Şimdi Ara

Xbox 720nin Grafikleri Avatar Filmi Gibi Olucak (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
0
Favori
4.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sk8ata

quote:

Orijinalden alıntı: Altaïr Ibn-La'Ahad

quote:

Orijinalden alıntı: Razura

Bu iddia daha baştan kaybediyor,çünkü Avatar'ın render işlemini 100'lerce bilgisayarda çok uzun bir sürede yaptılar.Hiç abartmıyorum Avatar'ın 10'da biri kadar olsun öpüp başınıza koyun.

Peki sen nasıl emin olabiliyorsun? Bu aletin ne zaman çıkacağı belli değil. Çıkacağı tarihte teknoloji nasıl olacak belli değil. Belki 2015 çıkar belki 2020'de. 5-10 yılda teknoloji nasıl gelişir düşünebiliyor musun?

Al sana cevap
    http://www.geek.com/articles/chips/the-computing-power-that-created-avatar-20091224/

İyimiş.

• avatar gibi olması imkansız naptınız?
  • Olmadı Xbox 1080'de öyle olur beyler dert etmeyin bu arada Xbox 720 nedir ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: YodaTheMaster

quote:

Orijinalden alıntı: GranTurismo

Böyle bir fark olmalı. Avatar az bile bence

Xbox 720nin Grafikleri Avatar Filmi Gibi Olucak

Ben de oynarken verdikleri hazza göre sıraladın sanmıştım. Eşeğe tessellation uygulasan eşek yine eşek.

Evet oda olabilir. Müthiş bir serinin çöküşü..

•  Xbox 720nin Grafikleri Avatar Filmi Gibi Olucak

bildiğin gerçek kalitesinde avatar ın görüntüsü.. oyunun her metre karesini, karakterini bu kalitede render etmeleri imkansız avatar ın bütçesi 400 milyon doları geçmişti yanılmıyorsam.

film dediğin 2 saat 4-5 yılda yapabildiler bu görüntüyü. oyun 10 saat ortalama desek.. sadece ara videoları böyle yapabilirler bence.

teknolojinin biraz daha gelişmesi lazım.. bu kalitede görüntüyü işleyebilecek teknolojinin ev kullanıcılarına inmesi için.

ayrıca ps3 ve xbox 360 çıkamdan da böyle laflar edilmişti.. spor oyunlarında sporcunun kas hareketleri bile görüelbielcek. cell işlemcisi, şehirde ki her npc yi ayrı ayrı yapay zeka atayabilecek, karakterin saç tellerini teker teker fiziğini hesaplayacak..

bunların %80i fıs çıktı. yine gazlıyorlar bizi. şöyle olacak, uçacak-kaçacak aletler falan.

"The visual effects department at Weta comprises of some major processing power consisting of 34 racks, each with four chassis of 32 machines a piece. The combination of those machines comprises a total of 40,000 processors along with 104 terabytes of memory using 10 GB networking adapters. And if you are wondering what type of computers Weta Digital uses, during an upgrade back in the summer of 2008 their system was rebuilt with over 4,000 HP BL2x220c blade computers."

kısaca imkansız böyle birşeyin olması.

• Xbox 720 demeyin artık şuna !!
  • ara video olsa bile yeter gameplay'da artar sanmayın siz aynı kalır sadece aa gelir pc değil bu sıçrama olmasa konsol çıkmaz bf3ü full ayarda 64 kişi açıcak diye konsol çıkmaz e
  • quote:

Orijinalden alıntı: jamez

bildiğin gerçek kalitesinde avatar ın görüntüsü.. oyunun her metre karesini, karakterini bu kalitede render etmeleri imkansız avatar ın bütçesi 400 milyon doları geçmişti yanılmıyorsam.

film dediğin 2 saat 4-5 yılda yapabildiler bu görüntüyü. oyun 10 saat ortalama desek.. sadece ara videoları böyle yapabilirler bence.

teknolojinin biraz daha gelişmesi lazım.. bu kalitede görüntüyü işleyebilecek teknolojinin ev kullanıcılarına inmesi için.

ayrıca ps3 ve xbox 360 çıkamdan da böyle laflar edilmişti.. spor oyunlarında sporcunun kas hareketleri bile görüelbielcek. cell işlemcisi, şehirde ki her npc yi ayrı ayrı yapay zeka atayabilecek, karakterin saç tellerini teker teker fiziğini hesaplayacak..

bunların %80i fıs çıktı. yine gazlıyorlar bizi. şöyle olacak, uçacak-kaçacak aletler falan.

"The visual effects department at Weta comprises of some major processing power consisting of 34 racks, each with four chassis of 32 machines a piece. The combination of those machines comprises a total of 40,000 processors along with 104 terabytes of memory using 10 GB networking adapters. And if you are wondering what type of computers Weta Digital uses, during an upgrade back in the summer of 2008 their system was rebuilt with over 4,000 HP BL2x220c blade computers."

kısaca imkansız böyle birşeyin olması.

Dostum söylediklerinin çoğu doğruda şu yazdığına değinmek istiyorum yanlış biliyorsun. Adamlar sonuçta 10 saatlik bir video veya film hazırlamıycaklar. Önce bir grafik motoru hazırlıycaklar, ondan sonra adam oraya ne isterse onu koyar, sende oynarsın. Yani düşündüğün mantık yanlış.

• quote:

Orijinalden alıntı: myze

Şuan Xbox 360 hali hazırda Avatar filmi seviyesinde grafik vermektedir. Sonraki Xbox konsolu ise Avatar filminden kat be kat hatta gerçek hayattan daha iyi grafikler sunabilecektir.

/>
  • 2006 da playstation 3 için yapılan abartıların yanında bu hiç kalır, bilmem kaçtane pc işlemcisini toplasan cell çıkmıyor vs laflar vardı, hala daha durur forumda, yok alevli sahnelerde alevleri hesaplayacak cell gerçekten farkı olmayacak, her saç telinin ayrı fiziği olacak vs, hesaplama gücü bilmem kaç milyar teraflop.

Ben avatara yaklaşacağını sanmıyorum, yine abartı üstüne abartı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Halleluja

2006 da playstation 3 için yapılan abartıların yanında bu hiç kalır, bilmem kaçtane pc işlemcisini toplasan cell çıkmıyor vs laflar vardı, hala daha durur forumda, yok alevli sahnelerde alevleri hesaplayacak cell gerçekten farkı olmayacak, her saç telinin ayrı fiziği olacak vs, hesaplama gücü bilmem kaç milyar teraflop.

Sen sanirim hic Haze oynamadin
  • quote:

Orijinalden alıntı: sk8ata

quote:

Orijinalden alıntı: Halleluja

2006 da playstation 3 için yapılan abartıların yanında bu hiç kalır, bilmem kaçtane pc işlemcisini toplasan cell çıkmıyor vs laflar vardı, hala daha durur forumda, yok alevli sahnelerde alevleri hesaplayacak cell gerçekten farkı olmayacak, her saç telinin ayrı fiziği olacak vs, hesaplama gücü bilmem kaç milyar teraflop.

Sen sanirim hic Haze oynamadin

• Bu nesil aşağıdaki detayları verebildiyse eğer, gelecek nesilde neler olacağını siz düşünün. Tabii bunun hangi platformda gerçekleşeceğini tahmin etmek çok zor. Yüzlerce gereksiz oyun var ama bunların arasında tam anlamıyla Next Gen diyebileceğimiz bir çok oyun mevcut, üst sıralarda Heavy Rain var mesela. Gelecek nesilde ise bu sayı daha fazla olacak, hatta en büyük artısının bu olacağı söyleniyor. Yalnız yeni neslin 6 yıl uzak olmasından yanayım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SolidRises -- 18 Temmuz 2011; 21:37:46 >

• aşağıdaki detaylar oyun içinden değil, adam oraya birebir gerçek görüntüde koyabilir 1080p, makina normal video oynatıyormuş gibi oynatır
  • bütün babalar burda
    babajosef grand t.sony 55.
    örnekleme güzel..grand re5 in altına bir caps daha konursa az çok kestirilebilir ama bilinmedik bir şey de konulmaz ya...
    nasıl olur ben bilmiyorum
    sadece donanım konusunda fikir yürütebilirim...onu yapmak için böyle bir sisteme ihtiyaç var sanırsam
    amd x8 core 3.0.ghz ...bu anlaşma geregi kesin gözüküyor IBM den vaz geçmiş microsoft
    2000 mhz GDDR5 2 & 4 & 6 GB sistem belleği .. .ea/ crytek ilk random deneme 720 yi yalanlasada cevat yerli en az 8 gb olmalı demişti yeni nesili agzından ya kaçırdı ya bildigi bir şey var
    HD69XX serisinden GDDR5 2GB 256Bit & 512 Bit
    SSD 256 gb SSD Okuma/ Yazma MB/s 250-299
    pc topladık mübarek..e.k sli ve ssd x2 olursa tadıda güzel olur...
    o dediginiz grafigi anca böyle bir bebek çıkartır
    ben bu sisteme güncel 2000 ytl fiyat biçtim. yorum sizin
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Xbox_360

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SHCEK93 -- 18 Temmuz 2011; 21:43:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: YodaTheMaster

quote:

Orijinalden alıntı: GranTurismo

Böyle bir fark olmalı. Avatar az bile bence

Ben de oynarken verdikleri hazza göre sıraladın sanmıştım.Eşeğe tessellation uygulasan eşek yine eşek.

• 1 .2 kişi nihayet ara videodan bahsetti bende bir nefes alııp rahatça ölebilirim......
    kaç senemi aldı anlatana kadar...demekki her şey zamanla anlaşılıyor...
    ben boşa yırtmışım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SHCEK93 -- 18 Temmuz 2011; 21:53:35 >
  • Böyle bir konsolon üretim maliyetlerini tahmin edecek kapasitede süper donanımhaber üyeleri var. Bence o arkadaşlar sazı eline alsın, maliyet 2000 dolar olacaksa seri üretimini yapmazlar ama maliyet 300-400 dolar olursa avatar rüya olmaktan çıkar konsollar pc kadar pahalı olmuyor. Oyun firmalarının engeli donanım neticede.. Birde avatar kalitesinde oyun için 300 milyon dolarcık gerekir herhalde
  • Keşke herşey görsellikle bitseydi. Elle tutulur 20-30 oyun var koskaca 2005-2011 yılları arasında. Oyun dünyasına yeni fikirler gerekiyor ve yeni nesil (gerçi eskidi) konsol veya bilgisayar oyunlarındaki en büyük sorun eski oyunların yaratıcı zekalarından tamamen yoksun olması. Bunu yaptıktan sonra görselliğe istedikleri kadar emek versinler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nilyum -- 19 Temmuz 2011; 9:51:01 >
  • Uncharted 2'de ara video vardır ama gow 3'de ara videolar tamami ile donanıma yaptırılıyor.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.