Şimdi Ara

## X38 Yonga Setli Asus P5E3 Deluxe WiFi AP'ye Birlikte Bakalım ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
7.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## X38 Yonga Setli Asus P5E3 Deluxe WiFi AP'ye Birlikte Bakalım ##

Intel'in 10 Ekim'de resmi olarak duyuracağı X38 yonga setini kullanan anakartlar 10 Ekim'den önce piyasaya giriş yapmaya başlayacak. Özellikle bu konuda Asus ve Gigabyte sektöre öncülük edecek gibi gözüküyorlar. X38 yonga setini kullanan en iddialı anakartlardan biri kuşkuzu Asus'un en yeni modellerinden biri olan P5E3 Deluxe WiFi AP olacak.

X38 yonga setinin kazandırdığı pek çok güçlü özelliğe sahip olan Asus P5E3 Deluxe WiFi AP üzerinde ayrıca EPU (Energy Processing Unit) ve Express Gate adı verilen Asus'a özgü iki yeni teknoloji daha geliyor. Express Gate adı verilen teknoloji sayesinde kullanıcılar Windows'a girmeden 5 saniyede internete bağlanıp SkyPe gibi bazı temel uygumaların yapılabilmesini sağlıyor. EPU (Energy Processing Unit) adlı teknoloji ise Asus'un anakart üzerinde kullanduğı ufak bir harici kontrolcü özellikle işlemciye giden voltaj dalgalanmalarının takibini ve düzenlemesini sağlamaktan sorumlu. Asus bu sayede ciddi verimlilik elde edilebileceğini iddia ediyor.

Anakartın genel özellikleri,

* Intel X38/ICH9R yonga seti
    * 1600,1333, 1066, 800MHz FSB desteği
    * 4x DIMM, 8GB'a kadar DDR3-1333MHz bellek desteği
    * 3x PCI-E X16 slotu (Crossfire + PCIe 2.0 desteği)
    * 2x PCIe X1
    * 2x PCI
    * 6 SATA 3Gpx portu - RAID 5, 0, 1, 10 desteği
    * Çift Gig-E LAN
    * Asus WiFi AP @n, 300Mbps 802.11n
    * ADI1988B 8 kanal yüksek tanımlı ses
    * USB2.0 ve Firewire

Görsel detaylar,

• Anakart bayağı güzel'e benziyor.Ama bakır soğutu ram slot'una fazla yakın olmuş.Acaba fiyatı ne olur...
  • Asus her zamanki gib bu ürünede yüksek fiyat çeker... Kart bakır soğutucularıyla güzel görünüyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Op3rator

Anakart bayağı güzel'e benziyor.Ama bakır soğutu ram slot'una fazla yakın olmuş.Acaba fiyatı ne olur...

Ram ler üstten çıkarıldığı için sorun yaratmaz anakart oldukça güzel ve kaliteli yanlız bu faz olayına gelince demekki asus böyle bir anakart için 8 fazı tercih ettiğine göre gigabyte taki 12 faz gereksiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 21 Eylül 2007; 11:58:34 >
  • Hem ddr3 hem asus. ddr3'lerin 2009da yaygınlaşıp ucuzyalayacağını varsayarsak bu anakartlar pek satmayacak gibime geliyor.
  • Arka panelin en altında yer alan bağlantılar ne ola ki? Hazır TV kartı da mı var bu model(ler) de?
  • şu altın kaplama alttaki çift giriş uydu tv kartının acaba?
  • ??????????????????????????
  • hayır wi-fi anteni olsa gerek
  • quote:

Orjinalden alıntı: epinox

şu altın kaplama alttaki çift giriş uydu tv kartının acaba?

Dahili Wifi için Anten girişleri onlar
  • yeah yeah baby diyorum
    bu kart buz tutar
  • anlamadığım niye sli destegi yok. böyle bi kartı alan 8800 serisi bir ekran kartı alır herhalde. ozaman 2 tane pcı-e slotuna ne gerek var. boş yere yer kaplıyor. saçmalık bence... ayrıca skype olayıda saçma.. daha şimdiden hiç kullanlmayacak 2 adet özelligi var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahrimar -- 21 Eylül 2007; 13:30:41 >
  • intel sli lisansını nvidia dan aldı falan diyolardı ama sanırım resmi olarak açıklanmadı tam olarak bilmiyorum yani
    ama tahminimce üzerinde sli desteği var ama kapalı tahminimce.lisans olayı resmi olarak halledilebilirse bios update ile destek açılabilir diye düşünüyorum
  • Hocam crossfire diye birşey var slı'ın ati versiyonu
  • DDR3 lerin fiyatları ne alemde şu aralar...2 gb DDR3 mesela..????????
  • X38 ve X48 destekli anakartlar baya iddialı ve güzel görünüyor ama PCIE 2 desteği görünmüyor. O kadar para sayılıp alınacak anakartlarda geleceğin grafik arabirimi yoksa bana göre sadece overclock için çıkmıştır. Intel'i yadırgıyorum.
  • İntel Crossfire SLI desteği vermeyip Crossfire desteği veriyor enteresan
  • quote:

Orjinalden alıntı: bkadem

X38 ve X48 destekli anakartlar baya iddialı ve güzel görünüyor ama PCIE 2 desteği görünmüyor. O kadar para sayılıp alınacak anakartlarda geleceğin grafik arabirimi yoksa bana göre sadece overclock için çıkmıştır. Intel'i yadırgıyorum.

Yazının tamamını ya da PCI Express x16 kısmını okursan desteğin var olduğunu göreceksin..!
  • 400 doların altında olmaz gibi fakat overclock için herşeyi düşünmüş ASUS..gayette iyi düşünmüş fakat TR'de çok satılmaz..
  • Anakartın şuan için en büyük dezavantajı ddr3 belleğe sahip olması... Onun dışında süper bi anakart... Aslında ddr3 olması performans anlamında çok iyi fakat yüksek maaliyetten dolayı maalesef çok üst seviye sistemlerde tercih edilecek bi anakart
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.