Şimdi Ara

XBOX 360 SLIM :: { ANA KONU } :: E3te DUYURULDU (Düşünceleriniz Neler?) (30. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
629
Cevap
1
Favori
26.793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: :Sephiroth:

quote:

Orijinalden alıntı: Nate Drake

quote:

Orijinalden alıntı: Kasatka

DVD romla grafik arasinda nasil bir baginti kuruluyor hayret.
    Hadi yukleme suresi daha kisa BD den falan dense anlayacam da grafik kalitesi ne yaw :)

Ote yandan az biraz tarafsiz olun.
    Ozellik ozelliktir.. Sen kullanmazsin digeri ister.. Sen istemiyorsun yada istemiyormus gibi yapiyorsun diye isteyen adama WIFI gereksiz cikisi yapamazsin, olmaz.
    WIFI gereksizse ben bazen bakiyorum ikinci el xbox satislarina (NL) cogunun yaninda WiFI parcasi var.
    Cunki cogu yerde artik WIFI modem kullaniliyor , az porttan kaynakli sorunlar oluyor vs vs..
    Biri de cikip sunu demiyor..
    HDD yi farkli yapip bize hdd satisindan iyice kazik attildi keza wifi aparati ile (sen allazsan alma alan adam var sonucta) milletten 70 eurolar cukkalandi, neden bastan bunlar konmadi demiyor..
    Bu korlugun caresi yok malesef sizin ki kara sevda yada daha otesi :)

wifi gereklidir , dediğin gibi isteyen kullanır isteyen kullanmaz, sony bunu 4 yıl önce koymuştu ms 4 yıl geriden geliyor yanlış yapa yapa doğruyu buluyor aynı hdmi çıkışı gereksiz deyip de sonradan çark ettikleri gibi ama biz msnin hata yapmayacağını kabullenmiş fanlar olarak wifi gereksiz deriz, tuğla gibi adaptöre , kalem pille çalışan gamepade tek laf etmeyiz. ms microsoft markalı özel hdd satar milleti yolar sony konsoluna değiştirilebilir hdd koyar, ms wifi adaptörü ayrı satar milleti gene yolarken sony dahili wifi koyar. ama nolursa olsun biz microsoftu savunmalıyız kendi kesemize düşman olma pahasına.

Şimdi merak ettim yıllar önce Ps ve Ps2'de oyunu kaydedebilmen için gerekli şart olan Memory Card'lar tüketiciyi ayrı ayrı olarak satılırken nasıl bir politika izleniyordu o zaman Xbox'da HDD standart değil miydi ?

Xbox-Ps2 döneminde Xbox kullanıcılara HDD sunarken nedense HDD gereksizdi hatta konsolda HDD'nin ne işi vardı Pc mi bu deniliyordu tabi birde işin online kısmı var onun içinde "konsolları pc'leştiriyorlar" deniliyordu. Ps3'de HDD ve online duyulunca işte budur harika öyleydi böyleydi oldu birden bu özellikler çok can alıcı oldu.

Ms, HDD olayını çok önceden sundu kullanıcılarına hemde içinde dahili olarak üstüne online'ı sundu ama o zamanlar sadece Ms sunduğu için önemli değildi gereksizdi tabi Sony sununca süper peki özelliğin mükemmel ve gerekli oluşu fanatiği olunan markaya göre mi belirleniyor

Ms'in HDD politikasını eleştirmeden önce bir rakibinin önceden yaptıklarına bakalım sonra Ms'in haklı olup olmadığına bakarız

evet güzel noktaya değindiniz ilk defa hdd koyan ms idi ama 360 da hdd yi standart paketin dışına çıkarıp ayrı satan 120 gblik hddleri neredeyse sıfır konsol fiyatına satan da ms idi.

• PS2 de memory card varmış diye veryansın eden arkadaş ilk önce memory card'in fiyatına, sonra da Microsoft'un kakalamaya çalıştığı aptal HDD'nin fiyatına baksın, sonra PS2'ye kusur bulsun.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kasatka

DVD romla grafik arasinda nasil bir baginti kuruluyor hayret.
    Hadi yukleme suresi daha kisa BD den falan dense anlayacam da grafik kalitesi ne yaw :)

Ote yandan az biraz tarafsiz olun.
    Ozellik ozelliktir.. Sen kullanmazsin digeri ister.. Sen istemiyorsun yada istemiyormus gibi yapiyorsun diye isteyen adama WIFI gereksiz cikisi yapamazsin, olmaz.
    WIFI gereksizse ben bazen bakiyorum ikinci el xbox satislarina (NL) cogunun yaninda WiFI parcasi var.
    Cunki cogu yerde artik WIFI modem kullaniliyor , az porttan kaynakli sorunlar oluyor vs vs..
    Biri de cikip sunu demiyor..
    HDD yi farkli yapip bize hdd satisindan iyice kazik attildi keza wifi aparati ile (sen allazsan alma alan adam var sonucta) milletten 70 eurolar cukkalandi, neden bastan bunlar konmadi demiyor..
    Bu korlugun caresi yok malesef sizin ki kara sevda yada daha otesi :)

wifi gereklidir , dediğin gibi isteyen kullanır isteyen kullanmaz, sony bunu 4 yıl önce koymuştu ms 4 yıl geriden geliyor yanlış yapa yapa doğruyu buluyor aynı hdmi çıkışı gereksiz deyip de sonradan çark ettikleri gibi ama biz msnin hata yapmayacağını kabullenmiş fanlar olarak wifi gereksiz deriz, tuğla gibi adaptöre , kalem pille çalışan gamepade tek laf etmeyiz. ms microsoft markalı özel hdd satar milleti yolar sony konsoluna değiştirilebilir hdd koyar, ms wifi adaptörü ayrı satar milleti gene yolarken sony dahili wifi koyar. ama nolursa olsun biz microsoftu savunmalıyız kendi kesemize düşman olma pahasına.

Şimdi merak ettim yıllar önce Ps ve Ps2'de oyunu kaydedebilmen için gerekli şart olan Memory Card'lar tüketiciyi ayrı ayrı olarak satılırken nasıl bir politika izleniyordu o zaman Xbox'da HDD standart değil miydi ?

Xbox-Ps2 döneminde Xbox kullanıcılara HDD sunarken nedense HDD gereksizdi hatta konsolda HDD'nin ne işi vardı Pc mi bu deniliyordu tabi birde işin online kısmı var onun içinde "konsolları pc'leştiriyorlar" deniliyordu. Ps3'de HDD ve online duyulunca işte budur harika öyleydi böyleydi oldu birden bu özellikler çok can alıcı oldu.

Ms, HDD olayını çok önceden sundu kullanıcılarına hemde içinde dahili olarak üstüne online'ı sundu ama o zamanlar sadece Ms sunduğu için önemli değildi gereksizdi tabi Sony sununca süper peki özelliğin mükemmel ve gerekli oluşu fanatiği olunan markaya göre mi belirleniyor

Ms'in HDD politikasını eleştirmeden önce bir rakibinin önceden yaptıklarına bakalım sonra Ms'in haklı olup olmadığına bakarız

javascript:void(AddText(''))

evet güzel noktaya değindiniz ilk defa hdd koyan ms idi ama 360 da hdd yi standart paketin dışına çıkarıp ayrı satan 120 gblik hddleri neredeyse sıfır konsol fiyatına satan da ms idi.

Ms'in bu olayı benimde hoşuma gitmiyor HDD'yi standart yap tabi HDD'lerin kapasitesi farkı olur ondada fiyat değişir ama tutupta Ms'i bundan eleştirirken dediğim gibi Ps2'de millete Memory Card'ı ayrı olarak gayet iyi bir fiyata satan Sony'yide es geçmemek gerekir ki o zamanda Ms kullanıcılara cihazın içinde mis gibi HDD ile satıyordu.

İşin özü iki firmada yeri gelince tüketiciyi üfler yeri gelincede sever ama genel olarak üflerler.

@Mavisakal;

Ps2 zamanında sen bir Memory Card'ı ayrı olarak ne kadar satın alıyordun orijinal olarak. Fiyatlar gayet yüksekti en azından Ms'in HDD'siz paketini (Arcade) aldığında içinden kaydedebileceğin 256 Mb'lik bir kıyağı var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The_Rahip -- 24 Haziran 2010; 18:57:14 >

• Bugun oyun sıtelerının cogunda slımlerınde patladıgı yazıyordu. Isteyen bolumsonu veya merlının kazanı bakabılır. Mıcrosoft hala cozum bulmusa benzemıyor.
    bolumsonuhttp://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Olumun_Kirmizi_Isigi360_Slim_ile_Geri_Mi_Dondu-7367.htm
    merlınhttp://www.merlininkazani.com/news_screen.asp?NID=26458

• quote:

Orijinalden alıntı: ploff

Bugun oyun sıtelerının cogunda slımlerınde patladıgı yazıyordu. Isteyen bolumsonu veya merlının kazanı bakabılır. Mıcrosoft hala cozum bulmusa benzemıyor.
    bolumsonuhttp://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Olumun_Kirmizi_Isigi360_Slim_ile_Geri_Mi_Dondu-7367.htm
    merlınhttp://www.merlininkazani.com/news_screen.asp?NID=26458

Hepsi hikaye her gördüklerine inanmasınlar ben sadece gülüyorum bu haberlere.

• Bu x360 yine büyük ya.Bide Natal desteğini normal 360'a getirebilmenin bi yolu varmı?
  • Xbox 360 Slim'le ilgili birden "3K veriyor" türünde haberler ortaya çıkmaya başladı. Bu haberlerin kendi adıma doğru olduğuna inanmıyorum nasıl oluyorda bu kadar kısa süre içersinde Xbox 360'da gerçek anlamda bir 3K arızası ortaya çıksın. En sorunlu anakartlar bile hayvani derecede kullanıma rağmen bu kadar kısa zaman 3K vermezken, Xbox 360 slim çat diye bu arızayı verecek.

Cihazı alıp cihazı bilerek bozup yada kablosunu biraz gevşek bıraktığınız zaman alın size 3K.

Xbox 360 slim 3K vermez falan demiyorum ama bu kadar kısa zaman bu arızayı vermez bunlar bilerek yapılan yalan dolan haberlerdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ICOSolidEye

Video fake değilse eğer, Slim modelleri de aynı tas aynı hamam devam ediyor!! Adamın Slim konsoluda kırmızı ışık görmüş, adaptör kısmında makineyi açınca kırmızı ışık yanıyor.. Uleyn MS..

http://www.ironstarmovement.com/profiles/blogs/the-red-brick-of-death

Ulan microsoft düzgün yapsan olmiycak dimi ?

• Daha az ısınan daha az güç harcayan daha iyi soğutulan bir cihazın ve ms 2 sene çalıştığını söylüyor üstünde,sanmıyorumki bu kadar çabuk hataları ortaya çıksın.
  • quote:

Xbox 360 Slim'le ilgili birden "3K veriyor" türünde haberler ortaya çıkmaya başladı. Bu haberlerin kendi adıma doğru olduğuna inanmıyorum nasıl oluyorda bu kadar kısa süre içersinde Xbox 360'da gerçek anlamda bir 3K arızası ortaya çıksın. En sorunlu anakartlar bile hayvani derecede kullanıma rağmen bu kadar kısa zaman 3K vermezken, Xbox 360 slim çat diye bu arızayı verecek.

Cihazı alıp cihazı bilerek bozup yada kablosunu biraz gevşek bıraktığınız zaman alın size 3K.

Xbox 360 slim 3K vermez falan demiyorum ama bu kadar kısa zaman bu arızayı vermez bunlar bilerek yapılan yalan dolan haberlerdir.

doğru bu alet ne kadar dayanıksız ki, bir iki haftalık sürede arıza versin bu haberler muhakkak kasıtlı olmalı.
  • Aldıkta boz(ul)ması kaldı.
  • Abicim x360'ı slim yapmak yerine normalinin içine wifi+fan+adaptör koysalarmış daha iyi.Slimde içi küçücük vsvs..Ve ps3'e ps3 gibi karşılık veriyo.Kendi tarzını yaratmalıydı bence..
  • bugun geçti elime slim modeli.öncelikle boyut olarak beklediğimden daha küçük gözüktü.yarın birazda kullanıp yorum yaparım.
  • resimlerini de koyarsan çok iyi olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kazekage*

Abicim x360'ı slim yapmak yerine normalinin içine wifi+fan+adaptör koysalarmış daha iyi.Slimde içi küçücük vsvs..Ve ps3'e ps3 gibi karşılık veriyo.Kendi tarzını yaratmalıydı bence..

İçi küçücük diyorsun fakat soğutma sistemi fat kasadan çok çok daha iyi görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Reventon*

quote:

Orijinalden alıntı: Kazekage*

Abicim x360'ı slim yapmak yerine normalinin içine wifi+fan+adaptör koysalarmış daha iyi.Slimde içi küçücük vsvs..Ve ps3'e ps3 gibi karşılık veriyo.Kendi tarzını yaratmalıydı bence..

İçi küçücük diyorsun fakat soğutma sistemi fat kasadan çok çok daha iyi görünüyor.

İşte bu soğutma sistemini fata koysalardı iyininde iyisi olurdu
  • Daha önce verildi mi pek takip edemedim, Xbox Slim'in içini merak edenler bu linkten inceleyebilirler

http://www.oyungezer.com.tr/option,com_joomgallery/func,viewcategory/catid,133/Itemid,217/
  • FW olayında bi gelişme var mı?
  • Daha önce verildi mi bilmiyorum.
    KINECT'İN KUTUSU AÇILIYOR! (NOT: YOUTUBE VİDEOSU)
  • quote:

Orijinalden alıntı: C.R.U.I.S.E.R

Daha önce verildi mi bilmiyorum.
    KINECT'İN KUTUSU AÇILIYOR! (NOT: YOUTUBE VİDEOSU)
    http://www.youtube.com/watch?v=lM_J3sx0zLk

süpermiş

• 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.