Şimdi Ara

'Wow'.. 1977'de yakalanan dünya dışı sinyal. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
2
Favori
9.659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Sinyalin devamının gelmemesi dünya dışı zeki yaşam umutlarını azaltıyor.
  • scarfacer93 S kullanıcısına yanıt
    Işık 200 yılda gidiyorsa radyo dalgaları da 200 yılda gider. Sorunu anlamadım. Ses hızıyla mı gidecekti
  • quote:

Orijinalden alıntı: Target Human

Sinyalin devamının gelmemesi dünya dışı zeki yaşam umutlarını azaltıyor.

Sinyalin devami geliyor aslinda, baska yillarda baska yerlere.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: scarfacer93

Bilader sen ışık yılı mevzusunu çok yanlış anlamışsın o yıldıza ışık 200 senede gidiyor ki ışık hızı 300000 km/sn gerisini var sen düşün

radyo dalgaları ışınlardan meydana gelir ki ışınlar ışık hızında yayılır. benim bildiğim budur. siz nasıl anladıysanız anlatın da doğrusunu öğreneyim.
  • metalok kullanıcısına yanıt
    Dünya gelişmek için gayet ideal. Canlı olsa bile acaba gelişebiliecek imkanları var mıdır tartışılır şu an da bulunan gezegenlerin çoğu işe yaramaz.
  • Yahu boşverin böyle şeyleri , ben dürbün ile uzaya baktım orada yaşam filan yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam okurken bir garip oldum yılların hortu ama doğru bir hort bize big ear'a sinyal gelmedi dediler şerefsizler
  • quote:

Orijinalden alıntı: F0NDiP

Ben asıl maya takviminin bitiş yılında neler olur onun merakı içersindeyim.
    Tabi o takvimi tercüme eden bilimadamları ne kadar doğruydu, bu da tartışılır.

Bu sinyal olayını bilmiyordum. Teşekkürler.

2012 de bişey olmadı
    birde paul walker öldü hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Revv.0

quote:

2012 de bişey olmadı

müslüm babayıda kaybettik en kötüsü bu oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpeler

quote:

Orijinalden alıntı: Revv.0

quote:

2012 de bişey olmadı

müslüm babayıda kaybettik en kötüsü bu oldu

Birde benzin 5 lira

• Belgeselde seyretmiştim...

Eskiden radyo mesajları konusunda yanlışa düşülen bu duruma açıklık getiriyordu...

Wiki'de de aynı konu var:
    Pulsar (atarca) "kalp gibi atan" anlamına gelmektedir. İngilizcede "kalbin atması" anlamına gelen "pulsate" kelimesinden türetilmiştir. Pulsarlar, içinde bulundukları nebulaların çekirdeği ve kalbi hükmünde oldukları kadar, kalp atışları gibi muntazam fasıllarla (ritimlerle) uzaya radyo dalgaları gönderen nötron yıldızlarıdır.

Bir nötron yıldızı, süpernova patlaması sonucu parçalanan bir yıldızın merkezinin kendi üzerine çökmesiyle oluşur. Nötron yıldızları oldukça yoğun kütleli, çok küçük çaplı, yüksek manyetik alana sahip ve kendi çevresinde muazzam hızlarda dönen gök cisimleridir. Güneşimiz gibi yıldızlar hiçbir zaman bir nötron yıldızı oluşturamaz. Bu tip yıldızlar yakıtları tükendikten sonra beyaz cücelere dönüşmektedirler. Sadece büyük kütleli yıldızlar (Güneşimizden en az 8 kat daha fazla kütleye sahip yıldızlar) supernova patlaması sonucu kendi üstüne çökerek nötron yıldızı oluşturabilir.Güneşimizden en az 25 kat daha büyük kütleli yıldızlarsa aynı zincirleme olayları yaşadıktan sonra kara delik oluşturabilirler.

Devamı ve kaynak:
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Pulsar

Mesajın tarihini gözönünde bulundurursakq Pulsarlar da bu duruma sebebiyet vermiş olabilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Evet, İsyan! -- 27 Mayıs 2014; 23:26:06 >

• yani wow mesajı dünya dışı canlı varlıklardan değil de pulsarlardan mı geldi diyorsunuz? mantıklı olabilir.
  • Wow sinyali gerçekten ilginç bir konu. uzaylılar olabilir ama yanlış hatırlamıyorsam bu tarz sinyaller doğal olarak da oluşabilir . Nikola Tesla da bazı gezegenlerden radyo sinyalleri almıştır.
  • Adamlar sansasyon yaratmak için halen güncel belgesellerinde "Doğal olmayan bu sinyalin kaynağı tespit edilemedi" diyorlar heralde.
    Tabii bu cahiller pulsarları da bimiyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hort! Okumamış olanlar olabilir.
  • Bence şaşırıp ağızlarından "wow" kelimesi çıktı.Ne hikmetse İngilizce şaşırmışlar
  • Uzaylılarla ilgili tek veri bu mu acaba ? Şimdiye kadar başka verilerde bulunmuş olabilir.
  • Hort.Amerika bu konularda bir çok araştırma yapiyoda hepimizin bildigi gibi.Hep dusundugum acaba bunlarin yuzde kacini paylasiyolar

• Arada bu sinyali açar dinlerim insana huzur veriyor 😬

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.