Şimdi Ara

WP 8.1'deki klavye sorunları için oy verin!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aylardır şikayetçi olunan klavye sorunları sadece Türkçe klavyede değil bir çok dilin klavyesinde sorun olarak Microsoft kullanıcı panelinde belirtilmiş. Kararlı sürüm çıktıktan sonra da sorunların aynen devam etmesi bu konu üzerine hiç gidilmediğinin bir göstergesidir. Cortana kadar klavye sorunlarının da oy olması önemlidir. Yoksa WP 8.0 sürümündeki o harika klavyeye açık açık elveda demek zorunda kalacağız. Oylarınızı esirgemeyin.

Konunun sürekli güncel tutulmasını sağlayacağım.

OY VERMEK İÇİN TIKLA

Klavye sorunlarının tartışıldığı forumumuzdaki konuya gitmek için tıkla

• Verdim
  • Verdim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neymiş bu klavye sorunu :)

8.1 ile beraber "swype" klavye benim hayatımı kurtardı valla. pek sorun yaşamadım desem yerdir.
    Ara sıra çok benzer kelimeleri çıkartamıyor sadece.
  • Wp8 deki basılı tutuğumuzda çıkan uzun imleç seçmeli olarak sunulmalı bence buyuk ekranlarda hadi neysede kucuk keranlarda o kucuk noktayı tutturmak ve kaydırmak istediğimiz harfin yanına getirmek çok zor.

• badtrip kullanıcısına yanıt
    Kaydırma klavye değil de geleneksel yazımda ciddi sorunları var. Kaydırmalı yazım her zaman kullanışlı olmayabiliyor. Özellikle kelime tahmin ve düzeltmelerinde ciddi sıkıntıları var geleneksel klavyenin.

• 8.0 da otomatik yazan klavyem hafızasını kaybetti sanki. Ü yerine u yazınca tanımlayamıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Verdim
  • Evet oylamaya devam.

• oyladım, yukarı
  • Oy oy oy...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oylamaya devam. Hedef 2023.
  • Bu kadar güzel klavyeyi hangi platformda gördünüz? Hem 8.1 ile birlikte sorun olmadı resmen bin kat yol katetti. Gerçekten çok kaliteli. Sorun olduğunu düşünmüyorum, çok iyi bir klavye. Microsoft yapmış zaten, tamamen kullanıcılarını düşünerek bu daha iyi olduğu için yapmış, iyi etmiş.
  • Sen klavye kullanmıyorsun anlaşılan. Biz burada 8.1 ile klavyeye gelen özelliklerden değil, klavyenin bozulan özelliklerinden bahsediyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DemirKipi

Sen klavye kullanmıyorsun anlaşılan. Biz burada 8.1 ile klavyeye gelen özelliklerden değil, klavyenin bozulan özelliklerinden bahsediyoruz.

Hiçbir şey bozulmadı, aksine uçtu
  • Özellikle Türkçe noktalı harflerde ciddi düzeltme sorunları var. Uçan şey nedir onu anlamadım ama sana şöyle bir örnek vereyim. WP 8.0 ile "kotu, uzgunum, ozurlu, ozur" gibi birden fazla noktalı harfin bulunduğu kelimeleri "kötü, üzgünüm, özürlü, özür" şeklinde düzeltiyordu. Yeni klavye ile bu düzeltmeleri artık yapmıyor. Kelimeler bunlarla sınırlı değil tabi ki. Örnek olarak verdim sadece. Ayrıca kelime içerisinde birden fazla hatalı harf yazarsan da düzeltmiyor. "Doğru yaz o zaman" diyenler oluyor. Eskiden benim hatalarımı düzelten klavye şimdi düzeltmiyor. Eskiden mükemmel olan şeyde şimdi ciddi sıkıntılar var.

Bir şey bozulmamış mı sence de? Kendini tatmin etmeye çalışma.
  • quote:

Özellikle Türkçe noktalı harflerde ciddi düzeltme sorunları var. Uçan şey nedir onu anlamadım ama sana şöyle bir örnek vereyim. WP 8.0 ile "kotu, uzgunum, ozurlu, ozur" gibi birden fazla noktalı harfin bulunduğu kelimeleri "kötü, üzgünüm, özürlü, özür" şeklinde düzeltiyordu. Yeni klavye ile bu düzeltmeleri artık yapmıyor. Kelimeler bunlarla sınırlı değil tabi ki. Örnek olarak verdim sadece. Ayrıca kelime içerisinde birden fazla hatalı harf yazarsan da düzeltmiyor. "Doğru yaz o zaman" diyenler oluyor. Eskiden benim hatalarımı düzelten klavye şimdi düzeltmiyor. Eskiden mükemmel olan şeyde şimdi ciddi sıkıntılar var.

O herşeyin farkında zaten, çaktırma

• quote:

Özellikle Türkçe noktalı harflerde ciddi düzeltme sorunları var. Uçan şey nedir onu anlamadım ama sana şöyle bir örnek vereyim. WP 8.0 ile "kotu, uzgunum, ozurlu, ozur" gibi birden fazla noktalı harfin bulunduğu kelimeleri "kötü, üzgünüm, özürlü, özür" şeklinde düzeltiyordu. Yeni klavye ile bu düzeltmeleri artık yapmıyor. Kelimeler bunlarla sınırlı değil tabi ki. Örnek olarak verdim sadece. Ayrıca kelime içerisinde birden fazla hatalı harf yazarsan da düzeltmiyor. "Doğru yaz o zaman" diyenler oluyor. Eskiden benim hatalarımı düzelten klavye şimdi düzeltmiyor. Eskiden mükemmel olan şeyde şimdi ciddi sıkıntılar var.

Doğru yaz o zaman
  • Ne yapmaya çalıştığını anlamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: expo-9009

quote:

O herşeyin farkında zaten, çaktırma

Bir şeyi kaçırdım da ben mi bilmiyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.