Şimdi Ara

X1800XL VE X850XT KARŞILAŞIRSA! Birde X1800GTO ÇIKTI !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu iki kartın fiyatları artık çok yakın.
    X850XT 246$+LDV iken X1800XL 285-299$+KDv gibi bir fiyata sahip.
    Peki bu iki karttan hangisinin tercih edilmesi gerekiyor ?

Bu konuda bugün bir araştırma yaptım ve ilginç sonuçlarla karşılaştım.AA ve AF açılmadışça X850XT X1800XLye göre daha iyi sonuçlar verebiliyor.Bu beni gerçekten şaşırttı.
    Konu ile ilgili benchleri görmek isteyen arkadaşlar için birkaç link vereyim.

http://www.hardinfo.com/show.asp?page=6249

http://www.hardinfo.com/show.asp?page=5643

Bu benchler iki kart arasındaki tercihi zorlaştırırken birde X1800GTO çıktı ! Fiyatı 249$+KDV

http://www.darkhardware.com/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=2488

• AA ve AF açılmış testler için tıklayın :http://www.techspot.com/reviews/hardware/sapphire_radeonx1800xl/x1800xl-4.shtml
  • ati fiyatları şu hale getirse aslında ne hoş olur.
    x850xt 200 dolar
    x800gto kikare 170 dolar
    x800gto fb 150 kdv side var tabi.

böyle başlangıç ve orta kesim kullanıcıların da yüzü gülse.
  • Şu X1800GTO güzel bişeye benziyor hemde fiyat olarak da iyi bi piyasaya çıksında bakalım.
  • Bu forumda ve özellikle bu bölümlerde birbirinizi kıracak yazılar yazmayın lütfen.
  • Bu arada x850xt mi?
    O fiyata nerden buldun?
    O kartın Türkiye fiyatı 450-500 usd + kdv civarında
  • quote:

Orjinalden alıntı: leren

Bu arada x850xt mi?
    O fiyata nerden buldun?
    O kartın Türkiye fiyatı 450-500 usd + kdv civarında

Sapphir firmasının önderliğinde büyük bir fiyat düşüşü yaşanıyor.Düşünün ki pahalı ürünleri ile ünlü POWERCOLOR dahi fiyatlarını indirdi.250$+KDV civarı satıyor X850XTleri...
  • X850xt (250$) 6800 gs(220$) 7600GT (240$) tam bi kararsızlık...
  • tomshardware'den alıntıdır:

Eğer Radeon X1800GTO ile GeForce 7600GT arasında kaldıysanız başarım madalyası bölüşülmüş durumda. Ancak fiyatı da göz önüne alırsanız Nvidia'nın kartı ATI'nin çözümüne göre 50$ daha ucuz.

Her iki yüksek seviye ekran kartı da zengin özelliklere sahip ve her ikisi de çoklu işlemci özelliğini destekliyor. Sorunun cevabı tam bu noktada ikiye bölünüyor eğer donanımsal FP16, SLI, Pure Video veya diğer Nvidia merkezli çözümler istiyorsanız Nvidia'yı seçmeniz gerekiyor. Eğer AA destekli HDR, CrossFire veya ATI merkezli bir özellik istiyorsanız o zaman da ATI'yi seçmelisiniz.

• bir kere x850xt lerde sm3.0 yok.ayrıca x1800xl lerde 1.4ns ram kullanılıyor.ben olsam x1800xl tercih ederdim.
  • 1800 FOREVER
  • ati çıkarmaya devam etsin ama ısınmaya problem bulsun yoksa böle fabrika batıcak
  • x850xt yi kap bence...
  • slm arkadaşım;
    bence kesinlikle X1800XL fiyatı uygun bir kart şu sıralar.
    X850XT eskidi artık
    hem 1.4nslik ramleri ile x1800xl ben burdayım diyor. ve o/c ile 7800gt yi rahat geçen bir kart
    bir diğer artısı yeni teknolojiye sahip olması
    SAPPHİRE sayesinde böyle bir kartı uygun fiyatta satılması cabası
    diğer markaların aynı kartı daha pahalıya satmasına anlam veremiyorum.
    sapphire gibi markaları allah başımızdan eksik etmesin
    AMİİİİİN

• X850 XT güzel bir kart ancak X1800XL daha iyi getirdiği özellikler bakımından da daha iyi olduğundan bence de X1800 XL
  • X850 XT güzel bir kart ancak X1800XL daha iyi getirdiği özellikler bakımından da daha iyi olduğundan bence de X1800 XL
  • aslında bende gto yu satıp x1800xl almayı düşünüyorum... bu seçenekler arasında en iyisi x1800xl gibi
  • Arkadaşlar bu yazdıınız fiyatlar Türkiye'de geçerli olan mı, yoksa yurtdışındaki sitelerde yazan mı? Türkiye'deki gerçek fiyatlarsa eğer, süper!
    Bi ara 1500YTL'ye falan ekran kartları vardı ya...
  • 1800GTO kullanan varsa buraya görüşlerini yazarsa gerçekten iyi olur. merak içindeyim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sonsuzuncu

tomshardware'den alıntıdır:

Eğer Radeon X1800GTO ile GeForce 7600GT arasında kaldıysanız başarım madalyası bölüşülmüş durumda. Ancak fiyatı da göz önüne alırsanız Nvidia'nın kartı ATI'nin çözümüne göre 50$ daha ucuz.

Her iki yüksek seviye ekran kartı da zengin özelliklere sahip ve her ikisi de çoklu işlemci özelliğini destekliyor. Sorunun cevabı tam bu noktada ikiye bölünüyor eğer donanımsal FP16, SLI, Pure Video veya diğer Nvidia merkezli çözümler istiyorsanız Nvidia'yı seçmeniz gerekiyor. Eğer AA destekli HDR, CrossFire veya ATI merkezli bir özellik istiyorsanız o zaman da ATI'yi seçmelisiniz.

ya afedersın o dedıgın fp16-slı pure-aa-hdr neyınnesı oluyo.
    crossfıre 2 atı nın bırlestırılmesımı oluyo.
    bıde yukarıda arkadas bazı testlerı ele almıs fakat nvıdıa hemen hepsınde atı yı ezıyo hemıde aa af bılmem nelerı acık kapalı ıken bıle.bu sıtede tum elemanlar atı dıyo ama testlerde nvıdıa gercegı cıkıyo

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.