Şimdi Ara

WP'nin Androide Göre Avantajları Neler? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
2
Favori
1.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Last_Stand

Ben fiyat yönünden demedim hocam. Donanım pil tüketimi açısından en mantıklı karşılaştırma bu iki telefon arasında daha adil. İkiside s800 kullanıyor biri 3000 mah diğeri 3400 ama ekranı 6 inç.

L925 2000 mah g2 3000 arada uçurum var.

Hocam kendi ağzınızla soyluyorsunuz aradaki 1000mAh farkı o özellikler kapatıyor zaten hemde ustune ustluk 3 4 saat fazla internet deneyimi sunuyor lütfen muhalefet olmak için yorum yazmayın mantıklı konuşalım.

• ewwliya kullanıcısına yanıt
    Hocam nereye kapatıyor. S800 de bir sürü batarya iyileştirme mevcut. Mantıklı konuşuyorum L1520 ile g2 nin batarya konusunda karşılaştırmak G2 ile 925 i karşılaştırmaktan 100 kat daha mantıklı. Bi 5 dk düşünün sizde sonra karar verin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    L 925 ile nexus 4 ü karşılaştırmak daha mantıklı

WP'nin Androide Göre Avantajları Neler?

http://i.hizliresim.com/B9E86j.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Last_Stand -- 15 Eylül 2014; 17:51:23 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >

Lumia 1520 ile de lg g2 yi karşılaştırın.

http://i.hizliresim.com/DkE32z.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Last_Stand -- 15 Eylül 2014; 17:52:34 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ewwliya

quote:

Orijinalden alıntı: DarkEnergy

LG G2'nin 925'ten 1.5 kat fazla pil kapasitesine sahip olduğunu gözden kaçırdınız sanırım. 925 2000 mah,G2 ise 3000 mah bataryaya sahip.

Siz de g2 nin özelliklerini unuttunuz sanırım. Full hd ve kocaman ekranla, yüksek gpu ve cpu su ile o kadar saati çıkarırken bizim telefonlarımız 4.5" hd ekran s4 işlemci ile g2 nin tırnağı olamıyor

Cevabım geç oldu kusura bakmayın.

Ben bunun cevabını daha önce de vermiştim yine vereyim. HTC M8 ve HTC for Windows modelleri tamamen aynı donanıma sahip iki cihaz, tek farkları işletim sistemleri. İnternette batarya vb.testler mevcut iki cihaz arasında. Açıp bakarsanız hangi sistemin daha çok enerji harcadığını görürsünüz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Şekilsiniz ya

Anlayan adam android'i alır uzar saçma sapan uygulamalar ve izinler isteyen uygulamalar yüklemez zaten market çöp olabilir her şey kullanıcıda bitiyor.

İzin istemeyen 1 adwt işe yarayan uygulama varmı play storeda? Google drive'ın facebook'un izinlerine bak bakalım yüklemeden neler istiyor

Android aslında iyi bir sistem stabilite konusunda. Özelliköe samsunglardan bakıp demeyin. Nexus 4te ortalama boş ram miktarım 1.5 gb. (2 gb üzerinden ) v2de ise 300 mb taş patlasa kalıyor. Ancak güvenliğin gsi yok. Yol geçen hanı. Wp ise oldukça güvenli. Ofis uygulamasını saymıyorum bile. G2yi günde 3 defa şarj ediyorum, lumia 625'imi 2 günde 1 dwfa şarj ediyorum. Fark bu kadar açık ve net.

Edit: androidin klavyesi gerek stok gerek üreticilerin koydukları gerekse markettekiler direk çöp. Bildiğin çöp. Çöpğn önde gideni. Wpnin klavyesinin fiziki klavyexen farkı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..Raptor.. -- 15 Eylül 2014; 21:49:26 >

• Bir kere şunu açıklığa kavuşturalım. Microsoft tarihi boyunca hiçbir zaman açık sistem yapmadı. Eğer yaparsa varoluş sebebine incir ağacı diker. Teknik konularda sanırım bilginiz yok.

Windows Xp, Windows 7,8 vs. her zaman kapalı olmuşlardır. Android, Linux türevi olduğu için açık kaynaklıdır ve sisteme kullanıcı tarafından müdahale edilebilir. Ama Microsft'un işletim sistemlerinde bu mümkün değildir. En basitinden Android'de (Linux) Kernel çekirdeğinde düzenleme yapabilirsiniz. Windows sürümlerinde bunu yapamazsınız.

Ayrıca stabiliteye de açıklık getirelim. Yukarıda bahsettiğim sebeplerden dolayı WP oldukça stabildir. Android ise kullanıcı sistemin dibine kadar inebildiği için ve 3. parti yazılımcılar tarafından yapılan uygulamaların bazıları sistemin hassas noktalarına müdahale edebildikleri için stabilite ve kasma gibi sorunlar oluşturur.

Arkadaşlar bilinçli tüketici için olay çok basittir. Mümkünse iki ayrı platformun marketlerini karşılaştırsınlar. İhtiyaçlarını belirlesinler. Hangisinde işine yarayacak uygulamalar eksik, hangisi daha sorunlu iyice araştırıp, sonra karar versin. Köroğlu gibi Allah Allah deyip balıklama atlarsanız işte böyle ya ben ne halt ettimde aldım deyip bol bol konu açarsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Last_Stand

Lumia 1520 ile de lg g2 yi karşılaştırın.

http://i.hizliresim.com/DkE32z.png

Hocam webde gezerken nasıl 11 saat almışlar mwrak ettim. Şuan g2yi kullanıyorum internette daha 4:30 saatin üstünü görmedim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ewwliya

quote:

LG G2'nin 925'ten 1.5 kat fazla pil kapasitesine sahip olduğunu gözden kaçırdınız sanırım. 925 2000 mah,G2 ise 3000 mah bataryaya sahip.

Siz de g2 nin özelliklerini unuttunuz sanırım. Full hd ve kocaman ekranla, yüksek gpu ve cpu su ile o kadar saati çıkarırken bizim telefonlarımız 4.5" hd ekran s4 işlemci ile g2 nin tırnağı olamıyor

Cevabım geç oldu kusura bakmayın.

Ben bunun cevabını daha önce de vermiştim yine vereyim. HTC M8 ve HTC for Windows modelleri tamamen aynı donanıma sahip iki cihaz, tek farkları işletim sistemleri. İnternette batarya vb.testler mevcut iki cihaz arasında. Açıp bakarsanız hangi sistemin daha çok enerji harcadığını görürsünüz.

Hangisiymiş açıklayın da bilelim. Daha telefon Türkiye'de yok kağıt üstündeki verileri bize sunuyorsunuz.

• Walla 2 senedir wp kullanıyorum gram ilerleme yok artık ümidimi kaybettim. Wp tirt. Mikrosoft elimizde bir işletim sistemi olsun yavaş yavaş geliştiririz hesabindalar. Yeterince kaynak ve para harcamıyorlar. Tüm kaynaklarını win9 â ayırdılar aylardır.

http://www.slashgear.com/htc-one-m8-windows-vs-android-battery-wars-20342029/

http://www.engadget.com/2014/08/27/htc-one-m8-windows-review/

Hepimizin bildiği bu işi profesyonel anlamda yapan sitelerin incelemeleri. Girip okuyun bilgi sahibi olmadan burada tartışmaya çalışmaya gerek yok. Kağıt üzerinde dediğin değer kullanımda %90 a yakın fark atıyorsa bu işin kağıdı kalmamış demektir. Ki zaten kullandıktan sonra paylaşılan veriler bunlar kağıt üzeri bilgi değil. Android versiyon 12 saat kullanım imkanı verirken WP versiyon 22 saate yakın performans veriyor.
    Ayrıca kağıt üzerinde yazan performansı sağlayamayan işletim sistemi her zaman Android olmuştur. Bir telefonda 3 GB ram kullanmanın başka açıklaması yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarkEnergy -- 15 Eylül 2014; 22:30:16 >

• quote:

http://www.slashgear.com/htc-one-m8-windows-vs-android-battery-wars-20342029/

http://www.engadget.com/2014/08/27/htc-one-m8-windows-review/

Hepimizin bildiği bu işi profesyonel anlamda yapan sitelerin incelemeleri. Girip okuyun bilgi sahibi olmadan burada tartışmaya çalışmaya gerek yok. Kağıt üzerinde dediğin değer kullanımda %90 a yakın fark atıyorsa bu işin kağıdı kalmamış demektir. Ki zaten kullandıktan sonra paylaşılan veriler bunlar kağıt üzeri bilgi değil. Android versiyon 12 saat kullanım imkanı verirken WP versiyon 22 saate yakın performans veriyor.
    Ayrıca kağıt üzerinde yazan performansı sağlayamayan işletim sistemi her zaman Android olmuştur. Bir telefonda 3 GB ram kullanmanın başka açıklaması yok.

Hocam hangi wp 22 saat kullanım imkanı vermiş üstteki bi arkadaşın paylaştığı verilerin sahte olduğu gibi bu veriler de sahtedir. Telefon Türkiye'ye gelsin göreceğiz.
    Ekstra olarak kullandığım telefon 2 saatte %48 oluyorsa fazla söylenecek söz yok diye düşünüyorum.

Emeğiniz için sağolun iyi akşamlar

Hiç değilse stand by sürelerinden anlaşılır hocam. Siz baştan şartlanmışsınız buna inanmamaya hocam. Her şey ortada işte.
    Senden benden kat kat uzman insanlar yapıyor bu testleri .

1520 kullanan bir çok arkadaş 1.5-2 gün şarjının gittiğini söylemekte. Ve evet bu cihaz WP. Demekki 22 saatten de fazla kullanım imkanı sunan WP cihazlar mevcut.
    Sizin amacınız bilgi almak değil de körü körüne bir şeyi savunmaksa ona bir şey diyemem.
    Size de iyi akşamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: doblocuk

quote:

Anlayan adam android'i alır uzar saçma sapan uygulamalar ve izinler isteyen uygulamalar yüklemez zaten market çöp olabilir her şey kullanıcıda bitiyor.

İzin istemeyen 1 adwt işe yarayan uygulama varmı play storeda? Google drive'ın facebook'un izinlerine bak bakalım yüklemeden neler istiyor

Android aslında iyi bir sistem stabilite konusunda. Özelliköe samsunglardan bakıp demeyin. Nexus 4te ortalama boş ram miktarım 1.5 gb. (2 gb üzerinden ) v2de ise 300 mb taş patlasa kalıyor. Ancak güvenliğin gsi yok. Yol geçen hanı. Wp ise oldukça güvenli. Ofis uygulamasını saymıyorum bile. G2yi günde 3 defa şarj ediyorum, lumia 625'imi 2 günde 1 dwfa şarj ediyorum. Fark bu kadar açık ve net.

Edit: androidin klavyesi gerek stok gerek üreticilerin koydukları gerekse markettekiler direk çöp. Bildiğin çöp. Çöpğn önde gideni. Wpnin klavyesinin fiziki klavyexen farkı yok.

Lock widget ekranı kilitlemeye yarıyor gayet işe yarayan birşey. Android'de boş ram miktarının bir önemi yok zaten cihaz kendi ayarlıyor adı üstünde akıllı telefon, 7 ay 625 1.5 aya yakındır g2 kullanıyorum eşekten inip ata binmiş gibiyim g2'yi günde 3 kere şarj ediyorsanız sorun cihazınızda olabilir veya sürekli oyun oynuyorsanız normal. Klavye için 625'in klavyesinden memnundum g2'nin orjinal klavyesini beğenmedim smart keyboard yükledim oda gayet iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şekilsiniz ya -- 15 Eylül 2014; 23:07:03 >

• Arkasında Microsoft gibi bir firmanın olması

İstikrar.
    Pil suresi.
    Aynı segmentteki cihazlara göre fiyatı.
    Android'de goremeyeceğin kalitede bazı Microsoft Game Studios oyunları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sir Maximus is BACK -- 15 Eylül 2014; 23:32:08 >
  • Avantajı yok dezavantajı çok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sir Maximus

Arkasında Microsoft gibi bir firmanın olması

İstikrar.
    Pil suresi.
    Aynı segmentteki cihazlara göre fiyatı.
    Android'de goremeyeceğin kalitede bazı Microsoft Game Studios oyunları.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: doblocuk

quote:

Lock widget ekranı kilitlemeye yarıyor gayet işe yarayan birşey. Android'de boş ram miktarının bir önemi yok zaten cihaz kendi ayarlıyor adı üstünde akıllı telefon, 7 ay 625 1.5 aya yakındır g2 kullanıyorum eşekten inip ata binmiş gibiyim g2'yi günde 3 kere şarj ediyorsanız sorun cihazınızda olabilir veya sürekli oyun oynuyorsanız normal. Klavye için 625'in klavyesinden memnundum g2'nin orjinal klavyesini beğenmedim smart keyboard yükledim oda gayet iyi.

Smart keyboardı deneyeyim bi. Telefonda 3g ile internete giriyorum 625 günü çok rahat çıkarırken g2yi genelde 2 kere şarj ediyorum. Donanım performanslı ancak pili çok çabuk tüketiyor. Uygulamalar açılışta ikide bir çöküyor. Wp kıyaslanamaz bir sistem. Dezavantajları olsada avantajları bunu kapatıyor.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.