Şimdi Ara

AM4 Anakartlar Konusu (75. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.310
Cevap
108
Favori
48.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
238 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Max olan modellerde bu sorun olmadığı söyleniyor.
  • ASUS TUF B450-PRO GAMING 3533MHz(OC) DDR4 Soket AM4 RGB M.2 DVI HDMI ATX Anakart
    Bu anakartı almalısın..
  • Arkadaşlar merhaba x570 asus tuf gaming Anakart icin bios güncelleme çıkarmış kullan var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • R3 1200 için en fp anakart nedir? İleriye dönük olmasından dolayı b450 mi almalı yoksa 300 e gigabyte ab350m mi almalı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MSI B450 lerde "cold boot" sorunu yaşayanlar için olası çözüm:

İşaretli olan usb portlarını kullanmayın!

AM4 Anakartlar Konusu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ksk8586 -- 16 Eylül 2019; 13:10:16 >
  • ksk8586 K kullanıcısına yanıt
    Cold Boot yasayan arkadaslar, BIOS'da "Windows 10 WHQL Support" ozelligini devre disi birakip deneyebilirler mi?

Bu secenegi kapatip, Boot options'da UEFI Only secip, SSD'mi 1. boot drive atadigimda Cold Boot sorunumu cozdum. Boot ayarinda UEFI only secmeden once UEFI olacak sekilde(FAT32 bellek ile) windows kurdugunuza emin olun. Asagida bol bilgili bir konu paylasiyorum, bu ozelligi AKTIF ETMEYEREK denemenizi oneriyorum;

https://forum-en.msi.com/index.php?topic=314537.0
  • burcumlop2 B kullanıcısına yanıt
    Ben B450 Aorus Elite anakart mevcut, başta tavsiye etmiyordum ama 200ge takılı olduğu zaman problem yaşattığını farkettim. Boot süresi olsun, xmp yi açma konusunda problemsiz oluşu olsun alınabilir anakart diyebilirim. MSI alacaktım stokta yok diye bunu vermişlerdi bir de şansa bak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ksk8586

MSI B450 lerde "cold boot" sorunu yaşayanlar için olası çözüm:

İşaretli olan usb portlarını kullanmayın!

Hocam sizde de mi MSI B450 var? B450 Gaming Plus var da bir sorum olacaktı. Geçenlerde Mystic Light XPG ramlari görüyordu son bir kaç gündür görmüyor da onu soracaktım. Bir de Bios sürümünü geri çekmek istiyorum youtube den bir video buldum yaptım olmadı da bilginiz var mı?

• Ben aldım ama kurmadım daha...

Bu bilgi MSI forumdan alınmadır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ksk8586

Ben aldım ama kurmadım daha...

Bu bilgi MSI forumdan alınmadır...
    Tam olarak coldboot nedir hocam? Ben rgb sorusunu belki biliyorsunuzdur diye sorayım dedim de :)
  • Kısaca windows un açılması uzun sürüyor bazen de açılmıyor...

RGB konusunda pek bilgim yok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ksk8586 -- 16 Eylül 2019; 15:57:12 >
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    Hocam geçen mystic light'ın ramlarla çalıştığını yazmıştım ancak bir kaç gündür ramlari görmüyor bir sebebi var mıdır? Bir de bios güncellemesini geri almak için işlemci ram vs takılı olursa alır mı bilginiz var mı?
  • Arkadaşlar böyle giriş seviyesi b450m lere 3600 takabiliyormuyuz? Örneğin bu model https://www.hepsiburada.com/msi-b450m-pro-m2-v2-amd-b450-3466-oc-mhz-ddr4-socket-am4-matx-anakart-p-HBV00000HS4XT Takabilirsek normal performansında her hangi bir eksiklik oluyormu ne gibi eksiklik hissederim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veterangamer -- 16 Eylül 2019; 23:10:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: veterangamer

Arkadaşlar böyle giriş seviyesi b450m lere 3600 takabiliyormuyuz? Örneğin bu model https://www.hepsiburada.com/msi-b450m-pro-m2-v2-amd-b450-3466-oc-mhz-ddr4-socket-am4-matx-anakart-p-HBV00000HS4XT Takabilirsek normal performansında her hangi bir eksiklik oluyormu ne gibi eksiklik hissederim?
    Olmaz hocam. Harware Unboxed'ın güzel bir b350 üstünde r9 3900x videosunu izleyin. Bunda 3600 kullanacağınız için oc yüklenmediğiniz takdir de sistem yürür. Burada 1 kere alıyoruz diye alınca f/p olarak en olurlarını öneriyoruz. Yoksa teoride hepsi yürütür sistemi ama ne kadar süre yürütür bilinmez. Garantiden sonra pc açılmıyor, kapanıp açılıyor, çekirdek hızı atıyorum 3700'e göre çok düşük bilmem ne gibi sorunları 300-500 lira yüzünden yaşama olasılığının yüksek olması üzücü olur. 2010 da vatandan aldığım pc faturasını gördüm de 1100 liraya toplamışım. Dolar 1.50. 3 sene sonra ne olacağı belli değil. Bazı yorumcular Amerika iflasını vermeden önce dolar 20 liraya kadar kafa atacak falan diyor :D O yüzden PC de sınırları olabildiğince zorlamak lazım. Yani 520 lira buysa 850 ye b450 tomahawk max var misal. O alınabilir.

• AM4 Anakartlar Konusu

1921SUT:

Made in week 21 of 2019 (May 20, 2019 - May 26, 2019)

Üretime daha mayısda başlanmış, şu an ki 3000 işlemcilerde tek çekirdek boost hızı söylenen hıza ulaşasın diye bir kalite bir kalitesiz die kullanılıyor(zaten bu kalitesiz die nedeniyle all core frekansı single core boots hızına yükselemiyor), kaliteli dieların hepsi ise bu ürüne ayrılıyor üründe ki iki chipeltte kaliteli diedan oluşacak, bu nedenle bu ürün çıkmadan 3000 serisi cpu aslında alınmamalıydı.

Bu arada 29 Eylülde piyasada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 17 Eylül 2019; 14:57:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ridianod

Olmaz hocam. Harware Unboxed'ın güzel bir b350 üstünde r9 3900x videosunu izleyin. Bunda 3600 kullanacağınız için oc yüklenmediğiniz takdir de sistem yürür. Burada 1 kere alıyoruz diye alınca f/p olarak en olurlarını öneriyoruz. Yoksa teoride hepsi yürütür sistemi ama ne kadar süre yürütür bilinmez. Garantiden sonra pc açılmıyor, kapanıp açılıyor, çekirdek hızı atıyorum 3700'e göre çok düşük bilmem ne gibi sorunları 300-500 lira yüzünden yaşama olasılığının yüksek olması üzücü olur. 2010 da vatandan aldığım pc faturasını gördüm de 1100 liraya toplamışım. Dolar 1.50. 3 sene sonra ne olacağı belli değil. Bazı yorumcular Amerika iflasını vermeden önce dolar 20 liraya kadar kafa atacak falan diyor :D O yüzden PC de sınırları olabildiğince zorlamak lazım. Yani 520 lira buysa 850 ye b450 tomahawk max var misal. O alınabilir.

Alıntıları Göster
    Anladım hocam beni oyunlarda normal şekilde götürsün yeter pek oc a ilgim yok açıkçası. Peki sonunda m takısı olan anakartlarda ne gibi eksiklik olur genel olarak sonuçta onlar daha ucuz oluyor?

• Ryzen 7 3700x alacağım hangi Anakart almalıyım?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ridianod kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba,
    Bilgisayar topluyorum ancak Anakart konusunda ve power suppy konusunda desteğinizi rica edeceğim.
    Ryzen 7 3700x işlemci
    Xpg SX8200 pro 1 Tb m2
    Xpg spectrix D41 2X8 3200 mhz
    Ekran kartı için 5700 Xt plus bekliyorum

MSI B450 TOMAHAWK MAX 4133MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 DVI HDMI ATX Anakart düşündüm ancak çok kararsızım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: veterangamer

Anladım hocam beni oyunlarda normal şekilde götürsün yeter pek oc a ilgim yok açıkçası. Peki sonunda m takısı olan anakartlarda ne gibi eksiklik olur genel olarak sonuçta onlar daha ucuz oluyor?

Alıntıları Göster
    Hocam genel mantık küçük kasa kurmak isteyenler için. Düz atxden küçük mAtx modellerdir . Malzemeden kısılmış ya da kısılmamış modelleri de vardır. Çok satılan modeller değildir. Tabi mAtx'i küçük kasa kurmak isteyen bütçeli insanlar da var. Onlara cevap verecek kartlarda kaliteli komponentler ile 1 model olacak şekilde gelebiliyor. En dikkat çeken kısmı PCi-e slotlarının azlığıdır. Haliyle maliyeti düşüyor.

• 
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.