Ama bir süre daha işe yarayabilir tabii bu şekilde.

• quote:

Orijinalden alıntı: PearBear

Ben de biraz önce Microsoft müşteri hizmetlerini arayıp 3 yıllık gamepass ultimate almak istediğimi söyledim. Neyse ki kampanyadan haberdar olan birine denk geldim, 3 defa 1 yıllık live gold ve 1 aylık gamepass ultimate yi hesabıma tanımladı kendisi fakat şöyle bir sıkıntı oldu. Üçüncü yıllık gold üyeliğin ödemesi kartımdan çekilmiş olmasına rağmen beklemeye düşmüş, banka onay vermemiş. Ama kartımın limitinden tutar eksilmiş görünüyor. Microsoft temsilcisi tutarın birkaç gün sonra karta iade olacağını belirtti.

Kısacası 36 ay yerine 25 aylık gamepass ultimate abonesi oldum, bunu 36 aya çevirmemin bir yolu yok mu artık 🤔

Tutar eğer kartınıza iade olursa, tekrar arayıp 1 yıllık daha uzatabilirsiniz. Microsoft'ta abonelikler 36 aya kadar alınabiliyor ve uzatılabiliyor. Eğer tutar iade olmazsa zaten hesabınıza 1 yıl daha yüklenir.

EDIT: Live Gold, Game Pass Ultimate olduktan sonra Live Gold alarak uzatma yapılamadığını bilmiyordum. O zaman en mantıklı çözüm EA Play alarak uzatmak ya da Game Pass Ultimate'ı bozmak (tabi bozulabiliyorsa ve tekrar tanımlanabiliyorsa)

Sorun bankadan kaynaklı değil de bence Microsoft tarafından kaynaklı. Ben aradığımda müşteri hizmetlerindeki beyefendi, yeni üyeliklerde üst üste 3. veya 4. abonelik işleminde üyelik yeni olduğu için güvenlik protokolüne takılıyor ve onaylanması bazen birkaç saat, bazen birkaç günü bulabiliyor demişti. Bende de öyle oldu, 2 saat sonra onaylandı 3. işlem. Ne bankayı aradım, ne de banka beni aradı, Microsoft tarafından otomatik onaylandı.

Ama telefonda bazı müşteri temsilcileri topu direkt bankaya atıyorlar, yok işte "üst üste çok fazla işlem yapılınca banka bloke koyuyor" falan diye, oysa ki Steam'den 1 saat içerisinde 6-7 tane oyun aldığımı bilirim farklı işlemlerde. Ki banka işleme bloke koyduğunda genellikle hemen arayıp "bu işlemi siz mi yaptınız? kartınızdan üst üste şu tutarlarda çekim yapılmaya çalışılmış" şeklinde bilgilendirme için arıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John Sheppard -- 2 Kasım 2020; 18:2:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PearBear

Ben de biraz önce Microsoft müşteri hizmetlerini arayıp 3 yıllık gamepass ultimate almak istediğimi söyledim. Neyse ki kampanyadan haberdar olan birine denk geldim, 3 defa 1 yıllık live gold ve 1 aylık gamepass ultimate yi hesabıma tanımladı kendisi fakat şöyle bir sıkıntı oldu. Üçüncü yıllık gold üyeliğin ödemesi kartımdan çekilmiş olmasına rağmen beklemeye düşmüş, banka onay vermemiş. Ama kartımın limitinden tutar eksilmiş görünüyor. Microsoft temsilcisi tutarın birkaç gün sonra karta iade olacağını belirtti.

Mevcut üyeliğiniz gamepass ultimate olarak başladıysa artık 12 aylık alıp uzatma yapamazsınız. 4 aylık uzatma olarak geçer hesaba.

65TL'ye 2 tane 12 aylık toplam 24 ay (130TL) EA play alacaksınız. 10 Kasım'da 8 ay olarak gamepass ultimate olarak hesabınıza eklenecek.

Konu içinde nasıl yapılacağı anlatıldı.

Game Pass [ANA KONU]
  • @johnshepard @mcgoktug cevaplar için teşekkür ederim 👍 bekleyelim görelim bakalım tutar iade olursa ea play alırım, iade olmaz da sisteme işlerse zaten 36 aya yükseltir Microsoft diye düşünüyorum🤔 sonucu yazarım buraya.

• arkadaşlar Microsoftun sitesinde gamepassin yıl sonunda geleceği yazıyor, aralık sanırım. 10 kasım da ekleneceği kesin mi? birde pc gamepass'ini de p1 p2 olarak kullanma imkanımız var mı konsoldaki gibi? teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: zaomss

arkadaşlar Microsoftun sitesinde gamepassin yıl sonunda geleceği yazıyor, aralık sanırım. 10 kasım da ekleneceği kesin mi? birde pc gamepass'ini de p1 p2 olarak kullanma imkanımız var mı konsoldaki gibi? teşekkürler.

Sanırım EA Play'den bahsediyorsunuz. EA Play şu an EA Access olarak zaten mevcut konsollarda var, 10 Kasımda Xbox Series X/S çıktığı gün Xbox Game Pass'e EA Play olarak dahil olacak.

PC Game Pass'e ise Aralık ayında çıkacak, doğru.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John Sheppard -- 2 Kasım 2020; 18:45:9 >
    Pardon hocam, ea playden bahsediyordum. Kafa gitmiş :) esas sormak istediğim, pc için gamepasse ne zaman ea play ekleneceğiydi. Onunda cevabını vermişsiniz. Teşekkür ederim, peki pc gamepasste p1-p2 olayı var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaomss

Pardon hocam, ea playden bahsediyordum. Kafa gitmiş :) esas sormak istediğim, pc için gamepasse ne zaman ea play ekleneceğiydi. Onunda cevabını vermişsiniz. Teşekkür ederim, peki pc gamepasste p1-p2 olayı var mı?

Birkaç kişi oluyor demişti ama açıkçası net bir bilgim yok, ben konsolda kullanan biriyle ortak kullanıyorum.

Ama Windows Xbox uygulamasında da ana üyelik ve mağaza (store) üyeliği olarak 2 farklı üyelik girilebiliyor, sanırım olma ihtimali var. Yapan varsa daha net bir bilgi verebilir.

Evet konsolda bende o şekilde kullanıyordum hocam. Çok teşekkürler, pc de kullanan bir arkadaş yorumlarını belirtirse sevinirim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tşkler

• Beyler benim mevcut 1 yıllık game pass ultimate aboneliğim var ea play almak istiyorum 3 yıllık ama gözükmüyor

• ben de 4-5 gün bekledim ama sonunda oldu. ultimate geçişi kendim taryıcıdan yaptım. yanlız dün 179 lik bi provizon daha görünüyor onu araştırıyorum.

• daha önce ultimate yapılmış bi hesaptan en iyi yöntemle 1 yıllık nasıl alınır?

• rerea kullanıcısına yanıt

EA play ile

• Ea play onumuzdeki hafta geliyor.
    Acaba ea play ile hangi oyunlari oynayabilecegiz bir arkadas listelese faydali olur

• Ms müşteri hizmetleri efsane ya. Goldun 2. yılını alırken banka aradı beni alışveriş onayı için ona evet derken hattan düştüm. Müşteri temsilcisi 5 dk sonra beni tekrar aradı ve kalan işlemleri gerçekleştirdik. Goldun 3. yılı alırken bu sefer işlem askıya alındı gibi birşey söyledi müşteri temsilcisi telefon numaramı not aldı yarın arayacağını söyledi. İsmi Selda hanımdı çok ilgili alakalıydı kendisine teşekkür ederim.

Bu arada akşam tarayıcıdan kendim baktığımda 3 yıllık gold hesabıma tanımlanmış görünüyordu. 5, 90 a da ultimate i çaktım üstüne 36 ay ultimate aboneliğini halletmiş oldum bende.

Aslında series x'i almaya yakın aboneliği başlatıcaktım ama dolar 8, 50 yi geçti nolur nolmaz alıp koyayım dedim.

• 
Sayfa: önceki 269270271272273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.