Şimdi Ara

AM4 Anakartlar Konusu (72. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.310
Cevap
108
Favori
48.947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
238 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sağolun hocam. VRM, Mosfet yapıları vs. olarak X570 Tuf Wi-Fi ile B450 Tomahawk Max yakın sayılır o zaman sağolun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • X570 Taichi önerir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasikomen -- 11 Eylül 2019; 0:10:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: horrorshow

Merhaba,

Kablosuz ağ adaptörüyle çözebilirsiniz
    https://www.akakce.com/kablosuz-ag-adaptoru.html
    bilgi için teşekkür ederim..
  • Master mı, Hero mu, Ace mi alayım diyenler için;

• No Way Out kullanıcısına yanıt
    Hocam selam. Açtığın konuyu ilgilyle takip ediyorum ve favorilerimde ekli durumda. Fakat arasıra bildirim alıyorum favori konunun ilk mesajı güncellendi diye, konu uzun olduğu için neresi güncellendi bulamıyorum.

Senden ricam konunun ilk sayfasında neresi güncellendi belirtirsen, önemli bilgiler olursa kaçırmayalim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • lethe_x L kullanıcısına yanıt
    İlk mesajda ki editler %90 imla hatası, düzen vs. için oluyor.

Demin yukarıda paylaştığım videoyu eklemiştim.

Yeni bir ürün eklendiğinde, çıkarıldığında, kaldırıldığında yani önemli bir değişiklik olduğunda ayrıca bir mesaj olarak belirtiyorum.
  • Ben de az önce Yukko'dan MSI B450 TOMAHAWK MAX'ı yeni üye indirimi ile 824,99 TL'ye sipariş ettim. 1 hafta önce Inventus'tan satın aldığım ASUS PRIME X570-P'yi de az önce iade ettim iki anakart arasındaki fiyat farkı 393,67 TL yapıyor ama salt oyun performansına katkısı yok denecek kadar az varsa da ancak PCIe 4.0 ekran kartları ile (RX 5700 ve RX 5700 XT ile) o da %2 'yi geçmiyor.

Zaten ASUS PRIME X570-P 'de neredeyse dümdüz bir anakart ama Vram'leri bu anakart için aynı segmentteki rakiplerine kıyasla overkill kalıyor uygun fiyatlı diye 1218,66 TL
    'ye indirimli almıştım ama hiç kullanmadan bugün iade ettim alırken de zaten hiç kullanmayacağım özelliklere bu kadar fazla para vermek içime sinmemişti iyi de oldu.

İşlemciyi Hepsiburada %20 indiriminden 1538,97 TL'ye Ryzen 5 3600X almıştım sanıyorum güzel ikili oldular anakart elime ulaşsın buradan deneyimlerimi sizlerle paylaşırım ve umarım bu set ile stabil 4.3Ghz 'i all core 1.4v veya daha altına yeni çıkacak bios ile görebilirim.

• Arkadaşlar, Asus C7H ve Ryzen 2700X için 32gb rame çıkacağım fakat 4modül kullanmanın bazı sorunlara yol açtığını bir çok yerde okuduğum için 2x16gb ram almak istiyorum fakat ne alacağıma karar veremedim. Amazon, Newegg, veya Türkiyeden alabileceğim en düşük 3-3.4ghz aralığında fiyatı makul hangi kit veya modülü tavsiye edersiniz?
  • sasuta kullanıcısına yanıt
    1000/2000 serisi ile +3433mhz ram hızına çıkamazsın bu yüzden 3200mhz cl14(marka model fark etmez, 3200 cl14 ramlerin hepsi b die'dır) ram alman en mantıklısı.
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    3200mhz cl14 modül olarak sadece neweggte "F4-3200C14D-32GVK"yı buldum fakat gskillin qvl listesinde C7H x470 uyumluluğu yok görünüyor.
    https://www.gskill.com/qvl/165/184/1536055632/F4-3200C14D-32GVK-Qvl
    https://www.newegg.com/global/tr-en/g-skill-32gb-288-pin-ddr4-sdram/p/N82E16820232218?Item=N82E16820232218

Gskill C7H için CL16 kitleri listeliyor.
    https://www.gskill.com/configurator?page=1&cls=1529635169&manufacturer=1524725352&chipset=1532079592&model=1532079640&adSearch2=Capacity%C2%A732GB%20(16GBx2),Capacity%C2%A716GB%20(16GBx1),Tested_Speed%C2%A73200MHz,Tested_Speed%C2%A73466MHz,

Ne yapmalıyım sizce? Daha önce AMD kullanmadığım için bu ram uyumsuzluğu konusu bana baya sıkıcı bir durum geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sasuta -- 11 Eylül 2019; 17:36:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: HWS

Ben de az önce Yukko'dan MSI B450 TOMAHAWK MAX'ı yeni üye indirimi ile 824,99 TL'ye sipariş ettim. 1 hafta önce Inventus'tan satın aldığım ASUS PRIME X570-P'yi de az önce iade ettim iki anakart arasındaki fiyat farkı 393,67 TL yapıyor ama salt oyun performansına katkısı yok denecek kadar az varsa da ancak PCIe 4.0 ekran kartları ile (RX 5700 ve RX 5700 XT ile) o da %2 'yi geçmiyor.

Zaten ASUS PRIME X570-P 'de neredeyse dümdüz bir anakart ama Vram'leri bu anakart için aynı segmentteki rakiplerine kıyasla overkill kalıyor uygun fiyatlı diye 1218,66 TL
    'ye indirimli almıştım ama hiç kullanmadan bugün iade ettim alırken de zaten hiç kullanmayacağım özelliklere bu kadar fazla para vermek içime sinmemişti iyi de oldu.

İşlemciyi Hepsiburada %20 indiriminden 1538,97 TL'ye Ryzen 5 3600X almıştım sanıyorum güzel ikili oldular anakart elime ulaşsın buradan deneyimlerimi sizlerle paylaşırım ve umarım bu set ile stabil 4.3Ghz 'i all core 1.4v veya daha altına yeni çıkacak bios ile görebilirim.
    Aynı işlemciyi ben de aldım indirim zamanı aynı fiyata. Amd 1,325V üstünü önermiyor diye ben fazla zorlamadım. 4.275 maks daha ince ayar yapmadan elde ettim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• oem O kullanıcısına yanıt
    Süper. Anakartınız nedir? Ayarlarınızı anakart elime geçince (muhtemelen yarın kargo elime geçer) sizden ricam PM'den veya buradan da olur yazarsanız hangi ayarları BIOS'tan yaptınız vs. ben de aynısını uygulayayım bakalım aynı sıcaklık ve voltajda o hızda stabil kalacak mı?
  • quote:

Süper. Anakartınız nedir? Ayarlarınızı anakart elime geçince (muhtemelen yarın kargo elime geçer) sizden ricam PM'den veya buradan da olur yazarsanız hangi ayarları BIOS'tan yaptınız vs. ben de aynısını uygulayayım bakalım aynı sıcaklık ve voltajda o hızda stabil kalacak mı?
    Anakartım c6h son bios yüklü,ben pbo+200 ile ayarladım o şekilde bıraktım. Bios biraz sorunlu yeni bios çıkana kadar bu şekilde kullanıcam. Soğutucum noctua d15. Maks 73 derece görüyor testlerde.

• Merhaba arkadaşlar 3600x için b450 mATX anakart tavsiyesine ihtiyacım var. Kaliteli vrm ler ve tercihen bios update gerektirmeden sistemi çalıştırabilmesi önceliklerim. Şimdiden teşekkürler..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • B450m mortar mi yoksa b450-a pro mu?
    Max modelleri değil. 16MB bios'lu olanlardan. Mortar 50 tl daha fazla fiyatı.
    Ilk mesaja gore b450-a pro seçmem gerekiyor ama mortar daha pahalı olunca kafam karıştı

• quote:

Orijinalden alıntı: saasc

B450m mortar mi yoksa b450-a pro mu?
    Max modelleri değil. 16MB bios'lu olanlardan. Mortar 50 tl daha fazla fiyatı.
    Ilk mesaja gore b450-a pro seçmem gerekiyor ama mortar daha pahalı olunca kafam karıştı
    b450m ile b450 a-pro farklı form yalnız biri m (micro atx) diğeri atx. Kasanız uyumlu ise atx farken micro atx alınmamalı..
  • cinematic kullanıcısına yanıt
    Kasa henüz almadim. Anakart'a gore alırım diye

• saasc S kullanıcısına yanıt
    MSI B450-A Pro alacağınıza daha estetik bir görünüşe sahip MSI B450 Gaming Plus Max modelini tercih edebilirsiniz. İlk sayfada bu modelin Vram sıcaklıklarının Ryzen 7 2700X ile 4225Mhz 'de MSI B450 Tomahawk 'dan bile daha iyi olduğunu gösteren bir tablo da mevcut. Bu nedenle dün Yukko'dan indirimli 824,99 TL'ye MSI B450 Tomahawk Max siparişimi az önce arayıp iptal ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: saasc

Kasa henüz almadim. Anakart'a gore alırım diye
    atx uyumlu kasa alın kesinlikle. msi b450 micro atx kartlar ile atx kartlar arasında kalite farkı çok hatta mümkünse micro atx kartları almamak lazım. Ancak giriş seviyesi için alınabilir fakat 1600 vs bu fiyatlara inmişken atx alıp en azında orta segmente yakın bir performans alınabilir..
  • quote:

MSI B450-A Pro alacağınıza daha estetik bir görünüşe sahip MSI B450 Gaming Plus Max modelini tercih edebilirsiniz. İlk sayfada bu modelin Vram sıcaklıklarının Ryzen 7 2700X ile 4225Mhz 'de MSI B450 Tomahawk 'dan bile daha iyi olduğunu gösteren bir tablo da mevcut. Bu nedenle dün Yukko'dan indirimli 824,99 TL'ye MSI B450 Tomahawk Max siparişimi az önce arayıp iptal ettim.
    Hocam bende dediğiniz kartı düşünüyorum ama RGB konusunda endişelerim var ufakta olsa RGB kullanabilirim biraz. Tomahawk da bu destek var ama Gaming Plus serisinde net bilgi sahibi değilim..

• 
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.