Şimdi Ara

XBOX 360 20 gb HD yi 120 ve 250 ye YÜKSELTME... (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
557
Cevap
0
Favori
55.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostum gelişmelerden haberdar edermisin. Ben hala restore ediyorum. Aynı yerde takılıp kaldı...

quote:

Orjinalden alıntı: 6TANE6

şimdi ben de restore işlemini yapacağım inşallah... save lerim olmadan bazı oyunların tadı yok...

şaka maka az falan değil bayağı bir iş yaptık bence arkadaşlar... içimizdeki xbox aşkı bambaşkaymış harbiden...

ekleme: restore'a başladım, bayağı uzun sürecek sanırım...
  • bende de aynı yerde takıldı... xbox a takayım bakalım inşallah kaybetmemişizdir harddiski...
  • Hocam bizden başka kimse yok galiba forumda. Bir kişi çıkıpta yaprdımcı olmadı. Kafayı yememek içten bile değil....
  • arkadaşlar yeni aldığınız HDD leri tüm bu işlemlere girişmedne önce biçimlendiriyor musunuz yoksa direkt olarak işleme mi başlıosunuz hiç bir şey yapmadan... (aynı yerde takılmasının sebebi bu olabilir mi die düşünüorum da ???)

yau bir de ultra profesyonel bir soru...

şimdi bu hddhackr -f komutu war ya yaptığımız dos açılış disketine kopyaladığımız, hddhackr.com uzantılı olan dosyasında oynama nasıl yapılabilir ?? bu dosya biliosunuz sata portlarını açıo sadece ve 4 adet sata portunda arama işleme ve fw işlemi yapmaya imkan werio... ama bende sata portu yok usb den çewirici ile halletmeye çalışacağım öncelikle macera modundayım anlayacağınız... bu hddhackr.com dosyasının içini açıp sata portu komutlarını usb portuna çewirmek istiorum bunu nasıl ve hangi programla yapabileceğimi bilio musunuz ??

sizce nasıl olacak bu iş yau bi el atın size zahmet... yoksa sata portlu bilgisayar arayıp duracağım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi renzokuken -- 8 Kasım 2008; 1:33:07 >

• benim harddisk formatlı değildi. içinde 2 oyun vs. vardı. evet o yüzden takılıyor olabilir belki... bilemiyorum denemek lazım...

ama ben artık şansımı daha fazla zorlayıp binbir zahmetle hazırladığım 120 gb lık xbox hdd mi de bozmak istemiyorum. bir hafıza kartı alıp ya da bulup save leri aktarmak daha doğru olacak sanırım...
  • Tabiki formatladım... Ama iki kişidede olması çok ilginç...
    Valla hddhackr programı ile ilgili soruna cevap veremeyeceğim. Beni aşıyor.

quote:

Orjinalden alıntı: renzokuken

arkadaşlar yeni aldığınız HDD leri tüm bu işlemlere girişmedne önce biçimlendiriyor musunuz yoksa direkt olarak işleme mi başlıosunuz hiç bir şey yapmadan... (aynı yerde takılmasının sebebi bu olabilir mi die düşünüorum da ???)

yau bir de ultra profesyonel bir soru...

şimdi bu hddhackr -f komutu war ya yaptığımız dos açılış disketine kopyaladığımız, hddhackr.com uzantılı olan dosyasında oynama nasıl yapılabilir ?? bu dosya biliosunuz sata portlarını açıo sadece ve 4 adet sata portunda arama işleme ve fw işlemi yapmaya imkan werio... ama bende sata portu yok usb den çewirici ile halletmeye çalışacağım öncelikle macera modundayım anlayacağınız... bu hddhackr.com dosyasının içini açıp sata portu komutlarını usb portuna çewirmek istiorum bunu nasıl ve hangi programla yapabileceğimi bilio musunuz ??

sizce nasıl olacak bu iş yau bi el atın size zahmet... yoksa sata portlu bilgisayar arayıp duracağım...

• @hdblack35

daha da ilginci; ilerleme çubuğunu gördüm, benimki de aynı yerde takıldı... neyse ya dediğim gibi...
  • Ben 20GB lığın backup'ını tekrar aldım. Şimdi tekrar restore ediyorum. Bakalım bir değişiklik olacakmı. Yine olmazsa 120GB HDD yi formatlayıp en baştan başlayacağım... Sabaha kadar halletmem lazım. Yarın bütün gün oyun oynayacağım diye plan yapmıştım...
  • Arkadaşlar restore işi olmayınca herşeyi baştan yapmaya karar verdim. 120GB lık HDD ye NTFS format attım. Ama HDD hacklendiği için artık ne olursa olsun Fujitsi olarak görünüyor.
    Tüm işlemleri titizlikle sıfırdan ve tam tamına 6 defa yapmama rağmen XBOX360 HDDyi görmedi, görmüyor...

Başka yapabileceğim birşey varmı?

XBOX 360 20 gb HD yi 120 ve 250 ye YÜKSELTME...
  • @hdblack bende de görmüyordu. hddhackr -f denedim olmadı sonra şöyle yaptım. ilk önce hddhnf4 -f le hackledim daha sonra 2 defa yapmamız geren yerde hddhackr -f dedim. en altta xbox da kullanabilirsiniz diye bir yazı çıktı.

bide şuda olabilir ntfs olarak biçimlendirmişsin tekrar fat olarak biçimlendirebilirsen belki olabilir.
  • Restore partition 2 dedikten sonra uzun süre yükleme çubuğunda bir ilerleme olmuyorsa iptal edin.
    Pc ye restart atın ve dos ta hddhackr -f işlemini tekrar yapın. Xbox a taktığınızda çalışması lazım
  • @quaran
    Ben hala 120GB HDDyi xbOX360'a gösteremedim. Ne yaptım ne ettiysem olmadı.
    En son olarak PartitionMagic ile HDD'ye secure erase yapıp arkasından FAT32 olarak formatladım. Sonrasında senin yazdığın şekilde işlemleri sırası ile yaptım. Ama yine olmadı.

Benim anlayamadığım şu:

hddhackr, varolan WD HDD'yi XBox360'ta kullanabilmek için Fujitsu'ya çeviriyor. Görevi sadece bu.
    XBox360'da bu yeni HDD yi görüo formatlıyor.

Peki benim HDD artık zaten hacklendi. PC ve PartitionMagic HDD'yi Fujitsi olarak görüyor ve tekrar WD yapma imkanımızda yok.
    Ne kadar format, hard format atsamda artık bu HDD Fujitsi...

eeeee öyleyse ben zaten XBox360'ın istediği HDD'ye sahibim. Üstelik hackleme işlemini belki 10 defa yaptım. Ayrıca hackleme işlemi için her iki dosyayıda denedim.

Ben artık ne yapacağımı şaşırdım...

Acaba HDD zarar gördümü diye düşünüyorum ama PC de rahatlıkla kullandım, test ettim. Hiçbir sorun yok...

Herşeye sıfırdan başlarken aklıma şu geldi. XBox360 120HDD yi görüp formatladıktan sonra PC görmediği için @burakc'nin yazdığı şekilde WinHex programı ile 120GB HDD deki satırları düzeltmiştim. Acaba sıfırlama işlemi için bu satırları tekrar eski haline getirmek mi gerekiyor? Öyleyse bana satırda yazan eski bilgiler gerekiyor.

Ne yapmam gerekiyor? Piyasada zaten 120GB HDD bulmak zor. Ben olanıda kullanamıyorum.

Lütfen yardımcı olun.

Aşağıdaki 120GB HDD'ye hack işlemi yaptıktan sonra ekrana gelen yazılar. Burada bir anormallik varmıdır?

Tşk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hdblack35 -- 8 Kasım 2008; 15:02:51 >

• @ hdblack bendeki hdd nin 80000. satırı 01 DA 89 4A 00 50 00 45 00 47 88 00 20 00 4D 8A umarım işine yarar
  • @hdblack35

Dostum hdd i pc ye gösterdikten ve xplorer360 ile gerekli işlemleri yaptıktan sonra hddhackr -f komutunu yapman gerekiyor tekrardan.
    Program artık diskini x360 ta kullanabilirsin uyarısını vermeli.
    Ayrıca program hdd ini enhanced modda görmeli aslında
  • bide benim bildiğim ikinci kez hddhackr -f yapotıktan sonra "do you want to create an undo file" kısmını "no" yapmak gerekiyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hdblack35

@quaran
    En son olarak PartitionMagic ile HDD'ye secure erase yapıp arkasından FAT32 olarak formatladım. Sonrasında senin yazdığın şekilde işlemleri sırası ile yaptım. Ama yine olmadı.

Benim anlayamadığım şu:

hddhackr, varolan WD HDD'yi XBox360'ta kullanabilmek için Fujitsu'ya çeviriyor. Görevi sadece bu.

Peki benim HDD artık zaten hacklendi. PC ve PartitionMagic HDD'yi Fujitsi olarak görüyor ve tekrar WD yapma imkanımızda yok.

eeeee öyleyse ben zaten XBox360'ın istediği HDD'ye sahibim. Üstelik hackleme işlemini belki 10 defa yaptım. Ayrıca hackleme işlemi için her iki dosyayıda denedim.

Acaba HDD zarar gördümü diye düşünüyorum ama PC de rahatlıkla kullandım, test ettim. Hiçbir sorun yok...

Herşeye sıfırdan başlarken aklıma şu geldi. XBox360 120HDD yi görüp formatladıktan sonra PC görmediği için @burakc'nin yazdığı şekilde WinHex programı ile 120GB HDD deki satırları düzeltmiştim. Acaba sıfırlama işlemi için bu satırları tekrar eski haline getirmek mi gerekiyor? Öyleyse bana satırda yazan eski bilgiler gerekiyor.

Ne yapmam gerekiyor? Piyasada zaten 120GB HDD bulmak zor. Ben olanıda kullanamıyorum.

Lütfen yardımcı olun.

Aşağıdaki 120GB HDD'ye hack işlemi yaptıktan sonra ekrana gelen yazılar. Burada bir anormallik varmıdır?

Tşk.

dostum wd ye fw atmadan önce sana hddnin yedeğini almak istiyomusun diye soru sormadı mı. belki o aldığın yedek fujitsi den wd ye tekrar döndürmeye yarıyordur. bana sorarsan baştan hata yaptınız en iyisi memory stick temin edip verilerinizi atacaktınız. bende de 20 gb ps3 hdd sivar ona format atıp pcde denemek istedim hdd artık kullanılmaz oldu ne ps3 ne pc görmüyor artık. bence backup işini fazla kurcalamayın 20 gb nin backupu 120 gb ya olmaz..

• Şuanda X360da kullanabileceğimiz 2.5" lik HDD marka ve modelleri nedir?
  • @quaran
    Sen XBox360 formatı sonrası yapmam gerekenleri yazmışsın.
    Aslında XBox360 HDD yi görmüş ve format atmıştım. Ama restore sorun olunca herşeyi sıfırdan yapmak istedim asıl sorun o zaman başladı. En başta yaptığım herşeyi harfiyen yaptığım halde XBox60 bu sefer HDD yi görmedi. Defalarca denedim.
    İşte sorunum bu. Yani şuan HDD Fujitsu olduğu halde XBox360 görmüyor.

Sana şunu soracağım.
    Bu Hack olayını yapan kişi HDDnin bozulabileceğine dair bir uyarı yapmış. Bozulma derken Sadece XBox360 görmeyecek PC görecek demek mi oluyor yoksa HDD hiç kullanılamayacak çöp haline geliyor demek mi istemiş?

quote:

Orjinalden alıntı: quaran

@hdblack35

Dostum hdd i pc ye gösterdikten ve xplorer360 ile gerekli işlemleri yaptıktan sonra hddhackr -f komutunu yapman gerekiyor tekrardan.
    Program artık diskini x360 ta kullanabilirsin uyarısını vermeli.
    Ayrıca program hdd ini enhanced modda görmeli aslında

[b]@HyDeS
    Teşekkürler, deneyeceğim ama hiç umudum yok.
    quote:

Orjinalden alıntı: HyDeS

bide benim bildiğim ikinci kez hddhackr -f yapotıktan sonra "do you want to create an undo file" kısmını "no" yapmak gerekiyor.

@xboxminatör
    Yedek almışsa bile bu yedeği nereye alıyor???
    Benim 120GB HDD zaten boştu, yani memory stick temin edip backup alınacak birşey yoktu.
    Ayrıca 120GB HDD yi şuan PC çok rahat görüyor. HDD testlerinde temiz çıktı. Yani 120GB HDD bozulmuş değil...

quote:

Orjinalden alıntı: xboxminatör

quote:

Orjinalden alıntı: hdblack35

@quaran

Benim anlayamadığım şu:

Lütfen yardımcı olun.

Tşk.

dostum wd ye fw atmadan önce sana hddnin yedeğini almak istiyomusun diye soru sormadı mı. belki o aldığın yedek fujitsi den wd ye tekrar döndürmeye yarıyordur. bana sorarsan baştan hata yaptınız en iyisi memory stick temin edip verilerinizi atacaktınız. bende de 20 gb ps3 hdd sivar ona format atıp pcde denemek istedim hdd artık kullanılmaz oldu ne ps3 ne pc görmüyor artık. bence backup işini fazla kurcalamayın 20 gb nin backupu 120 gb ya olmaz..

• Bulabilirsen: Fujitsu MHV2120BH
    Yada: Western Digital WD1200BEVS ve BEVS serisi 120GB ve üzeri HDD ler.
    Not: XBox360 max. 120GB HDD yi destekliyor. Bu nedenle 250GBHDD taksan bile 120GB olarak görecektir.

quote:

Orjinalden alıntı: Atila

Şuanda X360da kullanabileceğimiz 2.5" lik HDD marka ve modelleri nedir?
  • hddhackr - e yapınca fw nin neler yapabileceği gösteriyor
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.