Şimdi Ara

X Performance (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
223
Cevap
5
Favori
10.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: wikodennis

Ah ulan bee o "Masterpiece"nize birde 4 Gb ram koyaydınız ya" diyorum 'SONY MOBILE' yönetimine

• ram değil de bataryası 3000 olsaymış keşke
  • Teknoloji dünyasının en etkili isimlerinden olan Sony, her sene yeni Xperia akıllı telefon modelleri sunarken, bu sene de Şubat sonunda MWC 2016, Mobil DÜnya Kongresi'nde önemli 3 akıllı telefon modelinin duyurusunu gerçekleştirdi.

Firma, Xperia Z ailesini sonlandırarak, yeni Xperia X ailesini hayata geçirdi. Bu cihazlar Xperia XA, Xperia X ve Xperia X Performance isimleri ile gelirken, tüm modeller 5" büyüklüğünde ekran içeriyor.

Sony, duyurunun ardından Xperia XA ve Xperia X modellerini ön siparişe sunmuştu ve şimdi de Sony'nin üst modeli Xperia X Performance satışa çıktı.

Bu akıllı telefon Fransa, İtalya, İspanya, Hollanda ve İsveç gibi Avrupa ülkelerinde ön siparişe sunuldu. Fiyat ise Fransa ve Hollanda'da 699€ olarak, İtalya ve İspanya'da da 729€ olarak belirlenmiş.

Sony Xperia X Performance akıllı telefon, 5" büyüklüğünde ve 1920 x 1080 piksel Full HD çözünürlükte dokunmatik ekran içerirken, akıllı telefonun sistem belleği 3GB ve dahili veri kapasitesi de 32GB olarak belirlenmiş.

Cihaz Qualcomm tarafından geliştirilen dört çekirdekli Kyro işlemci ve Adreno 530 grafik işlemci içeren Snapdragon 820 yonga setinden güç alıyor. 23MP arka kamera içeren cihazın öne kamerası da 13MP olarak yer almakta.

Google Android 6.0.1 Marshmallow mobil işletim sistemi üzerinde çalışan Sony Xperia X Performance akıllı telefon parmak izi tarayıcısı içeriyor ve ayrıca suya karşı da dayanıklı yapı içermekte.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kendi kendini yok etme çabasında olan akıl sır erdiremediğm firma.
    Bu nasıl mantıksızlık ki şubatta tanıttığın bir ürünü taaa Temmuz ayında çıkaracaksın.
    Saçmalık.

• se_runtome kullanıcısına yanıt
    Dünya genelinde ekonomik kriz ve daralma var. Muhtemelen birikmiş Z5 premıum z5 z3+ vb stoğunu tüketmek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CorelDraw04 -- 4 Mayıs 2016; 23:10:34 >
  • snap 820 ve full hd ekranla.. piyasadaki tüm telefonların en hızlısı olacaktır ayrıca yine full hd 5 inch ekranla ciddi bir pil ömrü olacak. htc 10 un nerdeyse 1 cm lik kalınlığa rağmen kamera çıkıntısı varken x serisinde sıfır çıkıntı... type c girişi de olsaydı keşke.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dejaa

snap 820 ve full hd ekranla.. piyasadaki tüm telefonların en hızlısı olacaktır ayrıca yine full hd 5 inch ekranla ciddi bir pil ömrü olacak. htc 10 un nerdeyse 1 cm lik kalınlığa rağmen kamera çıkıntısı varken x serisinde sıfır çıkıntı... type c girişi de olsaydı keşke.

Aga yanlış anlama beni görüşlerine saygı duyuyorum ama. "Piyasanın en hızlısı" filan olamaz onlar önce işlemci/ram dengesini bilmeleri lazım. Manyak SONY, Z2'den beri takmış 3 GB olayına halen yerinde sayıyor. Bak piyasaya "SnapDragon 820"li telefonlar hep 4 gb ile çıkıyor ? Neden çünkü o işlemciden tam randıman almak için 4 Gb ram gerekiyor. Ayrıca zırt pır telefon değiştirmeyi sevmiyor birçok insan. 3 GB ram bu sene yetebilir ama 2017-2018 yıllarında o ram yetmez...Sony maalesef büyük hatalar yapmaya devam ediyor

• MeTaL_KnighT kullanıcısına yanıt
    ram ı yiyen arayüzdür .. sony nin arayüzü için 3 gb ram gayet yeterlidir... sanıldığı gibi saf android ramı sömürmez...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dejaa

ram ı yiyen arayüzdür .. sony nin arayüzü için 3 gb ram gayet yeterlidir... sanıldığı gibi saf android ramı sömürmez...

Telefonun arayüzü konusunda sana hak veriyorum ama gelişmiş 3D oyunları oynayanlar sıkıntı çekerler. Sonuçta her sene daha ağır oyunlar çıkıyor piyasaya. E haliylede ram ihtiyacı artıyor. Bu yüzden benim gibi oyuncular için 4 GB şart diye düşünüyorum.
    Hocam sizin mesajlara sık denk geliyodum,zira yakın zamana kadar aynı sizin gibi oyun ağırlıklı kullanım için telefon arayışındaydım bende.
    Bir türlü aklımdaki kıstaslara uygun (Min. 5.5 inç QHD Snapdragon 820 4GB 4000Mah bir telefon,niye çıkarmazlar hala anlam veremiyorum) telefon modeli bulamadıkça,Snapdragon 820 beklemekten vazgeçip,bana hesaplı denk gelmesini de hesaba katıp, Z5 Premium aldım ve şuana kadar performans,stabilite ve akıcılık konularında ciddi anlamda memnunum.
    Mesajınızı görünce şunu eklemek istedim ki,diğer markaları bilemem ama,3 GB ramli Sony 4GB ramli Samsung'un eşdeğer telefonları kadar,hatta bana kalırsa daha iyi performans sunmakta. Arayüzü gerçekten inanılmaz hafif ve boşta kalan ram miktarları 4 GB ramli Samsung telefonlarla aynı.

Donanımın gücü kadar,o gücü kullanıcıya ne şekilde aktarabildikleri de önemli,bence bu konuda Sony oldukça başarılı. Performance modelinde de bunun değişmeyeceğini düşünüyorum.

Umarım aradığınız telefona biran önce kavuşursunuz,saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: denizzi82

Hocam sizin mesajlara sık denk geliyodum,zira yakın zamana kadar aynı sizin gibi oyun ağırlıklı kullanım için telefon arayışındaydım bende.
    Bir türlü aklımdaki kıstaslara uygun (Min. 5.5 inç QHD Snapdragon 820 4GB 4000Mah bir telefon,niye çıkarmazlar hala anlam veremiyorum) telefon modeli bulamadıkça,Snapdragon 820 beklemekten vazgeçip,bana hesaplı denk gelmesini de hesaba katıp, Z5 Premium aldım ve şuana kadar performans,stabilite ve akıcılık konularında ciddi anlamda memnunum.
    Mesajınızı görünce şunu eklemek istedim ki,diğer markaları bilemem ama,3 GB ramli Sony 4GB ramli Samsung'un eşdeğer telefonları kadar,hatta bana kalırsa daha iyi performans sunmakta. Arayüzü gerçekten inanılmaz hafif ve boşta kalan ram miktarları 4 GB ramli Samsung telefonlarla aynı.

Donanımın gücü kadar,o gücü kullanıcıya ne şekilde aktarabildikleri de önemli,bence bu konuda Sony oldukça başarılı. Performance modelinde de bunun değişmeyeceğini düşünüyorum.

Umarım aradığınız telefona biran önce kavuşursunuz,saygılar

İyi günlerde kullan telefonunu Xperia Z5 Premium şu anda 2000 Tl resmi garantili. Aslında bana rahat 2 sene yetebilecek bir telefon ama birazda takıntı benmikisi. şu olcak bu olacak vs d,y,p duruyorum bakalım ne yapacağız ? :).... Neyse Allah'tan telefonum düzgün çalışıyorda acelem yok, bakıcam artık duruma göre.

Sıfır Z5 Premium resmi garantili 1400 TL'ye geldi eski telefonu verince,kayıtsız kalamadım
    X Premium diye bir model daha gelecek sanırım,3 GB gibi bahsedilse de,Note 6 ile rekabet için daha güçlü de gelebilir. Acele yoksa sıkıntı da yok zaten
  • İyi fiyata gelmiş hayırlı olsun. Ayrıca x serisinďe z5 premıum tutacak bir model yok. Her türlü z5 premıum ...

• Eyvallah hocam, X serisinin çıkışını çok uzattılar,Şubat'ta tanıtılan telefon Nisan,en kötü Mayıs'ta çıkmalıydı. Daha fazla bekleyemeyip Z5 Premium'a yöneldim,şu zamana kadar gayet memnunum telefondan
  • Sony eylülde yeni telefon tanıtacak mı ? Ifa 2016 da. Yoksa x performance alacam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdiden yerimizi alalım.

• batmak için uğraşıyor adamlar 😃

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya arkadaş. Bu sony hem 3 Gb ram koymuş hemde. Avrupa fiyatlarına göre bile eşşek yüküyle para istiyor. Allah aşkına ölürmüsün ? 3 GB Ram yerine 4 GB ram koysa... Ulan ne gıcık bir sene bu 2016 senesi. Kimi çok güzel telefon çıkartır ekranı küçük olur ( HC 10 ). Kimi geniş ekran çıkartır grafik işlemcisi kötü olur ( Huawei Mate 8 ve Samsung S7 Edge) Kimiside bunarı tamamlar ama Ram'i düşük olur (Sony Xperia X Performance)... Kimisinin malzeme kalitesi yetersiz olur ( LG G5) yav arkadaşım sizleri sayıylamı veriyorlar... Paramız hazır şöyle 4 / 4 'lük ideal bir telefon bulamadık hay benim şansımın.... !!!
  • Xperia X performance'nin firmware dosyaları 12 gb hafıza kaplıyormuş. 32gbden sadece 20sini kullanıyorsun. Samsungda Touchwizde bile 24 gb hafıza kalıyor. Bu kadar fazladan sony ne yaptı çok merak ediyorum. Umarım gereksiz yere dolu silinmeyen program koymamıştır. Bi analiz yapacam. Ona göre ya htc 10 yada x alacam
  • ibrahimgs88 İ kullanıcısına yanıt
    X Performance

X Performance

X Performance

X Performance

X Performance

X Performance

X Performance

X Performance

X Performance

X Performance

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.