Şimdi Ara

x4 860k için sizce hangisi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Kullandığım işlemci için ekran kartı arayışı içerisindeyim, 1 hafta içinde almam gerekiyor. Rx560, GTX 1050 ve 1050ti arasında seçim yapmakta zorlanıyorum. Gönlüm 1050ti den yana ancak darboğaz sorunu olacak gibi. Biraz araştırma, birazda video izledim son karar sizlerinde fikirlerini almak istiyorum. Aslında oyunları ultra ayarda oynama gibi düşüncemiz yok. oğlum steam'dan Pubg oynuyor ! oymaya çalışıyor diyelim şu anki ekran kartında çok düsük Fps alıyor. Ben ise ara ara Wot oynarım. 2 yıl kadar sistem değişikliğine gitmeyi düşünmüyorum . Değiştirirsemde ekran kartını değiştirmeden 1050ti daha uygun olduğu düşüncesindeyim fakat, belirttiğim darboğazı ultra vs olmadan yaşarmıyım ? Sanki sistemime yakışan rx 560 gibi. Gtx 1050, Rx560 dan biraz daha üstün dx12 haricinde. Siz olsanız hangisini seçerdiniz? 8 GB ram kullanıyorum.Şimdiden teşekkürler. Düşündüğüm kartlar ;
    1050ti bayram indirimli 655 TL ye geliyor.
    http://urun.n11.com/ekran-karti/msi-gtx1050ti-aero-itx-4g-ocv1-P203872845
    rx560
    https://www.bizdehesapli.com/sapphire-pulse-rx560-11267-02-20g-2gb-ddr5-128bit-urun-11267-02-20G

1050

https://www.bizdehesapli.com/asus-geforce-ph-gtx1050-2g-2gb-ddr5-128bit-vga-urun-PH-GTX1050-2G

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakkin -- 2 Eylül 2017; 11:25:46 >

• 1050 ti almaniz daha mantikli olur ilerleyen zamanlarda sistem yukseltirseniz daha iyi olur. Darbogaz sorunu olursa islemciyi o\c yaparsiniz sisteminizi yenileyene kadar idare eder sizi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sorun işlemci kaynaklı o işlemcinin mimarisi pek iyi sayılmaz pubgde düşük fps ondandır...
  • -Gardiyan- kullanıcısına yanıt
    OC hiçde denemedim düşünmüyorumda arkadaşım. Ayarları orta ayarlarda oynasam drop yaşarmıyım.?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1050ti fiyatı oldukça iyi şu anki şartlara göre. Tercih edilebilir.

• hocam yukarda attığınız 1050 ti bayram indirimi olayı nedir ? Bulamadım da.
  • Wednesday 13 kullanıcısına yanıt
    700 TL üzeri n11 de 50 TL. İndirim var. Ayrıca cardfinansla 25 TL para puan kazanacaksınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: sakkin

OC hiçde denemedim düşünmüyorumda arkadaşım. Ayarları orta ayarlarda oynasam drop yaşarmıyım.?

Drop yapacağını sanmıyorum hocam aksine ortadan biraz daha yüksek ayarlarda oynarsınız o/c yapmadan. Ama o/c yaparsanız ekran kartından tam performans alabilirsiniz. 1050 Ti fiyatı iyiyken almak daha mantıklı ilerleyen zamanlarda sistem değişikliğinde ekran kartınız elinizde olur en azından piyasada uygun fiyatlı ekran kartı bulmak zorlaşıyor gittikçe. Karar sizin tabi ama 1050 ti almanızda her türlü yarar var
  • -Gardiyan- kullanıcısına yanıt
    Donanımarşivi videosunda OC ile drop yaptığını izledim. Video sonunda en fazla 1050 takın tavsiyesi vardı. Sanırım RX 560 alırım.

• Rx 460 ve X4 965 kullaniyorum, bazi oyunlari darbogazdan dolayi oynayamiyorum. Just Cause 3 ve Bf1(mp oynanmiyor, sp de hicbir sorun yok) islemciyi 3.8 ghz seviyelerine de ceksem eski mimariden dolayi kurtarmiyor. Bu aralar denedigim Need for Speed, Bf4(mp) ufak tefek darbogazlar soz konusu. Ama bu oyunlar disinda baska hicbir oyunda sorun yasadigimi hatirlamiyorum. İslemci kullanimi genelde yuksek tabi. Rx 560 bu acidan sizin icin uygun gozukuyor.

655 liraya 1050ti gayet alinabilir duruyor ama. 2 yil sonra yeni sisteminize de takip orta-yuksek ayarlarda hala yolunuza devam edebilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rocha R kullanıcısına yanıt
    Rx460 ile kullananların birkaçı darboğaz yaşadığını belirtsede yaşamayanlarda var anlamadım. aslında belirttiğim gibi 1050ti istiyorum fakat alıpda oynanmayacak şekilde darboğaz olursa boşuna masraf yapmış olacağım. Bugünde indirimin son günü. Hayırlısıyla diyelim.

• rx560,rx460 veya 1050 al 1050ti overclock yapsan bile darboğaz yaptırır ama başta saydığım kartlardan birini alırsan rahat edersin bu arada anakartın overclock destekliyorsa yap internette rehber videoları var
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.