Şimdi Ara

XBOX GAMEPASS ANA KONU (EA PLAY EKLENDİ!)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: GoldenEye350 , nasaz Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 3 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü3 Mobil
5 sn
6.752
Cevap
284
Favori
376.537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 6 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1108
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 21
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 56 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 5
  • Favoriye Eklediklerim 284
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Hypnosis. (319 mesaj) wither (254 mesaj) Artizt (235 mesaj) Cngzhn20 (219 mesaj) Philipp_Plein (159 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (2906 mesaj) Mobil (1990 mesaj) Tablet (28 mesaj) Mini (630 mesaj) Uygulama (1198 mesaj)
  • @
34 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Oyun >> Xbox >> Xbox Live >> XBOX GAMEPASS ANA KONU (EA PLAY EKLENDİ!)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1571 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Gamepass ciddi şekilde büyümeye ve dikat çekmeye başladı. Bu sebeple Gamepass ile alakalı herşeyi konuşabileceğimiz bir ana başlık açtım.

Xbox Gamepass nedir ?
    Oyun dünyasının NETFLIX’i olarak tabir edebileceğimiz Gamepass’e üye olarak, 100’den fazla oyuna erişebilirsiniz. Üyeliğiniz devam ettiği sürece, gamepass kütüphanesindeki oyunları oynayabilirsiniz.

Üyelik bittiğinde oyunlarım silinir mi ?
    Üyeliğiniz bittiğinde oyunlar konsolunuzda yüklü kalmaya devam eder fakat oyuna giremezsiniz. Üyeliğinizi yenilediğinizde oyuna tekrar girebilirsiniz.

Gamepass'ten oyun çıkarılır mı ?
    Evet, gamepass’e eklenen oyunlar sonsuza kadar kütüphanede kalmıyor (istisnalar hariç yeterince uzun süre kalıyor). Örneğin Fallout 4 eklendikten 5-6 ay sonra sistemden çıkarıldı. Bu yayıncı ile yapılan anlaşmaya bağlı. MS 1. Parti oyunları ise kütüphaneden çıkarılmıyor.

Gamepass’te kardeşlik yapılır mı ?
    Evet tıpkı gold ve oyun paylaşımında olduğu gibi, gamepass’te de kardeşlik yapabilirsiniz.

Gamepass’te güncel oyunlar var mı?
    Gamepass’in en önemli özelliği (güzelliği) Microsoft 1. Parti stüdyo oyunlarını çıkış tarihiyle aynı anda gamepass’e eklenmesi diyebiliriz. Gears 5, Halo infinty, yeni çıkan horizon 4, Crackdown 3, ve daha duyrulmamış AAA kalite yapımlar çıkış tarihiyle aynı gün gamepass’te olacak.
    (3. parti stüdyolardan da çıkış tarihiyle aynı gün oyunlar Gamepass’e gelmeye başladı.)

10 Kasım 2020'de EA play, gamepass ultimate üyelerine ücretsiz sunuldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x3x -- 11 Kasım 2020; 10:13:7 >

• 20 yıldır kullanıyorum şu playstation'ı kullanıcısına sağladığı tek bir güzel hizmet göremedim gören varsa söylesin..
    Gamepass bu neslin en güzel olayı bence , yetişemiyorum artık oyunlara.
    Ps4 ecx. gücüyle hala vazgeçilmez ama yanına alınan 2. el falan bir xbox one s hayat kurtarıyor oyun fiyatlarının böyle olduğu ortamda.Fırsat bulup ps4 ü açamıyorum kaç aydır.

Şu beğenmediği oyunlara çöp demektense bana hitap etmiyor , bana göre değil demek bu kadar mı zor?
    Şu konuya her gün birisi en ucuza nasıl üyelik alırım diye soruyor. Cevap veriyoruz 2 gün sonra biri daha giriyor aynı şeyi yazıyor. 2 üst mesaja gitsen zaten görecekler ama yok. Okuma ve araştırma özürlü halkımız gerçek hayatta olduğu gibi , sanalda da kendini teşhir ediyor.
    Arkadaşlar müşteri hizmetleri bazen 12 aylık kod satmıyormuş bu yüzden n11 den 220 liraya kod alarak gamepass ultimate satın alıyorduk. Ama şu numarayı birkaç kere arayıp sabrederseniz ben bugün anlattığım şekilde yeni üyelik satın alabildim.

502 liraya 36 aylık gamepass ultimate alma yöntemini anlatıyorum. Bu işlemleri yapmadan önce Xbox profiline sahip bir Microsoft mail hesabı açıp ödeme yöntemi için kredi kartınızı tanımlamanız gerekiyor.

Önce 02123755065 numaralı Microsoft Türkiye mağazasını arıyoruz. Ardından yönlendirmeyi dinleyerek 1 ve 1 tuşlarına basıyoruz.

Daha sonra sizi karşılayan temsilciye 180 liradan 2 adet 12 aylık gold live satın almak istediğimizi söylüyoruz. Sonrasında da 6 liraya 1 aylık gamepass pc ve yine 6 liraya 3 aylık gamepass ultimate tanımlaması yapmak istediğimizi belirtiyoruz. Yani toplamda 28 aylık gamepass ultimate üyeliği 372 liraya alıyoruz.

Sonra hesabımızla bilgisayar ya da telefon üzerinden Xbox mağazasına girerek 65 liraya 12 aylık ea play satın alıyoruz. Hizmet ve abonelikler kısmından yinelenen ödemeyi kapattıktan sonra tekrar ea play satın aldığımız yerden uzat diyerek 12 aylık 65 liraya bir üyelik daha alıyoruz.

28 aylık gamepass ultimate üyeliğimizin üzerine satın aldığımız 24 aylık ea play 10 kasım tarihinde 23 ayı kalarak tam 8 ay gamepass ultimate üyeliğe dönüşerek ekleniyor. Toplamda 36 aylık gamepass ultimate üyeliğini bu şekilde 502 liraya satın almış oluyoruz. Kardeşlikle 250 liraya diğer hakkını satarak maliyetimizi yarıya kadar indirebiliyoruz.

Sizin dediğiniz olayda engel dediği sanal kart oluşturup spotifye giriyorlar sonra kartı iptal edip yeni kart oluşturuyorlar yani insan dürüst olmadıktan sonra alacağınız hiçbir önlem işe yaramaz. Hırsızın hiç mi suçu yok derler ya bu durumda öyle kendi yaptığı düzenbazlığı görmez suçu firmaya atar

Dediğinizin en saçma kısmı da bireysel oynayanlar suçlu değil demeniz iyi o zaman markete gidip kendime yetecek kadar çalarsam çaldığımı satmazsam sıkıntı yok mu böyle saçma bir mantık olabilir mi?

Netflixte mesela aynı şeyi yapıyor bütün ülkelerde ücretsiz deneme varken bizde yok https://help.netflix.com/tr/node/16282/tr

Yani bütün firmalar diğer bütün ülkelerden farklı şekilde bir uygulama yapıyorsa türkiye de suçlu Türklerdir kimse kusura bakmasın

Zaten en büyük sıkıntımız bu milletimizde ahlak yok milletimiz ahlakı namusu cinsellik sanıyor gerçek ahlak namus böyle olaylarda kendini gösteriyor

O Japon çöpü dediğin oyunların ciddi bir kitlesi var.
    Herkese hitap etmek zorundalar.
    Ayrıca, oyunları çıktığı gibi oynamayan/oynayamayan da çok oyuncu var.
    AAA oyunları ilk çıktığı gün tüketen hardcore oyuncu grubuna göre değil gamepass.
    Ama benim için bir nimet.
    O bir allahin kuluna siz de dahilsiniz sanirim. Defalarca yazilip cizildi tekrar tekrar yazmanin mantigi yok biraz yukari cikip okusaniz anlarsiniz neyin ne oldugunu.

Elinizdeki ultimatei uygun fiyata uzatmanin yolu yok. Yillik Gold alirsaniz 3 ay eklenir. Yillik Eaplay alirsaniz 3 ay eklenecek diye bir soylenti var. Yada 600 lira verip 1 yil daha ultimate alabilirsiniz. Eger az kaldiysa simdiki ultimate yeni hesap acip bastan ona ultimate alabilirsiniz.

Bu yazdiklarim belkide 10 defa tartisildi. millete laf etmeden once biraz okuyup oyle soru sorun derim
  • Yüzbaşı
    466 Mesaj
    XBox One X alma sebeplerimden biri diyebilirim. Playstation 4 Pro kullanıcısıydım, fiyat güncellemesinden sonra dayanamayıp XBox One X satın aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heliak -- 12 Aralık 2018; 14:37:22 >
  • Binbaşı
    1571 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Yurt dışı forumlarında gamepass için system seller diyorlar. Ben de aynı şekilde ps4 pro yu satıp one x almıştım. Gears serisini de çok sevdiğim için çok memnunum şu anda konsoldan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Heliak kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1636 Mesaj
    şu anda kampanya ile 6aylık 87tl ve üst üste alına biliyor galiba.

1 yılık ücreti ile 1 adet oyun alınana kadar 1 yılda ortalma ayda

3-4 hit oyun veriyor ve yılda 30-40 dan fazla yeni oyun oynama imkanı

var.arkadaşların dediği gibi sırf bunun için xbox a geçiş yapılır.

o kadar çok çeşitli yeni oyun çıkıyorki oynamaya vakit bulamıyorsunuz

ea acc de aynı şekilde 1 yıllık 65tl şu an kısaca ps4 alıp 1 adet

oyuna 450tl verene kadar 1 yıl gamepass+1yıl gold+1ea acc alına bilir.

çok sık indirim kampanya oluyor üyeliklerde.

yeni nesil konsolar çıkana kadar 2-3yıl içinde hakimiyet xbox one larda

olacak playstation4 ün artık albenisi bitti.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    588 Mesaj
    cod ghost ps4:219tl x1:180tl

borderlands handsome colection: ps4:354tl x1:250tl

alien isolation: ps4:159tl x1:80.50tl

shadow of mordor goty: ps4:259tl x1:65tl

madmax: ps4:299 x1:209.75

skyrim: ps4:279tl x1:115.25tl

watch dogs2: ps4:399 x1:269.25

eski oyunlara ps tarafında zam gelmiş?

gamespass oyunları:

agents of mayhem: ps4:84 x1:49

shadow warrior: ps4:134 x1:68.30

strange brigade: ps4:219 x1:110

metro redux: ps4:134 x1:65

Türkiye için şuan galiba xbox daha iyi?

fakat nerden kazanıyorlar acaba?
    |
    |

• Yarbay
    2108 Mesaj
    üzücü tarafı bazen eklenmiş oyunlar kaldırılıyor bu gereksiz bir hamle bana kalırsa onun dışında sadece gamepass alıp takılabilrisiniz birde yanına ea access al bir daha oyun düşünme kaliteli oyunların %90 ı mevcut
  • Teğmen
    206 Mesaj

Ödenen lisans ücretlerini azaltmak için oyunlar kaldırılabilir, bu sayede yeni oyunlar kütüphaneye eklenebiliyor.
    |
    |
    S.Vettel kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    914 Mesaj
    Özel fiyatları, eklenen oyunları takip edebiliriz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    4709 Mesaj
    Geçen ay 1 yıllık almıştım. Biraz önce 6 aylık 2 kere üst üste daha aldım. Şuan 2 yıllık gamepass aboneliğim var. 25 ocakta 1 yıl daha alıp 3 yıla tamamlamak istiyorum. Yeni Xbox gelene kadar götürür.

• Yarbay
    21623 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: SaFaKTR3

Geçen ay 1 yıllık almıştım. Biraz önce 6 aylık 2 kere üst üste daha aldım. Şuan 2 yıllık gamepass aboneliğim var. 25 ocakta 1 yıl daha alıp 3 yıla tamamlamak istiyorum. Yeni Xbox gelene kadar götürür.
    İndirim 3 Ocak'ta bitiyor.
  • Yüzbaşı
    695 Mesaj
    gerçekten de güzel bir uygulama. konsol alıp yanına 1 oyun almak isteseniz 300 lira en az
    |
    |
  • Yarbay
    4709 Mesaj

Pardon dostum yanlış yazmışım. 25 aralıkta alacağım 1 yıllık.

|
    |
    venomstr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2108 Mesaj
    pes i marketten yukleyebilen var mi ? bende hala satin al gorunuyor sadece bugun eklenicekti?

• Yüzbaşı
    481 Mesaj

daha mesai başlamadı kardeş mesai başlayınca eklerler.
    |
    |
    S.Vettel kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    21623 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: S.Vettel

pes i marketten yukleyebilen var mi ? bende hala satin al gorunuyor sadece bugun eklenicekti?
    Gün içinde eklenir.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    762 Mesaj

Tam xbox live konusunda gamepass le ilgili baslik acilsa keske diye mesaj atmistim cok iyi olmus konu

Metacritic puanlariyla birlikte bir liste mi hazirlasak acaba. Oyun oynayacagimizda bakacagimiz bir yer olur. Konu sahibi ilk mesaja ekleyecekse bu is uzerine dusebilirim?

• Yarbay
    2294 Mesaj
    Tam eksikliğini çektiğimiz konu. Hayırlı olsun
    |
    |
  • Yarbay
    2482 Mesaj
    Güzel konu tşkler
    |
    |
  • Binbaşı
    1571 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Tabiki, hazırlarsan eklerim..

|
    |
    Berkayselcuk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1482 Mesaj
    87 tl den iki tane alınıyor mu?

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
Masal Oku
backlink paketleri
En ucuz kedi maması fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,875
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.