Şimdi Ara

x16 slotunda fps düşüşü?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kartımı ilk başta x8 slotundan bağlamştım güney köprüsünün üstüne cok kapatmaması için. Daha sonra x16nın önemini araştırdım ve ekran kartını x16 slotuna taşıdım. Lol de 250-100 arası fps alırken şimdi 80-145 fps arası alıyorum bunun nedeni nedir? Ekran kartı radeon hd 5830

• Ustteki slot x16 alttaki x8 yada x4 dur dostm guney koprusunr yakin olan kotu olan yani :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • işlemciye en yakın slot en hızlı olanıdır , yani kasa düz masaüstünde dururken en üstteki slot olucak

eğer slot doğru bi yanlışlık yok diyosan o zaman slotu uzun zamandır kullanmadığından tozlanmış ve pinlerin bikaçında iletim sıkıntısı flan oluyo olabilir yada biostan slot 4x bile çalışıyo olabilir

bide bios resetlemeyi dene olmazsa
  • Slotun ustunde x16 yaziyor zaten????

• Biosu resetlemekten daha farkli bi cozum olmali istedigim gibi bir yorum goremedim

• Konu sahibi hangi slotun 16 hangi slotun 8 v.s. olduğunu zaty öğrenmiş, başlığından itibaren belli ama farkedilmemiş herhal, kullandığın sürücüyü kaldırıp temizleyip yeniden kurmanı hatta anakart çipset yazılımı kurduysan, önce onu kaldırıp yeniden kurnan sonra sürücüyede aynı işlemi uygulaman, belki bu durumu çözebilir.
  • Suruculer guncel cipset fln kurulu degil. Temuzlik konusundada cok titizm. Kompresorun alamadigi tozlari allık la temizliyorum düsun 😃 daha farkli bir.problem var son care 8x e geri tasiyacagim

• LiLDifferent kullanıcısına yanıt
    Ben sürücü temizliğinden bahsediyorum, slot değişiminden sonra sürücüyü kaldırıp driver cleaner gibi 1 yazılımla sürücüyü temizleyip yeniden kurmanızı, kuruluysa chipset yazılımınıda aynı şekilde kaldırıp tekrar kıurmanızı önerdim, chipset yazılımı kurmamışsanızda kurup deneyin v.s.
  • Hocam cozumu bulursan bana da haber ver

• işlemcide oc var mıydı? var ise ekran kartı slot değiştirince default ayarlara dönmüş olabilir biosdan kontrol edin. sadece lol de mi oluyor, başka oyunlarda test edebilir misiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.