Şimdi Ara

World pos cihazinda qrla odeme 125/10 toplamda 50 tl worldpuan (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
9
Favori
4.566
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tikak

Nilüfer Shell benzinlik,
    A101 marketleri
    Metro grosmarket

Zorlayınca bulunabiliyor, kasiyere baskı yapıp yol göstermek de önemli.

Alıntıları Göster
    Hocam a101.de nasıl yapıldığını biliyorsan söyler misin, kasiyere qr ödeme diyorum, temassiz açıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir arkadaş açıklamış. Onu dikkate alabilirsiniz. QR kod slip kağıdının başında çıkıyor. Cihazda da çıkabiliyor. Bütün olay 0 tuşuna basmakta bitiyor. Pos cihazının ekranını kasiyerler iyi incelemeler hic bir sorun olmayacak.

quote:

Orijinalden alıntı: xmutti

A101 ve Carrefourda yaptım.

POS'u temassız alışveriş gibi yaptıklarında ekranda yazı çıkıyor, QR ödeme için 0 a basın veya diğer işlemler için Girişe basın gibi. o tuşa basınca QR ödeme ekranına doğru yol alıyor POS.

• qr ile ödeme,hesaptanmı düşüyor yoksa kredi kartından mı çekiliyor?
  • quote:

Nilüfer Shell benzinlik,
    A101 marketleri
    Metro grosmarket

Zorlayınca bulunabiliyor, kasiyere baskı yapıp yol göstermek de önemli.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler hocam. Osmangazi tarafında bir yer var mı bildiğiniz? A101 ve Metro'da QR kod yok hocam sorunca yok diyorlar. Yapıkredi bankasınında olduğu ortak pos kullanıyorlar. A101 için tarif ederseniz sevinirim kasiyere yaptırmaya çalışacağım.
  • Her 250 ye 20 tl kuyum giyim kampanyasi ile 125 10 QR odeme kombo yapilabilir

• boombip kullanıcısına yanıt
    İşlem yapabildiniz mi hocam ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ProfessionalDoctor

İşlem yapabildiniz mi hocam ?
    evet yaptık ama şu an pos-kasa entegrasyonu varmış. benden çekti, puan da kazandım ama kasaya düşmediği için işlemi iptal ettiler. provizyonda şu anda. satış iptal edilecek. migros bu haftasonuna kadar pos-kasa entegrasyonunu bitirecekmiş. hatta migros merkezden bu ödemenin altyapısı tamamlanmadı, siz bu qr ödeme işini nerden öğrendiniz demişler. kasiyerler de müşteriler öğretti bize demişler
  • quote:

Orijinalden alıntı: xmutti

A101 ve Carrefourda yaptım.

POS'u temassız alışveriş gibi yaptıklarında ekranda yazı çıkıyor, QR ödeme için 0 a basın veya diğer işlemler için Girişe basın gibi. o tuşa basınca QR ödeme ekranına doğru yol alıyor POS.
    hocam selam,
    careefoursa mh ile görüştüm,hiçbir şubemizde qr ödeme sistemi yok diyor,ayrıca istanbul içerenköy carrefoursa 3-4 kasaya sordum fastpay var sadece,qr yok dediler.
    siz bu ödemeyi hangi carrefourda yaptınız il,ilçe?
  • migrosta ben de yaptıramadım, yok çektiler.

shell önce QR slibi çıkartıyor,telefonu okutunca POS işlemi yapıyor ama telefondan onay vermemiz gerekiyor.

Başka ve yaygın yol ise temassız sayfasını açıp kasiyor, 0 tuşuna basınca ekranda QR beliriyor, telefonu okutunca işlem yapılmış oluyor.
  • https://maximum.com.tr/content-management/Documents/aa-PDF/2020/Shell%20bayileri.pdf

bu listede shell petrol a.ş. olanlar shellin kendi istasyonları

bunlarda world posu ve qr oluyor genelde

worldun sitesinde yazmıyordu
  • pretty34 P kullanıcısına yanıt
    Hocam, Kurtköy (Pendik) Carrefour'da duvar dibindeki kasada Axess QR kod ile ödeyin vs. etiketini bile yapıştırmışlar.

Siz temassız ödeme ekranını açtırarak kendiniz yapmaya çalışın, şubelerin boş saatinde. temassız ödeme ekranında çünkü genelde uyarı notu düşüyor, QR için "0" a basın veya diğer işlemler için "Satış" tuşuna basın gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xmutti -- 6 Temmuz 2020; 17:15:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wakanda

Teşekkürler hocam. Osmangazi tarafında bir yer var mı bildiğiniz? A101 ve Metro'da QR kod yok hocam sorunca yok diyorlar. Yapıkredi bankasınında olduğu ortak pos kullanıyorlar. A101 için tarif ederseniz sevinirim kasiyere yaptırmaya çalışacağım.

Alıntıları Göster
    Sorunca hepsi yok diyor :) Siz ısrar edip yol gösterin. ben bu tarz durumlarda eskiden temassıza da yok diyordunuz ama pandemide hepiniz temassız kullanmayı öğrendiniz diye laf sokarak denemelerini sağlıyorum. Bu ülkede mağlesef ya ağlayarak ya da bağırarak istediğinizi elde edeceksiniz.

QR satış nasıl yapılır?

World pos cihazinda qrla odeme 125/10 toplamda 50 tl worldpuan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tikak -- 6 Temmuz 2020; 18:1:3 >

• quote:

Sorunca hepsi yok diyor :) Siz ısrar edip yol gösterin. ben bu tarz durumlarda eskiden temassıza da yok diyordunuz ama pandemide hepiniz temassız kullanmayı öğrendiniz diye laf sokarak denemelerini sağlıyorum. Bu ülkede mağlesef ya ağlayarak ya da bağırarak istediğinizi elde edeceksiniz.

QR satış nasıl yapılır?

Alıntıları Göster
    Teşekkürler hocam. Birazdan bu yöntemi denemek için A101'e gideceğim.

• Pos ekranında QR çıkmayabilir, ancak slip kağıdın başında çıkar.

• xmutti X kullanıcısına yanıt
    CarrefourSA da Qr ödememi vqrki yaptiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Carrefour'dan alışveriş yapacaksanız qr yada temassız işlem yapmanız yerine Chippin üzerinden worldcard ile işlem yapmanızı öneririm. Chippin 15/150 iade veriyor, ayrıca market kampanyasına da sayılıyor. Hem qr (10/125) hem de temassız (5/100) kampanyasından daha iyi bir fırsat.

• quote:

Orijinalden alıntı: valuable

Carrefour'dan alışveriş yapacaksanız qr yada temassız işlem yapmanız yerine Chippin üzerinden worldcard ile işlem yapmanızı öneririm. Chippin 15/150 iade veriyor, ayrıca market kampanyasına da sayılıyor. Hem qr (10/125) hem de temassız (5/100) kampanyasından daha iyi bir fırsat.
    Bunu nasil yapcz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Pos ekranında QR çıkmayabilir, ancak slip kağıdın başında çıkar.
    Aynen dediğiniz gibi Pos ekranında 0'a basınca bir hareket olmadı. Ödeme yapmadan slip çıkıyor mu? Pos üzerinde çıkmazsa ne yapmak gerekiyor?
  • Worldcard market kampanyasına (ilki boş, sonraki 2 15/125) e katılacağınızı varsayıyorum.

Bu üç işlemi de carrefour'da yaparsanız 15x3= 45tl chippin, 15x2= 30tl worldpuan toplamda 450tl harcamaya 45 chippin + 30 wp = 75tl kazanabilirsiniz. Günde tek işlemden puan veriyor chippin. Chippin özelinde yapmanız gereken özel bir işlem yok. Masterpass ile worldcard ınızı seçerek ödemeyi tamamlamanız yeterli. Market kampanyasına sorunsuz işleniyor.

• Ödemeyi yapmadan üzerinde QR olan slip çıkıyor. Bazı ortak pos cihazlarında QR kodu oluşturabilmek için bankayı seçmek gerekiyor. Tabii ki burada da yeni bir sorun ortaya çıkıyor. Kasiyerler banka seçme yok diyebilirler, ancak her ortak pos cihazında banka seçme imkanı vardır. Bir de bu yöntemi deneyin.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.