Şimdi Ara

Wow'da yaşadığım FPS sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

AMD R9 270x ekran akrtı kullanmaktayım . Kabul ediyorum ki AMD çöp bir sistem ve tabi ki yüksek FPS yada grafik beklemiyorum. Lakin bahsettiğimiz ekran kartı 2GB 256 bit ekran kartı ve ben wow da ayarları 1'e çekmeme rağmen şehirde 25 kasma alanlarında 45 bosslarda 9-10 fps alıyorum. Belirttiğim gibi tabi ki yüksek performans beklemiyorum ama bence bir sorun var. Siz ne düşünüyorsunuz?

• FPS düşüşlerini sadece ekran kartına bağlayamazsın. İşlemcin nedir öncelikle? WoW işlemciyi yoran bir oyun. SSD kullanıyor musun? SSD yoksa sürekli küçük takılmalar meydana geliyor. Çok fazla addon kullanıyor musun? Komple sistemini yazarsan daha net yardımcı oluruz.

Ek olarak Legion gerçekten kötü optimize edilmiş durumda, imzam da ki sistem bile bazı bölgelerde çok fps kaybı yaşıyor.
  • Legion işlemcinin anasını ağlattı, berbat ötesi bir optimizasyonu var. Bende 1070 var bende bile Suramar'da 45 fpsye falan düşüyordu. İşin ilginci kartı %100 kullanıp da 45 fpsye düşmüyordu, kart kullanımı %30-40 civarında kalıyordu yukarıya çıkmıyordu Suramar'da. Herhalde işlemci darboğaz yapıyordu.
  • R9 270x iyi bir ekran kartı , işlemciden dolayı kasmalar yaşıyorsunuz büyük ihtimal.
  • WOw u laptop ta gtx940m ile orta seviyelerde oynayanlar var. muhtelemen sorunun işlemci. wow işlemciyi öper malesef
  • bende 540m ile benzer sorunlar yaşıyordum elvui tarzı ui addon u varsa kaldır hatta addonların hepsini kaldırman daha iyi olur ayarlarda advance kısmında render scale var onu 70 80 civarına düşür biraz faydasını görürsün
  • Teşekkür rcerim haklıymışsınız sorun işlemci imiş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Wow da işlemci çok önemli. Kötü veya çöp ekran kartı ile en düşük ayarlarda çözünürlükte vs oynayabilirsin ama kötü işlemciyle oynayamazsın. Belki optimizasyon sıkıntısı da olabilir oyunun ama online tabanlı her oyun player sayısından ötürü işlemci ister.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jack Rabbit Slims

Legion işlemcinin anasını ağlattı, berbat ötesi bir optimizasyonu var. Bende 1070 var bende bile Suramar'da 45 fpsye falan düşüyordu. İşin ilginci kartı %100 kullanıp da 45 fpsye düşmüyordu, kart kullanımı %30-40 civarında kalıyordu yukarıya çıkmıyordu Suramar'da. Herhalde işlemci darboğaz yapıyordu.

alakası yok hocam bendede gtx 980ti var 4670k islemci var 4000 mhz de calisio , msi afterburnerda bakiyorum hersey full ayarlarda gpu kullanımı %40 cpu kullanımı %50 ama kalabalıga girdimmi fps 40 lara dusuyor , oyun optimizasyonu berbat , grafikleri dusursemde yukseltsemde hic birsey değişmiyor , yani darbogazla alakalı değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasinadin

quote:

Orijinalden alıntı: Jack Rabbit Slims

Legion işlemcinin anasını ağlattı, berbat ötesi bir optimizasyonu var. Bende 1070 var bende bile Suramar'da 45 fpsye falan düşüyordu. İşin ilginci kartı %100 kullanıp da 45 fpsye düşmüyordu, kart kullanımı %30-40 civarında kalıyordu yukarıya çıkmıyordu Suramar'da. Herhalde işlemci darboğaz yapıyordu.

alakası yok hocam bendede gtx 980ti var 4670k islemci var 4000 mhz de calisio , msi afterburnerda bakiyorum hersey full ayarlarda gpu kullanımı %40 cpu kullanımı %50 ama kalabalıga girdimmi fps 40 lara dusuyor , oyun optimizasyonu berbat , grafikleri dusursemde yukseltsemde hic birsey değişmiyor , yani darbogazla alakalı değil

Doğrudur hocam ben oynadığım dönemde dediğin gibi Suramar'da ayar düşürsem örneğin kart kullanımı %20'ye düşüyor fpsyi yine 45-50 falan yapıyor oyun. 2 yıldır bunu çözememek çok büyük başarı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.