Şimdi Ara

x2 5600 ve x4 940(phenomII)-hız farkı-

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar x2 5600 işlemci kullanıyorum ve bu yaz phenon II 940 a geçmek istiyorum merakım ise ne derece performans artışı kazanacağım?
    % kaç performans farkı yaşarım?

• 2,8ghz 65nm 2 cekirdekli islemci ila yeni tasarimin 3ghz 45nm 4 cekirdekli islemcisini karsilastiracak olursan %20 ila %100 arasinda performans artisi gozlemleyebilirsiniz..

"niye %20 ila %100 arasinda" diye soracak olursaniz.. uygulamaya ve sistem diger bilesenlerine gore bu performans olcusunun degisebildigini soyleyebilirim..
  • Bencede fark olur ama uygulamaya göre mesela gta 4 oynuyorsan bence oldukça etkisi olacaktır.
  • aslında yeni çıkacak işlemcileri stabil kaldığı oc potansiyelleri üzerinden değerlendirmek lazım

dolayısıyla 2 çekirdek 3 ghz amd 5600

diğer tarafta 3,8 ghz hızında 4 çekirdkli ilemci var
  • benim için daha çok video düzenleme,dosya sıkıştırma alanında kazanım önemli bu alanda en az %50 ye yakın bi fark olmadığı sürece geçiş yapmak istemem açıkcası çünkü değmez..
    sanırım böyle bi fark yok ??
  • aksine video dönüştürme ve dosya sıkıştırma da 4 çekirdek kullanılabildiği için fark ciddi anlamda olur. RoyalForce un da dediği gibi oc performanslarıyla düşünmek lazım. sonuçta elinizde 790X anakartınız da varken....

• quote:

Orjinalden alıntı: Towarscke

2,8ghz 65nm 2 cekirdekli islemci ila yeni tasarimin 3ghz 45nm 4 cekirdekli islemcisini karsilastiracak olursan %20 ila %100 arasinda performans artisi gozlemleyebilirsiniz..

"niye %20 ila %100 arasinda" diye soracak olursaniz.. uygulamaya ve sistem diger bilesenlerine gore bu performans olcusunun degisebildigini soyleyebilirim..

arkadas net olarak cevap vermis
  • %150 ye kadar fark olabilir.tabi bu en yüksek değerdir.
    phenom2 lerin ahtlonlara64 göre aynı saat hızında daha fazla işlem gücü olduğunu unutmayalım,sadece çekirdek sayısına göre yorum yapanlar bu işten anlamıyor heralde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRAPS -- 26 Ocak 2009; 12:47:11 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.