Şimdi Ara

X-TYPE 2.0D (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
0
Favori
2.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Nasıl olurda Passat ve Jaguar'ı kıyaslarsınız, Jaguarın sadece adı yeter bea. Birisi halk tipi araç diğeri bir prestij göstergesi. Bizim millet passat hastası onu biliyorum da ama bu kadar da olmaz. Aşağıdaki resimlere bir bakın bakim caddede böyle bir şey ile dolaşırken kaç kişinin gözü üstünüzde olacak, birde passatla gezin bakalım.

X-TYPE 2.0D

X-TYPE 2.0D

X-TYPE 2.0D

X-TYPE 2.0D

X-TYPE 2.0D

Bana Passat mı Jaguar mı deseler, bir saniye düşünmem Jaguar derim, çünkü kalite ve işçilik tartışılmaz bile, bir kere asaleti yeter yahu !

• [simage]asıl sen lafı başka yere çekmeden cevap ver seat,skoda,vw ve audi birçok ortak parçayla,ortak platformlar üzerine kurulan araçları birbirinden çok farklı fiyatlara satıyor mu, satmıyor mu?senin mantığına göre a4 alan adam enayi,superb varken aynı platform üzerine kurulan a4 çok daha pahalıya niye alınır ki?--->umarım verdiğim örnekten sonra jaguar s-type=mondeo demekten vazgeçersin[/simage]

ilk önce öğrenmen gereken audi nin sarf malzeme dışında vw raflarından parça almadığıdır alsa alsa vw audi raflarından alır audi vw den almaz passat alt yapılı audi göremezsin görsen görsen audi alt yapılı passat görürsün işte jaguarla audi yi ayıran budur jaguar ucuz olsun diye mondeodan parça alırken beyenmediyiniz passat audi den alır bu yüzden ben passat öneririm ha sen jaguar alacaksan al güzel bir seyirlik araban olur ötesi deyil
  • quote:

Orjinalden alıntı: Platinium

[simage]asıl sen lafı başka yere çekmeden cevap ver seat,skoda,vw ve audi birçok ortak parçayla,ortak platformlar üzerine kurulan araçları birbirinden çok farklı fiyatlara satıyor mu, satmıyor mu?senin mantığına göre a4 alan adam enayi,superb varken aynı platform üzerine kurulan a4 çok daha pahalıya niye alınır ki?--->umarım verdiğim örnekten sonra jaguar s-type=mondeo demekten vazgeçersin[/simage]

ilk önce öğrenmen gereken audi nin sarf malzeme dışında vw raflarından parça almadığıdır alsa alsa vw audi raflarından alır audi vw den almaz passat alt yapılı audi göremezsin görsen görsen audi alt yapılı passat görürsün işte jaguarla audi yi ayıran budur jaguar ucuz olsun diye mondeodan parça alırken beyenmediyiniz passat audi den alır bu yüzden ben passat öneririm ha sen jaguar alacaksan al güzel bir seyirlik araban olur ötesi deyil

Hocam sende passatmı var.Varsa söylede millet kendini yormasın.

• o kadar param olsa alırıdm ama yok ne yazıkki ayrıca yoracak bir durum yok ortada kahkaha atmadan önce jaguarın passata marka imajı dışında bir üstünlüyünü söyle sonra kahkaha atki neye attığını bileyim
  • quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

Ya bence Mondeo araba değil.. Param olsa Jaguar iyi bir seçenek olurdu benim için çünkü ucuz Passata vereceğime Jaguara verir ye kürküm ye yapardım...

Ama Mondeo rezil bence çok kötü...

Jaguar alınır aslında değil mi? 40 bin euroya , Passattan ucuz dizel JAGUARA biniyorsun güzel bişi... Dur ben bunu babama gösteriyim

akın ne yönden çok kötü..
    tip olarak beğenmiyorsan görecelidir birşey demem

ama bir arabanın rezil oması için çeşitli kriterler vardır
    motor? güvenlik ? yol tutuş? konfor? sence mondeo bunların hangisinde rezil.

• türkiyede vw doğuş finans dışında sitesi yok sanırım jaguarın...bmw tercih ederim
    türkiyede passat güzel aile arabası oldu kardeşler...
    bu arada hala satmadığım 98 e200 üm sıfır passatlardan daha marjinal duruyor...
  • mrk ettim aranızda hanginiz passat a uzun yıllar bindi, aracı sadece inceleyip ,bide dergilerin abuksabuk sonuçlarına ne kadar inanıyorsunuz anlamadım gitti. passat ı jaguar la karşılaştırmaları bitti bide bmw mercedes le karşılaştırıyorlar, passat teknik veriler olarak mercedes , bmw ye rakip gibi gözükebilir , ama araçlarda asıl önemli yeri karşılaştırmayı atlıyorsunuz, siz hiç passat ın alt takım ve dış görüntüsünün altında kalan kısmı gördünüz müde bu kadar passatı övüyorsunuz, passat a tam 6 yıl bindim, ve yeni kasasını da çok iyi biliyorum , passatın dış ta görünen yerlerin alt kısmı genellikle plastik, bmw ve mercedes te buralar hep demir, mercedes c serisinin fiyatının yüksek olmasının nedeni demir aksamı daha fazla , mercedes te demir olan yerler, passat da plastik yada carbon fiber , bu yüzden passat daha ucuza satılıyor, dediklerinizi duyanda passat ı dünyanın en iyi otomobili sanacak, ki bu görüşe inanmıyorum passat ın kaliteli olduğunu düşünmüyorum, bu yüzden de mercedes ve bmw ye asla rakip olamaz , peki aynı karoseri kullanan A4 de passat taklidi oluyor sizin gözünüzde , peki hiç düşündünüz mü audi A4 , passattan neden daha pahalı diye?, çünkü aracın alt yapısı daha dayanıklı malzemelerden üretiliyor, ama yoo siz dersiniz ki Passat ,A4 den de iyidir hatta rakibi A6 dır, işte burda insanların cahilliği ön plana çıkmaktadır. jaguar prestij olarak vw den daha prestijlidir, belki jaguar x type rakamsal değerler olarak passat ın gerisinde kalabilir ,ama x-type passat dan daha kaliteli bir araçtır ,her 2 aracı deneme fırsatım oldu ve bu kanıya vardım. ha bide araç sınıflarını karıştıran kişileri gördüm , passat la aynı ayarda tutulan araçlar şunlardır: bmw 3 , mercedes c, jaguar x-type,audi A4, honda accord,renault laguna, ford mondeo, opel vectra, toyota avensis,saab 9-3(bu araçta passat dan daha iyidir),citroen c5,peugeot 407 ,hyundai sonato,mazda 6,nissan primera,subaru legacy,alfa romeo 159.

• quote:

Orjinalden alıntı: alysentr

quote:

Ya bence Mondeo araba değil.. Param olsa Jaguar iyi bir seçenek olurdu benim için çünkü ucuz Passata vereceğime Jaguara verir ye kürküm ye yapardım...

Jaguar alınır aslında değil mi? 40 bin euroya , Passattan ucuz dizel JAGUARA biniyorsun güzel bişi... Dur ben bunu babama gösteriyim

rezil biraz abartı atraksiyon olsun dedim...

Tabiiki tipten başka birşey değil... Güvenlik ve konfor açısından sorun değildir...

Jaguarla karşılaştırıoruz ya...

Jaguarın yanında rezil tabi

Ne bileyim belki eskidiğindendir Mondeolar gözüüme güzel gelmiyor hiç... Mondeolar itici geliyor bana...

JAGUARIN sitesi için:

www.jaguarturkey.com

Ben bi Jaguar alırsam günün birinde fabrika çıkışı özel koydurturum Jafuar logosunu araca...Yayalara zarar veriyor diye firma kaldırtmış, ama ben o KEDİCİK i aracın önünde istiyorum kardeşim

Çalarlar gerçi onu şerefsizler

• quote:

Orjinalden alıntı: skysoblue85

passat a tam 6 yıl bindim, ve yeni kasasını da çok iyi biliyorum , passatın dış ta görünen yerlerin alt kısmı genellikle plastik, bmw ve mercedes te buralar hep demir, mercedes c serisinin fiyatının yüksek olmasının nedeni demir aksamı daha fazla , mercedes te demir olan yerler, passat da plastik yada carbon fiber , bu yüzden passat daha ucuza satılıyor, dediklerinizi duyanda passat ı dünyanın en iyi otomobili sanacak, ki bu görüşe inanmıyorum passat ın kaliteli olduğunu düşünmüyorum,

şu lafını okuduktan sonra seni nasıl ciddiye alabilirimki gerisini okumadım bile eyer geri kalanındada bu kadar safsata yaptıysan okumama gerek yok zaten
  • degerli arkadasim yazdiklarinla kendin celisiyosun farkinda misin???
    hem diyosun mercedes bmw passattan pahali alt yapisi iyi vs.
    ama jaguar passattan ucuz nasil oluyorsa senin dedigine gore jaguar passattan kotu olmasi lazim.
    ama sen iyi diyorsun.
    ustelik jaguar marka satmasina ragmen passattan ucuz ve o asagiladigin araba yani passat su anda sinifinda satis rakamlarinda lider.
    ben de 4 seneden beri passat kullaniyorum 2002 de tdi 2006 da yani su anda kullandigim tdi.
    aracimin ne oldugunu biliyorum.
    x type i da biliyorum c serisini de biliyorum.
    oncelikle soyleyeyim x type in passata gore tek artisi bence markasi ve prestijidir.
    c serisinin ise konforu ve kalitesidir.zaten bu yuzden c serisi pahalidir.
    ben hic bir zaman vw yi mercedes ve bmw ile karsilastirmam
    ama c serisine o kadar da para vermem.ha tabi e serisi icin ayni seyleri soyleyemem mukemmel araba.

yazdiklarinizla celismeyin.
    akilli adam zaten passatla mercedes i karsilastirmaz sadece mantigina uygun olarak karar verir.
    sunu da soyleyeyim x type bence asil bi jaguar degil.ayni sekilde c serisi de parasini hak edecek bi arac degil benim gozumde.

quote:

mrk ettim aranızda hanginiz passat a uzun yıllar bindi, aracı sadece inceleyip ,bide dergilerin abuksabuk sonuçlarına ne kadar inanıyorsunuz anlamadım gitti. passat ı jaguar la karşılaştırmaları bitti bide bmw mercedes le karşılaştırıyorlar, passat teknik veriler olarak mercedes , bmw ye rakip gibi gözükebilir , ama araçlarda asıl önemli yeri karşılaştırmayı atlıyorsunuz, siz hiç passat ın alt takım ve dış görüntüsünün altında kalan kısmı gördünüz müde bu kadar passatı övüyorsunuz, passat a tam 6 yıl bindim, ve yeni kasasını da çok iyi biliyorum , passatın dış ta görünen yerlerin alt kısmı genellikle plastik, bmw ve mercedes te buralar hep demir, mercedes c serisinin fiyatının yüksek olmasının nedeni demir aksamı daha fazla , mercedes te demir olan yerler, passat da plastik yada carbon fiber , bu yüzden passat daha ucuza satılıyor, dediklerinizi duyanda passat ı dünyanın en iyi otomobili sanacak, ki bu görüşe inanmıyorum passat ın kaliteli olduğunu düşünmüyorum, bu yüzden de mercedes ve bmw ye asla rakip olamaz , peki aynı karoseri kullanan A4 de passat taklidi oluyor sizin gözünüzde , peki hiç düşündünüz mü audi A4 , passattan neden daha pahalı diye?, çünkü aracın alt yapısı daha dayanıklı malzemelerden üretiliyor, ama yoo siz dersiniz ki Passat ,A4 den de iyidir hatta rakibi A6 dır, işte burda insanların cahilliği ön plana çıkmaktadır. jaguar prestij olarak vw den daha prestijlidir, belki jaguar x type rakamsal değerler olarak passat ın gerisinde kalabilir ,ama x-type passat dan daha kaliteli bir araçtır ,her 2 aracı deneme fırsatım oldu ve bu kanıya vardım. ha bide araç sınıflarını karıştıran kişileri gördüm , passat la aynı ayarda tutulan araçlar şunlardır: bmw 3 , mercedes c, jaguar x-type,audi A4, honda accord,renault laguna, ford mondeo, opel vectra, toyota avensis,saab 9-3(bu araçta passat dan daha iyidir),citroen c5,peugeot 407 ,hyundai sonato,mazda 6,nissan primera,subaru legacy,alfa romeo 159.

• quote:

quote:

passat a tam 6 yıl bindim, ve yeni kasasını da çok iyi biliyorum , passatın dış ta görünen yerlerin alt kısmı genellikle plastik, bmw ve mercedes te buralar hep demir, mercedes c serisinin fiyatının yüksek olmasının nedeni demir aksamı daha fazla , mercedes te demir olan yerler, passat da plastik yada carbon fiber , bu yüzden passat daha ucuza satılıyor, dediklerinizi duyanda passat ı dünyanın en iyi otomobili sanacak, ki bu görüşe inanmıyorum passat ın kaliteli olduğunu düşünmüyorum,

şu lafını okuduktan sonra seni nasıl ciddiye alabilirimki gerisini okumadım bile eyer geri kalanındada bu kadar safsata yaptıysan okumama gerek yok zaten

beni ciddiye almana gerek yok ki, alanlar alıyor nasıl olsa, ya git kardeşim ya tutturmuşun bi passat diye etrafı yıkıyorsun, mrk ettim mesleğin ne? sana bi tavsiye git oto sanayiye sor bütün vw,bmw, mercedes tamircilerine hangi aracı tercih edersiniz diye dayanıklılık sağlamlık ve yürüyen aksam bakımından, ondan sonra gel burda konuş, kulak tan dolma bilgilerle gelme buraya...

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: alysentr

quote:

rezil biraz abartı atraksiyon olsun dedim...

Tabiiki tipten başka birşey değil... Güvenlik ve konfor açısından sorun değildir...

Jaguarla karşılaştırıoruz ya...

Jaguarın yanında rezil tabi

Ne bileyim belki eskidiğindendir Mondeolar gözüüme güzel gelmiyor hiç... Mondeolar itici geliyor bana...

JAGUARIN sitesi için:

www.jaguarturkey.com

Ben bi Jaguar alırsam günün birinde fabrika çıkışı özel koydurturum Jafuar logosunu araca...Yayalara zarar veriyor diye firma kaldırtmış, ama ben o KEDİCİK i aracın önünde istiyorum kardeşim

Çalarlar gerçi onu şerefsizler

çalarlar tabi. memlekette şerefiz çok. bizim tanıdığın merso ya yıldız yetiştiremiyor. sürekli götüyorlar.
    ama o kedicik olmadanda ben jaguara jaguar demem.

• quote:

quote:

quote:

beni ciddiye almana gerek yok ki, alanlar alıyor nasıl olsa, ya git kardeşim ya tutturmuşun bi passat diye etrafı yıkıyorsun, mrk ettim mesleğin ne? sana bi tavsiye git oto sanayiye sor bütün vw,bmw, mercedes tamircilerine hangi aracı tercih edersiniz diye dayanıklılık sağlamlık ve yürüyen aksam bakımından, ondan sonra gel burda konuş, kulak tan dolma bilgilerle gelme buraya...

1. hala karbon fiber gibi ileri teknoloji bir ürünle teneke parçalarını bir edecek kadar bilgi sahibi olup gelip burada tavsiye veriyorsun

2. jaguarı tartıştığımız bir topicte benden gidip sanayideki kaportacılara sorup onlardan tavsiye almamı söylüyorsun

ben sana daha nediyim hocam sen takıl kafana göre olayı bitirmişsin zaten asıl ben merak ettim simdi sen necisin diye

• şu aracın 10 da bir karizması passat ta yok. ona kimsenin itirazı olmaz sanırım.

gelelim teknik konulara. sanki passat x-type i eziyormuş gibi konuşuyorsunuz. passat ne yönden bu araçtan çok çok üstün peki. adamlar ucuz araba çıkardılar diye suçlu oldular iyimi.

X-TYPE 2.0D

X-TYPE 2.0D

X-TYPE 2.0D

• quote:

Orjinalden alıntı: _codelinker_

degerli arkadasim yazdiklarinla kendin celisiyosun farkinda misin???
    ama jaguar passattan ucuz nasil oluyorsa senin dedigine gore jaguar passattan kotu olmasi lazim.
    ama sen iyi diyorsun.
    ustelik jaguar marka satmasina ragmen passattan ucuz ve o asagiladigin araba yani passat su anda sinifinda satis rakamlarinda lider.
    ben de 4 seneden beri passat kullaniyorum 2002 de tdi 2006 da yani su anda kullandigim tdi.
    oncelikle soyleyeyim x type in passata gore tek artisi bence markasi ve prestijidir.
    ama c serisine o kadar da para vermem.ha tabi e serisi icin ayni seyleri soyleyemem mukemmel araba.

akilli adam zaten passatla mercedes i karsilastirmaz sadece mantigina uygun olarak karar verir.
    sunu da soyleyeyim x type bence asil bi jaguar degil.ayni sekilde c serisi de parasini hak edecek bi arac degil benim gozumde.

pardon mrk ettim jaguar x-type full donanımlı versiyonu mu 40000 euro(75000 ytl) yoksa baz versiyonu mu,geçen hafta passatın tdi baz versiyonu 72000 ytl dediler bayisinde. eğer baz versiyonuysa nasıl pahalı oluyor ?, eğer full versiyonuysa o zaman hiç bir söz sölemem gerek yok ...

• valla gazetedeki ilana gore baya bi donanim vardi bende inceledim.
    koltuk isitmadan falan bahsediyordu.yani full mu bilemem ama yuksek versiyon oldugu kesin.
    passatin koltuk isitmali opsiyonu yani highline opsiyonu
    95 bin civarinda gerisini sen dusun.
    bi de aracin altindaki duzene nasil plastik diyorsun onu hala anlayamadim.
    quote:

quote:

degerli arkadasim yazdiklarinla kendin celisiyosun farkinda misin???
    ama sen iyi diyorsun.

pardon mrk ettim jaguar x-type full donanımlı versiyonu mu 40000 euro(75000 ytl) yoksa baz versiyonu mu,geçen hafta passatın tdi baz versiyonu 72000 ytl dediler bayisinde. eğer baz versiyonuysa nasıl pahalı oluyor ?, eğer full versiyonuysa o zaman hiç bir söz sölemem gerek yok ...

• quote:

1. hala karbon fiber gibi ileri teknoloji bir ürünle teneke parçalarını bir edecek kadar bilgi sahibi olup gelip burada tavsiye veriyorsun

2. jaguarı tartıştığımız bir topicte benden gidip sanayideki kaportacılara sorup onlardan tavsiye almamı söylüyorsun

ben sana daha nediyim hocam sen takıl kafana göre olayı bitirmişsin zaten asıl ben merak ettim simdi sen necisin diye

biri demir aksama teneke mi dedi pardon duyamadım, bide ben kaportacı değil vw, bmw mercedes tamircisi dedim, pardon burda tükçe yi yanlış kullanmam dan kaynaklanıyor, tamirci demek istediğim özel servis ti , uyduruk sanayi kaportacısıyla işim asla olmaz.
    ha bide karbon fiber mi daha dayanıklı, sağlam ve pahalıdır yoksa demir aksam mı?

• quote:

ha bide karbon fiber mi daha dayanıklı, sağlam ve pahalıdır yoksa demir aksam mı?

susma hakkımı kullanıyorum ben isteyen cevap versin
  • quote:

şu aracın 10 da bir karizması passat ta yok. ona kimsenin itirazı olmaz sanırım.

gelelim teknik konulara. sanki passat x-type i eziyormuş gibi konuşuyorsunuz. passat ne yönden bu araçtan çok çok üstün peki. adamlar ucuz araba çıkardılar diye suçlu oldular iyimi.

zevkler ve renkler.
    bende kabul ediyorum dizayn olarak passattan cok daha guzel ama
    passati da yabana atmayin...

X-TYPE 2.0D

X-TYPE 2.0D

• quote:

valla gazetedeki ilana gore baya bi donanim vardi bende inceledim.
    koltuk isitmadan falan bahsediyordu.yani full mu bilemem ama yuksek versiyon oldugu kesin.
    passatin koltuk isitmali opsiyonu yani highline opsiyonu
    95 bin civarinda gerisini sen dusun.
    bi de aracin altindaki duzene nasil plastik diyorsun onu hala anlayamadim.

bende gazete ilanına inanarak bayisine gittim ama adamlar bir çok şeyi opsiyona olarak koymuşlardı, koltuk ısıtması 1.5 subaru ve suzuki jiplerin hepsinde standarttır. alt düzeneğin hepsi plastik değil, mercedes in fiyat orantısını belirtmek amacıyla söledim, passat da plastik olan kısımlar ,mercedes te demir buda mercedesin daha dayanaklı olduğuna bir kanıt.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.