Şimdi Ara

Xbox 360 Voltaj Sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Xbox'ımı 82 Ekran LCD'me ve 68 Ekran Monitör/TV'me bağladığımda evdeki en ufak ışık açıp kapatmada elektrik prizine birşey takmamda ekran birkaç saniyeliğine kapanıyor sonra geri geliyor. Bugün elektrik süpürgesi çalıştığında süpürge kapanana kadar gelmedi onu gördüm. Aynı TV lere PC bağlı ama PC de hiçbir şekilde hissedilmiyor koca GTX 260 çalıştığı halde. Bu Xbox PC'den ve TVlerden daha çok mu voltaj çekiyor

• Bu diğer prizlerde de aynı mı? İlginç bir sorun. Sigorta falan atmıyor mu? Sadece anlık gidip geliyor mu? Bu sorun konsoldan değil de evin elektrik şebekesinden kaynaklanıyor gibi geldi bana.
  • evdeki elektirik yükü çokdur voltaj kaldırmıyordur diycemde fabrikadamı oynuyon nerde oynuyon :D

edit:akılma şey geldi bizim evdede vardı sigortaya takılı bi alet voltaj çok yüksek olunca sigorta atıyordu öyle bişey olablir aleti çıkarınca düzelmişdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Selfroot -- 7 Ekim 2010; 19:39:15 >
  • Valla sanayi elektriği alsak yine fayda etmeyecekmiş gibi duruyor Başka prizlerde denedim mutfaktaki tvde denedim yine aynı. Ayrıca voltaj düzenleyici bir alet de yok şebekede. Evdeki diğer elektrikli aletlerde hiç böyle sorunlar olmadı. Yazın evde 3 adet klima full time çalışıyordu hem PC hem TV'ler canavar gibi çalışıyordu
  • Enteresan gerçekten de. Bu sorun sadece konsolda oluyorsa eğer, o zaman farklı bir adaptör denemeni tavsiye ederim. Bir tanıdığında Xbox 360 varsa, ondan adaptörünü ödünç al ve deneme yap. Sigorta falan atıyorsa, daha yüksek amperli bir sigorta taktır eve. Ama büyük ihtimalle sorun konsolun adaptöründe. Çünkü diğer aletler düzgün çalışıyormuş.
  • Adaptörden bende kıllandım da değişecek kimsem yok etrafımda Xbox'ı uzaydan inmiş bir cisim olarak görenler var Kasım'a kadar böyle kullanırım artık kimseye ışık bile açtırıp kapattırmıcam Kasımda yeni fw attıracağım zaman aldığım yere bi sorarım...
  • Bende olsa yollardım ödünç olarak yedek bir tane. Forumda bir duyuru yapalım belki birisi kargo ücretini senin karşılaman koşuluyla sana birkaç günlüğüne adaptörünü yollayabilir.
  • Yok hocam teşekkürler düşüncen için ama uğraşmaya değmez evde herkes yerinde durunca bi sorun olmuyor zaten Kasım'a bişey kalmadı şurda
  • homie hocam o kaçak akım rolesini çıkarmanız pek iyi olmamış.evde herhangi bir voltaj artışı, kaçak olduğu anda elektrikleri otomatik olarak keser ve herhangi birşey olmasını önler.sorun şu olabilir birden fazla elektrikli alet açıldığında yük artışı oluyorsa dalgalanma oluyordur.bir elektrikçi çağırıp otomat kutusundaki otomatın amperini yükseltirseniz veya daire tesisatından mı sorunun kaynaklandığını öğrenirseniz daha iyi olur. Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peanor -- 7 Ekim 2010; 21:45:42 >
  • Bendede ilginç bir sorun var xbox ı açtığımda prizden cızzzzzzzzzzzz diye ses geliyor
  • priz ile kablo arasında ki mesafede boşluk kalmasından dolayı ilk temasta ark(şase) olur herhangi bir sorun teşkil edeceğini sanmıyorum.ama taktından sonra sorun varsa değiştirmenizi tavsiye ederim
  • oooooooo o zaman ben en büyük sorunu adaptörü prizde bırakarak yapıyor olabilirmiyim tak çıkar priz olmasın diye takılı kalıyo bir etkisi olurmu bir sorun olmayacaksa önemli değil 5 6 sn lik bir olay ama 1 kere gitmişti elektrik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Peanor

priz ile kablo arasında ki mesafede boşluk kalmasından dolayı ilk temasta ark(şase) olur herhangi bir sorun teşkil edeceğini sanmıyorum.ama taktından sonra sorun varsa değiştirmenizi tavsiye ederim

Bazen prize birşey takınca hafif bir şekilde pat sesi çıkar, bu sözünü ettiğiniz ark'tan dolayı mı olur?
  • evet ark o oluyor.arasında boşluk olduğunda tam iletime geçmediği için küçük kıvılcım olur.mümkün oldukça arkadaşlar prizde fiş bırakmayın.duyduğum üzere prizde kalınca elektrik çekimi oluyormuş ve yine prizde kaldığında boşluk olursa yanlışlık kıvılcımla daha kötü sonuçlar oluşabilir.
  • Ama bizim tv laptop masaüstü xbox ses sistemi herşey prizde hangisi çıkarıyım tak çıkar daha kötü olur heralde yatarken veya bir yere giderken sigortaları kapatıyoruz zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Immolatıon -- 8 Ekim 2010; 13:13:08 >
  • şöle olur prizi fişten çekersiniz hepsi bir arada ise daha kolay olur.sigortaları indirmek sizin tercihiniz tabikide oda olur evden çıkınca ama evdeyken tabikide olmaz öyle birşey.dediğim gibi mümkün oldukça çıkartalım prizden.
  • Evet yanlış yazmışım yatarken prizleri çekiyoruz yazmayı unutmuşum hepsi bir belki ondan ses geliyodur ilgin için teşekkür ederim
  • rica ederim hocam ben teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.