Şimdi Ara

X-fi Titanium-Asus Xonar hakkında fikir/yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kafama uzun zamandır takılan bir soru var. X-fi titanium almalımıyım? Neden bunu soruyorum, çünkü forumda o kadar çok X-fi muhabbeti dönüyor ki benim de aklıma takıldı ve onu alsam mı diye içimden geçirdim. İmzamdan da görüldüğü gibi masaüstü pc'im tamamen fiyat odaklı. Yani benim amacım, biraz oyun oynamak bu C.o.d. olur pes olur c&c olur. Eskiden çok oyun oynardım ama artık sıkıldım pek oynamıyorum. Pek oynamadığım için de a.a. gibi bir derdim yok monitörün çözünürlüğünü göreyim ve kasmasın yeter Bilgisayarda film izlemek ve müzik dinlemek zamanımın çoğunu alıyor diyebilirim. Müzik dinlerken de asla ve asla kalitesiz müzik dinlemem. Kaliteden kastım bit rate. Mp3'lerde ölen ara sesleri, arkaplan müziklerini ve diğer duyulamayanları duymak isterim. Genelde flac ve dts çözümlerini tercih ediyorum. Filmlerde de tercihim Hd formattaki mkv filmler oluyor. Bunları anlatıyorum ki yorum yaparken bunları göz önünde bulunduralım

Şimdi asıl soruma geliyorum X-fi almalımıyım?
    almalıyım çünkü...
    * ses kalitesinin çok fazla artacağını düşünüyorum.
    * baslarda düzelme, yüksek seste bastaki uğuldamanın kesilmesini bekliyorum.
    * 192khz ve 96khz birkaç albüm şarkılarım var onların sesi mp3 gibi çıkıyor, x-fi'den sonra gerçek albüm sesini duyacağımı düşünüyorum "bekliyorum". (48khz'lerde sorun yok)
    * filmlerde surround seste büyük bir kalite artışı bekliyorum.
    * dışardan biri gelip pc'me oturduğunda bu bilgisayardaki ses çok iyi diyebilsin, farklılığı hissetsin istiyorum.
    * iPod'tan ep630 kulaklıkla dinlediğim müzik (mp3) 5+1 sese göre daha iyi geliyor. Bu aslında komik bir durum küçücük alet ama sesine bak. X-fi bunu çözer

almamalıyım çünkü...
    * kardeşiminde dediği gibi zaten flac şarkıları dinleyince ses mp3'lerden çok daha iyi oluyor, daha ne kadar iyi olabilir? Gereksiz..
    * x540'ım var. O da tam fiyat/performans ürünü. X-fi titanium ona biraz fazla kaçar.
    * duyacağım birkaç ses için 180 liraya değer mi? (yanlış düşünüyorsam belirtin)
    * kafama takılan herşeyi almamalıyım "bkz ipod 3G çıktıktan 1 gün sonra Türkiye'de bende vardı."
    * bilgisayarımdaki en pahalı parçalardan biri olacak
    * Xp'yi kesinlikle ve kesinlikle kullanmayacağım. X-fi kullananlar ise ürünün asıl performansını xp'de verdiğini söylüyorlar. Windows 7'yle X-fi kullanıp hayal kırıklığı yaşamak kötü olur.

Para sorunum yok yazdıklarımı okuyunca biraz cimri gibi hissettim kendimi ama başka bir ürün almayı düşünmüyorum. X-fi elite, fatality gibi ürünleri almam. Zaten titanium'a takılma nedenim X-fi çipi. O yüzden X-fi çipi olmayan audigy value ya da diğer alt ürünleri de düşünmüyorum. Tek istediğim X-fi yi kullanan kişilerin gerçek deneyimlerinden yola çıkarak yardımcı olmaları. Almam ya da almamam konusunda ikna ederseniz çok mutlu olurum.
    bu konu sayesinde benim gibi olan herkes faydalanmış olur
    yanlış bir şey söylediysem affola..
    teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuzunoglu -- 5 Şubat 2010; 4:35:55 >

• arkadaşım merhaba ben x fi exterm music ed. versiyonu giga g500 aletle birlikte 3,5 senedir kullanıyorum ve 2006 ekimde 230 tl vermiştim kartta kimine göre çok du ama kartı taktıkdan sonra ses ve basslar tizler sesin 5,1 de harika surround tadı vermesi yani bazen kapılıp gidiyorum şarkıyla ki sen dts müzikler dinlersen bu kat daha da güzel oluyor müzik açısından harika tad bırakacak kulaklarında filmlerded ise eğer dts yada dolby codlu filmleri izleyecek harika tek kelimeyle (ses sistemin iyi olmak kaydıla yani g500 s750 megaworks z5500 tarzı sistem şart bu keyfi almak için müziklerde idare eder ama filmlerde bu dediğim keyfi pek alamazsın) mp 3 kodlu larda yine güzel ama dts yad dolby gibi asla olmaz dışardan gelende vayy be dedirtmek içinse ki benim ses sistemi ve bassı çok beğeniyorlar ve tek kelime ile hayran ama kolonların dizilişi ve ayaklık kullanmanı tavsiye ederim ama ben evi yaptırırken duvara alçıpandan ayaklık yaptırdım ayaklık almama gerek kalmadı titanium almana gerekn yok bence 2. elden benim kartdan alıp aralarında uçurum bir fark yok eğer electro gitardan bilgi. kayıt yapmayacaksan biraz fazla kaçar ve fazladan para vermiş olursun (eğer exterm music. ed. alacaksan uçları altın kaplama gibi olandan al ) hıı oyunlarsa tam bir ses çümbüşü oluooo sana tavsiyem 1 ses kartını almadan önce iyi bir ses sistemi alman yönünde olacka ki bulabilirsen g500 kesinlik tavsiye ederim 2 ses sisteminden sonra ses kartına yönel bence eğer ses sistemini almadan alırsan pek verim alamazsın o karttan haberin olsun

• Merhaba
    99 yılından bu yanan bilgisayar kullanıyorum. Hiç bir zaman on board ses kartı kullanmadım. Elimden bir çok ses kartı geçti. Tecrübelerimi kısa yoldan şöyle anlatayım:
    Xfi ailesi gerçekten çok başarılı kartlar. Ancak Xp kullanmayacağını belirtmişsin. Creative maalisef Xp deki sürücü başarısını Vista ve Windows 7 de sağlayamadı. Daha doğrusu sağlamıyor. Çünkü çıkaracağını duyurduğu x-fi titanium hd ses kartlarını pazarlamak için böyle bir sitratejiyi uyguluyor. Tabiki ses işi göreceli bir konu. Bu forumlarda Vista ve Windows 7 de çok iyi ses aldığını yazanlarda var. Artık kimin görüşünü dikkate alacak kiminkini almayacaksın bu sanan kalmış. Acelen yoksa hd ses kartlarını bekle derim.
    Hoporlör setinle düşük ses düzeylerinde müzik dinlerken keyif alabilirsin. Ancak yüksek seste müzik, filmler ve oyunlarda daha iyi ses kalitesi için daha iyi bir set almanı öneririm. Ben Z-5500 kullanıyorum. Pc için en ideal set olduğunu düşünüyorum.

• yorumlar için teşekkürler ama z-5500 almam şu anda. Çünkü benim için pahalı ve çok güçlü bir sistem. Çok yüksek sesle müzik dinlemiyorum x-540ta bile son ses açmadım hiç. %50 %60 ses benim için fazlasıyla yeterli oluyor. x-540ı da değiştirmem büyük ihtimal. çok masraflı olur yeniden sistem kurmak. sadece daha kaliteli sesi nasıl alırım derdindeyim. keşke deneme şansım olsada kendim karar versem ama yok sanırsam. mağazalarda felan da ses kartını denettirmezler muhtemelen. creative'yi de anlamıyorum hem o kadar para veriyorsun hem de işletim sistemine göre performans alıyorsun çok saçma. o yüzden sizlere soruyorum hala kararsızım, ama almama yönüne doğru kaymış bulunmaktayım..
    bir tarafta 1-2$ lık onboard ses kartı var diğer yanda da x-fi var. Mid ve tizlerde iyileşme olacağından emin olsam şimdi gidip alcam ama kararsızlık işte çok kötü
    bu arada ipodu taktım sisteme matrix'i de açınca pc'den çok daha iyi oluyormuş of
    onboard ses kartım realtek hd alc662
    oyunlardaki düzelme önemli değil benim için tek isteğim müzik kalitesi

• quote:

Orijinalden alıntı: tuzunoglu

Kafama uzun zamandır takılan bir soru var. X-fi titanium almalımıyım? Neden bunu soruyorum, çünkü forumda o kadar çok X-fi muhabbeti dönüyor ki benim de aklıma takıldı ve onu alsam mı diye içimden geçirdim. İmzamdan da görüldüğü gibi masaüstü pc'im tamamen fiyat odaklı. Yani benim amacım, biraz oyun oynamak bu C.o.d. olur pes olur c&c olur. Eskiden çok oyun oynardım ama artık sıkıldım pek oynamıyorum. Pek oynamadığım için de a.a. gibi bir derdim yok monitörün çözünürlüğünü göreyim ve kasmasın yeter Bilgisayarda film izlemek ve müzik dinlemek zamanımın çoğunu alıyor diyebilirim. Müzik dinlerken de asla ve asla kalitesiz müzik dinlemem. Kaliteden kastım bit rate. Mp3'lerde ölen ara sesleri, arkaplan müziklerini ve diğer duyulamayanları duymak isterim. Genelde flac ve dts çözümlerini tercih ediyorum. Filmlerde de tercihim Hd formattaki mkv filmler oluyor. Bunları anlatıyorum ki yorum yaparken bunları göz önünde bulunduralım

almalıyım çünkü...
    * 192khz ve 96khz birkaç albüm şarkılarım var onların sesi mp3 gibi çıkıyor, x-fi'den sonra gerçek albüm sesini duyacağımı düşünüyorum "bekliyorum". (48khz'lerde sorun yok)
    * dışardan biri gelip pc'me oturduğunda bu bilgisayardaki ses çok iyi diyebilsin, farklılığı hissetsin istiyorum.
    * iPod'tan ep630 kulaklıkla dinlediğim müzik (mp3) 5+1 sese göre daha iyi geliyor. Bu aslında komik bir durum küçücük alet ama sesine bak. X-fi bunu çözer

almamalıyım çünkü...
    * kardeşiminde dediği gibi zaten flac şarkıları dinleyince ses mp3'lerden çok daha iyi oluyor, daha ne kadar iyi olabilir? Gereksiz..
    * x540'ım var. O da tam fiyat/performans ürünü. X-fi titanium ona biraz fazla kaçar.
    * kafama takılan herşeyi almamalıyım "bkz ipod 3G çıktıktan 1 gün sonra Türkiye'de bende vardı."
    * Xp'yi kesinlikle ve kesinlikle kullanmayacağım. X-fi kullananlar ise ürünün asıl performansını xp'de verdiğini söylüyorlar. Windows 7'yle X-fi kullanıp hayal kırıklığı yaşamak kötü olur.

Para sorunum yok yazdıklarımı okuyunca biraz cimri gibi hissettim kendimi ama başka bir ürün almayı düşünmüyorum. X-fi elite, fatality gibi ürünleri almam. Zaten titanium'a takılma nedenim X-fi çipi. O yüzden X-fi çipi olmayan audigy value ya da diğer alt ürünleri de düşünmüyorum. Tek istediğim X-fi yi kullanan kişilerin gerçek deneyimlerinden yola çıkarak yardımcı olmaları. Almam ya da almamam konusunda ikna ederseniz çok mutlu olurum.
    teşekkürler

merhaba arkadaşım, öncelikle masaüstü pc 'in fiyat odaklı derken ne kastettin onu anlamadım ama heralde fiyat-performanstan bahsediyosun çünkü maliyet odaklı bi sistemin sözlükte karşılığı bu deildir
    ikincisi o ekran kartıyla hangi a.a. dan bahsediyosun..?
    kardeşin bişeyler demiş ama ne zamandır kardeşin var onu da öğrenmek isterim...
    sorunun cevabına gelince alacağın ses kartı,onboard 3 girişli karta göre büyük fark yaratır ama ses sistemin için fazla kaçar...z-5500 da hem senin bütçene hem de alt katta yaşayan ailenin diğer fertleri için ağır kaçar...
    ben en iyisi sana bendeki eski creative ses kartını veriyim, vista x64 için mod lu driverları kullanırsak bir süre seni idare eder gibime geliyo...
    may the force be with you sametcim, iyi forumlar

• quote:

Orijinalden alıntı: murdererangel

quote:

Kafama uzun zamandır takılan bir soru var. X-fi titanium almalımıyım? Neden bunu soruyorum, çünkü forumda o kadar çok X-fi muhabbeti dönüyor ki benim de aklıma takıldı ve onu alsam mı diye içimden geçirdim. İmzamdan da görüldüğü gibi masaüstü pc'im tamamen fiyat odaklı. Yani benim amacım, biraz oyun oynamak bu C.o.d. olur pes olur c&c olur. Eskiden çok oyun oynardım ama artık sıkıldım pek oynamıyorum. Pek oynamadığım için de a.a. gibi bir derdim yok monitörün çözünürlüğünü göreyim ve kasmasın yeter Bilgisayarda film izlemek ve müzik dinlemek zamanımın çoğunu alıyor diyebilirim. Müzik dinlerken de asla ve asla kalitesiz müzik dinlemem. Kaliteden kastım bit rate. Mp3'lerde ölen ara sesleri, arkaplan müziklerini ve diğer duyulamayanları duymak isterim. Genelde flac ve dts çözümlerini tercih ediyorum. Filmlerde de tercihim Hd formattaki mkv filmler oluyor. Bunları anlatıyorum ki yorum yaparken bunları göz önünde bulunduralım

almalıyım çünkü...

almamalıyım çünkü...

teşekkürler

merhaba arkadaşım, öncelikle masaüstü pc 'in fiyat odaklı derken ne kastettin onu anlamadım ama heralde fiyat-performanstan bahsediyosun çünkü maliyet odaklı bi sistemin sözlükte karşılığı bu deildir
    ikincisi o ekran kartıyla hangi a.a. dan bahsediyosun..?
    kardeşin bişeyler demiş ama ne zamandır kardeşin var onu da öğrenmek isterim...
    sorunun cevabına gelince alacağın ses kartı,onboard 3 girişli karta göre büyük fark yaratır ama ses sistemin için fazla kaçar...z-5500 da hem senin bütçene hem de alt katta yaşayan ailenin diğer fertleri için ağır kaçar...
    ben en iyisi sana bendeki eski creative ses kartını veriyim, vista x64 için mod lu driverları kullanırsak bir süre seni idare eder gibime geliyo...
    may the force be with you sametcim, iyi forumlar

ahahha mehmet en azından ddr4 ekran kartım ezerim oha lan 2 tane var hemde. evet o kadar bass ile aşağıdakileri yukarı çıkarmamak lazım eski ses kartları pek fark yapmıyor ya o yüzden salla onları. X-fi aldırtma bana

• neyse konuyu dağıtmadan
    up up
  • Tuzunoğlu arkadaşım sen ses istiyorsan benim nacizhane fikrimi söyliyeyim sana bende bir sürü x-fi ses kartları var kullandım kullanıyorumda fakat ben sesi şu üçlüde yakaladım logiteche z5500/win7 64 bit/x-fi fatalty1titanyum cahanpıon pc expres ısrarla z5500 dememin sebebi dolbiy digital/thx/dts sesleri alabilmemdir kimileri der z5500 de tiz yok diye kimileri tvitır takar bende onlara bakarım :)) hayretle neden diye sorarım kendime. bas/ medium /tiz herşey harika bu üçlüde dene derim para sorunun yoksa dırıver sorunu kesinlikle yok
  • 2 gün önce önce aldım bu kartı ve X-540 kullanıyorum.Şu kadarını söyleyim anakartla dinlediğim müzik değilmiş.İnanılmaz bir etkisi oldu.Özellikle Stereo surround ile stereo sesleri 5.1 ' e yayması mükemmel oluyor.Ayarları iyi yapmanız gerekli bu çok önemli.

Tavsiyem hiç beklemeyin alın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crln

2 gün önce önce aldım bu kartı ve X-540 kullanıyorum.Şu kadarını söyleyim anakartla dinlediğim müzik değilmiş.İnanılmaz bir etkisi oldu.Özellikle Stereo surround ile stereo sesleri 5.1 ' e yayması mükemmel oluyor.Ayarları iyi yapmanız gerekli bu çok önemli.

elinizdeki anakartın ses sürücüsü neydi acaba? biliyorum ses kalitesi artıyordur hatta şöyleki z5500 x-fi birleşmesinde limewire'den inen dandik mp3lerde bile çok güzel sesler çıkıyordu. x540 için emin değilim ben değer mi değmez mi?
    diğer yorum yapan arkadaşlara da z5500 almayacağımı, pahalı olduğunu ve evin ses sınırlarını zorlayacağını tekrar belirtirim

• Anolog bir sistem kullandığından bu noktada ses kartının analog çıkışları dolayısıyla op-amp çip kalitesi birinci dereceden önem kazanıyor s-pdif üzerinden bağlanacak bir ses kartı önerisi isteseydin x-fi kesinlikle önermezdim zaten tüm işi harici decoder yapacağı için ancak sende durum bu değil.

Senin durumunda oyunlar 2. planda olduğundan film ve müzik performansı x-fi'ye kıyasla daha başarılı bulunan bir xonar edinmeni öneririm onboard ses kartından sonra farkı mutlaka hissedersin.
  • quote:

quote:

2 gün önce önce aldım bu kartı ve X-540 kullanıyorum.Şu kadarını söyleyim anakartla dinlediğim müzik değilmiş.İnanılmaz bir etkisi oldu.Özellikle Stereo surround ile stereo sesleri 5.1 ' e yayması mükemmel oluyor.Ayarları iyi yapmanız gerekli bu çok önemli.

elinizdeki anakartın ses sürücüsü neydi acaba? biliyorum ses kalitesi artıyordur hatta şöyleki z5500 x-fi birleşmesinde limewire'den inen dandik mp3lerde bile çok güzel sesler çıkıyordu. x540 için emin değilim ben değer mi değmez mi?
    diğer yorum yapan arkadaşlara da z5500 almayacağımı, pahalı olduğunu ve evin ses sınırlarını zorlayacağını tekrar belirtirim

Realtek HD Audio idi.

Z5500 apartman dairesi için çok fazla gereksiz ve boşa para vermek olur.Ben X-540 da bile sesi sona getiremiyorum en fazla %50 açabiliyorum.Ondada zaten yeterli oluyor fazlası baş ağrıtıyor(Oda küçük olduğundan olsa gerek :) ).

Benim bu kartım almam 2 ay felan sürdü.Aynı senin gibi acaba değer mi? diye çok sordum kendime.Değdi..

Ha şu var anakartın sesi dışında başka kartları kullanmadım o yüzden daha ucuz bir kart aynı performansı verir mi bilemeyecem.Ama aldığına pişman olmazsın.(Birde şu var tabii kişiden kişiye değişiyor.Ses seni tatmin etmeyebilir belki o zamanda kulağımı çınlatma sakın. )

• quote:

Orijinalden alıntı: activ

Anolog bir sistem kullandığından bu noktada ses kartının analog çıkışları dolayısıyla op-amp çip kalitesi birinci dereceden önem kazanıyor s-pdif üzerinden bağlanacak bir ses kartı önerisi isteseydin x-fi kesinlikle önermezdim zaten tüm işi harici decoder yapacağı için ancak sende durum bu değil.

Senin durumunda oyunlar 2. planda olduğundan film ve müzik performansı x-fi'ye kıyasla daha başarılı bulunan bir xonar edinmeni öneririm onboard ses kartından sonra farkı mutlaka hissedersin.

Xonar'ın hangi modelleri vardır, temel özellikleri nedir, nerelerde bulunur ve fiyatları nedir acaba bilgi verebilirmisiniz? Benim bütçem 100-150 lira arası. Herhangi bir müzik aleti çalmadığım ve profesyonal olarak ilgilenmediğim için ekstra özelliğe ihtiyaç duymuyorum (X-fi fatality gibi..).
    Oyunlar 2.planda evet eax destekli oynadığım tek oyun Lord Of The Rings. O da eax desteğinin olup olmaması o kadar önemli değil, ki Xonar'ın eşdeğer bir modelinde bile X-fi'ye yakın bir oyun performansı verir herhalde(en azından onboard'tan iyi olur).

quote:

quote:

quote:

Realtek HD Audio idi.

Z5500 apartman dairesi için çok fazla gereksiz ve boşa para vermek olur.Ben X-540 da bile sesi sona getiremiyorum en fazla %50 açabiliyorum.Ondada zaten yeterli oluyor fazlası baş ağrıtıyor(Oda küçük olduğundan olsa gerek :) ).

Benim bu kartım almam 2 ay felan sürdü.Aynı senin gibi acaba değer mi? diye çok sordum kendime.Değdi..

Ha şu var anakartın sesi dışında başka kartları kullanmadım o yüzden daha ucuz bir kart aynı performansı verir mi bilemeyecem.Ama aldığına pişman olmazsın.(Birde şu var tabii kişiden kişiye değişiyor.Ses seni tatmin etmeyebilir belki o zamanda kulağımı çınlatma sakın. )

Sana katılıyorum dostum filmlerde müziklerde %50-60 yeterli hatta yüksek bile denilebilir. %100 dinlersem alttaki komşu rahatsız olabilir çünkü binayı titretiyor baslar. Hani ses net gitse onlara yine pek sorun olmaz, onlarda dinlesin ama çok boğuk ve tok ses gidiyor o yüzden rahatsız edici oluyor kendim denedim

Bende pek kullanmadım. Sadece 1 kere arkadaşın sb live ses kartıyla Xp'de denedim. Ama pek bir fark hissedemedim. Yok yok rahat ol çınlatmam sonuçta herkes birbirine yardım etmeye çalışıyor eyvallah

• Asus'un ses kartlarına baktım da "ASUS Xonar D1 Low Profile PCI" ve "ASUS XONAR DX PCIEX1" diye iki model var benim alabileceğim. D2 modeli biraz pahalı kaçar. D1 ile DX'teki tek fark Pci girişleri midir? Yoksa başka bir fark var mıdır? DX modelinde Pci express girişi kullanılmış ama 20 lira daha ucuz D1 modelinden. Normalde Pci exp daha iyi değil mi yanlış mı biliyorum? Bu kartlar hakkında ne düşünüyorsunuz?
  • quote:

Sadece 1 kere arkadaşın sb live ses kartıyla Xp'de denedim. Ama pek bir fark hissedemedim.

farkı hissedicek kadar denemek ki
  • o dediğin asus oxnar ses kartını şu an kullanıyorum bende burdaki yorumlara bakarak aldım ama sonuç hüsran bir kere anakartında realtek 888 ses çipi varsa hiç boşuna alma hiç ses farkı yok ha nedir realtek 667 varsa biraz fark olabilir ama oda 140 tl verip o kartı almaya değmez windows 7 ile ve solo 7 c ile kullanıyorum asus oxnarı onbord anlamında xpden daha güzel ses veriyor windows 7 onu söyleyebilirim yani sonuç olarak windows 7 kullanıyorsan ve anakartındaki ses çipi realtek 888 gibi bir şeyse almana gerek yok diyorum ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: LANVİN1

o dediğin asus oxnar ses kartını şu an kullanıyorum bende burdaki yorumlara bakarak aldım ama sonuç hüsran bir kere anakartında realtek 888 ses çipi varsa hiç boşuna alma hiç ses farkı yok ha nedir realtek 667 varsa biraz fark olabilir ama oda 140 tl verip o kartı almaya değmez windows 7 ile ve solo 7 c ile kullanıyorum asus oxnarı onbord anlamında xpden daha güzel ses veriyor windows 7 onu söyleyebilirim yani sonuç olarak windows 7 kullanıyorsan ve anakartındaki ses çipi realtek 888 gibi bir şeyse almana gerek yok diyorum ben

vista kullanıyorum da xp ile win7 fark yapıyor mu o kadar ya? Eğer fark yoksa yeni anakart alayım o zaman ses kartı alacağıma? Aman ya keşke deneyebilsek
  • ben onbord anlamında windows 7 xp göre çok başarılı olduğunu söylüyorum mesela bu gigabaytın son çıkan normal fiyat anakartlarında bile hepsinde en az realtek 888-889 ses çipi var ve çok kaliteli 109 desibel ses veriyor bitini falanda sen ayarlıyorsun 192 bit stüdyo sesine kadar ses ayarlarından ama bu yazdığım sistemle asus ses kartı kullandım diyorum windows 7 hani insan çok fark bekliyorya öle bir fark olmadı onborda göre diyorum xpde kullanmadım hiç bu sistemle asus ses kartını onu bilemiyorum ne performans verir zaten asusun vindows 7 driveride yok ondan belki böle kötü performans veriyordur
  • quote:

Orijinalden alıntı: LANVİN1

ben onbord anlamında windows 7 xp göre çok başarılı olduğunu söylüyorum mesela bu gigabaytın son çıkan normal fiyat anakartlarında bile hepsinde en az realtek 888-889 ses çipi var ve çok kaliteli 109 desibel ses veriyor bitini falanda sen ayarlıyorsun 192 bit stüdyo sesine kadar ses ayarlarından ama bu yazdığım sistemle asus ses kartı kullandım diyorum windows 7 hani insan çok fark bekliyorya öle bir fark olmadı onborda göre diyorum xpde kullanmadım hiç bu sistemle asus ses kartını onu bilemiyorum ne performans verir zaten asusun vindows 7 driveride yok ondan belki böle kötü performans veriyordur

Vista'da durum nedir peki?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.