Şimdi Ara

x570 Anakart Seçimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    msi x470 gaming plus var memnunum.(hatta ryzen 2600 den 3600 geçerken anakartı satışa çıkarmıştım forumdaki bilgili ark. satma demişlerdi anakart ile devam kararı almıştım)

şimdi 3600 den tekrar işlemci yükselteceğim.....

1)ASUS PRIME X570-P
    2)MSI X570-A PRO
    3)ASUS TUF GAMING X570-PLUS
    4)MSI MPG X570 GAMING EDGE WIFI
    5)GIGABYTE X570 GAMING X
    6)Gigabyte X570 UD
    ya da sizin tavsiyeniz.

hangisini tavsiye edersiniz..serin çalışması stabilite önemli..Oyun oynamıyorum haftada 1-2 tane youtube videosu için render alıyorum.Oc yapmayı seviyorum (üst noktalarda değil ama ryzen 3600 ü 4.00ghz sabitlemiştim)

yardımalrınız için tşk ederim

• Asus Prime X570-P alabilirsiniz. Diğer anakartlar gibi süslü değildir ancak fiyatına göre oldukça kalitelidir. 12 çekirdekli 3900X bile sorunsuz bir şekilde çalışır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Armag3d0N

Asus Prime X570-P alabilirsiniz. Diğer anakartlar gibi süslü değildir ancak fiyatına göre oldukça kalitelidir. 12 çekirdekli 3900X bile sorunsuz bir şekilde çalışır.
    tşk yanıtınız için..zaten işlemci soğutucu ekran kartı vs takınca anakart gözükmüyor ki :) forumda anakart konusunu incelerken fark ettim b450 tomahak çok övülmüş ne dersiniz
  • Asus Prime X570-P, MSI B450 Tomahawk'tan çok daha iyidir.
  • Listenizdeki anakartlardan fiyat/performans oranı en yüksek asus x570 prime p modelini alabilirsiniz. Bu arada asus x570 prime p modeli b450 kartlardan daha iyi aynı fiyat segmentindeki diğer x570 kartlardan daha performanslıdır.
    https://linustechtips.com/main/topic/1046357-motherboard-tier-list-eol/
    https://docs.google.com/spreadsheets/d/1d9_E3h8bLp-TXr-0zTJFqqVxdCR9daIVNyMatydkpFA/htmlview

• x570-p termal testlerde çok iyi duruyordu.
  • Bütçeyi biraz daha artıma şansın varsa listeye Gaming Plus modelini de ekleyebilirsin.

https://www.hepsiburada.com/msi-mpg-x570-gaming-plus-am4-ddr4-4400-mhz-oc-2x-m-2-usb-3-2-hdmi-rgb-atx-anakart-p-HBV00000LKRIV?magaza=Depopark
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ferent Dark

Bütçeyi biraz daha artıma şansın varsa listeye Gaming Plus modelini de ekleyebilirsin.

https://www.hepsiburada.com/msi-mpg-x570-gaming-plus-am4-ddr4-4400-mhz-oc-2x-m-2-usb-3-2-hdmi-rgb-atx-anakart-p-HBV00000LKRIV?magaza=Depopark
    bunun hakkında olumsuz yorumlar çok.. msi x470 gaming plus kullanıyorum memnunum ama x570 modeli iyi değil diyorlar

• Kullandığım için ASUS TUF GAMING X570-PLUS tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: catastrop

Kullandığım için ASUS TUF GAMING X570-PLUS tavsiye ederim.
    wifi modeli mi hocam sizin.. argb var mı bu anakartta 3 pin işlemciniz nedir ve overlock yapıyor musunuz
  • Ben sana iyiden kötüye o anakartları sıralayım sende fiyatlarını ölç tart biç karar ver.

1-Asus Tuf x570
    2-Asus Prime x570 p
    3-Gigabyte x570 gaming x - x570 ud
    4-Msı x570 gaming edge - x570 A pro

Önerim x570 tuf modeli olacaktır indirimlerle 1400-1500 bandına satıldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThE LoSt

Ben sana iyiden kötüye o anakartları sıralayım sende fiyatlarını ölç tart biç karar ver.

1-Asus Tuf x570
    2-Asus Prime x570 p
    3-Gigabyte x570 gaming x - x570 ud
    4-Msı x570 gaming edge - x570 A pro

Önerim x570 tuf modeli olacaktır indirimlerle 1400-1500 bandına satıldı.
    tşk ederim hocam yanıtınız için tuf ve prime modeli arasında kararsız kalmıştım en son...bir de x570 tomahawk çıkacak onu bekle diyenler olmuş gerçekten güzel karta benziyor
  • UA57 U kullanıcısına yanıt
    Tuf parasına çıkacaktır ne zaman geleceği belli değildir hepsinden daha başarılı bir modeldir.
  • UA57 U kullanıcısına yanıt
    Ben de wifi olmayan düz modeli var.
    3 pinli argb girişi var, 4 pin rgb girişi de var.
    Overclok yaptım, 3700x var bende, 42x 1,275v'de çalışıyor, tabiri caizse silikon piyangosu vurmadığı için daha üstüne çıkamıyorum.
  • MSı almada ne alırsan al
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.