Şimdi Ara

Xbox 360 Hatalar / Tamir Adresleri / Xbox'ı Nasıl Açarım / Soğutma Mod (33. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
794
Cevap
4
Favori
93.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Islemciden olan 3K da skstirma yöntemiyle asilabilir. Ayrica fansiz kullanmayin; cipleriniz yanar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serdar
    Islemciden olan 3K da skstirma yöntemiyle asilabilir. Ayrica fansiz kullanmayin; cipleriniz yanar...

Bir deniyeyim eğer sorun çözülürse bir fan alir im artık

Aslında su sıkıştırma yöntemini yazarsanız iyi olur bulamadım da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kangaetemo -- 1 Mayıs 2010; 8:50:44 >
  • x-clamp fix de deniyor...

http://www.youtube.com/watch?v=IR1ccQDfKlY

• 3k olan xbox360 konsolum yarım senedir dolapta duruyordu.Yurtdışından x-clamp fix aldım ve Xboxumu kendim demonte ederek x-clamp fix uyguladım.Konsolumu yeniden Monte ettikten sonra cihazı çalıştırdım,oyunada girdim,yaklasık 1 dakika sonra yine dondu konsol ve kapatıp açmaya çalıştım ama hiç ses seda yok.
    Bu durumda ne yapabilirim?Board alıp taksam olurmu?
  • Yurtdisindan x-clamp fix'i neden satin aldin ve aldigin sey neye benziyor? Genelde bunu yapmak icin 5mm'lik vida, plastik ve metal pullar almak yeterli. Yanisira elbette sogutma pastasi...
  • quote:

Yurtdisindan x-clamp fix'i neden satin aldin ve aldigin sey neye benziyor? Genelde bunu yapmak icin 5mm'lik vida, plastik ve metal pullar almak yeterli. Yanisira elbette sogutma pastasi...

Yurtdışına gittigimde 5 avroya aldım.5mm'lik vida, plastik, metal pullar ve sogutma pastasi vardı.Uygulamayı birkaç video ve montaj kılavuzu izledikten sonra yaptım ama işe yaramadı.
  • Dogrudur, ise yaramayabilir. Bu, grafik islemcinin lehimlerinin eskiyip artik veriyi saglikli iletememeye baslamasiyla alakali. Cihaz muhtemelen reballing ile hayata döner...<
  • quote:

Dogrudur, ise yaramayabilir. Bu, grafik islemcinin lehimlerinin eskiyip artik veriyi saglikli iletememeye baslamasiyla alakali. Cihaz muhtemelen reballing ile hayata döner...<

reballing?Biraz açıklarmısınız?
  • GPU (Graphics Processing Unit) isimli görüntü islemcisinin ayaklarinin lehimleri bir süre sonra iletiyi layikiyla yapamayacak duruma geliyor ve 3K denilen soruna neden olabiliyor. (Baska nedenleri de var, ancak genelde sorun bu.) Gerekli alet edevatin oldugu elektrikcilerde ya da "biz bunu kesin tamir ederiz" diyen bilgisayarcilarda bu eski lehimler aliniyor ve iletimi daha kuvvetli yeni lehimlerle degistiriliyor. Cipin altindaki ayaklar kücük ve yüzlerce oldugundan lehimler öncelikle üzerlerine top seklinde teker teker oturtuluyor, daha sonra isitilarak cipin yerine yerlesmesi saglaniyor.

Lehimler top seklinde hazirlandigindan ötürü isleme "Reballing" deniyor ve genelde cihazi hayata döndürüyor...
  • Oda yine masraf olacak.Arkadaşım almanyada izne gelecek,onunla yeni bir xbox360 getirteyim diyorum.xbox 360 hangi serisinde 3k riski bulunmuyor?
  • Jasper board'lularda olmuyor deniyor, ancak internette Jasper board'lularin da 3K gördügünü okudum. 3K görmeyen XBox modeli yok kisacasi. Baska bir deyisle hamama giren terliyor bir süre sonra...
  • quote:

Jasper board'lularda olmuyor deniyor, ancak internette Jasper board'lularin da 3K gördügünü okudum. 3K görmeyen XBox modeli yok kisacasi. Baska bir deyisle hamama giren terliyor bir süre sonra...

Microsoft 3k durumunu bir kontrol altına alamadı:(
    Almanyada bir sitede 120 euro civarı fiyata sıfır xbox 360 jasper 120gb buldum.3 sene 3k garantisi bile veriyorlar.Nasıl?
  • Fiyati normal düzeyde. Niyetin varsa al tabii...
  • arkadaşlar iyi günler uzun zamandır kullandığım x box 360 arkadaşıma sattığımın ertesi günü 1 k hatası e74 vermiş hata kodu 1021 bu nedemek acaba ve nasıl oluyo böyle durup dururken pat die mi verir ?tamiri nasıldır ne kadara olur :S
  • Bu hata ekrana görüntü verilmesiyle görevli olan ANA denen ciple ilgili bir hata. Üstüne baski uygulayarak gecici cözüm bulunabilse de daha sonra tekrarlamasi sözkonusu.

Cip asagida görülen yerde boardda...

• saolun ilgilendiğiniz için ama olayın oluşu çok ilginç 1 senedir bendeki makine tık demedi arkadaş almış oynamış 10 saat sonra makine bu hatayı vermiş acaba kargodayken fln bi zarar gelmiş olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TURBONUR

saolun ilgilendiğiniz için ama olayın oluşu çok ilginç 1 senedir bendeki makine tık demedi arkadaş almış oynamış 10 saat sonra makine bu hatayı vermiş acaba kargodayken fln bi zarar gelmiş olabilir mi?

Sarsinti, isinma, rutubet ve benzeri durumlar elektronik cihazlar icin her zaman risktir ve sorunlarin nedenleri olurlar genelde. Kargoda olmus dahi olsa kargoya malesef hicbir sey iddia edemezsiniz...

Ayrica XBox'ta yogun görülen hatalardan biri bu E74 3K ile birlikte. Satmasaydiniz sizde de görülebilecekti...
  • Arkadaşlar Xbox 360 E74 hatası yüzünden sonra kurutma makinesi yöntemiyle hayata döndürdükten sonra yeni bir girişimde bulundum ve soğutucu bloklarına kadar söktüm şimdi yapmak istediğim bu cihaza 2 tane fan bağlamak anakartta hangi yerden bu işlemi yapabilirim. Lehim yada farklı yöntem cihaz farketmez alacağım birde yeni bir cpu ve xbox360 yönelik GPU soğutucusunu nasıl temin edebilirim.Tam anlamıyla bir soğutma sistemi yapmak istiyorum elimde silverstone 120 cm fanı zalman 90mm fan ayrıca 80 mm cooler master ısıya duyarlı fan var bunları Xbox 360 nereden elektrik alabilirim. ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
  • Arkadaşlar x360 a stand fan aldım sizce ne kdr işe yarar bu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ozai

Arkadaşlar x360 a stand fan aldım sizce ne kdr işe yarar bu?

Arkadaşım sorun lehimlerden kaynaklanıyor geçici bir çare gibi Tabi eğer Xbox jasper değilse. Ben de mağdur olanlardanım Silverstone fanı taktım dışardan anca çalıştırıyorum.

Bende şunu sormak istiyorum Xbox360 Grafik işlemci biriminin üstüne tam olabilecek bir soğutucuyla dvd yerini uzatmak için

bu kablonun uzununa ihtiyacım var amacım Xbox 360 başka bir kasaya nakletmek ve soğutucu ünitelerini değiştirmek... dvd grafik işlemcisi üzerinden alıp daha iyi bir soğutma sağlamak...

• 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.