Şimdi Ara

X-Fi EXTREME MUSİC & AUDİGY 2 ZS TEST SONUÇLARI (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
757
Cevap
10
Favori
144.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: tylor

yazıyı dikkatle okursan audigy2zs de dynamic range oldugunu fakat x-fi daki gibi minimum,normal,maximum gibi seçeneklere ayrılmadıgını söylemiş.bu arada bu foruma ses kartlarıyla ilgili topic açılabiliyorsa,-ki geneli öyle,neden bu forumun adı ses sistemleri ve ses kartları değil,100.000 kez söyledim ama ses seda yok

quote:

Orjinalden alıntı: starway

dynamic range seçeneği zs dede var affan bunu görmen lazımdı diye düşünüyorum ama x-fi daki kadar başarılı değil

merak etme tylor zs yi 2 yıl kullanmış biri olarak bir takım şeyler yazıyorum dynamic range özellği full olarak kullanabilmeniz için kartınızı audigy4 pro olarak modlamanız lazım bi ara forumda anlatılmıştı ama ben zs varken audigy4'e modladıktan sonra ses kalitesini hiç beğenmemiştim arkadaşlar bu kartlarda yazılımlar çok büyük önem taşıyor en ufak bir değişiklik sesi etkiliyor hatta ben şunuda farkediyorum uzun süreli kullanımda mesela windowsu baştan kurup tertemiz bir şkilde kurulum yapıyorum x-fi in cd sinden ve ilk kurulumdan sonra 1-2 gün mükemmel bir ses çıkıyor sonradan ses sanki kalitesini kaybediyor gibi geliyor bana zaman geçtikçe modlar arası geçişte windowsu yeniden başlatmak en sağlıklısı

• mod olayı extraya girer,mesela ben işlemcimi özellikle o/c lı hali ile değil düz haliyle incelerim,x-fi yada ileride elite pro olaiblimesi için mod desteği cıkmayacagı ne malum yada daha sonraki cıkacak bir ses kartı için, o yuzden karşılaştırmalar deafult halde olmalı,yoksa her karta modifiye yapılacak bir nokta cıkar
    quote:

quote:

yazıyı dikkatle okursan audigy2zs de dynamic range oldugunu fakat x-fi daki gibi minimum,normal,maximum gibi seçeneklere ayrılmadıgını söylemiş.bu arada bu foruma ses kartlarıyla ilgili topic açılabiliyorsa,-ki geneli öyle,neden bu forumun adı ses sistemleri ve ses kartları değil,100.000 kez söyledim ama ses seda yok

quote:

dynamic range seçeneği zs dede var affan bunu görmen lazımdı diye düşünüyorum ama x-fi daki kadar başarılı değil

merak etme tylor zs yi 2 yıl kullanmış biri olarak bir takım şeyler yazıyorum dynamic range özellği full olarak kullanabilmeniz için kartınızı audigy4 pro olarak modlamanız lazım bi ara forumda anlatılmıştı ama ben zs varken audigy4'e modladıktan sonra ses kalitesini hiç beğenmemiştim arkadaşlar bu kartlarda yazılımlar çok büyük önem taşıyor en ufak bir değişiklik sesi etkiliyor hatta ben şunuda farkediyorum uzun süreli kullanımda mesela windowsu baştan kurup tertemiz bir şkilde kurulum yapıyorum x-fi in cd sinden ve ilk kurulumdan sonra 1-2 gün mükemmel bir ses çıkıyor sonradan ses sanki kalitesini kaybediyor gibi geliyor bana zaman geçtikçe modlar arası geçişte windowsu yeniden başlatmak en sağlıklısı

• quote:

mod olayı extraya girer,mesela ben işlemcimi özellikle o/c lı hali ile değil düz haliyle incelerim,x-fi yada ileride elite pro olaiblimesi için mod desteği cıkmayacagı ne malum yada daha sonraki cıkacak bir ses kartı için, o yuzden karşılaştırmalar deafult halde olmalı,yoksa her karta modifiye yapılacak bir nokta cıkar
    quote:

quote:

quote:

zs kartım olmadığı için o ayarı size gösteremiyorum ama enable disable diye olması lazımdı disable yapınca ses sadece dolby digital seslerde yükselir dts'e bir katkısı yoktur zs varken bende hep kapalı halde kullanırdım onu disable olarak yani x-fi da ise bunu derecelendirmişler

• quote:

Orjinalden alıntı: aykutx

2-Audigy 2 zs deki acoustik eferkti ile x-fi deki 24 bit özelliğini aynı olarak görmek çok büyük bir yanlış.Ben buna katılmıyorum.Diğer yerli yabancı forumlarda da böyle birşey duymadım, okumadım.Ayrıca kendim de bizzat deneyerek acoustik efekti ilke 24 bit özelliği arasında bir aynılık bağlantısı bulamadım.

iki ses kartını tanımıyorum. ZS hakkında bir iki kelam bişlirim işe yaramaz.
    Yalnız alıntı da aykutx düşündüğüm şey ise katılıyorum.

Bu arada affan83 eline sağlık.muhteşem bir yazı inceleme olmuş.

• quote:

Orjinalden alıntı: the_cantan

quote:

2-Audigy 2 zs deki acoustik eferkti ile x-fi deki 24 bit özelliğini aynı olarak görmek çok büyük bir yanlış.Ben buna katılmıyorum.Diğer yerli yabancı forumlarda da böyle birşey duymadım, okumadım.Ayrıca kendim de bizzat deneyerek acoustik efekti ilke 24 bit özelliği arasında bir aynılık bağlantısı bulamadım.

Teşekür ederim sevgili @the_cantan

Edit : @the_cantan arkadaşım,sanırım yazının tatamını okumamışsın,düşündüğün şey sanırım bayaa 24 BİT özelliği,yani elimizdeki DVD-Audio'larda bulunan cinsten 24 olduğunu düşünüyorsun sanırım,ama değil merak etme Yani 24/96 yada 24/192 zaten apayrı şeyler..
    Sevgili @aykutx'in ve bizim konuştuğumuz olay,X-Fi nin ayarlarında 24 BİT adlı ayarın olması,yani mp3 vs...dinlerken 24 BİT'e basınca ses tizleşiyor ve inceliyor biraz daha ve yükseliyor biraz daha,24 BİT'e benzetmeye çalışıyor yani,bende aynı değişim AUDİGY 2 ZS ses kartındaki ACOUSTİC efektinin yaptığını,sadece isimlerinin farklı olduğunu söylüyorum!!olay bundan ibaret

Hoşçakalın,saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Affan -- 6 Şubat 2006 16:29:50 >

• peki arkadaşım sana göre aynı değil,tamam doğru herkesin görüşleri farklı,saygı duyarım,lütfen sen aradaki farkları belirtirsen bizi aydınlatmış olursun

quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tylor -- 6 Şubat 2006 16:25:58 >
  • RIGHTMARK AUDIO ANALYSER SONUÇLARI

"24BIT-48KHZ"

X-Fi EXTREME MUSİC & AUDİGY 2 ZS TEST SONUÇLARI

"24BIT-96KHZ"

• X-FI Excellent aldı hepsinden ses kartını ölçmede ve test etmekte kullanılan müthiş bir yazılım
  • quote:

Orjinalden alıntı: Affan83

quote:

Orjinalden alıntı: the_cantan

quote:

Teşekür ederim sevgili @the_cantan

Edit : @the_cantan arkadaşım,sanırım yazının tatamını okumamışsın,düşündüğün şey sanırım bayaa 24 BİT özelliği,yani elimizdeki DVD-Audio'larda bulunan cinsten 24 olduğunu düşünüyorsun sanırım,ama değil merak etme Yani 24/96 yada 24/192 zaten apayrı şeyler..
    Sevgili @aykutx'in ve bizim konuştuğumuz olay,X-Fi nin ayarlarında 24 BİT adlı ayarın olması,yani mp3 vs...dinlerken 24 BİT'e basınca ses tizleşiyor ve inceliyor biraz daha ve yükseliyor biraz daha,24 BİT'e benzetmeye çalışıyor yani,bende aynı değişim AUDİGY 2 ZS ses kartındaki ACOUSTİC efektinin yaptığını,sadece isimlerinin farklı olduğunu söylüyorum!!olay bundan ibaretHoşçakalın,saygılar...

Şimdi dostum haklısın yazının tamamını okumadım. yalnız ilgili yerlere baktım ve uygun bir vakitte tümünü okuyacağım.
    Şimdi hocam dvd-audioya'da değiniriz. Yalnız olay düşündüğüm gibi ise çünkü multi-medya sistemlerde ses kartı olsun, tv-kartı olsun donanımlar çoğunlukla yazılım destekli. bu yüzden bir iki yetenekleri oluyor.ama tv. kartına bakın televizyonun içinde ki karta bakın. ne ise.
    Konumuza gelince 24bit ''guantization veya upsampling'' mevcut frekans işleyen yüksek bir örneklemedir. cdde ki 16bit'in üstü.X2, X4 katları şeklinde örnekleme yükselir. Ve 24bit upsampling/96/192Khz oversampling işlmeciye sahipseniz DVD-audioyu işlemesi-konu dışı- yanında dijital sinyalin analog sinus sinyaline mümkün olduğunca benzemesi, ve 0 ve 1 binarylerin denk geldiği voltaj aralıklarını daha iyi taklit edebilmek için upsampling ve oversampling filtreleme yapılır.
    Analog-dijital dönüşüm ADCve dijital analog dönüşüm DAC hikayesi var bu arada. bil.yarda olan biten şey analog sinyali taklit etmek.
    eğer ki ''Acoustic'' denen efekt 24bir upsampling görevini yapıyorsa ok. doğrudur sizlere katılıyorum. sadece 24bit ile acoustic in tonaliteleri farklı. buraya kadar ok de;
    acoustic in örnekleme yeteneği olduğunu sanmıyorum.efekt ve kaç numaralı entegreye(bir sürü var) ile acoustic adı verilip kendisine yüklenmiş ses modunu,efektini çalıştırıyordur.mevcut sinyalin kalitesini arttırabildiğini gördüğüm kadarıyla zannetmiyorum!! ses tipini değiştiriyor.
    acoustic hakkında yanılıyor olabilirim dostlarımı üzmek istemem.
    fazla zamnım yok zamnında yazdığım bir yazıyı koyayım.

quote:

Orjinalden alıntı: the_cantan[quote="SCORPIO"][quote="SCORPIO"]...Creative yeni bir ses işlemcisi geliştirmiş. İsmi X-Fi ve P4 3600 işlemciden daha güçlü bir kapasiteye sahip. Yeni kullardığı bazı teknolojiler ve kendine özgü Upsampling benzeri uygulamalarla, epeyce sıkı bir kart olacak gibi...

...Sanırım sonbahar gibi piyasaya sürülecekmiş. Tabi yeni teknoloji ve yeni işlemci içerdiği için, benim fiyat beklentim yüksek olacak. :(

THG (Toms Hardware Guide) bir yazı yazmış kartla ilgili. Biraz daha detay buldum. Kartın özelliklerine bayıldım. Özellikle, 16 bit'i 24 bit'e çevirip, sonra 192 kHz upsampling yapması (Crystal clear özelliği) audiophile'lerin epey dikkatini çekecek gibi. Bu, cd dahil tüm "compressed" kaynakların, orjinal stüdyo kaydına yakın bir kaliteye erişmesini sağlıyor. Tabi bunun için 3.6 MHz dengi işlemcisinden epeyce yararlanıyor. Sonuç için epeyce iddialılar. :roll:
    [/quoteSCORPİO]

Bu da çok ilginç...mesaj:cantan
    esas ilgimi çeken 16bit'i 24 çevirmesi.. ki bu upsampling oluyor.. bu konuda bir tartışma olmuştu oversampling ben kendi nazarımda fazla önemli görmüyorum.Tabi ki hızlı ve sinyal için yüksek içerik sağlaması iyi de bence kayıt esnasında analog veri sınırlanan(Quantization) 1,8,16,20 bit(yani misal 8 parçaya bölünüyor.8bit 1byte eşit.bayt ı ne kadar iyi işlersen..) ile 44.1,88,96,192Khz. vs hız ile işlenerek DAC(dijital analog converter) gerçekleştirlir..oversampling esprisi burada bu dönüşümü ne kadar hızlı(veya nasıl yapıyorsa) analog sinyali yeniden üretmeye çalışır.. ki ADC(anolog digital converter) dönüşümde dananın kuyruğu burada kopuyor..ben şimdi net detaylara girmeden analog sinyal çevirici çipler ile binary(ikili) 0,1 kodlar ile analog sinyalinin her voltaj seviyesini 001,001, vs. şeklinde taklit eder. Fakat bu taklit dijital sinyalin(kare dalga) analog sinyale göre daha fazla dinamik bant aralığına ihtiyac duyması yüzünden bu kopyalama birebir gerçekleşmez.. zaten gerçekleşmeside kayıt anında zor..çünkü maskeleme denen bir durum var insanların duyamacağı(yada algılayamacağı) armonikler kayıt edilmez..pratik olarak bu..
    şimdi saniyede 16bit/192KHZ işlmek mi daha iyi yoksa 24/96KHz işlemek mi? ikiside aynı başarıyı verir..
    fakat 8bit/192KHz işlemenin pek bir mantığı bence yok..neden? işlemeyi arttırsak dahi 8bit lik örneklemeden ne kadar yararlı veri gelir?üstelik yeni teknolji 384oversampling yapıyor.. upsampling voltaj iyileştirmesi, değişik algoritma(?) olumlu görünsede 16bit 24bite çıkarıp daha hızlı dönüştürmek bana daha gerçekci geliyor...
    zaten SACD super audio cd başarısı burada yatıyor..DSD teknoloji kullanıp 1bit 2,28224MHz işleme hızı kullanıyor..
    analog sese en yakın cihaz diye bir söylem var..
    bu arada bazı DAC olan cihazlar... bunlara dijital girip upsampling/oversampling yapılıp sinyal çıkışıda alınabilmekte..dijital amplifikasyon ile bunlarada gerek olacak mı merak ediyorum.
    yalnız bir şey daha var.. HDMI yada amerikada ki söylenişi hi-def yayınlar sıkıştırmasız, geniş bant aralığı ile verileri audio-video ile taşıyabiliyor.. sıkıştırma ile analog sinyalden daha kaliteli ve dar bantta dijital saklamada oluyor mesela..karışııık ne işimiz var.
    :D

saygılar

• sadece bana göre aynı değil. 24 bit crystalizer özellğini açınca tizler artıyor, bass lar belirginleşiyor.Ama bunu yaparken ses de kesinlikle bozulma olmuıyor.Sanki sesin önünden bir perdeyi kaldırıyormuşsınuz gibi oluyor.Acoustik efektini bunla alakası yokki.Özellkle çok yüksek seslerde acoustik ayaraına getirince tizlerde bozulma oluyor ama 24 bit özelliğinde olmuyor.
    quote:

peki arkadaşım sana göre aynı değil,tamam doğru herkesin görüşleri farklı,saygı duyarım,lütfen sen aradaki farkları belirtirsen bizi aydınlatmış olursun

quote:

• babalar biriniz artık şu kayıt kalitelerininde testini yapın allah aşkına benchmarkda olsa şu şundan daha ii kayıt yapıo diin artık bekliom herkez bizim beklediğimiz alanı atlıo :))
  • acouctic ile 24 bit cyrtalizer özelllği çok farklı yapmayın arkadaşlar 24 bit özelliği sadece tizlik katmıyor ses dolgunluk ve bass seslerdede sese apayrı bir hava katıyor acoustic ise sesi tizleştiriyor ikisi apayrı bir özellik bu görüşe katılmadığımı belirtmek isterim
  • Ayrıca x-fi in ripleme ve ses kayıt özellikleri çok gelişmiş zs'ye göre hele hele süper rip özelliği yokmu inanılmaz bir kalitede ripliyor parçaları

Affan@ birde ses kartlarını test ederken thx consolu kullandınmı zs ninki pek iyi değildi ama x-fi'da thx consol olmazsa olmaz niye dersen cok daha detaylı bass ayarı cekebiliyorsunuz ben thx consolu ve bass ayarlarını hep açık kullanıyorum bass'ı asla az değil affan dostum thx konsolda yapılan ayarlar bass lara ACAYİP BİR ŞEKİLDE etki ediyor yani thx consol eski zs deki gibi değil artık çok geşilmiş ve sesi bozmadan gerçek thx havası veriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi starway -- 6 Şubat 2006 17:14:36 >

• @aykutx,starway
    ben affanın yalancısıyım,onun yorumunda yola cıktım.eğer bizede almak nasip olursa uzunca bir test ederim ama bu yorumları okuduktan sonra x-fi a bayagı sogudum,yinede insan bi kendim dinliyim diyor

quote:

acouctic ile 24 bit cyrtalizer özelllği çok farklı yapmayın arkadaşlar 24 bit özelliği sadece tizlik katmıyor ses dolgunluk ve bass seslerdede sese apayrı bir hava katıyor acoustic ise sesi tizleştiriyor ikisi apayrı bir özellik bu görüşe katılmadığımı belirtmek isterim

• Sevgili @the_cantan ;

Dediğin doğru zaten,yani sen yazıdaki DVD-Audio incelemesine bakma o ayrı...!!!
    Bizim bahsettiğimiz,X-Fi'nin menüsünde 24 bit diye bir seçenek var ama DVD-Audio'daki 24 bit dönüşümle ilgisi yok bu ayrı bir olay,yani sana şöyle izah edeyim,sistemini dinlerken mesela ekolayzırı açtığını düşün ve "V" şeklinde bir ekolayzır ayarı seçtiğini düşün!!Olay bu,yani sesi
    inceltip tizleştiriyor zaten amaç bu,24 BİT'e benzetmeye çalışıyor
    Ama zaten ayrıca iki kartında 24 BİT performanslarına baklıldı ayrı ayrı,DVd Audiolar dinlendi vs...Ama az önce bahsettiğimiz ayar MP3 dinlerken yapılan 24 BİT eklentisi,yani yazılımsal olarak inceltiyor sesi,ekolayzırı açtığını düşün işte tam olarak anlatmka istediğim bu!!Yani zaten bildiğimiz 24/96 yada 24/192 örneklemeyi zaten ACOUSTİC efekti vs...yapamaz o ayrı,benim dediğim,sesi 24 BİT'e benzetmeye çalışan 24 BİT seçeneği(EKOLAYZIR AYARI DİYE DÜŞÜN) ayrı,normal 24 BİT le alakası olmayan,sadece tiz ve bası biraz daha artıran bir durum yani Umuyorum anlatabilmişmdir

sayrıca sevgili @aykutx,24 BİT'in sesi bozmadığını söylemene çok ama çokkk şaşırdım,daha bi sürü X-Fi kullanıcısı da bahsetmişti bundan,yani bunu söyleyen tek ve ilk kişi ben değilim ki

Hoşçakalın,saygılar...

• Aklıma şöyle bir örnek geldi

audigy 2 zs ile x-fi yi karşılaştırmak şuna benziyor. Her iki kartı da bir otomobil olarak düşünürsek, biri şahin biri ferrari.Eevet her ikisi de 50 km lik yolu gidebilir.Hele bir de hız kısıtlaması varsa( şu andaki medialar x-fi yi kısıtlıyor) belki aynı sürede bile bitirebilirler.Ama birinde motor sesini duyarsınız birinde lastiklerin asfalda bıraktığı müzikal sesi.Birinde koltukda rahatsız bir şekilde gidersiniz, birinde koltuğa gömülüp rahatca gidersiniz.Biirinde direksiyonu elle çevirebilirsiniz, birinde tek parmak ile çevirebilrsiniz.Bu örnekler daha çoğaltılabilir.Aynı çerçeve de zaten F/ p konusu da cevabını buluyor.Her ikside 50 kmlik yolu gidebiliyorsa, nasıl olsa şahin de aynı işi yapıyor diyerk ve F/p a bakarak şahin daha iyi bir otomobildir diyemeyiz dimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykutx -- 6 Şubat 2006 17:19:03 >

• quote:

Aklıma şöyle bir örnek geldi

audigy 2 zs ile x-fi yi karşışatırmak şuna benziyor. Her iki kartı da bir otomobil olarak düşünürsek, biri şahin biri ferrari.Eevet her ikisi de 50 km lik yolu gidebilir.Hele bir de hız kısıtlaması varsa( şu andaki medialar x-fi yi kısıtlıyor) belki aynı sürede bile bitirebilirler.Ama birinde motor sesini duyarsınız birinde lastiklerin asfalda bıraktığı müzikal sesi.Birinde koltukda rahatsız bir şekilde gidersiniz, birinde koltuğa gömülüp rahatca gidersiniz.Biirinde direksiyonu elle çevirebilirsiniz, birinde tek parmak ile çevirebilrsiniz.Bu örnekler daha çoğaltılabilir.Aynı çerçeve de zaten F/ p konusu da cevabını buluyor.Her ikside 50 kmlik yolu gidebiliyorsa F/p a bakarak şahin daha iyi bir otomobildir diyemeyiz dimi

Peki dostum hiçbirşey demiyorum,ama emin olun ki yanılıyorsunuz!!!Yani bundan o kadar eminim ki,umuyorum sizi dinleyip X-Fi alanlar kötü yorumlar yapmaz hakkınızda!!!

Yani resmen ortada ap apaçık bir durum var ve siz bunu yoktan sayıyorsunuz.Ne diyeyim dostum,size X-Fi nizle mutlu ve keyifli dinletiler o zaman,ben ne desem boş!!!
    Hoşçakalın,saygılar..

• quote:

Orjinalden alıntı: Affan83

quote:

audigy 2 zs ile x-fi yi karşışatırmak şuna benziyor. Her iki kartı da bir otomobil olarak düşünürsek, biri şahin biri ferrari.Eevet her ikisi de 50 km lik yolu gidebilir.Hele bir de hız kısıtlaması varsa( şu andaki medialar x-fi yi kısıtlıyor) belki aynı sürede bile bitirebilirler.Ama birinde motor sesini duyarsınız birinde lastiklerin asfalda bıraktığı müzikal sesi.Birinde koltukda rahatsız bir şekilde gidersiniz, birinde koltuğa gömülüp rahatca gidersiniz.Biirinde direksiyonu elle çevirebilirsiniz, birinde tek parmak ile çevirebilrsiniz.Bu örnekler daha çoğaltılabilir.Aynı çerçeve de zaten F/ p konusu da cevabını buluyor.Her ikside 50 kmlik yolu gidebiliyorsa F/p a bakarak şahin daha iyi bir otomobildir diyemeyiz dimi

Peki dostum hiçbirşey demiyorum,ama emin olun ki yanılıyorsunuz!!!Yani bundan o kadar eminim ki,umuyorum sizi dinleyip X-Fi alanlar kötü yorumlar yapmaz hakkınızda!!!

Yani resmen ortada ap apaçık bir durum var ve siz bunu yoktan sayıyorsunuz.Ne diyeyim dostum,size X-Fi nizle mutlu ve keyifli dinletiler o zaman,ben ne desem boş!!!
    Hoşçakalın,saygılar..

Affan83@ o sana göre bir yorum saygı duyarız ama buda benim ve aykut beyin görüşü yanılmıyoruz merak etme

• zaten kimsenin daha iyi dediği yokki?örnek cok yersiz oldu gibime geldi,x-fi ile audigy2zs arasında cok belirgin bir artı yokki,ayrıca bir artı o kartın o fiyata alınma seçeneğini kurtarmaz
    quote:

audigy 2 zs ile x-fi yi karşılaştırmak şuna benziyor. Her iki kartı da bir otomobil olarak düşünürsek, biri şahin biri ferrari.Eevet her ikisi de 50 km lik yolu gidebilir.Hele bir de hız kısıtlaması varsa( şu andaki medialar x-fi yi kısıtlıyor) belki aynı sürede bile bitirebilirler.Ama birinde motor sesini duyarsınız birinde lastiklerin asfalda bıraktığı müzikal sesi.Birinde koltukda rahatsız bir şekilde gidersiniz, birinde koltuğa gömülüp rahatca gidersiniz.Biirinde direksiyonu elle çevirebilirsiniz, birinde tek parmak ile çevirebilrsiniz.Bu örnekler daha çoğaltılabilir.Aynı çerçeve de zaten F/ p konusu da cevabını buluyor.Her ikside 50 kmlik yolu gidebiliyorsa, nasıl olsa şahin de aynı işi yapıyor diyerk ve F/p a bakarak şahin daha iyi bir otomobildir diyemeyiz dimi

• Arkadaşlar en doğru kararı dinleyip kendiniz verin bu tip testler bir öntanı olablir ama ASLA ve ASLA sizin kendi kulağınızın zevkini kimse belirleyemez bunu unutmayın sakın ben hem audigy2 zs yi uzun süre kullanmış biri olarak ve şuanda da x-fi kullanan biri olarak x-fi in üstünlüklerini çok daha iyi anlıyabiliyorum ;

1. mp3'lerdeki kalite farkı
    2. dvd'lerdeki çevresel sesin daha güzel cam kırılmaları, patlamalar ve kurşun seslerinin zs'ye göre çok daha gerçekçi olduğu
    3. yazılımsal üstünlükleri
    4.oyunlardaki üstünlükleri eax efektleri daha stabil ve daha güzel çalışıyor zs'de bu böyle değil maalesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi starway -- 6 Şubat 2006 17:29:09 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.