Şimdi Ara

AM4 Anakartlar Konusu (74. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.310
Cevap
108
Favori
48.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
238 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Petegrus

Gigabyte Aorus Ultra x570 nasıldır kullanan varmı ?
    up
  • Gigabyte b450m s2h alınır mı r5 2600 ile kullanıcam. Overclock yapılmıcak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cinematic

Hocam ucuz olanı Microatx form ATX değil. Mosfet ve soğutma konusunda size zorluk çıkarabilir. Ama OC yapmayacaksanız sıkıntı olmaz gibi. Ben ATX tavsiye ederim. M olanlar genelde çok basit kalıyor kalite olarak..

Alıntıları Göster
    Hocam micro atx olan kartlarla oc yapılırsa verimsiz mi oluyor? Bilemiyorum oc yapmak zorunda kalırmıyım veya hangi şartlarda oc a ihtiyaç duyacağım?
  • umutj33 U kullanıcısına yanıt
    O dandik kartı alacağına https://www.teknobiyotik.com/donanim/anakart-mainboard/asrock-b450m-pro4-socket-am4-ddr4-3200mhz-oc-quad-crossfirex-ultra-m-2-usb-3-1-gen1-hdmi-dp-vga-matx-anakart.html şunu alın ilerde biraz işlemciye OC yapayım derseniz işinize yarar OC yapmazsanız bile diğerinden çok daha iyi bir karttır bunun üstüne 61,4 TL daha ekleyip almışken şunu da alabilirsiniz https://www.yukko.com/msi-b450-a-pro-amd-b450-am4-ryzen-soket-3466mmhz-oc-ddr4-usb-31-dvihdmi-anakart-v-50110800

• quote:

Orijinalden alıntı: veterangamer

Hocam micro atx olan kartlarla oc yapılırsa verimsiz mi oluyor? Bilemiyorum oc yapmak zorunda kalırmıyım veya hangi şartlarda oc a ihtiyaç duyacağım?

Alıntıları Göster
    tabii ki hocam daha çok ısınma daha çok sorun demek. oc yapmakta bir sakınca yok işlemciler müsait daha fazla hız şansınız varken neden kendinizi kısıtlıyasınız?
  • Bu videoda OC li ve OC siz 2600'leri oyunda kıyaslamışlar, oyun için ben çok fark göremedim açıkçası, ayrıca 10 C civarı sıcaklık artışı var ama bu stok fanla değil kaliteli bir işlemci soğutucuyla. Stokla daha da artacaktır. https://www.youtube.com/watch?v=R9vGrdz2qrU
  • 3900x 1 Saat Yüklenmişler Sonuçlar İlginç
    x570 Taichi Ters Köşe Yaptırdı Arkada BackPlate Olduğu Halde

AM4 Anakartlar Konusu

İlk 3 Lü Şaşırtmıyor Zaten

Gönlüm Gigabyte Aorus X570 Master Dan Yana Güzel Anakart

• Merhabalar ;

Kullanan ya da fikri olabilecek arkadaşlara birşey sormak istiyorum.

X570 Aorus Master sahibiyim ve 3900X ile kullanacağım. Eski X299 sistemimden kalma G.skill F4-4000C18Q-32GTZ 8x4 model bellekler ile kullanmayı düşünüyorum.

Hali hazırda amd 4000mhz bellekleri önermediği gibi 4 slot bellekte takmayın diyor.Bu bellekleri de ziyan etmek istemiyorum.

Anakartın QVL sine baktığımda ise, bu bellekleri 2 slot halinde kullanabilirsin demiş. Yani 16 GB yap 4000 mhz da kullan diyor.

Zaten 4000 Mhz kullanma niyetinde de değilim.

AM4 Anakartlar Konusu

Sormak istediğim şey şu ;

aşağıda attığım QVL listesinde aynı ramlerin yine samsung çipli olarak 3733 Mhz da 4 slot olarak kullanabilirsin demiş. Ben bu bellekleri 3733 Mhz a çeksem, CL18 i 17 yapıyor olsam acaba sorun yaşama ihtimalim var mıdır ?

AM4 Anakartlar Konusu

Teşekkürler.

• Dostum ürünler sendeyse neden kendin denemiyorsunda bize soruyorsun ki, bu sorunun kesin cevabını sadece sen öğrenebilirisn.

Biz çalışır, çalışmaz desek bile tam tersi olabilir bir kesinliği yok, kendin deneyip ve görmelisin.

Belki 4 DIMM ile bile sıkıntısız 3733mhz kullanabileceksin, belkide 2 DIMM ile bile 3733 çalışmayacak.

Ha illa teorik bir cevap beklyiorum dersen 2 DIMM, 3733mhz cl17 1.4v'da çalışabileceğini(cl16'da olabilir) düşünüyorum.
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    Hocam ürünler bende olsaydı sormazdım zaten

10 güne kadar tüm setup toparlanmış olacak. Önden araştırma içerisindeyim. Fakat konu ile ilgili bir bilgi bulamadım.
  • İmzanda yazdığı için ürünler mevcuttur diye düşündüm.
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    yok hocam, 20 eylülde gelecek tüm setup.. Zaten yukarıdaki fotoğrafa bakarsanız işlemci yuvası boş

32GB kapasiteyi kaybetmek istemiyorum. Umuyorum 3733 Mhz da CL17 olacak şekilde 4 slot çalışır.
  • Çok zor çünkü anakart daisy chain, t-top olsa bir ihtimal derdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Çok zor çünkü anakart daisy chain, t-top olsa bir ihtimal derdim.
    Hocam b450 carbon ac max gelecek mi bilginiz var mı yoksa direk alsak bu anakartı sorun yaşar mıyız wifi şart mesafe uzak modeme.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • naak98 kullanıcısına yanıt
    B450 gaming pro carbon max modeli gelmeyecek.

Düz modelini 1000/2000 ile kullanacaksan sorun yaşamazsın 3000 ile kullanacaksan kullananların bazılarında coldboot sorunu mevcut, bios ile düzeltilebilecek birşey ama düzelmeden almanı tavsiye etmem.
  • quote:

B450 gaming pro carbon max modeli gelmeyecek.

Düz modelini 1000/2000 ile kullanacaksan sorun yaşamazsın 3000 ile kullanacaksan kullananların bazılarında coldboot sorunu mevcut, bios ile düzeltilebilecek birşey ama düzelmeden almanı tavsiye etmem.
    Peki wi-fi ihtiyacı olan birisi için çokta yakın olmayan bir modem var ortada wifi anakart mı daha performanslı olur yoksa bir wifi adaptörü mü almalıyım. Carbonu kafaya koymuştum malûm wifi bulunduran en ucuz anakart fakat sorunlar can sıkıcı.

O wifi kartının/adaptörünün performansı ile alakalı, anakartta, pci slotunda yada usb de olmasının bir önemi yok.
  • quote:

O wifi kartının/adaptörünün performansı ile alakalı, anakartta, pci slotunda yada usb de olmasının bir önemi yok.
    Evet fakat carbonda bunun başarılı olduğunu duymuştum. Anakartı bu senaryoda b450 gaming plus/tomahawk almam gerekecek bir miktar cebimde kalacak bu para ile bir şeyler bakacağız artık teşekkür ederim.

Tüm msi b450 modellerinde bazı kullanıcılar 3000 ile coldboot yaşıyor.
  • quote:

Tüm msi b450 modellerinde bazı kullanıcılar 3000 ile coldboot yaşıyor.
    sizce ne yapmalıyım bu durumda yerimde olsanız ne yapardınız wifi kart mı b450 carbon mu ya da Asus vs bir model mi diyeyim gönül ister bir x570 alalım ama bütçem el vermiyor maalesef.

• 
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.