Şimdi Ara

AM4 Anakartlar Konusu (89. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.310
Cevap
108
Favori
48.854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
238 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba. MSI B450 Gaming Plus Max almıştım hbden 650TL'ye. Sipariş henüz onaylanmadığı için sabaha kadar iptal etme şansım var.

1600 düşünüyordum normalde ama indirim denk gelince ryzen 2600X aldım. Bu durumda asus iade kampanyası geldi aklıma.

Aldığım MSI mı daha iyidir, 280TL iadesiyle 622TL'ye gelen TUF B450-PRO GAMING mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cordarone -- 14 Ekim 2019; 12:53:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cordarone kullanıcısına yanıt
    B450-f alın.

Hiç değilse daha iyi ses kartı var.

Birde bunu paylaşayım neyin ne olduğu detaylı
    https://docs.google.com/spreadsheets/d/1wmsTYK9Z3-jUX5LGRoFnsZYZiW1pfiDZnKCjaXyzd1o/edit?usp=drivesdk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 14 Ekim 2019; 7:42:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geri ödeme için cumartesi başvurdum ama konfirmasyon maili gelmedi : hesap açarken geldi: siteddeki görüntü şu şekilde?
    geri ödeme alabilir miyim?

AM4 Anakartlar Konusu
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1200gs

Geri ödeme için cumartesi başvurdum ama konfirmasyon maili gelmedi : hesap açarken geldi: siteddeki görüntü şu şekilde?
    geri ödeme alabilir miyim?

Resimdeki durum bizde de aynı.Bekliyoruz ama bize confirmation maili geldi ama bu mail kayıdınızı aldık inceleyeceğiz 20 gün içinde şeklinde bir mail yani geri ödeme yapılmadan önceki mail deil.20 gün sonra incelendikten sonra mail gelmesi gerekiyor.Ve o mailde gelince 90 gün içerisinde para iadesi yapılıyormuş(göya, umarım.)
  • 1200gs kullanıcısına yanıt
    İlk başta o şekilde "manuel prufing" yazıyor sonra approved olarak değişecek. Konfirmasyon maili bize de hala gelmedi muhtemelen 20 sinden sonra gelecektir.
  • Teşekkürler
  • Şimdi siz söyleyince bir bakayım dedim benim approved olmuş.Ben 30.09 da başvurmuştum.Ama ilk mailden ilave olarak gelen bir mail yok.
    AM4 Anakartlar Konusu

@cinematic
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

B450-f alın.

Hiç değilse daha iyi ses kartı var.

Birde bunu paylaşayım neyin ne olduğu detaylı
    https://docs.google.com/spreadsheets/d/1wmsTYK9Z3-jUX5LGRoFnsZYZiW1pfiDZnKCjaXyzd1o/edit?usp=drivesdk
    Baktığım hiçbir sitede tedarik edilemiyordu ve hepsi anlaşmış gibi 950TL yazmış, sanırım piyasası daha yüksek hocam.. Bu durumda gaming plus max ile tuf pro arasında seçim yapmam gerekiyor.

HB'de halen iptal seçeneğim mevcut
  • Steelo S kullanıcısına yanıt
    Süreç aynı bende de..
    Bende Tomahawk Max modelini aldım. 21 Ekimde teslim diyor acaba süreç neden bu kadar uzadı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: beatbox92

Bende Tomahawk Max modelini aldım. 21 Ekimde teslim diyor acaba süreç neden bu kadar uzadı?
    Benimki de 21 Ekim'de kargoya verilecek diyor. HB bazen böyle yapıp, o tarihten önce kargoluyor. Bazen de o tarih bile geçiyor, kargolamıyor.

Aslında benim için iyi oldu. Şu an diğer seçenekleri değerlendiriyorum
    Benimde 25ine kadar vaktim var o zaman kadar gönderirse sıkıntı yok. Siz başka hangi seçeneklere bakıyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: beatbox92

Benimde 25ine kadar vaktim var o zaman kadar gönderirse sıkıntı yok. Siz başka hangi seçeneklere bakıyorsunuz?
    Hocam Gigabyte hiç düşünmüyorum, diğer tek seçeneğim Asus. O da Ryzen+Asus bundle kampanyasından dolayı cazip geliyor. Geçen cuma İncehesaptan 900TL'ye Ryzen 2600X almıştım.

İadesi ile birlikte Gaming Plus Max (650TL) fiyatına daha iyi bir Asus anakart veya daha ucuza eşdeğer bir kart var ise onu alacağım. Rog Strix'ler her türlü pahalıya geliyor, mATX de istemediğim için kalan seçenekler

TUF B450-PRO GAMING 280₺ iade - şu an kampanya dahilindeki hiçbir yerde stokta yok
    TUF B450-PLUS GAMING 250₺ iade ile maliyet 513TL(itopya)

(Bu arada Gaming Plus Max alışverişinden de HB'de geçerli 75TL bonus vermişti)
    75Tl bonusu bana tanımlamadılar. İletişim için siteden yazdım dönmediler daha. İşn konmazlar üstüne
  • Asus x570 pro kullanan arkadaslar bi kaç sorum olucak, m2 nvme icin slot 1 ve slot 2 var. Yani v1 ve v2.

V1 de pasif sogutucu yok ancak yazdigina gore amd ryzen 3000 serisi için diyor.

V2 de sogutucu var ancak asagdaki fotodaki seyler yaziyor.

970 evo plus var ssd olarak. Klavuza göre ne demek istemiş ?

V1 slotuna taktim ama sogutucu olan v2 slotuna mi takmaliyim ?

Birde pc ilk açılışta AMD fanı baya ses çıkarıp son devirde performanslı dönüp geri eski haline geliyor normal mi ?

AM4 Anakartlar Konusu

AM4 Anakartlar Konusu

@Steelo bende böyle şuan
    AM4 Anakartlar Konusu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 15 Ekim 2019; 11:11:47 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Konu için teşekkürler ancak bir şeyi açıklamamışınız, b450 mi x570 mi hangisini almak lazım ? ARada iki kat fiyat farkı var, bu kadar fark eden nedir? 3700x işlemci aldım, AMD konusunda çok cahilim anakartlardan anlamıyorum, yardımcı olacak kimse var mı ? b450 gaming plus max alıp geçsem mi yoksa x570 mi almak lazım ne dersiniz?

Önceki anakartım intel için asus prime z370-a idi. on board kullanıyorum audio.
  • Evet bende de durum aynıydı ama approved yazıyor artık.
    @mob411

O m2 yi üste de alta da takabilirsin hız kaybı yaşamazsın, ikisininde de hızı aynı.Soğutuculu olan yere yani alt tarafa takmanda fayda var üstte ekran kartı var dolayısıyla zaten asus özellikle soğutucuyu alta takmışki insanlar öncelikli olarak alt kısmı kullansınlar diye.Çünkü ekran kartının dibinde ikisi beraber daha fazla ısıya yol açar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Steelo -- 15 Ekim 2019; 15:18:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Steelo

Evet bende de durum aynıydı ama approved yazıyor artık.
    @mob411

O m2 yi üste de alta da takabilirsin hız kaybı yaşamazsın, ikisininde de hızı aynı.Soğutuculu olan yere yani alt tarafa takmanda fayda var üstte ekran kartı var dolayısıyla zaten asus özellikle soğutucuyu alta takmışki insanlar öncelikli olarak alt kısmı kullansınlar diye.Çünkü ekran kartının dibinde ikisi beraber daha fazla ısıya yol açar.
    evet ekran kartının dibinde tam yani oyuna girsek acayip ısınacak.

m2_v2 ye alabilirim soğutuculu tozdan da korur orası ama v1 olana "for amd ryzen 3000" dediği için ben v1 e taktım.

peki şimdi sistem kurulu bende. Ben ssd yi v1 den alıp v2 ye taksam format gerektirmez herhalde tekrardan ? yada başka bir ayar değil mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mob411

evet ekran kartının dibinde tam yani oyuna girsek acayip ısınacak.

m2_v2 ye alabilirim soğutuculu tozdan da korur orası ama v1 olana "for amd ryzen 3000" dediği için ben v1 e taktım.

peki şimdi sistem kurulu bende. Ben ssd yi v1 den alıp v2 ye taksam format gerektirmez herhalde tekrardan ? yada başka bir ayar değil mi ?

Alıntıları Göster
    Yok hayır bir ayar gerekmez.
  • 
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.