Şimdi Ara

Xbox 360'ı Bizden Başka Kimse Bilmiyor Galiba (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
0
Favori
2.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: protherm

varya bide şimdi hemen gördü aldı muamelesi yaparlar bize anlatamayızda daha çıkmadan bizde vardı diye hadi lan falan diyen cahiller çıkar yine

kesinlikle olacak bişey kardeş.. "gears of war die bi oyun var bilio musun?" derlerse şaşırmam...
  • bu hep böyle olmuştur. Türkiye esnafı dünyanın hiçbiryerinde yok.. Çıksın 1-2 ay geçmeden bilmeyen kalmaz hatta hepimizden iyi bilirler
  • quote:

Orjinalden alıntı: undertaker_

quote:

Orjinalden alıntı: protherm

varya bide şimdi hemen gördü aldı muamelesi yaparlar bize anlatamayızda daha çıkmadan bizde vardı diye hadi lan falan diyen cahiller çıkar yine

kesinlikle olacak bişey kardeş.. "gears of war die bi oyun var bilio musun?" derlerse şaşırmam...

Dead Rising diye bir oyun oynadın mı?Ben bitirdim,gel biraz sen de oyna derlerse kendimi suda boğarım.

• quote:

Orjinalden alıntı: mwm_1

Zaten X360' ı kimsenin bilmesine de gerek yok.. Hele ki camında "Playstayşın ve Oyunları bulunur" gibisinden yazılar bulunan ve cehalete fark atmış kesimin ve işyerlerinin bilmesine hiç gerek yok... Tüm dünyada ki gerçek oyuncular biliyor ya o bize yetiyor Ayrıca bu haberi de X360' ı çekemeyen kesimin bilinçli olarak çıkarttığını düşünüyorum.

Niye böyle bir şey yapayım ki ne zorum var. Xbox 360'ı her şeye rağmen seviyorum ben. (tabi seversin oyunları 5 lira) Mesajlardan da göründüğü kadarıyla Xbox 360 sahibi herkes için traji komik olaylara neden olabiliyor bu durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quatronics -- 26 Ağustos 2008; 12:51:38 >

• X: abi xbox360 satıyomusunuz*

Y: yok kalmadı bi tane vardı az önce sattım, Lite on var ondan veriyim

B: boş ver olum, adamı gözüm tumadı dükkanda yerin 9 kat altında, başımıza bi iş gelecek, 5 liraya oyun oynayacaz diye

A: aman gözünü seviyim, abi zar zor 500 denkleştirdik varsa sen bize FW atılanından ver, nolur, bak Dvd leride senden alıyoduk biz hep, devamlı müşteriniz bak yap bi kıyak

LB : Lan başkası olsa 800 den aşşa çakmazdım şey vermezdim arcade pack, ama size daha öncede çakmışız, şey satmışız.. hadi sana 750 olur arcade

LT : Lan tırstım ben ya buda 3K görürse bu 8. makina olum sermayeyi buraya gömdük len yol yakınken dönsekmi?

quote:

Orjinalden alıntı: mussam

X:abi xbox360 satıyor musun?
    Y:yok satmıyoruz?zaten memleket de yoktur o dedğin şeyden
    X:tamam abi sağol
    Y:ama bak elimizde psp var ona bin basar

abiyle aramızda bu konuşma gecti ve bana xbox ın psp den daha kotu olduğunu ilan etti:D

• Onu geçinde bi arkadaşım demişti. Bizim buralarda back-up XBOX360 oyununu 30 YTL'ye satıyorlarmış. Duyunca ne güldüm ya.

Birde adamın elinde Premium Pack konsol varmış sözde kutusunda (allah bilir 3K falan görmüştür) ona da fiyat olarak 900 mü 1000 YTL mi ne fiyat çekmiş.
  • walla ben şöyle anlatabiliyorum ps3 ün beyaz kutulusu o zaman herkes waooooooow yapıyo bi böle bana bakıyolar ( o an ki mutluluğumu sormayın )

bizim cahil gebzede ben DVD-DL ararken bi sefer bi xbox logosu gördüm o ne anam burda tek kalmamışım felan girdim içeri bi baktım oyunlar 12.5 ytl olsun ama yinede unutulmadık buralar da
  • Ünivdeyiz;

Ya ben eve gidiyorum arkadaşlar live'da arkadaşlarla oyun oynayacağız da

-Live ne lan ?

-Xbox'da var ya

-Xbox mı ? O ne lan ?

-(Şimdi anlatsam hem bunlar anlamayacak hem benim zamana yazık.En iyisi kestirip atmak lazım)

-Ya ps3'ün Microsoft versiyonu işte...

-Hmm...(Anlamamışlardır hala salak salak yüzüme bakarlar)

Kargo şirketindeyim xbox'ın wireless adaptörünü kargoya vereceğim

-Bu ürün nedir ?

-Ya abi kablosuz internet için işe yarayan bir alet

-Nede kullanılıyor bu ?

-(Xbox desek adam bakıcak saf saf biliyorum :D)

-Playstation için abi

-Hmm anladım (N.h anladın :D)
  • Çok garipsenecek bişey değil Xbox' ı bilmemek.
    Belli bi oyun tecrübesi, geçmişi olan insanlar zamanında çıkıp toplatılmış PSX' i veya yalan olmuş Phantom' u da bilir. Kaldı ki 360 bayağı ün yapmış ve 3 senedir piyasalarda olan bi cihaz.
    Ama 360' ı "PS 3 gibin birşey" diye tanıtarak birine anlatıyorsanız, zaten o kişi, oyun ve konsol dünyasına geçerken uğramışdır ve bilmemesi çok normaldir.
    Bizim biliyor olmamız, sadece oyun dünyasını yakından takip etmemizle ilgili.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evo_4 -- 26 Ağustos 2008; 14:26:12 >
  • Tüm olaylar arasında en gıcığı ve en çok yaşanılanı "ps3 gibi birşey" demek heralde..Bir arkadaşı ilk aldığım haftalarda getirdim beraber fifa oynuyoruz nasıl dedim yok ya bu iyi değil keşke ps2 alsaydın dedi camdan tutup atasım geldi arkadaşı,başka birine diyorumki bende xbox360 var niye ps3 almadın diyor yani xbox kullanıcısı biraz içe kapanık olacak anlatmak kıymetli zamanımızı harcamaktan başka birşey değil..
  • bizim burdakiler nintendoyu bile bilmiyo hadi xbox Türkiye'de resmi olarak yok ama wii,ds heryerde satılıyor nerdeyse. Bide geçen gün Maltepe'ye gitcem orange box alcam işte annem adama sordu (ben diyince olmuyo sanki :D ) bunun içinde kaç oyun var diye herifte gitti arkadaşına sordu ORANGE BOX da sadece ORANGE BOX oyunu var dimi dedi...
  • Bazı arkadaşlar Xbox 360 gerçek oyuncular bilir demiş gerçek oyuncunun bilgisi bu kadar az mı bu mudur gerçek oyunculuk XBOX360 biliyom gerçek oyuncuyum PHAntomu biliyom süper ötesi oyuncuyum diye birşey mi olur gerçek oyunculara saygızılık etmeyelim bilgileri bu kadar sınırlı değil.Hiç oyunlarla ilgisi olmayan ama hergün gazete okuyan o seviyede olan insanlar bile XBOX ı biryerden duymuşlardır.Ama bizim esnaf bizim bilmediklerimizi bizi öğreticek yardımcı olması razımken adam ne yaptığı işi araştırıyo ne yaptığı iş umrunda okuduğu tek gazete bulvar 5.sınıf terk bir insan olunca PSP2 haftaya geliyor der Xboxı da bilmez doğal olarak.Ve biz şimdi Microsoftu suçluyoruz Türkiyeye resmi olarak getirmediği için gerçi ramazan ayında gelicek ama neyse.Esnafı geçtim büyük mağazalarda bile bazen öyle onlar tabi araştırıyor falan daha bilgililer ama baktığın ürünün daha detayına gir hemen ben yetkili birini çağırıyım diyor ürünün kitapçığını okuyorlar otuz saat.

• madem herkes bişey anlatıyor bende başımdan geçen bir olayı anlatayım bundan yaklaşık 2 sene kadar önce ırnak toysland tan 1500 ytl ye 10 ay taksitle ilk premıum xbox360 ımı aldım neyse tv ye bağladım baktım görüntü kalitesi berbat yarım yamalak bi araştırma ile gidip kendime samsung bw 940 widescreen lcd monitör aldım aldım almasınada elimde kaldı bir türlü lcd monitöre bağlayamadım kablo yok

Koskoca ankaranın altını üstüne getirsemde aradıgım kabloyu bulamadım çünkü daha hangi kabloyu bile aradıgımı bilmiyordum artık bimel kablo teknosa carfour gezmediğim yer kalmadı en sonunda makinayı aldım yanıma ankarada olanlar iyi bilir konya sokağın yolunu tuttum bir umut deli gibi tüm elektronik dükkanlara derdimi anlatıyorum ama malesef bir türlü alete bir kablo uyduramadım bu böyle günlerce sürdü 5-6 gün en son

bir umut büyük bir elektronik magazasına girdim teknik servis kısmındaki abiye aynen derdimi anlattım ve bana demezmi HIMM İLGİNÇ BİR MAKİNA DAHA ÖNCE HİÇ GÖRMEDİM BÖYLESİNİ İÇİNİ AÇIP BİR BAKMAM LAZIM Gerisini siz düşünün ondan sonra konya sokaktan da kablo aramaktanda vazgeçtim ve o vga kabloyu 45 ytl ye tam 3 ay sonra bigking ten aldım

• Bende bu yıl Alanyada yazlığa gitmiştim.Xbox360 ı da oraya götürdüm ama oyunları yanıma almayı unuttum.Sonra çarşıdaki CD cilere gittim belki satan vardır diye.CD ci adama sordum xbox360 oyunu satıyonuzmu diye.Adamda şöyle cevapladı:O ne Monopoly gibi bir oyun o dimi yanlış yere geldin birader biz CD ve DVD satıyoruz.
  • aynen yaa bide bilip bilmeden (evinde ps2 var) ps3ü tanrı ilah gibi görüyo galiba ps3 onu ezer oda neymis hic duymadım kaca alıyosun oyunlar ? 6.5milyona ... ozaman ps2 gibi bende he he dedim bigün geldi bu bize actım fifia 2008i dedim oyna hadi (evindede var ps2de fifia 2008) bittin olm sena falan diyo hehe dedim eline verdim 5tane golu aklı basına geldi
  • Ps3ülkemizde olduğu için atmasyonda olsa %40 anlıyorlar diyebilirim.

Ama xbox yok.Bu yüzden bilgi 0.

Ama olsun Bimeks e girip Xbox 360 oyunları varmı diyip görevliyi 40dkka mağzada 4 döndürmekten çok zevk alıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: sky__walker

Böyle baktıktan sonra neler var, geçen gün telefoncunun önünden geçerken vitrinde N78 gördüm (makette değildi), içeri girip sordum ne kadar N78 diye, "N78 mi? Yok öyle bi telefon çıkmadı" dediler. Siz bide Xbox360 soruyorsunuz.

saldalyaden düşme eylemi nedir anlamış oldum hohoohhohhh muhahahah

okuyup okuyup gülüyorum yazarken bile

........................

ya aslında internet ile alakalı teknolojiyi takip eden insan biliyo sadece xbox360 ı ... bi ps2-3 kafeye sordum .. abi hiç düşündüz mü xbox almayı falan hem oyun çeşidi olurdu hemde pes de mevcut dedim falan... müşteriler koluna alışamaz diye almadık dedi ... ve zaten herkes ps3 diyo başka bişey demiyo dedi ...

durum bu yani gayet normal ... kendimden örnekler veriyim..

B:abi konsol aldım ..
    A:ne konsolu konsol ne:S ?
    B:atari falan oluyo ya hani tv ye bağlanıyo...
    A:heee ( tabi tabi )

B:xbox360 aldım abi..
    A:hayırlı olsun keşke ps3 alsaydın..
    B:niye ?
    A:bilmem daha iyi abi oyunlar 40-50gb..
    B:hee öle mi iyimiş :SS

B:gel la olm pes atalım 2 tokatlıyim seni xbox da
    A:ps2 kafeye gitseydik ya..
    B:üretilmiyo artık o ..
    A:net cafe mi ?
    B:beter ol emi

B: abi xbox360 oyunu var mı ..
    CDci: bak buralar ps2 kompile sol taraf altın sağ taraf mor ..
    B: getirtebilir misin peki abi toptancıdan falan..
    CDci : bak aralarda vardır..
    B: hayırlı işler abi..
    CDci: 3 tane al 10 ytl ..
    B : ya havle

B:abi dl-dvd varmı..
    Yzc_oğ : yok..
    B:double layer doş dvd varmı..
    Yzc_oğ : yok..
    B: çift katman doş dvd varmı..
    Yzc_oğ : yok.. ama pirinko var veriyim mi süper..
    B: en sonunda gözüm ilişir ve kendim bulur gösteririm..
    Yzc_oğ : abisi onlar pahalı..
    B: nekadar abi..
    Yzc_oğ : 36,5ytl (10 lu paket verbatim) .. 2,5ytl kar ediyoruz zaten ..
    B : 2 tane ver 50 ytl ye aliyim ...
    Yzc_oğ : kurtarmıyo ama al bakalım ..
    B : hey Allahım

B : olm lan şunları kafaya alalım mı ...
    A : ok lan ..
    B.A : abi bunlar çipli mi (xbox360)..
    Esnf : çipli süper , her oyunu açar ... bize bunlar zaten japonyadan çipli geliyo ... burda taktırmaya kalksan 100$ ..
    B.A : abi iyimiş ozaman .. nekadar bu meret ..
    Esnf : sana 800 olur ... 2 de istediğin oyun benden..
    B.A : hayırlısı olsun abi

tamamen gerçektir ... ama çok acı gerçekler.. daha neler varda yaz yaz bitmez..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hell line -- 3 Eylül 2008; 15:48:51 >

• quote:

Orjinalden alıntı: ChnGT/GTS

Ps3ülkemizde olduğu için atmasyonda olsa %40 anlıyorlar diyebilirim.

Ama xbox yok.Bu yüzden bilgi 0.

Ama olsun Bimeks e girip Xbox 360 oyunları varmı diyip görevliyi 40dkka mağzada 4 döndürmekten çok zevk alıyorum

benim arkadaşlarımdan da kimse bilmiyor bi arkadaşıma xbox konusu açtım o ne playstation 3 gibi bi şey mi dedi

• a:xbox elite varmı abi?
    b:hmmm. olması lazım..memet ixbax varmı..
    c: var var..

impossple is nothing= birgün buda olucak hiç birşey imkansız diil...üzülmeyinn esnaf geçte olsa 2-3 sene civarı onlarda öğrenecek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swat882 -- 3 Eylül 2008; 16:24:13 >
  • ATLI ÜSTÜ KIYTIRIK BİR KONSOL ALMIŞSINIZ AMMADA BÜYÜK İŞ YAPMIŞSINIZ,SİZ ASLINDA XBOX360 I BİLDİĞİNİZ İÇİN AYRICALIKLI İNSANLARSINIZ.

BAŞKASININ İYİ BİLDİĞİ AMA SİZİN DAHA ADINI BİLE DUYMADIĞINIZ YÜZ BİNLERCE ŞEY VARDIR.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.