Şimdi Ara

X-Fi EXTREME MUSİC & AUDİGY 2 ZS TEST SONUÇLARI (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
758
Cevap
10
Favori
144.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Voodoodream

Creative X-fi serisi için yeni sürücü çıkardı, Windows 8 ve Windows 7 destekli.

Voodoodream bilgi için tşkler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bosu

quote:

Orijinalden alıntı: Voodoodream

Creative X-fi serisi için yeni sürücü çıkardı, Windows 8 ve Windows 7 destekli.

Voodoodream bilgi için tşkler.

Alıntıları Göster
    xp sistemin win7 ye göre tek eksiği müziklerde hd yi desteklememesimidir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sensei111

xp sistemin win7 ye göre tek eksiği müziklerde hd yi desteklememesimidir?

Alıntıları Göster
    Bak senin ses kartın audigy 2 zs ve bu ses kartı çıktığında zaten windows 7 işletim sistemi yoktu. Audigy 2 zs nin kutusunun ustunde 24 BIT logosunda HD yazmaktadır. Sanırım bu sorunu cevaplar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bosu -- 25 Şubat 2013; 14:38:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bosu

Bak senin ses kartın audigy 2 zs ve bu ses kartı çıktığında zaten windows 7 işletim sistemi yoktu. Audigy 2 zs nin kutusunun ustunde 24 BIT logosunda HD yazmaktadır. Sanırım bu sorunu cevaplar.

Alıntıları Göster
    Bu arada, Audigy 2 ZS'yi Win 7 üzerinde kullanıyorum fakat sterio surround özelliği devre dışı, ayrıca kendinden 5.1 kanal kodlu sesleri/videoları oynatırken sterio ses alıyorum. Daniel K sürücülerini de denedim ama fayda etmedi. Bunu aşmak için sanal makine kullanarak win xp kurdum, bu şekilde sterio surround ya da gerçek 5.1 kanal ses alabiliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kırmızımercimek

Bu arada, Audigy 2 ZS'yi Win 7 üzerinde kullanıyorum fakat sterio surround özelliği devre dışı, ayrıca kendinden 5.1 kanal kodlu sesleri/videoları oynatırken sterio ses alıyorum. Daniel K sürücülerini de denedim ama fayda etmedi. Bunu aşmak için sanal makine kullanarak win xp kurdum, bu şekilde sterio surround ya da gerçek 5.1 kanal ses alabiliyorum.

Şu an windows 7' de X-Fi XtremeMusic ses kartı üstüne PAX 2.35 kullanıyorum ve 5+1 sorunsuz çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bosu -- 26 Şubat 2013; 13:54:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NEFRIT

quote:

Orijinalden alıntı: kırmızımercimek

Şu an windows 7' de X-Fi XtremeMusic ses kartı üstüne PAX 2.35 kullanıyorum ve 5+1 sorunsuz çalışıyor.

Sorun çözüldü.

Nasıl olmuş bilmiyorum ama hoparlör yapılandırmasında ses çıkışı 2.1 olarak seçiliydi, 5.1 yapınca Win 7 üzerinde gerçek 5.1 sesin yanı sıra stereo surround şeklinde ses alıyorum (Daniel K sürücüleri ile).
  • quote:

Orijinalden alıntı: starway

Arkadaşlar en doğru kararı dinleyip kendiniz verin bu tip testler bir öntanı olablir ama ASLA ve ASLA sizin kendi kulağınızın zevkini kimse belirleyemez bunu unutmayın sakın ben hem audigy2 zs yi uzun süre kullanmış biri olarak ve şuanda da x-fi kullanan biri olarak x-fi in üstünlüklerini çok daha iyi anlıyabiliyorum ;

1. mp3'lerdeki kalite farkı
    2. dvd'lerdeki çevresel sesin daha güzel cam kırılmaları, patlamalar ve kurşun seslerinin zs'ye göre çok daha gerçekçi olduğu
    3. yazılımsal üstünlükleri
    4.oyunlardaki üstünlükleri eax efektleri daha stabil ve daha güzel çalışıyor zs'de bu böyle değil maalesef

Alıntıları Göster
    arkadaşlar müziği en çok surroun lu mu dinlemek daha güzel yoksa surround suz mu???????
  • quote:

Orijinalden alıntı: alonsof1

arkadaşlar müziği en çok surroun lu mu dinlemek daha güzel yoksa surround suz mu???????

Alıntıları Göster
    bilgiler için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayhanpulurbey

bilgiler için teşekkürler.

Alıntıları Göster
    konsolu nerden açıyoruz Windows 8'de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emir -- 3 Ağustos 2013; 22:20:45 >
  • quote:

Arkadaşlar en doğru kararı dinleyip kendiniz verin bu tip testler bir öntanı olablir ama ASLA ve ASLA sizin kendi kulağınızın zevkini kimse belirleyemez bunu unutmayın sakın ben hem audigy2 zs yi uzun süre kullanmış biri olarak ve şuanda da x-fi kullanan biri olarak x-fi in üstünlüklerini çok daha iyi anlıyabiliyorum ;

2. dvd'lerdeki çevresel sesin daha güzel cam kırılmaları, patlamalar ve kurşun seslerinin zs'ye göre çok daha gerçekçi olduğu
    4.oyunlardaki üstünlükleri eax efektleri daha stabil ve daha güzel çalışıyor zs'de bu böyle değil maalesef

Alıntıları Göster
    bende ses sistemi alıcam ama karar veremedim hala şu an sony nin bitane var çok memnunum arabaya alıcam ama böle çakal tarzı deyil :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Ares-

bende ses sistemi alıcam ama karar veremedim hala şu an sony nin bitane var çok memnunum arabaya alıcam ama böle çakal tarzı deyil :D

Alıntıları Göster
    Creative X-Fi XtremeMusic ses kartım var. Windows 7 Ultimate X64 için hangi sürücüyü kullanıyorsunuz? Konsolu açabilmek için ne yapmalıyız?

Teşekkürler.
  • GÜZEL ÇALIŞMA
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sun_

GÜZEL ÇALIŞMA
    Arkadaşlar Audigy 2 ZS kartım yüzünde Windows XP'den başka hiç bir işletim sistemine geçemedim.Ama artık 8GB Ram'i dibine kadar kullanamamak 7870 ekran kartı ile pek çok oyunu oynayamayıp oynadıklarımıda DX9 ile oynamak canımı sıkıyor.Kesin karar verdim Win 7'ye geçiş yapacam.Acaba güzel sürücüler var mı ? Şöyle bir durumda var ben hiç bir extra özelliği kullanmıyorum.Arada bir dinlediğim müziğe göre "Acoustic." ' i açıyordum o kadar.Yani kart doğal haliyle XP'deki gibi kaliteli ses versin diğer özellikler hiç önemli değil.
  • quote:

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar 1 yıl önce Sound Blaster Pro X-Fi ses kartı almıştım. seste sistem boşta iken veya herhangi bir ses dosyayı çalıştırmıyorken cızırtılar vardı. servise yolladım. 3 hafta sürdü geldiğinde bir değişiklik yoktu sonra fark ettim ki monitör modem bilgisayar kasası vs, herhangi bir elektronik alete yaklaşınca cızırtılar artıyor uzaklaşınca arada sırada cızırtı oluyor.

Bu normal mi?
    Ses kartını 2 metre uzatma kablo ile odanın diğer ucuna mı koymak gerekiyor yoksa creative den ürün değişimi mi istemem gerek?
    ürün bu buarada
    Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro
     X-Fi EXTREME MUSİC & AUDİGY 2 ZS TEST SONUÇLARI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nohackmove -- 15 Mart 2014; 12:16:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nohackmove

Arkadaşlar 1 yıl önce Sound Blaster Pro X-Fi ses kartı almıştım. seste sistem boşta iken veya herhangi bir ses dosyayı çalıştırmıyorken cızırtılar vardı. servise yolladım. 3 hafta sürdü geldiğinde bir değişiklik yoktu sonra fark ettim ki monitör modem bilgisayar kasası vs, herhangi bir elektronik alete yaklaşınca cızırtılar artıyor uzaklaşınca arada sırada cızırtı oluyor.

Bu normal mi?
    Ses kartını 2 metre uzatma kablo ile odanın diğer ucuna mı koymak gerekiyor yoksa creative den ürün değişimi mi istemem gerek?
    ürün bu buarada
    Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro

Alıntıları Göster
    arkadaşlar 2007den beri z5500 ile kullandığım xfi extreme music ses kartım bozuldu çok memnundum bu karttan ve şimdi mecburen geçici olarak onboard'a bağladım ama durum içler acısı

ben yine aynı kartı istiyorum 2. el falan ama yok şimdi uygun fiyata CREATİVE AUDİGY 2 ZS buldum xfi extreme music ile aralarında kalite farkı çok varmıdır yoksa audigy'de onun kadar yeterlimidir ?
  • Audigy 2 zs modellerinde windows 7 ve 8 suruculerinde sıkıntı çıkıyor diye biliyorum.
    Yukarida yazdigim ses kartini oneririm. Ozellikle Alchemy Lab kurduktan sonra harika oluyor ses.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nohackmove

Audigy 2 zs modellerinde windows 7 ve 8 suruculerinde sıkıntı çıkıyor diye biliyorum.
    Yukarida yazdigim ses kartini oneririm. Ozellikle Alchemy Lab kurduktan sonra harika oluyor ses.

Aynı kart bendede var alchemy lab hakkında biraz daha bilgi verebilir misiniz? nedir yeni bir driver mı?
  • NakkaSss kullanıcısına yanıt
    pardon alchemy yazılım ancak yanlış söylemişim. Entertainment console geliyor full driver paketi ile. onun sayeesinde açılan efektler ile ses harika oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nohackmove -- 14 Temmuz 2014; 11:15:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alonsof1

Açıkçası elindeki ses DTS yada DOLBY değilse yada şöyle diyebilirim: Elindesi ses dosyası düz STEREO iki kanallı bir muzik ise evet bunu ses kartındaki 3-D yada surround efektleri ektif ederek taklit (yada sahte diyebiliriz) 3-D yada surround şekilde dinlemek çok daha güzel oluyor.

Bunu Yani Stereo bir sesi, X-FI ses kartları çok başarılı bir şekilde surround efektleri verebiliyor. Tabii ben bu şekilde çok muzik dinledim ama 5+1 hoparlor sistemi ile. Arka (surround) kolonlardan çok güzel efektler alıyordum. Örneğin müzik içerisindeki küçük bir tınlama arka surround hoaprlorlerden (abartılı şekilde) çok güzel çıkıyordu. Bir nevi X-FI ses kartı müziği farklı kolonlara ayrıştırıyor da diyebiliriz.

Şimdi elinde sadece 2 KOLON hoparlor varsa, bu durumda surround efektleri açsanda dinlerken pek anlattığım gibi olmayacaktır, bilgine.
  • kırmızımercimek kullanıcısına yanıt
    Audigy 2 zs nin win 7 ve 8 sürücülerine nerden edinebilirim hocam yardımcı olur musun acaba
  • 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.