Şimdi Ara

Wow a 80. porttan erişme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
3.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Durumu kısaca şöyle açıklıyım.
    işyerindeyim ve çok sağlam güvenlik önlemleri var yani birçok port(nerdeyse hepsi) kapalı hiçbişekilde wow a giriş yapamıyorum ama internet portu 80 açık duyduğuma göre wow'a 80. porttan bağlanmamıza yarayan bi program varmış. Varsa adı ne nerden indirebiliriz?
    Gece 24ten sabah9 a kadar çalıştığım düşünülürse bu sorunu çözmem gerek :)
    yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler

• bilgisayarın firewall ını kapat antivirüs ü kapat ek firewallları kapat 10.0.0.2 e gir bu modemin giriş sayfasıdır eğer olmuyorsa gateway ı değişiktir (genelde böledir)(şirketin kullandığı modemin markası lazım ona göre giriş şifresi vardır oraya girince port ayarlarına ulaşicaksin hepsini açıcaksın port aralığı yazsan olur 1-65000 arası ............

bu 2.yöntem daha kolay ama işe yaramıyabilir

1.sağ alt köşede internete bağlandığını gösteren Local Area Connection veya yerel ağ bağlantısı yazar ona 2.sağ tıkla status veya durum yazan yere gel ona tıkla
    3.açılan yerde properties veya özellikler çıkıcak ona tıkla
    4.Listedeki Internet Protocol(TCI/IP) yazanı seçili hale getir ve properties yani özellikler yazana tıkla
    5.Yeni Açılan ekranda bak sabit ip alınmışsa(yani boşluklarda ip numaraları yazıyorsa) onları otomatik yap
    6.Açılan herşeyi kapamadan önce sadece "ok" a bas çarpıdan kapama
    7.Bilgisayarı kapatıp aç

port açan programı bilmiyorum...........

• Şu anda çalıştığım şirketin ismini söylemiyim ama modem falan kullanmıyolar emin olabilirsin
    baya büyük bi şirket ve o yüzden böle bazı applicationlar falan çalışmıyo senin belirttiğin IP yani şu anda Firewall üzerinde değişiklik falan yapamıyorum
    adsl ile bağlı değiliz yani internet hızımı 34 mbit yani telekomla aynı nerdeyse :D
    bana şu bahsettiğim program tarzı bişey lazım...
  • way abi sendemi Bladefist oynuyorsun bende Bladefist türk yok diye üzülüyordum
  • moonstarguilddeyim gel sende. aliim seni
    yada söle boci hake yada suppy e
  • usta ya ben şimdi oynayamıyorum şubatta filan başlarım büyük ihtimal dersleri filan wow oynarsam dersler 1 gelir
  • moonstarguild 60 lwl mi dolu S O U L S diye guild var adamlar paso 60 işi biliyorlar ortamı kurmuşlar
  • abi bide sen hordemisin yoksa ally mi ben ally de
  • ally oynuyoruz bizde 50-60 tane lvl60 var mc yapıyoz...
    gelirsen alırız.
  • usta ally demişsin bide birşey daha sorcam sen warriorsun bilirsin Arms,Fury,Protection sence bunlardan hangisine vermem daha doğru olur.bende warrior aççamda sen iyi bilirsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: wowarrior

usta ally demişsin bide birşey daha sorcam sen warriorsun bilirsin Arms,Fury,Protection sence bunlardan hangisine vermem daha doğru olur.bende warrior aççamda sen iyi bilirsin

ayrı ayrı yazınca ne oluyor ?

DEdiğin tipte programı wow altında bulamazsın internet bölümünden sorsan belki yardım eden olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: angelmanta

Şu anda çalıştığım şirketin ismini söylemiyim ama modem falan kullanmıyolar emin olabilirsin
    baya büyük bi şirket ve o yüzden böle bazı applicationlar falan çalışmıyo senin belirttiğin IP yani şu anda Firewall üzerinde değişiklik falan yapamıyorum
    adsl ile bağlı değiliz yani internet hızımı 34 mbit yani telekomla aynı nerdeyse :D

Hocam senin işyerin neymiş öyle Allah hepimize o hızlarda bağlantı nasip etsin inşallah

• arkdaş blizzardda filan çalışıyo galba tmm oyun yeri
  • Dediğiniz olayın ismi tunneling, yanlız iş biraz uğraştırıcı, öncelikle wow a normal portdan ulaşabilecek bir bilgisayar olması lazım, bu makinayı kendi makinanınız proxy serverı olarak göstermeniz gerekiyor, daha sonra ise servera wowdan gelen dataları sizin makinanıza doğru 80 portundan tunelleme yapması gerekiyor. Ben zamanında uğraştım biraz ama çok karışık ve verimsiz oluyor. Çalıştığınız yerin bilgi işlemindekine rüşvet vermek daha zahmetsiz ve cabuk olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: enderc

Dediğiniz olayın ismi tunneling, yanlız iş biraz uğraştırıcı, öncelikle wow a normal portdan ulaşabilecek bir bilgisayar olması lazım, bu makinayı kendi makinanınız proxy serverı olarak göstermeniz gerekiyor, daha sonra ise servera wowdan gelen dataları sizin makinanıza doğru 80 portundan tunelleme yapması gerekiyor. Ben zamanında uğraştım biraz ama çok karışık ve verimsiz oluyor. Çalıştığınız yerin bilgi işlemindekine rüşvet vermek daha zahmetsiz ve cabuk olur

Hocam sen işi biliyorsun

• zuhahaha ver rusvetı kalksın guvenlıkler senın ıcın acılsın portlar 34mbıt le cosarsın oyunda
    quote:

Orjinalden alıntı: enderc

Dediğiniz olayın ismi tunneling, yanlız iş biraz uğraştırıcı, öncelikle wow a normal portdan ulaşabilecek bir bilgisayar olması lazım, bu makinayı kendi makinanınız proxy serverı olarak göstermeniz gerekiyor, daha sonra ise servera wowdan gelen dataları sizin makinanıza doğru 80 portundan tunelleme yapması gerekiyor. Ben zamanında uğraştım biraz ama çok karışık ve verimsiz oluyor. Çalıştığınız yerin bilgi işlemindekine rüşvet vermek daha zahmetsiz ve cabuk olur
  • Çok geç gördüm bu topiği sanırım ama uzun bir süre önce tunnel yöntemini İstanbul teknik Üniversitesi portları kapatıldğında uyguladım. Gayet başarılı bir sonuç aldım. Zor bir olay değil ancak dökümanlar şu an elimde değil (dökümanlı anlatımı vardı everquest 2 için ben wow a uyarlamıştım) (ancak anahtar kelimeler cubehub ve porxifier veya proxifier elternatifi bi program daha vardı adını tam hatırlamıyorum ) Daha önce itu portları kapanmadan WOW u 50-60 ms ping ile oynuyordum portlar kapandıktan (kısıldıktan sonra - burada daha iyi bir ifade olacak sanırım pek zamanım yok acele yazıyorum kusura bakmayın : ) sonra latency 1600 lere çıktı tunnel sistemini kullanmaya başladım. Oldukça detaylı bir prox arastırması yaptım ve sağlıklı birkaç proxy buldum. Stabil bir şekilde 90-100 ms ile wow oynayabiliyordum.
    Ancak iyi ve sana lazım proxy desteklerini bulman biraz zahmetli. Ben bir kore proxy si kullanıyordum çok sağlamdı gerçekten adamlardan allah razı olsun

enderc arkadaşın belirttiği üzere eğer proxy bulamıyorsan, evinde adsl bağlantılı makinanı açık bırakıyorsun cubehub üzerinden bir tunnel oluşturuyorsun evdeki makinan proxy server görevini görüyor.Cubehub kurulu olduktan sonra ve gerekli ayarlamalar yapıldıktan sonra yukarıdaki işlemi yapmak cmd komutu barındıran basit bir exe çalıştırmaktan ibaret.

İkinci olarak cubehub ı işyerindeki bilgisayardan da çalıştırıyorsun buradaki cubehub client görevi görüyor.
    Aynı şekilde server ip ve port ayarlarlarını yaptıktan sonra bunu basit bir cmd execute commandine cevirip masaustu kısayolu bile yapabilirsin sadece ilk ayar biraz ugrastırır.Tabiki proxifier programı da WOW un 80 portundan yönlenmesini sağlıyor bu noktada 31xx bilmemne portundan degil de oyun 80 üzerinden çıkış yaparak evdeki makinana bağlanıyor.

Sonuç olarak evdeki makinanla aynı latency performasında oyunu oynayabilirsin ancak ilk durumda bahsettiğim gibi çok hızlı ve sağlam bir proxy buldugun takdirde işyerindeki hızlı bağlantının da yardımı ile 30-100 latency ile de oynayabilirsin ben itü de o şekilde başarmıştım durumu ki çok sıkı bir bilgi işlem sistemi vardır rüşvet vermek gibi bir çözüm yoktu bu açıdan :)

Ekleme : şimdi hatırladım dökümanı ancak kısıtlı bir makinada oldugumdan üniversitede link yazamıyorum.
    Google da cubehub diye arat zaten enbaşta çıkıyo sitesi, siteye gir sayfanın en altında step by step guide die bişe var orada everquest yazıyo ona tıkla orda adam kısıtlı işyeri ortamından everquest2 oynamak için yaptıklarını anlatıyor. Cubehub+porxycap(bu hatırlayamadıgımı soledigim program) kullanarak. Sadece bu anlatılanları wow a uyarla wow un kullandığı port bilgilerini falan editliycen yani. (tekrar belirteyim işyerin dışında admin yetkilerine sahip oldugun ve internet bağlantısı olan bir makinaya ihtiyacin var eğer proxy kullanmayacaksan çalışan iyi bir prozy bulursan işyeri dısşında internet bağlantısı olan bir başka makinaya ihtiyacın olmaz)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukti -- 30 Kasım 2006; 17:38:04 >

• quote:

Orjinalden alıntı: mecnun13

quote:

Şu anda çalıştığım şirketin ismini söylemiyim ama modem falan kullanmıyolar emin olabilirsin

Hocam senin işyerin neymiş öyle Allah hepimize o hızlarda bağlantı nasip etsin inşallah

kesin bi bankadır bu. birtek bankaların bağlantıları bu kadar güçlü. garanti bankası olabilir hatta, o yüzden rüşvet vermek pek sağlıklı olmayabilir :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Egla -- 30 Kasım 2006; 17:41:58 >

• quote:

Orjinalden alıntı: YesFear

quote:

Orjinalden alıntı: mecnun13

quote:

kesin bi bankadır bu. birtek bankaların bağlantıları bu kadar güçlü. garanti bankası olabilir hatta, o yüzden rüşvet vermek pek sağlıklı olmayabilir :)

da Bu bankaların bağlantılarını kim sağlıyor bu kadar hızlı ??

• quote:

Orjinalden alıntı: kucukti

Çok geç gördüm bu topiği sanırım ama uzun bir süre önce tunnel yöntemini İstanbul teknik Üniversitesi portları kapatıldğında uyguladım. Gayet başarılı bir sonuç aldım. Zor bir olay değil ancak dökümanlar şu an elimde değil (dökümanlı anlatımı vardı everquest 2 için ben wow a uyarlamıştım) (ancak anahtar kelimeler cubehub ve porxifier veya proxifier elternatifi bi program daha vardı adını tam hatırlamıyorum ) Daha önce itu portları kapanmadan WOW u 50-60 ms ping ile oynuyordum portlar kapandıktan (kısıldıktan sonra - burada daha iyi bir ifade olacak sanırım pek zamanım yok acele yazıyorum kusura bakmayın : ) sonra latency 1600 lere çıktı tunnel sistemini kullanmaya başladım. Oldukça detaylı bir prox arastırması yaptım ve sağlıklı birkaç proxy buldum. Stabil bir şekilde 90-100 ms ile wow oynayabiliyordum.
    Ancak iyi ve sana lazım proxy desteklerini bulman biraz zahmetli. Ben bir kore proxy si kullanıyordum çok sağlamdı gerçekten adamlardan allah razı olsun

enderc arkadaşın belirttiği üzere eğer proxy bulamıyorsan, evinde adsl bağlantılı makinanı açık bırakıyorsun cubehub üzerinden bir tunnel oluşturuyorsun evdeki makinan proxy server görevini görüyor.Cubehub kurulu olduktan sonra ve gerekli ayarlamalar yapıldıktan sonra yukarıdaki işlemi yapmak cmd komutu barındıran basit bir exe çalıştırmaktan ibaret.

İkinci olarak cubehub ı işyerindeki bilgisayardan da çalıştırıyorsun buradaki cubehub client görevi görüyor.
    Aynı şekilde server ip ve port ayarlarlarını yaptıktan sonra bunu basit bir cmd execute commandine cevirip masaustu kısayolu bile yapabilirsin sadece ilk ayar biraz ugrastırır.Tabiki proxifier programı da WOW un 80 portundan yönlenmesini sağlıyor bu noktada 31xx bilmemne portundan degil de oyun 80 üzerinden çıkış yaparak evdeki makinana bağlanıyor.

Sonuç olarak evdeki makinanla aynı latency performasında oyunu oynayabilirsin ancak ilk durumda bahsettiğim gibi çok hızlı ve sağlam bir proxy buldugun takdirde işyerindeki hızlı bağlantının da yardımı ile 30-100 latency ile de oynayabilirsin ben itü de o şekilde başarmıştım durumu ki çok sıkı bir bilgi işlem sistemi vardır rüşvet vermek gibi bir çözüm yoktu bu açıdan :)

Ekleme : şimdi hatırladım dökümanı ancak kısıtlı bir makinada oldugumdan üniversitede link yazamıyorum.
    Google da cubehub diye arat zaten enbaşta çıkıyo sitesi, siteye gir sayfanın en altında step by step guide die bişe var orada everquest yazıyo ona tıkla orda adam kısıtlı işyeri ortamından everquest2 oynamak için yaptıklarını anlatıyor. Cubehub+porxycap(bu hatırlayamadıgımı soledigim program) kullanarak. Sadece bu anlatılanları wow a uyarla wow un kullandığı port bilgilerini falan editliycen yani. (tekrar belirteyim işyerin dışında admin yetkilerine sahip oldugun ve internet bağlantısı olan bir makinaya ihtiyacin var eğer proxy kullanmayacaksan çalışan iyi bir prozy bulursan işyeri dısşında internet bağlantısı olan bir başka makinaya ihtiyacın olmaz)

kaçıncı sınıfsın

fizik vizesi var ben burdayım
    ayrıca lvl 60 elf hunter

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.