Şimdi Ara

World of Warcraft : Legion [Ana Konu] (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
403
Cevap
2
Favori
22.943
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sinematiğin nesi kötü ya ne içiyonuz kullanıyonuz siz anlamadım gitti arkadaş ?
  • mczaga kullanıcısına yanıt
    Trainer in alt yazilisi var mi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu sinematiği beğenmeyen sinemadan,sanattan,görsellikten anlıyorum diye gezmesin ortada,direk atlasın köprüden ölsün.Ben sinemayla amatör düzeyde inanılmaz ilgiliyim.Aynı şekilde tiyatro ile .Tiyatroda yaptım lise sona kadar.
    Açıkça söylüyorum ki gelmiş geçmiş en başarılı oyun sinematiği ,sadece wow için değil,oyun tarihi için.
    Neden mi?
    Umutsuzluğu,korkuyu,tehdidin büyüklüğü, kaos ortamı ,intihar görevi ve düşmanın ölümcüllüğü,fedakarlığı,adanmışlığı,sevgiyi.Kısacası insani duyguları o kadar güzel yansıtmışlarki ağzım açık izledim.
    Varian o mektubu Anduine hitaben yazarken kamera gözlerine zoomlanıyor gök gürültüsünden sonra ,nasıl korktuğu,ürktüğü yüzüne,o güzel mavi gözlerine o kadar başarılı yansıtılmış ki.Varian gibi ölümden bile korkmayan korkusuzluğuyla,cesaretiyle bilinen bir adamı o halde görmek iç parçalayıcıydı.
    Sylvanas kısımları şahane ötesiydi.En son beklediğim isim bile değildi.
    Sky breaker düşerken Varianın o umutsuz yüzü o kadar etkileyici tasvir edilmişti ki,kendimi ağlamamak için zor tuttum.
    Suya düştüğünde hepimiz gibi bende öleceğini sandığımdan,bildiğin gözlerimden yaşlar boşaldı.Ama Varian öyle harika bir geri dönüş yaptı ki.İşte küllerinden doğma ne diye sorsalar,bu derdim.Daha güzel anlatılamazdı.
    Sinematik her açıdan sanat eseri,şaheseri.10 üzerinden 10.

• evet dediklerinizin hepsi doğru ama bu kısa film yarışması mı? Bunun amacı bizi yeni paket için heyecanlandırmak, bizim sabırlarımızı zorlamak değil mi? Ben eleştirirsemde bu yönden eliştiririm şahsen. Ben bu videoyu izleyince yeni paket için heyecanlandım mı, hayır, wod heyecanlandırmışmıydı, evet yerimde duramıyodum. yani size soralım bu sinematiği izlemek önsipariş vermenize sebep olacak mı? olacaksa videodaki hangi olay buna sebep oldu?

Ne olur ne olmaz ilk cümlemi hatırlatayım: "üstte yazdıklarınız doğru, ama..."
  • gaza gelip almaya planlamıyordum bu paketi lakin, yeni challenge mode ve xmog system mi yuzunden pre-order yapıcam buyuk ihtimal

When you log in to Legion, all of the items you have are unlocked, as well as items from every quest you have ever completed, including items you didn't even pick.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onvious -- 8 Kasım 2015; 1:10:00 >
  • Sistem paneli devam ediyor. Epey bir değişiklik var, kabaca özetlemek gerekirse;

DK'ların 6 rune, tek tip hale getiriyor, istenilen skill istendiği zaman kullanılabilecek.
    Fury Warrior, hangi skill'in kaç Charge'ı olduğuna göre rotasyon yapacak, Enraging Blow istenildiği zaman kullanılacak.
    Mage'lerde buff takibinde kullanılan Arcane Charge'lar mana gibi bir resource olacak.
    Arcane Mage'ler için mana ayarlama olayı sona eriyor. Mana miktarına göre yaptığı damage olayı da değişiyor. Yeni Mastery geliyor, sahip olunan mana miktarını artıran.
    Survival, Hunter'lar için melee spec oluyor. Petle birlikte yanyana tekme-tokat dalıyor.
    Disc Priest, biraz MoP'a benzese de artık tamamiyle hasar vererek heal olayına dönüştürülmüş.
    Subtlety Rogue tam bir ninja modeli, Shadow Dance pasif efecte dönüştürülmüş. %20 şansla stealh moda girebilecek, bu şekilde stealth olduğunda hasar alırsa stealth bozulmayacak.
    Honor Among Thieves gitmiş, bitmiş.
    Demo Warlock'lardan Metamorphosis silinmiş. Demo Warlock'ların kendilerinin demona dönüşmelerinden ziyade, demon kontrolüne yönelmişler. Daha çok minion, daha çok aksiyon diyorlar.
    Guardian Druid'lerin Dodge'dan kurtulması sağlanmış artık onlar ; yüksek health, armor, survivability olarak anılacaklar :)
    Shadow Priest'ler hep biraz geri planda kalmışlardı birkaç patch dışında, artık Mana ve Shadow Orb yok onların yerini Insanity alıyor. Void Form eklenmiş spec'e. Mümkün olduğunca çıldırmaları bekleniyor.

100'lerce yeni Talent'tan bahsediliyor. Daha spesifik talentlar olacağı belirtilmiş. Hani 1 sırada komple CC talentları şeklinde olmayacak deniyor.

Meslekler;

Artık trainer'dan gideyim öğreneyim olayı yok. Çıkıp reçeteleri toplamak gerekecek sanırım.
    Örneğin Tailoring için Broken Isle'dan toplanan cloth'ları Dalaran'a götürüyorsunuz, orada birlikte bir Robe yapıyorsunuz ama dikiş tutmuyor :D Dünyaya açılıyorsunuz, bir Nightfallen ile karşılaşıyorsunuz bu dikiş probleminizle ilgili yardımcı oluyor, yeni birkaç şey öğreniyorsunuz kendisinden, sonra onun hayat hikayesini dinleyip, nereden öğrendiğini; neden sürgün yediğini falan anlıyorsunuz :)
    Miner'lar ölü bir Tauren'den öğreniyorlar.
    Artık Mine ve Herb'ler ortak paylaşılıyor. Birbirinden çalma olayı yok.
    Reçetelerin de Rank'leri var, 1-3 Star olabiliyorlar. Meslek penceresinde değişiklikler yapılacakmış.
    Öğrenilmiş / Öğrenilmemiş tablarıyla elde edebileceğiniz reçeteleri görebileceksiniz, nereden edinileceğinin bilgisi de olacakmış.
    Dalaran ortasında Forge benzeri bir Obliterum inşaa edip, artık kullanmadığınız Craft itemları parçalayıp, kullandığınız itemlara güç kazandırma olayı varmış. Ben de tam anlamadım :)
    Craft itemlar çok daha spesific hale gelmiş. JC craftı Neck itemlarının tamamında Soket bulunuyor ve sınıflara özel bufflar kazandırıyor. Örneğin Warrior için Enrage olduğunda %15 bonus Movement Speed gibi.
    Inscription'da Major Glyph'ler artık yok. Tüm skiller için minor glyph bulunuyor ve kullanılan minor glyph sayısında sınırlama yok.

Itemlar;

World droplar geri geliyor. Epey de kaliteli olacaklarmış :)
    Droplar random olmayacak, sanırım belirli bir bölgede belirli item dropları gibi.
    Tüm Legion itemları scale olacakmış.
    Personal Loot ile üzerinizde bulunanın aynısı veya düşük ilevel olanı size geldiğinde, grupta bulunanlarla trade edilebilecek.
    Xmog, gardroba dönüştürülüyormuş ve artık xmog yapmak istediğimiz itemı bankada bir yerde saklamak zorunda olmayacakmışız. Pek meraklısı değilim, geçiyorum :)
    He bir de, world droplar Legen-wait for it-dary oluyormuş :D

Edit:
    Xmog setleri de spec setleri gibi kaydedilip istediği zaman değiştirilebilecek.
    Artık kafalık ve pelerin ile birlikte omuzluk da Interface ayarlarından gizlenebilecek.
    Silah enchantları, SHIRT ve TABARD xmog yapılabilecek :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrecanonline -- 8 Kasım 2015; 1:25:59 >

• emrecanonline kullanıcısına yanıt
    bunlar güzel bilgiler. meslek olayını beğendim. şuana kadar bozduklarını düzeltseler bu paketi almak için yeterli bi sebep olur aslında. benim korkum dahada bozacaklarıydı ama meslek ve talentlerdeki değişiklik bişeylerin kafalarına dank ettiğini gösteriyo. zaten eski hatalarını düzeltseler bakmam yeni hikayeye veya raidlere. alır oynarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrecanonline

Güzel haberler, olması gereken şeyler... burada paylaştığın için teşekkürler. Bu arada demon lock'un formu illidan tarzında olduğu için kaldırılmış olmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aschil -- 8 Kasım 2015; 1:50:26 >
  • Soru Cevap paneline geçildi. Bana şaka mı gerçek mi dedirten durumlar var :)

- Aalleria ve Turalyon'la karşılaşacağımız ve WoW'a bakış açımızı değiştirecekleri söylendi.
    - Şu an olduğu gibi Flying achievement ile gelecek, achievement başlangıçta olacak ancak tamamlamak için ilerleyen patchleri beklemek gerekecek.
    - Bolvar görünecek diyorlar ama nerede ve nasıl belirtilmedi.
    - 'Open Tap' üzerine çalışılıyormuş. Herhangi bir moba vuran ilk kişi değil de, herkes görev kill ya da görev itemını o mobdan alabilecek şekilde.
    - Yılda 1 genişleme paketi üzerine hala çalışılıyormuş ancak kalitenin süreden önemli olduğu belirtildi.
    - Yeni Battleground yok, PvP sistemi üzerine yoğunlaşmışlar.
    - Broken Isle'da bulunacak Dalaran eskisinden farklıymış.
    - Yeni Xmog sisteminin, banka ve çanta slot problemini çözeceğini düşünüyorlarmış.
    - Tri-spec sonunda geliyor deniyor, druidler için tetra! Artık oynanmayan spec olmayacak diyorlar :)
    - Multistrike gitmiş.
    - Karazhan'ın sonraki patchlerde 5-man zindan olarak eklenebileceği söylendi.
    - Tauren, Forsaken, Worgen için yeni lore geliyormuş, belki birazcık da Gnome'lar için.
    - Old God'ların Legion'da rolü olacak deniyor.
    - Wrathion Highmountain'da bir şeyler çeviriyormuş yine, tabi büyümüş artık.
    - Demon Hunter'lar ırk farketmeksizin Demonic dilinde birbirleriyle konuşabilecekler.
    - Reforge gelmiyor, Dans Studyosu gelmiyor.

Tabi birçok soru soruluyor, bunlar aralarından seçtiklerim :P

• Bolvar buyuk ihtimalle DK artifact ları icin gorunur.

bu arada yeni bg ve arena yok. yeni pvp sistemine odaklanmıslar
  • emrecanonline kullanıcısına yanıt
    Devam et hocam, senden takip ediyorum :)
  • Transmog sistemi aklımdaki gibi olmuş. Diablo'da itemı lootlayınca artık o itemın görüntüsü transmog edilebilir duruma geliyor, transmog katalogunuza ekleniyor yani, itemı tutmaya gerek yok. Diablo'dan bunu almışlar. Bir de multispec gibi multi transmog istiyordum, örneğin balancea geçtim a setimle oynamak istiyorum ferale döndüm b setimle oynamak istiyorum ama bunun için her seferinde gidip parayı döküp tekrar tmog yapmak yerine ön kayıtlı transmog setleri arasında respec gibi geçiş yapılsa iyi olur diye düşünüyordum, onu da eklemişler baya iyi olmuş.
    Karazhan'ın 5 men olacağına sevinsem mi üzülsem mi bilemedim. Dungeon olmak için fazlasıyla uzun çünkü, acaba bölümlere mi bölecekler?
  • Heyecanlandırmadı diyen arkadaşlar eleştiriyorsunuz tamam eyvallah ama biraz yapıcı eleştirin madem bu olmamış şu yüzden olmamış böyle olsaymış açıklayın
    Direk yok ya olmamış almıcam etmicem leş bu gibi açıklamalar bir wow playerına yakışmıyor böyle diyorsunuz sonra heryıl alıp oynuyorsunuz

Bence gayet güzel olmuş ve legionların ne kadar ürkütücü korkutucu olduğunu kralın bile oğluna mesaj bırakcak kadar tırsmasından anlayabiliriz ve bu, bizi güzel ve zorlayıcı olayların beklediğinin bi kanıtı

zaten yapılan açıklamadada tabi iddiaya göre en iyi patch olacağı soylenmişti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • berkay528 kullanıcısına yanıt
    ilk heyecanlandırmadı diyen ben olduğum için üstüme alınarak yazayım. evet beğenmediğimi belirttim ama her yıl alıp 3-4 ay oynuyorum çünkü başka evren yok warcrafttan daha güzel.
    videoya bakarsak evet bizi büyük bi tehlike bekliyo. bunu videodan önce bilmiyomuyduk biliyoduk. yani videonun amacı bize öyle bişey göstereceklerdiki bu paket muhteşem olacak demeliydik. bu benim şahsi düşüncem tabi. bazı arkadaşlar haklı olarak başarılı bulmuş birçok duyguyu doğru bi şekilde işlediği için. ama belirttiğim gibi ben bu gözle bakmıyorum sinematiğe. bunu belirtmiştimde gerçi. benim için tek kriter, beni o sinematik sabırsızlandıracakmı.

Sinematik bi yana, wow playerına yakışan ise yeni gelecek paketleri her türlü eleştirebilmesidir. yoksa legionla kapışacaz yaşasın bu paket bomba olacak diyip olumsuz şeyleri gözardı etmekte yakışmıyo bence. wow sadece raid fightlarından ibaret değil çünkü bunun pvpsi var talenti var pve si var, meslek, xmog, sosyal aktiviteler, world eventler, skiller, oyun mekanikleri, ticaret sistemi, görevler, dailyler, leveling, dungeonlar, karşılaşma sistemi , world pvp.

Gene sinematiğe dönersek ben wodu örnek vermiştim, ne vardı wod sinematiğinde, insanın ağzını açık bırakacak olaylar oldu, guldanın suratındaki ifade, çünkü hiç beklemediği bişeyle karşılaştı, grom kanı içmeyi reddetti, garrosh babasını aynı kaderi yaşamaktan kurtardı, mannoroth öldü epik bi şekilde, ardından dark portalı inşaa ederken arkadaki binlerce orku gördük. Buda paketin muhteşem olacağı anlamına gelmedi ama sinematik benim gözümde başarıya ulaştı çünkü kimse çıkıpta olmamış bu diyemedi ve millet sabırsızlıkla bekledi. legion sinematiğinde ise 3 düşman gördük ve bu 3 düşman zaten şuan günlük rutin olarak ekmek keser gibi kestiğimiz 3 çeşit demondu. Hani bizi bekleyen o kaosu o vahşeti göremedik.

tartışma çıkarmak için yazmadım bunlarıda, zaten beğenenlere nasıl beğenirsiniz bunu demiyorum. çünkü neden beğendiklerini biliyorum ve hak veriyorumda. Ben farklı bi açıdan yorumladığımdan beğenmedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: [__Zahid__]

ilk heyecanlandırmadı diyen ben olduğum için üstüme alınarak yazayım. evet beğenmediğimi belirttim ama her yıl alıp 3-4 ay oynuyorum çünkü başka evren yok warcrafttan daha güzel.
    videoya bakarsak evet bizi büyük bi tehlike bekliyo. bunu videodan önce bilmiyomuyduk biliyoduk. yani videonun amacı bize öyle bişey göstereceklerdiki bu paket muhteşem olacak demeliydik. bu benim şahsi düşüncem tabi. bazı arkadaşlar haklı olarak başarılı bulmuş birçok duyguyu doğru bi şekilde işlediği için. ama belirttiğim gibi ben bu gözle bakmıyorum sinematiğe. bunu belirtmiştimde gerçi. benim için tek kriter, beni o sinematik sabırsızlandıracakmı.

Sinematik bi yana, wow playerına yakışan ise yeni gelecek paketleri her türlü eleştirebilmesidir. yoksa legionla kapışacaz yaşasın bu paket bomba olacak diyip olumsuz şeyleri gözardı etmekte yakışmıyo bence. wow sadece raid fightlarından ibaret değil çünkü bunun pvpsi var talenti var pve si var, meslek, xmog, sosyal aktiviteler, world eventler, skiller, oyun mekanikleri, ticaret sistemi, görevler, dailyler, leveling, dungeonlar, karşılaşma sistemi , world pvp.

Gene sinematiğe dönersek ben wodu örnek vermiştim, ne vardı wod sinematiğinde, insanın ağzını açık bırakacak olaylar oldu, guldanın suratındaki ifade, çünkü hiç beklemediği bişeyle karşılaştı, grom kanı içmeyi reddetti, garrosh babasını aynı kaderi yaşamaktan kurtardı, mannoroth öldü epik bi şekilde, ardından dark portalı inşaa ederken arkadaki binlerce orku gördük. Buda paketin muhteşem olacağı anlamına gelmedi ama sinematik benim gözümde başarıya ulaştı çünkü kimse çıkıpta olmamış bu diyemedi ve millet sabırsızlıkla bekledi. legion sinematiğinde ise 3 düşman gördük ve bu 3 düşman zaten şuan günlük rutin olarak ekmek keser gibi kestiğimiz 3 çeşit demondu. Hani bizi bekleyen o kaosu o vahşeti göremedik.

tartışma çıkarmak için yazmadım bunlarıda, zaten beğenenlere nasıl beğenirsiniz bunu demiyorum. çünkü neden beğendiklerini biliyorum ve hak veriyorumda. Ben farklı bi açıdan yorumladığımdan beğenmedim.

anladım benim duymak istediğim yapıcı eliştiri ''legion sinematiğinde ise 3 düşman gördük ve bu 3 düşman zaten şuan günlük rutin olarak ekmek keser gibi kestiğimiz 3 çeşit demondu. Hani bizi bekleyen o kaosu o vahşeti göremedik.'' tamda buydu bende tartışma amaclı yazmadım zaten ama bazı arkadaşlar cidden direk sinematiği yerle bir etmiş yani o yüzden biraz agresif yazdım

keşke diğer olmamış diyenlerde senin gibi şunu şöyle yapsalarmış bunu görseymişiz falan yazsa ve hatta bunları blizzarda da önerseler gelecek patchlerde daha iyi işlerle karşılaşabiliriz

• cata döneminde başladım wow a ve her paketi aldım. 50 dolar paket 20 dolar da 1 aylık süre 70 dolar verir 1 ay oynar geri frozen yaparım hesabı ama ne olursa olsun değer. sadece 100-110 arası lvl ing ve hikayesi bile 100-150 lira verip aldığım oyunlardan çok daha güzel. misal 180 liraya cod ghost alıp campaign modu ve biraz da multiplayer modunda oynadıktan sonra sıkılıp kaldıran ve başka oyun alan içinizde bir sürü insan vardır. o vakit neden sinir olursunuz anlamam. hiç bir şey vaad etmiyorsa en az 1 aylık harika oyun zamanları vaad ediyor. hiç bir şeyine bakmam sırf bu yüzden alır oynarım.
  • Çok fazla detay var söylemek istediğim oyun resmen Evrimleşiyor gün geçtikçe bu evrim iyi yönde daha çok

Mesala

Demon Hunter aşırı OP olmuş bana göre feci bir oynanışı var :D havalarda uçmalar ,Bumerang gibi Warglaive atmalar ,AOE vuruşlar vs vs

Normal Hunter Melee Spec nasıl acaba Survival talent

Rouge da Outlaw Spec geldi bir spec'i değişti onu da merak ediyorum

Priest de Void 'e dönüşme geldi Shadow PRieste tabi ki belli bir süreliğine dediklerine göre kontrolü zor olacak ve tam kontrol edilemicekmiymiş neymiş
  • mczaga kullanıcısına yanıt
    Merhaba, "Aşırı OP" OP olmaz ancak yeni göz ağrısı olacağı için çok da ilgi olacağı malum; bu yüzden olsa gerek her Realm'de kelle başı bir adet DH'ye izin varmış...
    Pre-order olarak Digital Deluxe versiyonunu aldım, bu sefer de level 100 boost koymuşlar , bir binek ve diğer Blizzard oyunları için ıvır zıvırlar da var. Demon Hunter sınıfına önceden erişim hakkı olacakmış ama ne zaman çıkağı belli değil.
  • Pvp sistemindeki değişiklikler ile ilgili ayrıntılı bilgi verebilecek arkadaş var mı?
  • Yeni paket beni heyecanlandırdı
    Mevcut oyun sürem 18 Kasımda doluyor, muhtemelen geyik bineğini almak için 6.3 yamasını çıkınca bir ay tekrar oynarım, ondan sonra da Legion expansion paketinden önceki yama çıkınca tekrar dönerim malum olaylar çok güzel oluyor her yeni paketten önce.
    Yeni paket çıkınca da 5-6 quest raid vb güzel oluyor ondan sonrası yine malum final yaması 1 sene gider
    Artık oyun döngüsü çoğu oyuncu için bu şekilde zaten blizzard da farketmiş ki ek paket fiyatını 35 dolardan 50 ye patlatmış
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.