Şimdi Ara

## WoW - Yeni Başlayanlar Soru Sorma Merkezi ## (272. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5.448
Cevap
42
Favori
148.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 269270271272273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Malum, çocuklarımız telefonlarımızdan ve tabletlerimizden EBA veya zoom dan canlı derslere giriyorlar. Fakat derslerden sıkıldıkça bazıları arka planda gizlice oyun internet v.s takılıyorlar. Çocuklarımızın ders saatlerinde hangi uygulamalara girip girmediklerini kontrol edebileceğimiz bir uygulama var mı? Tüm google aradım doğru düzgün bişi bulamadım.(keylogger tarzı detaylı olmasına gerek yok)

• oyuna başlamak için ne almam gerek? shadowland paketi + oyun süresi mi tam olarak. yanlıs bişey almayayım

• oyunu ilk kez oynayacağım. Açık harita pvp var mı yoksa sadece battleground pvp üzerine mi kurulu?

• draxis kullanıcısına yanıt

Level 20'de başlayan War Mode özelliği var, bunun açık olması durumunda oyundaki tüm açık haritalarda, PvP aktif hale geliyor. War Mode kazanılan Experience'ı artırarak leveling sırasında avantaj sağlarken, birkaç ekstra Talent kullanımına da olanak sağlıyor.

• Herkese merhabalar, ilk kez soru soracağım için bu alanı bile zor buldum.

Sorum şu:

Geçen ay yeni ekran kartı (asus rx580) ve monitör (asus tuf 165hz 24") aldım.

Oyun oynarken (cs:go ve city skylines) bir süre sonra ekran önce gri ya da mavi oluyor sonra monitör kapanıyor fanlar çalışmaya devam ediyor ama sistem kapanıyor. Güç tuşuna basılı tutup kapatabiliyorum açınca normal açılıyor. Sadece oyun oynarken böyle oluyor. Isı değerlerine baktığımda işlemci max 60 derecelerde gpu ise 70 lerde oluyor. Sürücüler güncel bios dahil. eski sürücüleri denedim yine aynı sorun devam etti.

cpu: ryzen 2700x

gpu: asus dual rx580 8gb

psu: corsair vs650

anakart: asus b450m-k

ram: 2x8 corsair vegenance 3000mhz

• quote:

Orijinalden alıntı: emrecanonline

Level 20'de başlayan War Mode özelliği var, bunun açık olması durumunda oyundaki tüm açık haritalarda, PvP aktif hale geliyor. War Mode kazanılan Experience'ı artırarak leveling sırasında avantaj sağlarken, birkaç ekstra Talent kullanımına da olanak sağlıyor.

öncelikle cevabınız için teşekkürler. War mode çok kullanılan bir özellik mi? şu yüzden soruyorum twitch de ne zaman world of warcraft izlesem herkes dungeon yapıyor. Oyun "bana göre" aşırı pve gibi duruyor. Oyunun battleground dışında pvp mekaniklerini öğrenmek istiyorum fakat twitch de hiç bu tarz bir yayın göremedim. Lich King den önce şehir - kale savaşları varmış sanırım. Bu savaşlar devam ediyor mu yoksa kaldırıldı mı?

War mode kullanan çok kişi var. Maksimum levelda görevi bile oluyor, düşman oyunculardan şu kadar sayıda öldürün gibisinden.

Twitch'te PvE yayıncılara denk gelmiş olabilirsiniz, BG ve Arena yayını yapanlar da var. Hatta arena turnuvaları da görüyorum zaman zaman.

Şehir-Kale savaşı şeklinde bir oyun modu yok, hiç olmadı. LK öncesinde PvP sunucularında şehir baskınları yapılırdı, hala da yapılıyor ancak War Mode açıp raid grubu toplayıp gerçekleştiriliyor. Düşman şehirlerine gidip liderlerini öldürmenin achivementı da var. Tabi paket başlarında bu tür aktiviteler biraz geride kalıyor, çünkü herkesin karakter geliştirmesi için diğer aktivitelere zaman harcaması gerekiyor. Dungeon-Battleground-Arena biraz daha ön planda. World PvP dediğimiz, normal haritalardaki büyük kapışmalar eskisi gibi olmuyor, olursa da çok uzun sürmüyor. LK öncesi, özellikle Vanilla dediğimiz classic zamanlarında birkaç haritada sürekli gerçekleşirdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrecanonline

War mode kullanan çok kişi var. Maksimum levelda görevi bile oluyor, düşman oyunculardan şu kadar sayıda öldürün gibisinden.

Twitch'te PvE yayıncılara denk gelmiş olabilirsiniz, BG ve Arena yayını yapanlar da var. Hatta arena turnuvaları da görüyorum zaman zaman.

Şehir-Kale savaşı şeklinde bir oyun modu yok, hiç olmadı. LK öncesinde PvP sunucularında şehir baskınları yapılırdı, hala da yapılıyor ancak War Mode açıp raid grubu toplayıp gerçekleştiriliyor. Düşman şehirlerine gidip liderlerini öldürmenin achivementı da var. Tabi paket başlarında bu tür aktiviteler biraz geride kalıyor, çünkü herkesin karakter geliştirmesi için diğer aktivitelere zaman harcaması gerekiyor. Dungeon-Battleground-Arena biraz daha ön planda. World PvP dediğimiz, normal haritalardaki büyük kapışmalar eskisi gibi olmuyor, olursa da çok uzun sürmüyor. LK öncesi, özellikle Vanilla dediğimiz classic zamanlarında birkaç haritada sürekli gerçekleşirdi.

Pvp icin shadowlands mi yoksa classic mi onerirsiniz ? Sehir savaslari hosuma gidebilir diye düsünuyorum.

Dediğim gibi Shadowlands yeni paket, 2 ay olmadı daha çıkalı, o yüzden birçok aktiviteyi birden yapıyor oyuncular. Classic'te uzun süredir oynamıyorum, ne durumda olduğunu bilmiyorum maalesef.

• Twisting Nether yeni başlayanlar pm atabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaMan21 -- 15 Ocak 2021; 10:52:0 >

Pvp bir çok türde mevcut.

Düello: Kendi Faction'ından biri ile düello atabilirsin zevkine.

Battlegrounds: 10 vs 10, 15 vs 15 olarak karşı bayrağı alıp kendi base'ne getirmek ya da capturing tarzı görevler yaptığın büyük çaplı savaşlar.

Arena: 2v2, 3v3 şeklinde girdiğin kısa ama en çok tercih edilen tür.

Battlegrounds ve Arena'ya h tuşuna basarak dungeon finder gibi girebilirsin random kişiler ile. Rated yani dereceli sistemi de mevcut onun için birilerini bulman lazım yanına. Rated bu işin en üst seviyesi için.

Onun dışında war mode açıksa mapte gördüğün herkes sana saldırabilir, sen de onlara.

• Selamlar, kısa süre içerisinde oyuna başlamayı düşünüyorum. Birçok video izledim ve bu videolarda "Eğer oyunu bilmiyorsanız, tank ya da şifacı açmayın oyunu bırakabilirsiniz. Atak yapan bir karakterlerle başlayın." şeklinde yönlendirmeler mevcut. Oyunu bilmediğim için bana göre de haklı gibiler aslında. Bende okçu ile başladım, Beast Master'ı seçerek oynayayım diye düşündüm. Bu seferde okçu oynayan arkadaşın zindanlarda grup bulamadığını, genel olarak herkesin tank ve şifacı aradığını söyledi.

Acaba; şaman sınıfını seçsem, kendi başıma oynarken elemental olarak zindanlarda vs restorasyon olarak oynasam zorluk yaşar mıyım acaba? Ya da ne bileyim alan yetenekleri çok olan ve solo farmda beni üzmeyecek bir karakter önerebilir misiniz?

Şimdiden teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: xImR0

Selamlar, kısa süre içerisinde oyuna başlamayı düşünüyorum. Birçok video izledim ve bu videolarda "Eğer oyunu bilmiyorsanız, tank ya da şifacı açmayın oyunu bırakabilirsiniz. Atak yapan bir karakterlerle başlayın." şeklinde yönlendirmeler mevcut. Oyunu bilmediğim için bana göre de haklı gibiler aslında. Bende okçu ile başladım, Beast Master'ı seçerek oynayayım diye düşündüm. Bu seferde okçu oynayan arkadaşın zindanlarda grup bulamadığını, genel olarak herkesin tank ve şifacı aradığını söyledi.

Acaba; şaman sınıfını seçsem, kendi başıma oynarken elemental olarak zindanlarda vs restorasyon olarak oynasam zorluk yaşar mıyım acaba? Ya da ne bileyim alan yetenekleri çok olan ve solo farmda beni üzmeyecek bir karakter önerebilir misiniz?

Şimdiden teşekkür ederim.

İyi bir oyuncuysanız ve oynadığınız oyunda rekabetçi & araştırmacı biriyseniz hangi sınıf veya rolü seçtiğinizin önemi yok. Yeni başlayan biri için sadece mekaniklere alışmak zaman alabilir.

İşini iyi yapan bir oyuncunun grup bulma veya hangi sınıf ve rol oynarsa oynasın solo farmda çok sıkıntı yaşadığını görmezsiniz.

Elemental ve Restoration shaman'ın Stat gereksinimlerinde küçük, oynanış şeklinde büyük fark var. Yine de eliniz alıştıktan sonra zorluk yaşayacağınızı sanmıyorum.

Alternatif olarak Druid sınıfını tercih edebilirsiniz, hem tank, hem Melee hem Ranged DD hem de healer oynayabilen tek sınıftır.

BM hunter da eğlenceli olduğu kadar, görece oynanışı daha kolay bir sınıf/spec ancak yanlış hatırlamıyorsam MM hunter Dps konusunda biraz daha avantajlı durumda bu patch.

• Merhabalar oyuna 15 gün önce başladım, gear kasabilmek için heroic raid girip boss kesmeye çalışıyorum fakat gruplara almıyorlar ve genelde grup açıklamalarında curve only falan yazıyorlar castle nathriada bu tam olarak ne oluyor? Girebilmek için ne yapmam gerekiyor? ilvl 192 balance druid oynuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Absinthe1912

Merhabalar oyuna 15 gün önce başladım, gear kasabilmek için heroic raid girip boss kesmeye çalışıyorum fakat gruplara almıyorlar ve genelde grup açıklamalarında curve only falan yazıyorlar castle nathriada bu tam olarak ne oluyor? Girebilmek için ne yapmam gerekiyor? ilvl 192 balance druid oynuyorum.

https://www.wowhead.com/achievement=14460/ahead-of-the-curve-sire-denathrius#news

Bu achievement a sahip olman gerek diyorlar kısaca. Girmeden lidere bu sahip olduğuna dair linkleme yapıyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: RoNNiE-

https://www.wowhead.com/achievement=14460/ahead-of-the-curve-sire-denathrius#news

Bu achievement a sahip olman gerek diyorlar kısaca. Girmeden lidere bu sahip olduğuna dair linkleme yapıyorsun.

Alıntıları Göster

Peki her grup kuran bu achievement' ı istiyor mu? Yani girmeden kazanamayacaksam nasıl gireceğim anlamadım bu işi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Absinthe1912

Peki her grup kuran bu achievement' ı istiyor mu? Yani girmeden kazanamayacaksam nasıl gireceğim anlamadım bu işi.

Alıntıları Göster
    Guild in varsa rica edip ayarlarsınız veya pug gruplarına girebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RoNNiE- -- 9 Mart 2021; 20:39:59 >
  • yeni başladım katılmak isteyen varsa beraber oynamak için WhoCre#1195 dc

• PS3 de display calibration hatası yasiyorum oyunu başlatırken orda takılıyor ve mause oyun kolu klavye hepsiyle deneme yaptim ama parlakligi azaltip arttirma veya başka bir secenek için islem yapilmiyor bilen varmi sorunu
  • Bir soru sormak istiyorum lise 2 ye geçecem seneye 8500 tl civarı pc almak istiyorum laptop buldum i7 10750h 1650 ti üniversite içinde lazım olacak masaüstü rx 570 i3 10100f alscsm 2 katı performans veriyo ekran büyüklüğü önemli masaüstünde ekran büyüklüğü hoşuma gidiyo ama üniversitede istsnbula gitme ihtimalim var kazanırsam hukuk istiyorum ne yapmam lazım
  • 
Sayfa: önceki 269270271272273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.