Şimdi Ara

x4 955 mi x6 1055t mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• x6 tabi ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mutlak.Sıfır

x6 tabi ki.

Fiyat farkı var 85 tl değer mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Değer.
  • quote:

Değer.

Teşekkürler

• değmez hatta oyunlarda x4 955ten daha iyi performans alırsınız artı olarakta daha iyi oc olur

http://anandtech.com/bench/product/88?vs=147
  • quote:

Değer.

neye göre değer açıklarmısınız? 6 çekirdek olmasından dolayımı bişey yazarken açıklamasını yapın yada kaynak gösterin
  • quote:

Orijinalden alıntı: StickyGreen

quote:

Değer.

neye göre değer açıklarmısınız? 6 çekirdek olmasından dolayımı bişey yazarken açıklamasını yapın yada kaynak gösterin

Gösterdiğin kaynakta oyunlar hariç hepsinde x6 daha iyi performans göstermiş. Dönemin oyunları daha çok frekansa dayalı daha az çekirdek desteğine sahip oyunlar.

Zamanında 955 Black Edition kullandım bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 21 Şubat 2016; 2:12:03 >

• quote:

quote:

quote:

Değer.

Gösterdiğin kaynakta oyunlar hariç hepsinde x6 daha iyi performans göstermiş. Dönemin oyunları daha çok frekansa dayalı daha az çekirdek desteğine sahip oyunlar.

günümüzdede pek farkı yok frekans olayının..daha iyi performans göstermiş dediğinizde son kullanıcının anlamasının imkansız olduğu çok küçük farklar bunun içinmi 85tl fazladan vermeye değer dediniz?

ben iki işlemciyide kullandım 955te hala dukkandaki pcde duruyor ve hala yarı yolda bırakmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4A4F57CBB -- 21 Şubat 2016; 2:14:20 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Değer.

günümüzdede pek farkı yok frekans olayının..daha iyi performans göstermiş dediğinizde son kullanıcının anlamasının imkansız olduğu çok küçük farklar bunun içinmi 85tl fazladan vermeye değer dediniz?

Günümüz oyunları ve programları çok çekirdek desteklidir. Olası bir ekran kartı yükseltmesinde 1055t işlemcide daha çok seçeneğe sahip olursun.

Yahu kardeşim kullanan bir sürü de insan var. Bu işlemciler ofis bilgisayarlarında kullanılır halen daha, çok fazla bir şey beklemeden her işini görürsün. Daha üst seviye bir işlemci alırsan eğer ileri ki bir zamanda değiştireceğin bir parçada daha rahat edersin. Ayrıca gece vakti artık bu konuyu tartışmayacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 21 Şubat 2016; 2:20:16 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Değer.

Günümüz oyunlar ve programla çok çekirdek desteklidir. Olası bir ekran kartı yükseltmesinde 1055t işlemcide daha çok seçeneğe sahip olursun.

oc yapılsın yada yapılmasın iki işlemciyede takabileceğiniz ekran kartları aynıdır yani x6 darbogaz yapmıyorsa 955te yapmaz ama 955te darbogaz yasıyorsanız x6dada yasarsınız

x6 sandıgınız kadar iyi bi işlemci değil siz yinede sadece tahminlerinizle konuşmaya devam edin :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Değer.

Günümüz oyunlar ve programla çok çekirdek desteklidir. Olası bir ekran kartı yükseltmesinde 1055t işlemcide daha çok seçeneğe sahip olursun.

oc yapılsın yada yapılmasın iki işlemciyede takabileceğiniz ekran kartları aynıdır yani x6 darbogaz yapmıyorsa 955te yapmaz ama 955te darbogaz yasıyorsanız x6dada yasarsınız

x6 sandıgınız kadar iyi bi işlemci değil siz yinede sadece tahminlerinizle konuşmaya devam edin :)

Bak şimdi güzel kardeşim ilkokul çocuğuna anlatır gibi anlatacağım. Verdiğin siteden koyuyorum bunları.

Winrar sıkıştırma (düşük daha iyi)

x4 955 mi x6 1055t mi

7-zip (yüksek daha iyi)

x4 955 mi x6 1055t mi

Cinebenc tek çekirdek performasına bak

x4 955 mi x6 1055t mi

Al bu da çoklu çekirdek

x4 955 mi x6 1055t mi

Bak bunlar direk işlemciyle alakalı programlar.(Intel işlemcileri hep önde götürüyor). Ama gel gelelim oyun testlerine, bir anda iş tersine dönüyor.

Crysis Warhead testinde tamamen performans kötü

x4 955 mi x6 1055t mi

Al burdan da diğer oyunlara bakarsın. Şimdi biz her şeyi bırakalım 3-4 tane dönem oyununa göre işlemci seçelim tamam. Winrar'da 3 saniyeyi hissetmiyoruz ama oyunda 2-3 fpsyi hissediyor musun? Yani sen işlemciyi ilgilendiren programlara bakmayıp 3-4 tane oyuna bakıyorsan sana hayatta başarılar. 955 işlemciyi de severek kullanmıştım, senin şu an kullandığın işlemciyle 4 sene önce overcloklarla sabahalyıp çoşuyorduk.

Ekleme: Ben arada ki fiyat farkını verip 1055t alırdım bunuda ekleyeyim. Görüldüğü gibi her bakımdan 1055t iyidir özellikle günümüzde yaygınlaşan çoklu çekirdek destekli uygulamalardan dolayı tercihim 1055t olurdu. İyi geceler.

http://www.anandtech.com/show/3674/amds-sixcore-phenom-ii-x6-1090t-1055t-reviewed/9

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 21 Şubat 2016; 3:03:41 >

• (düşük daha iyi, sonra en yükseği en iyi sanma diye) şu cümleden sonra aslında ne desem boş ama yinede yazayım senin 4 sene önce çoştuğun şeyleri ben yıllardır hobi için yapıyorum hiç kullanmadıysam intel amd 20 farklı işlemci kullanmışımdır hepsini zevk için test için kısa aralıklarla değişmişimdir

konuya dönersek o attığınız testlerin çoğu genel kullanıcı hiç bir anlamı yok insanlar işlemci seçerken oyun için seçiyor ve ben diyorumki oyun konusunda x4 955 daha iyi günümüzdede aynı eski oyunlardada

hadi daha iyi olmadığını varsayarak konuşayım en az x6 1055t performansı verir 955 oyunlarda şimdi bana arada değecek 85tl farkı söylermisin?

ekran kartı diyorsan yukarda açıkladım ikisinin ancak aynı kartları çalıştırır (örnek max gtx660) sonrasında her şekilde iki işlemcide yetersiz kalır

son olarak bişeyler anlatırken karşınızdakine cahil muamelesi yapmanıza gerek yok

• Tamam 85 tl farka değmez.. Hadi iyi geceler.

https://www.youtube.com/watch?v=I3egsLvUXR0

https://www.youtube.com/watch?v=f3NTUsi0yKw

https://www.youtube.com/watch?v=Dy01bgYZ7Dw

Ekleme: Sözüm biraz ağır kaçmış o yüzden özür dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 21 Şubat 2016; 3:35:56 >

• aynı ekran kartıyla bahsettiğimiz işlemciler gta v benchmarkı kendiniz bakın

https://www.youtube.com/watch?v=csA9q4QzKj0

https://www.youtube.com/watch?v=M2hDJFUyv0E

sizede iyi geceler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4A4F57CBB -- 21 Şubat 2016; 3:23:32 >
  • Ayrıca Winrar ve 7-zip gibi sıkıştırma programlarının olmadığı Pc kaldı mı acaba?

Ekleme: Durumu şimdi farkettim, anlaşıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 21 Şubat 2016; 3:34:07 >
  • kullanıcı aradaki 15 saniye farkı anlayacak ve onun için 85tl fazla verecek diyorsanız saygı duyarım hangimiz uzun winrar işlemleri yapıyoruz yada ne kadar sıklıkla yapıyoruz

benim anlatmaya çalıştığım oyunlarda fark olmayacağı ve o işlemciye 85tl fazla vermenin hiçbir anlamı olmayacağı

ama alacak adam rar video vs. işler için kullanacak olsaydı o 85tl fark düşünülebilirdi

birde ben olsam o fiyatlara ikisinide almazdım i5 -750 alır 3.8 4ghz e çeker i5 -2400 performansında kullanırdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4A4F57CBB -- 21 Şubat 2016; 3:34:11 >
  • quote:

Ayrıca Winrar ve 7-zip gibi sıkıştırma programlarının olmadığı Pc kaldı mı acaba?

Ekleme: Durumu şimdi farkettim, anlaşıldı.

Hocam çok teşekkürler yardımlarınız için benim düşüncem dx12 çıktığında çekirdek ve izlek farkını belli edecek bu yüzden x6 1055t yi tercih ettim.

• Oyun içinse 955 olan, iş içinse 1055 olan.

1055 toplam perf olarak daha iyi olsa da tek çekirdekte 955 daha iyidir ve DirectX tek çekirdeğe bakar.

Hatta mümkünse 965 alıp 4.0-4.4 arasını zorlamak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: melikulupinar

Oyun içinse 955 olan, iş içinse 1055 olan.

1055 toplam perf olarak daha iyi olsa da tek çekirdekte 955 daha iyidir ve DirectX tek çekirdeğe bakar.

Hatta mümkünse 965 alıp 4.0-4.4 arasını zorlamak lazım.

sakalımda var ama ben anlatamadım
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.