Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

XBOX GAMEPASS ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı, 4 Masaüstü Kullanıcı
1.574
Cevap
65
Favori
91.739
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Xbox >> Diğer >> XBOX GAMEPASS ANA KONU
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1470 Mesaj
    Gamepass ciddi şekilde büyümeye ve dikat çekmeye başladı. Bu sebeple Gamepass ile alakalı herşeyi konuşabileceğimiz bir ana başlık açtım.

Xbox Gamepass nedir ?

Oyun dünyasının NETFLIX’i olarak tabir edebileceğimiz Gamepass’e üye olarak, 100’den fazla oyuna erişebilirsiniz. Üyeliğiniz devam ettiği sürece, gamepass kütüphanesindeki oyunları oynayabilirsiniz.

Üyelik bittiğinde oyunlarım silinir mi ?

Üyeliğiniz bittiğinde oyunlar konsolunuzda yüklü kalmaya devam eder fakat oyuna giremezsiniz. Üyeliğinizi yenilediğinizde oyuna tekrar girebilirsiniz.

Gamepass'ten oyun çıkarılır mı ?

Evet, gamepass’e eklenen oyunlar sonsuza kadar kütüphanede kalmıyor (istisnalar hariç yeterince uzun süre kalıyor). Örneğin Fallout 4 eklendikten 5-6 ay sonra sistemden çıkarıldı. Bu yayıncı ile yapılan anlaşmaya bağlı. MS 1. Parti oyunları ise kütüphaneden çıkarılmıyor.

Gamepass’te kardeşlik yapılır mı ?

Evet tıpkı gold ve oyun paylaşımında olduğu gibi, gamepass’te de kardeşlik yapabilirsiniz.

Gamepass’te güncel oyunlar var mı?

Gamepass’in en önemli özelliği (güzelliği) Microsoft 1. Parti stüdyo oyunlarını çıkış tarihiyle aynı anda gamepass’e eklenmesi diyebiliriz. Gears 5, Halo infinty, yeni çıkan horizon 4, Crackdown 3, ve daha duyrulmamış AAA kalite yapımlar çıkış tarihiyle aynı gün gamepass’te olacak.

(3. parti stüdyolardan da çıkış tarihiyle aynı gün oyunlar Gamepass’e gelmeye başladı. Ashen ve Warhammer: Vermintide 2, benim bildiğim bazı oyunlar.)

Aralık ayı eklenecek oyunlar;

• Mortal Kombat X – December 7

• Pro Evolution Soccer 19 – December 13

• Spintires: Mudrunner – December 13

• Hellblade: Senua’s Sacrifice – December 17

• Ori and the Blind Forest – December 20

• Shadow Warrior 2 – December 20

• Ashen – December 7

• Kingdom Two Crowns – December 11

• Below – December 14

Berkayselcuk arkadaşımızın hazırladığı tam liste;

https://mobile.donanimhaber.com/ExternalLinkRedirect?url=https://drive.google.com/file/d/1jr1GVnPAR0qT7CIamxNuzfGFnt9dG7c5/view?usp=sharing

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x3x -- 14 Aralık 2018; 10:2:47 >

|
    |

• Gamepass bu neslin en güzel olayı bence , yetişemiyorum artık oyunlara.
    Ps4 ecx. gücüyle hala vazgeçilmez ama yanına alınan 2. el falan bir xbox one s hayat kurtarıyor oyun fiyatlarının böyle olduğu ortamda.Fırsat bulup ps4 ü açamıyorum kaç aydır.

Şu beğenmediği oyunlara çöp demektense bana hitap etmiyor , bana göre değil demek bu kadar mı zor?

Tüm dünyada oyuncu kitlesi övgüler yağdırıyor sisteme.İndirimleri takip ederseniz ayda 14 TL ye her ay 8-10 oyun ekliyorlar.

Dün gece Farcry 5 , Hitman 2 , AC Odyssey falan eklediklerini söyleseler , yanında verdikleri ufak indie oyunları yazıp dalga geçerler burada.

Sistemin amacı zaten oyunları 1 sene geriden takip eden , parasının cebinde kalmasını isteyen kitleye hitap etmek.

Oyun zevkinin kişiye göre değiştiğini de göz ardı ediyor bazı arkadaşlar.

Nasıl Ps4 ü exc konusunda yere göğe sığdıramıyorsam , Ms i de gamepass ve engelli kişiler için çıkarttığı gamepad ve aksesuarlar için takdir ederim.

Futbol takımı mı tutuyorum ömür boyu iyi günde kötü günde yanında olayım.

Hocam birisi Game Pass için "Console Promoter" minvalinde bir tabir kullanmıştı. Vallahi öyle.

4k TV vardı, ama Pro yoktu bende, eski 500 Gb Ps4. PS olayı exclusive oyunlar. Yeni God of War oynayınca "Vay be dedim, bu oyunu bi de 4k oynasak ne olacak?" Pro alayım dedim. Sonra baktım Xbox X daha güçlü. Horizon ZD, Uncharted vb tüm exclusive oyunları bitirmişim. Xbox alayım, bi şekil oyun buluruz dedim. Game passten haberim yok ama. Ne gerek varmış oyun almaya? 1 aylık deneme sürümü bile bitmeden 2 oyun bitirdim. Hayatta para verip oynamam dediğim girla oyunu da indirdim kenarda bekliyor, inat ettim oynayacağım.

God of War oynamamış olsam Ps4 pro döver derdim. Ama oynadım. One X kral diyorum.

Yahu elbette bize iyilik olsun diye çıkmadı gamepass, bektaşi tekkesi mi Microsoft niye insanlara iyilik olsun diye iş yapsın?

Gamepassten çok şey beklememek lazım. Zaten yıllık üyelik fiyatı bir AAA oyun kadar. Derdi de insanları AAA oyuna doyurmak değil. Adamlar ilk günden beri bu sistem oyun almanın yerine geçmeyecek dediler. Yani istediğiniz oyunları yine para bayılıp alacaksınız, gamepasse gelip gelmemesi piyango binlerce oyun içinde.

Gamepassin olayı başka. Ben buradan önce PS4'deydim. Orada her iki üç ayda bir beklediğim bir oyunu çıkış fiyatından alır oynardım. Bunun dışında her ay bir iki oyunu da indirimden denemek, zaman geçirmek için alırdım. Bazısını bir iki saat oynardım, bazısını yirmi saat. Gamepass bu ikinci tür oyun alışlarımı bitirdi benim. Her ay zaman geçirecek bir şeyler geliyor. Bu ay We Happy Few, Life is Strange ve Hellblade oynadım bu ay, yeter. Bunları PS4'de olup da parayla alsaydım Gamepass'in en az üç katına mal olurdu bana. Bunun dışında RE2 ve Anthem'i para verip alacağım eskiden olduğu gibi ona yapacak bir şey yok.

İlk defa bu ay zayıf başladılar ki daha ay bitmedi , gamescom u bekliyorlar belli ki.Ay bitmeden hemen gömmek ne kadar doğru.Daha iki ay önce bir ay için 33 oyun eklemiş bir sistemden bahsediyoruz.

• Yüzbaşı
    449 Mesaj
    XBox One X alma sebeplerimden biri diyebilirim. Playstation 4 Pro kullanıcısıydım, fiyat güncellemesinden sonra dayanamayıp XBox One X satın aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heliak -- 12 Aralık 2018; 14:37:22 >

MSI MPG Z390 Gaming PRO Carbon AC / Gigabyte Aorus KD25F 25" 240 Hz 0.5 MS

Samsung 970 Evo Plus NVMe 500GB 3500MB/s-3300MB/s M.2 / Corsair Vengeance RGB Pro 32GB (2x16) 3200MHz DDR4 CL16

WD Blue SATA 1 TB 7200 RPM / Kingston SSDNow UV400 120 GB / ASUS ROG THOR 850W 80+ Platinum Tam Modüler / Cooler Master Sleeved Red

NZXT H700i / NZXT Kraken X72 RGB 360mm / NZXT Internal USB Hub

PlayStation 4 Pro / Xbox One X / Razer BlackWidow Ultimate / Razer Deathadder Elite
  • Binbaşı
    1470 Mesaj

Yurt dışı forumlarında gamepass için system seller diyorlar. Ben de aynı şekilde ps4 pro yu satıp one x almıştım. Gears serisini de çok sevdiğim için çok memnunum şu anda konsoldan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Heliak kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

1 yılık ücreti ile 1 adet oyun alınana kadar 1 yılda ortalma ayda

3-4 hit oyun veriyor ve yılda 30-40 dan fazla yeni oyun oynama imkanı

var.arkadaşların dediği gibi sırf bunun için xbox a geçiş yapılır.

o kadar çok çeşitli yeni oyun çıkıyorki oynamaya vakit bulamıyorsunuz

ea acc de aynı şekilde 1 yıllık 65tl şu an kısaca ps4 alıp 1 adet

oyuna 450tl verene kadar 1 yıl gamepass+1yıl gold+1ea acc alına bilir.

çok sık indirim kampanya oluyor üyeliklerde.

yeni nesil konsolar çıkana kadar 2-3yıl içinde hakimiyet xbox one larda

olacak playstation4 ün artık albenisi bitti.
    |
    |
    cod ghost ps4:219tl x1:180tl

borderlands handsome colection: ps4:354tl x1:250tl

alien isolation: ps4:159tl x1:80.50tl

shadow of mordor goty: ps4:259tl x1:65tl

madmax: ps4:299 x1:209.75

skyrim: ps4:279tl x1:115.25tl

watch dogs2: ps4:399 x1:269.25

eski oyunlara ps tarafında zam gelmiş?

gamespass oyunları:

agents of mayhem: ps4:84 x1:49

shadow warrior: ps4:134 x1:68.30

strange brigade: ps4:219 x1:110

metro redux: ps4:134 x1:65

Türkiye için şuan galiba xbox daha iyi?

fakat nerden kazanıyorlar acaba?
    |
    |

• Yarbay
    2044 Mesaj
    üzücü tarafı bazen eklenmiş oyunlar kaldırılıyor bu gereksiz bir hamle bana kalırsa onun dışında sadece gamepass alıp takılabilrisiniz birde yanına ea access al bir daha oyun düşünme kaliteli oyunların %90 ı mevcut

Sebastian Vettel
  • Teğmen
    167 Mesaj

Ödenen lisans ücretlerini azaltmak için oyunlar kaldırılabilir, bu sayede yeni oyunlar kütüphaneye eklenebiliyor.
    |
    |
    S.Vettel kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Mechanic

Life For Education

“Bir ağaç gibi tek ve hür, ve bir orman gibi kardeşçesine…”

☂facebook.com/emregok20
  • Yarbay
    4546 Mesaj
    Geçen ay 1 yıllık almıştım. Biraz önce 6 aylık 2 kere üst üste daha aldım. Şuan 2 yıllık gamepass aboneliğim var. 25 ocakta 1 yıl daha alıp 3 yıla tamamlamak istiyorum. Yeni Xbox gelene kadar götürür.

Orijinalden alıntı: SaFaKTR3

Geçen ay 1 yıllık almıştım. Biraz önce 6 aylık 2 kere üst üste daha aldım. Şuan 2 yıllık gamepass aboneliğim var. 25 ocakta 1 yıl daha alıp 3 yıla tamamlamak istiyorum. Yeni Xbox gelene kadar götürür.
    İndirim 3 Ocak'ta bitiyor.
    |
    |

Pardon dostum yanlış yazmışım. 25 aralıkta alacağım 1 yıllık.

|
    |
    venomstr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sebastian Vettel
  • Yüzbaşı
    478 Mesaj

daha mesai başlamadı kardeş mesai başlayınca eklerler.
    |
    |
    S.Vettel kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: S.Vettel

pes i marketten yukleyebilen var mi ? bende hala satin al gorunuyor sadece bugun eklenicekti?
    Gün içinde eklenir.
    |
    |

Tam xbox live konusunda gamepass le ilgili baslik acilsa keske diye mesaj atmistim cok iyi olmus konu

Metacritic puanlariyla birlikte bir liste mi hazirlasak acaba. Oyun oynayacagimizda bakacagimiz bir yer olur. Konu sahibi ilk mesaja ekleyecekse bu is uzerine dusebilirim?

|
    |
    Bahsedilenler: x3x
    |
    |
    |
    |

Tabiki, hazırlarsan eklerim..

|
    |
    Berkayselcuk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
haberler
Masal
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
google reklamları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.