Şimdi Ara

'XBOX 360 ve PS3' Crysis'i calistiramaz!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Crytek: Next Gen Consoles Are Too Weak for Crysis

Bu sozler Crytek'in oyun tasarimcisi Bernd Diemer halen surmekte olan Liepzig Game Convention'da yaptigi konusmada, yeni jenerasyon konsollarin CRYSIS i yapimcilarin ongordugu bicimde calistirmak icin yeterli islem gucune sahip olmadigini belirtti. Buyuk saskinliga neden olan sozler, oyun dunyasinda yanki uyandirdi. Crysis' in asil gucunu Windows Vista Directx 10 ile gelecek API lerle ortaya cikacagini hatirlatan Diemer, Crysis'in DirectX 9 tarafindanda desteklenecegini sozlerine ekledi.

'XBOX 360 ve PS3' Crysis'i calistiramaz!

Ilginc haber. Eminim XBOX360 ve PS3 versiyonu cikacaktir ama buna gore bir high end PC kadar iyi olmayacak herhalde konsollarda.

• ben bu habere sevinirim.
  • Bakalım PC oyunculuğu öldü diyen konsolcular şimdi ne diyecek.

• ps3 yetersiz geliyorsa kim bilir nasıl bir pc lazım buna
  • quote:

Orjinalden alıntı: Rietveld

Bakalım PC oyunculuğu öldü diyen konsolcular şimdi ne diyecek.

pc oyunculuğu ölmez ama sen 2-3 konsol parasını bir ekran kartına yatırıp kıyaslama yaparsan ancak bu çıkarıma ulaşırsın
  • pc oyunculuğu ölecek die bişey demedim zaten ölmiceni bende biliyorum demek istedim çok yüksek sistem gerek bu oyuna

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 31 Ağustos 2006; 20:41:32 >
  • Olay tamamiyle Crytek'in talihsiz bir açıklamasından ibaret.Söz konusu konsolların programlama diline Crytek ekibi çok uzak, tecübesiz.Bu nedenle "biz PS 3 ve Xbox 360'a oyun yapamıyoruz" demek yerine "bu konsollar çok zayıf" gibi aciz bir açıklamada bulunmuşlar.Yoksa PS 3 ve Xbox 360 en az beş yıl her türlü efekt ve shader'ı işleyebilecek kapasitede.Buna örnek olarak PS 2'yi örnek gösterebiliriz.PS 2'nin kendi grafik api'si war.Bu kütüphane ile kodlar yardımıyla her türlü efekti üretebiliyor.PS 2'nin üzerindeki GPU Geforce 2 türevi bir işlemci.Hangi Geforce 2 takılı bir PC bugün bir blur efektini açıyor?

Şu an Crytek bildiğim kadarıyla kendi web sitelerinde PS 3 için fellik fellik developer arıyorlar.

Daha detaylı bilgi için...

http://forum.donanimhaber.com/m_8977027/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apple -- 31 Ağustos 2006; 20:45:57 >

• bu 2 si çalıştıramıorsa ben mi çalıştırıcam oyunu nedir bu ya.
  • çalıştıramaz diye bişey yok tabi sadece dx10 eklentilerini gösteremeyebilirler
  • Ben de pc oyunlarının yanındayım ancak bir konsol fiyatına bir ekran kartı almak da (hatta alamamak bile) artık lüks olacak gibi.
  • Adamların crysis için pc ye gerekecek minimum sistem ve önerilen sisteme bir bak ondan sonra next. gen. konsoların bu oyunu kaldıramayacağına karar ver.

Tabi bu değerlendirmeyi yaparken şunuda göz önünde tut. Konsollardaki sistem sadece oyun amaçlı tasarlanmış. Yani aynı güçteki pc den daha iyi oyun görüntüsü verir.
  • biraz tuhaf geliyor bana . ps3 ün içibdeki cell işlemcisini ne olduğu aşikar. bencede GreatSoLdiER arkadaşın dedikleri olayı yeterince açıklıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: Rietveld

Bakalım PC oyunculuğu öldü diyen konsolcular şimdi ne diyecek.

Parası olanlar için hiç bir zaman ölmez.

Bu oyundan çok daha kaliteli oyunlar hem grafik hemde oynanabilirlik olarak konsolara 2007 gibi gelecektir. Şu anda conreo ve x1900xt.. gibi vista ile gelecek direct x10 la çıkacak oyunları başa baş oynatır.

Daha çıkmamış bir konsolun (ps 3), yakında çıkacak bir oyunu kaldıramayacak kadar düşük özellikleri olduğunu düşünmek daha konsol çıkmadan işinin bittiği anlamına gelir.

Hiç akla yatkın mantıklı bir durum mu? Microsoft ve Sony bu hataya düşeceklerini hiç sanmam.

• vaaoovv

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çimuanos -- 1 Eylül 2006; 0:47:07 >
  • vala oyun da fena sayılmazmış arkadaşlar

işte demo videosu

http://www.youtube.com/watch?v=MqSOZGCcFYU
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.