Şimdi Ara

## X38 Yonga Setli Anakartlar Ekim Ayında ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 13 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 20
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 32 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • JrMaster (3 mesaj) fx57 (2 mesaj) ` quaD. (2 mesaj) TrMhMt (2 mesaj) Penance (1 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Anakart >> ## X38 Yonga Setli Anakartlar Ekim Ayında ##
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    29186 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Intel'in yeni nesil 3 serisi yonga seti ailesinin amiral gemisi olacağı belirtilen ve kullanıcılar tarafında merakla beklenen X38 yonga setini kullanan anakartların Ekim ayında geleceği ifade ediliyor. Şu an Intel'in 2 serisi yonga seti ailesi dahilinde piyasada yer alan en iddialı yonga seti P35, aslına bakılırsa 965 yonga setinin 45nm ve 1333MHz desteği konusunda bir nevi geliştirilmiş bir versiyonu. X38 yonga seti ise Intel'in adeta yeniden yarattığı ve üzerinde ciddi şekilde çalıştığı ve muhtemelen gelecek yılın ikinci yarısına kadar üzerine yeni model gelmeyecek en güçlü yonga seti olacak.

Her ne kadar X38 temelli anakartların yaygın anlamda Ekim ayından itibaren piyasaya giriş yapması beklense bile başta Gigabyte olmak üzere zaten modelleri hazır olan bazı üreticiler büyük bir ihtimalle Eylül ayı içerisinde X38 temelli anakartlarını pazara sunmaya başlayacaklar. Intel'in overclock konusunda da ön plana çıkması beklenen ve başta PCIe 2.0 olmak üzere yeni nesil teknolojiler ile de desteklenen X38 yonga seti başta Yorkfield ve Wolfdale serisi olmak üzere yeni nesil işlemcilere de tam destek verecek.

|
    |

• Yarbay
    3364 Mesaj
    Bu ay sonu icin piyasaya cikmasini bekliyorduk ................

Haber icin tsk......
    |
    |
    Gigabyte X38 DQ6 yı bekliyorum
    |
    |
    |
    |
    x38lerde ısınma var diye duymuştum doğru mu FX-57???
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: BaRo55

Bu konuda yaptığım bazı haberleri forumda bulabilmen mümkün. X38 yonga seti AMD'nin aynı segmentte ye alacak RD790 yonga setine göre daha çok ısındığı belirtilmekte.
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: fx57

quote:

Bu konuda yaptığım bazı haberleri forumda bulabilmen mümkün. X38 yonga seti AMD'nin aynı segmentte ye alacak RD790 yonga setine göre daha çok ısındığı belirtilmekte.

yani duyduğum doğru..
    |
    |
    |
    |

RD790 15W X38 45W max. güç çekmekte diye hatırlıyorum.
    |
    |
    |
    |
    chipset'mi cpu'mu belli deil iyiçe abarttılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JrMaster -- 14 Ağustos 2007; 12:07:33 >
    |
    |
    15w a 45w aşağı yukarı 2 kat fazla ısınır bu melet buna iyi bir soğutma çözümüde sunarlar sanırım,ama ipin ucu iyice kaçtı bilgisayar iyice zengin işi olmaya başladı ben hala p4 3000@3300 ile idare ediyorum gerçi beni çokta bekletmiyor şimdilik isteklerimi karşılıyor
    |
    |
    DS3R'nin X38 versiyonunu bekliyorum gigabyte'dan (mümkünse aynı fiyata)
    |
    |

Orjinalden alıntı: TRQX

DS3R'nin X38 versiyonunu bekliyorum gigabyte'dan (mümkünse aynı fiyata)

Aynen
    |
    |
    yakında kuzey köprüsünede ısıl koruma eklerler belli bi ısıdan sonra kendini kapatır veya hızını düşürür işlemci gibi
    |
    |

Orjinalden alıntı: FATAL ¦ ERROR

chipset'mi cpu'mu belli deil iyiçe abarttılar

harbi ha onboard cpu var sandım bir an
    |
    |
    p 35 alamadım paramı aldım aslında ama yanlıs p5k3 olanı almıstım geri gönderdim gigateke ellerinde ddr2 olanı yoktu iptal edelim dediler o kadar bekledim iptal etmek istemedim gelen x38 anakartı yerine alacam

gecti artık p35 bizden :)

umarım cabuk cıkar

en buyuk bombayı abitten bekliyorum
    |
    |
    45w değerinde olması büyük bir - oldu amd 15 w gibi bi değer biçmişti sanırım intel bidaki chipsetinde watt değeri olarak neyi tutturucak acaba yakında anakart yanında 12cm bi sogutucu verirler heralde cpu 65 w chipset 45w fazla bişi kalmadı aralarında
    bunun çoklu ekran kartı kullanırken tam yükte ısı durumunu şimdiden merak ettim
    |
    |
    Beklentileri Karşılayamıycak Bence Çok Isınacagıda aşıkar Su Sogutmalı Sıstemlerde Guzel Calısır
    |
    |

Orjinalden alıntı: FATAL ¦ ERROR

45w değerinde olması büyük bir - oldu amd 15 w gibi bi değer biçmişti sanırım intel bidaki chipsetinde watt değeri olarak neyi tutturucak acaba yakında anakart yanında 12cm bi sogutucu verirler heralde cpu 65 w chipset 45w fazla bişi kalmadı aralarında
    bunun çoklu ekran kartı kullanırken tam yükte ısı durumunu şimdiden merak ettim

benim duyduğum crossfire modunda tam yük altındayken çekeceği güç 45w olacak. tabi yanlış hatırlamıyorsam.
    |
    |
Canlı Tv izle
SEO
Radyo Dinle
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.