Şimdi Ara

= KODI KURULUM VE AYARLARI [ANA KONU] = (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.953
Cevap
270
Favori
386.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Filmleri izliyorum altyazı indirip izlemek çok güzel çok işime yarıyor.

Dediğiniz gibi depolama cihazında birden fazla klasör var ama bilgisayarda aşina olduğumuz şekilde gözat kullanımı yok. Video ekle bölümünden harici diski gösteremiyorum. Video ekle butonunun üzerindeki satırda hemen harici diskim bulunuyor buna girip de şu film klasörlerini bul diyemiyorum. Klasöre girdikçe giriyor en son film geliyor sol tarafta filmden anlık bir kare getiriyor lakin afişler hikaye oldu benim için :) Tesellim 4K filmleri sorunsuzca oynatması, altyazı indirebilmem ve filmin biteceği saati göstermesi hoşuma giden özellikleri :)
  • bu confluence arayüz görünümü, devre dışıymış bende. bu nedenle listede görünmüyormuş. neden, nasıl hiç bilmiyorum. düzelttim şimdi. teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1234Rambo -- 13 Nisan 2018; 0:10:21 >
  • emiriko kullanıcısına yanıt
    Burada hem ağ üzerinden hem TV Box cihazında takılı HDD için nasıl yapılacağını göstermişler. Az çok fikir verebilir diye umuyorum ilgilenen arkadaşlara duyurulur https://youtu.be/yrInCGIdmdk

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya arkadaşlar PVR IPTV Simple Client etkinleştirdim M3U listesinide girdim herşey tamam ama ana menüde TV seçeneği yok. Filmler var Radyo var Müzik var Resimler var Videolar var hatta Hava Durumu bile var TV yok yahu , nasıl gelecek bu TV bölümü elli kere aç kapa yaptım yok gelmiyo.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Devredışı bırakılmış olabilir. Ayarlar > Arabirim ayarları > Dış görünümü yapılandır > Ana menü öğeleri Yollarından ilerleyin orada TV devredışı ise aktif edin

• quote:

Orijinalden alıntı: Reiskonen

Devredışı bırakılmış olabilir. Ayarlar > Arabirim ayarları > Dış görünümü yapılandır > Ana menü öğeleri Yollarından ilerleyin orada TV devredışı ise aktif edin
    Hocam senden Allah razı olsun hepsi açık o kapalıymış , sayende hallettim

• Teşekkürler yardımlarınız için ancak bende bu şekilde seçtiremiyorum kendisi video ekle butonunun yanında hdd'yi hemen gösteriyor :) Kısmet değilmiş sağlık olsun artık.
  • Kodiden atma sorunu yaşıyorum. 5-6 kere attıktan sonra ancak kullanılabiliyor. Herhangi bir güncelleme yapmadım. Ne yapmak lazım?
  • kadobjk kullanıcısına yanıt
    Kodi'yi hangi platformdan kullanıyorsunuz? Sürümü kaç? Biraz açar mısınız

• quote:

Kodi'yi hangi platformdan kullanıyorsunuz? Sürümü kaç? Biraz açar mısınız
    Tanix T3 mini. V 17.6. Cihaz geldiğinde bu sürüm vardı. Herhangi bir güncelleme yapmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadobjk -- 17 Nisan 2018; 21:8:34 >
  • kadobjk kullanıcısına yanıt
    Play store'a bakın Kodi'de güncelleme varsa güncelleyin. Her defasında olmasa da arada güncellemek lazım geri kalması olumsuz etkileyebiliyor.

Bende otomatik güncelleme kapalı idi sorun çıkarmadıkça play store'a girip güncellemiyordum geçenler film & dizi izlerken atmalar başladı bekleyen güncellemeyi yapınca düzeldi
  • quote:

Play store'a bakın Kodi'de güncelleme varsa güncelleyin. Her defasında olmasa da arada güncellemek lazım geri kalması olumsuz etkileyebiliyor.

Bende otomatik güncelleme kapalı idi sorun çıkarmadıkça play store'a girip güncellemiyordum geçenler film & dizi izlerken atmalar başladı bekleyen güncellemeyi yapınca düzeldi
    Tanixin kendi güncellemesi varmış, onu yaptım. Şimdilik sorun yok gibi. Teşekkür ederim
  • Kodi'de Channel sayısını 5.1 yerine 2 yapınca "AC3 transcoding" diye seçenek geliyor ve bu seçeneği enable etmedikçe AAC formatlı dosyalar AVR'ye her ne kadar tüm diğer seçenekler passthrough seçilmiş olsa da Dolby olarak iletilemiyor.

Android TV'de AAC'yi transocode işlemine tabi tutmak ses kalitesini düşüren bir şey midir?
  • Merhaba. Philips android tv’imde kodi v17.6 yüklü. Uzun zamandır film izlemiyordum exodusu açtım ama hiç kaynak bulamıyor. Güncel film izlemek için önerebileceğiniz bir repo , eklenti var mı? Simply caz repo’yu ekledim zipten ama onuda depodan yükle dediğimde depoya bağlanamıyor uyarısı alıyorum.

• sezarim kullanıcısına yanıt
    O repo ve eklenti geçerli değil artık. Dizi ve filmlerin telif sorunu yüzünden kapanmak zorunda kalıyor fakat farklı isimle yeniden çıkarıyorlar.

Blamo repo'dan placenta eklentisini kurun bu exodus'un yerine geldi.https://www.google.com/amp/s/seo-michael.co.uk/how-to-install-placenta-kodi/amp/

• Bilgilendirme için teşekkür ederim. Verdiğiniz linkten aynen denildiği gibi işlemleri yaptım ama depodan yükle dediğim zaman “depoya bağlanamıyor” uyarısı alıyorum.

Onu kullanmaktayım sorun olmaması lazım.

Repo adresini doğru yazdığınıza emin misiniz? Mümkünse kopyala yapıştır yapın 1 harf ve noktalama işareti farklı olunca böyle hata verebiliyor.

Yine olmazsa bir başka muadili Incursion eklentisini kurmayı deneyin bende o da yüklühttp://www.wirelesshack.org/how-to-install-incursion-kodi-addon.html

• Evet doğru yazdığıma eminim. Philips android tvde kuruyorum. Acaba sorun orda mı? Verdiğiniz diğerini yarın yükler size haber veririm. Teşekkür ederim.

Nerde olursa olsun farketmez aynı adresi hem PC hem Telefon'daki kodi'ye kuruyorum ben. Rica ederim iyi günler

• Maalesef yine olmadı. Siz pc ya da telefonad herhangi bir vpn ya da dns falan kullanıyor musunuz? Acaba internet sağlayıcının engellemesinden dolayı mı diye düşünüyorum. Çünkü adres doğru olmasa zaten zip'ten yükleme yapmaz. Zipten yüklüyor ama depodan yükleme kısmında depoaya bağlanamıyor uyarısı alıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.