Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

X570, X470, B450 Anakartlar Tavsiye Konusu (İlk Sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Stumaster, enivicivokki Daha Az
2 Kayıtlı Üye
1.439
Cevap
145
Favori
110.851
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Anakart >> X570, X470, B450 Anakartlar Tavsiye Konusu (İlk Sayfa)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    23527 Mesaj

Max olan modellerde bu sorun olmadığı söyleniyor.
    |
    |
    naak98 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    151 Mesaj
    ASUS TUF B450-PRO GAMING 3533MHz(OC) DDR4 Soket AM4 RGB M.2 DVI HDMI ATX Anakart
    Bu anakartı almalısın..
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Amd 3800x -Asus x570 Gaming Plus - Msi Gtx 1070 Gaming X- Samsung 850 Evo 250 Gb SSD - 2*8Gb DDR4 Gskill - Gigaworks G500-Creative XFi Titanium-Play Station 4 - Steelseries Siberia 200 - Hp 27xq 2k 144Hz -Htc 10 - Nintedo Switch
  • Yarbay
    13530 Mesaj
    R3 1200 için en fp anakart nedir? İleriye dönük olmasından dolayı b450 mi almalı yoksa 300 e gigabyte ab350m mi almalı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

İşaretli olan usb portlarını kullanmayın!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ksk8586 -- 16 Eylül 2019; 13:10:16 >

Cold Boot yasayan arkadaslar, BIOS'da "Windows 10 WHQL Support" ozelligini devre disi birakip deneyebilirler mi?

Bu secenegi kapatip, Boot options'da UEFI Only secip, SSD'mi 1. boot drive atadigimda Cold Boot sorunumu cozdum. Boot ayarinda UEFI only secmeden once UEFI olacak sekilde(FAT32 bellek ile) windows kurdugunuza emin olun. Asagida bol bilgili bir konu paylasiyorum, bu ozelligi AKTIF ETMEYEREK denemenizi oneriyorum;

https://forum-en.msi.com/index.php?topic=314537.0
    |
    |
    ksk8586 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    MSI B450 Gaming Pro Carbon AC - Ryzen 5 2600X w/Be Quiet! Pure Rock - 2 x 8GB 3000Mhz Ram - Samsung 840 EVO 120GB - Team Group L3 EVO 480GB - Nvidia RTX 2060 Founders Edition - Cooler Master CM590 III - Xigmatek Tauro 700W Psu - AOC G2590FX 24.5" Full HD 144Hz
  • Binbaşı
    1540 Mesaj

Ben B450 Aorus Elite anakart mevcut, başta tavsiye etmiyordum ama 200ge takılı olduğu zaman problem yaşattığını farkettim. Boot süresi olsun, xmp yi açma konusunda problemsiz oluşu olsun alınabilir anakart diyebilirim. MSI alacaktım stokta yok diye bunu vermişlerdi bir de şansa bak...
    |
    |
    burcumlop2 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: ksk8586

MSI B450 lerde "cold boot" sorunu yaşayanlar için olası çözüm:

İşaretli olan usb portlarını kullanmayın!

Hocam sizde de mi MSI B450 var? B450 Gaming Plus var da bir sorum olacaktı. Geçenlerde Mystic Light XPG ramlari görüyordu son bir kaç gündür görmüyor da onu soracaktım. Bir de Bios sürümünü geri çekmek istiyorum youtube den bir video buldum yaptım olmadı da bilginiz var mı?
    |
    |

• Teğmen
    116 Mesaj
    Ben aldım ama kurmadım daha...

Bu bilgi MSI forumdan alınmadır...

Orijinalden alıntı: ksk8586

Ben aldım ama kurmadım daha...

Bu bilgi MSI forumdan alınmadır...
    Tam olarak coldboot nedir hocam? Ben rgb sorusunu belki biliyorsunuzdur diye sorayım dedim de :)
    |
    |

• Teğmen
    116 Mesaj
    Kısaca windows un açılması uzun sürüyor bazen de açılmıyor...

RGB konusunda pek bilgim yok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ksk8586 -- 16 Eylül 2019; 15:57:12 >
    |
    |

Hocam geçen mystic light'ın ramlarla çalıştığını yazmıştım ancak bir kaç gündür ramlari görmüyor bir sebebi var mıdır? Bir de bios güncellemesini geri almak için işlemci ram vs takılı olursa alır mı bilginiz var mı?
    |
    |
    No Way Out kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    14584 Mesaj
    Arkadaşlar böyle giriş seviyesi b450m lere 3600 takabiliyormuyuz? Örneğin bu model https://www.hepsiburada.com/msi-b450m-pro-m2-v2-amd-b450-3466-oc-mhz-ddr4-socket-am4-matx-anakart-p-HBV00000HS4XT Takabilirsek normal performansında her hangi bir eksiklik oluyormu ne gibi eksiklik hissederim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Witcher3 -- 16 Eylül 2019; 23:10:13 >
    The Witcher 3 [Metacritic: 93] - The Witcher 2 [Metacritic: 88] - Red Dead Redemption 2 [Metacritic: 97] - Dark Souls [Metacritic: 89] - God of War [Metacritic: 94] - The Last of Us [Metacritic: 95] - Bloodborne [Metacritic: 92] - Mass Effect 2 [Metacritic: 96] - Fallout New Vegas [Metacritic: 84] - TES V: Skyrim [Metacritic: 94]

Guns n' Roses - Iron Maiden - Led Zeppelin - Deep Purple
  • Yarbay
    3168 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Witcher3

Arkadaşlar böyle giriş seviyesi b450m lere 3600 takabiliyormuyuz? Örneğin bu model https://www.hepsiburada.com/msi-b450m-pro-m2-v2-amd-b450-3466-oc-mhz-ddr4-socket-am4-matx-anakart-p-HBV00000HS4XT Takabilirsek normal performansında her hangi bir eksiklik oluyormu ne gibi eksiklik hissederim?
    Olmaz hocam. Harware Unboxed'ın güzel bir b350 üstünde r9 3900x videosunu izleyin. Bunda 3600 kullanacağınız için oc yüklenmediğiniz takdir de sistem yürür. Burada 1 kere alıyoruz diye alınca f/p olarak en olurlarını öneriyoruz. Yoksa teoride hepsi yürütür sistemi ama ne kadar süre yürütür bilinmez. Garantiden sonra pc açılmıyor, kapanıp açılıyor, çekirdek hızı atıyorum 3700'e göre çok düşük bilmem ne gibi sorunları 300-500 lira yüzünden yaşama olasılığının yüksek olması üzücü olur. 2010 da vatandan aldığım pc faturasını gördüm de 1100 liraya toplamışım. Dolar 1.50. 3 sene sonra ne olacağı belli değil. Bazı yorumcular Amerika iflasını vermeden önce dolar 20 liraya kadar kafa atacak falan diyor :D O yüzden PC de sınırları olabildiğince zorlamak lazım. Yani 520 lira buysa 850 ye b450 tomahawk max var misal. O alınabilir.
    |
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
e-ticaret
üniversite
Lastik Fiyatları
son dakika
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,466
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.