Şimdi Ara

World of Warcraft - Battle for Azeroth - Classic (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
1
Favori
5.042
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Nunbolg

bende öyle diyordumda 2020 den önce gelmez gibi

abi düşündükçe heyecanlanıyorum ya, iple çekiyorum gelsin diye.orgrimmardan adam toplayıp stratholme girmeyi, günlerce süren av leri, southshore raidlerini, barrensı, thousand needlesı özledim.questieyi daha da geliştirirler inşallah o arada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: khalef

quote:

Orijinalden alıntı: Nunbolg

bende öyle diyordumda 2020 den önce gelmez gibi

abi düşündükçe heyecanlanıyorum ya, iple çekiyorum gelsin diye.orgrimmardan adam toplayıp stratholme girmeyi, günlerce süren av leri, southshore raidlerini, barrensı, thousand needlesı özledim.questieyi daha da geliştirirler inşallah o arada

Nazar değdireceksiniz be birader, nazar nazar. Az içinizde yaşayın şu duyguları.

• A mí sé A kullanıcısına yanıt
    namümkün o dediğin bu anı iple çeken binlerce adam vardı, artık binbir emek kastığın karakter gider mi kaygısı olmayacak, bug olmayacak, hileciler, p2w ciler olmayacak

• khalef kullanıcısına yanıt
    Zaten nazar da bu şekilde değiyor

Umarım insanlar kolaya alıştıklatından ötürü çabuk soğumazlar klasik sürümden.

• A mí sé A kullanıcısına yanıt
    soğusalar da bir şey olmaz, altı astarı bir tane server açacaklar, blizzardın elinin kiri

• Geçen oynadım birkaç gün, paldır küldür dungeon'da koşturuyorum heirloom boost içinde ne oluyoruz demeden lvl 40 olmuşum kim tank, kim healer, kim dps belli değil hack and slash olmuş oyun.
    Klasik zamanıyla kıyaslamaya kalksam kitap yazılır ama klasikte her şey süt liman değildi, bir sürü saçmalık da vardı rogue'lar çıplak herkesi keserdi neredeyse, stunlock'a girdin mi gidip kahve koyabilirdin ocağa trinket falan yok, bir sürü bug falan. Zaten Blizzcon'da söylendi birebir eskisi gibi olmayacak el atacaklar illaki bazı şeylere. O zamanı kıymetli yapan ilk tecrübelerdi, o insanlar, o acemiliklerdi. Ben oynamayı düşünmüyorum, üzüntüden, anıların canlanmasından dolayı bunalıma girmek istemiyorum.
  • Hirbag kullanıcısına yanıt
    hayda ne demek aynısı olmayacak? ne yapacaklarmış ki?

• Benim merak ettigim grafkleri karakter goruntulerini düzelticekler mi oynanista azda olsa kolaylık gelecekmi bugunku wowa entegre mi olacak eger direkt 2004 deki haliyle server acmak gibi bir hata yapmazlar umarim

• khalef kullanıcısına yanıt
    Allen Brack Blizzard kalitesinden gecirip bu deneyimi yasatacagiz dedi yani ilk ciktigi gibi olmayacak dedi opening ceremony'de. Ancak bu kacinilmaz bir sey bunu yapmaya biraz mecburlar, o zaman ilkti, insanlar ilk deneyimlerinde bir cok seyi gormezden gelebiliyordu ama bugun en fanatigi bile sıkılabilir ya da tepki gosterebilir bazi eksikliklere. Yani o zamanin save dosyalarini acip buyrun oynayin demeyecektir blizzard.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hirbag

Allen Brack Blizzard kalitesinden gecirip bu deneyimi yasatacagiz dedi yani ilk ciktigi gibi olmayacak dedi opening ceremony'de. Ancak bu kacinilmaz bir sey bunu yapmaya biraz mecburlar, o zaman ilkti, insanlar ilk deneyimlerinde bir cok seyi gormezden gelebiliyordu ama bugun en fanatigi bile sıkılabilir ya da tepki gosterebilir bazi eksikliklere. Yani o zamanin save dosyalarini acip buyrun oynayin demeyecektir blizzard.

Yapacaklari Tek sey bilinen buglari duzeltirler, belki belli class ve speclere buff verirler.( Bunlari bile yapmayabilirler) Onun disinda dokunmazlar diye dusunuyorum. Yoksa vanilla wow olmaz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Onvious kullanıcısına yanıt
    Balance işine girerlerse işin içinden çıkamazlar, herkesi memnun edemezsiniz sonuçta. O konuda biraz pasif kalırlar.
    Bugg, interface gibi görsel ve mekaniksel durumları düzeltirler, onun harici ellemezler diye düşünüyorum.
  • Ben de acikcasi sistem olarak degil de bug fix, arayuz, performans tarzi duzenlemelere daha cok yoneleceklerini tahmin ediyorum. Ya da en azindan oyle yapmalari gerektigini dusunuyorum. %100 olmasin %90 olsun Blizzard o deneyimi tekrar yasatacaktir.

Mesela aklima geldi ornek loot konusu, icabinda partide /random 100 roll atar paylasirdik ne dramalar donerdi guildler bile dagilirdi bazen. Simdi kolay sistemi goren insanlar bu ne bicim sistem der Blizzard da hemen bu tepkiye uyarsa isin sonu gelmeyebilir.

• İnsanlar neden sürekli vanilla bedava mı olucak ? yahut ekstra bi ücret mi konuacak gibi sorularla geliyor ? bunlar farklı oyunlar olmayacak ki arkadaşlar. ikisini farklı hizmet olarak sunmaları pazarlama olarak da büyük hata olur.
  • yeni eklediği class dan (diğerlerinin benzeri, lore yok bide) para tırtıklayan bir firma var karşımızda (diablo3)
  • quote:

Orijinalden alıntı: aschil

yeni eklediği class dan (diğerlerinin benzeri, lore yok bide) para tırtıklayan bir firma var karşımızda (diablo3)

kendi adıma konuşayım; son 1-2 yıldaki hamleleri dışında blizzard parasını köpek gibi hak eden bir firma. ben retail ve classic'in farklı hizmet olarak değerlendirileceğini düşünmüyorum. bekleyip görücez :)
  • Eskiler hatırlar belki, Blizz numarasını unuttum bir patch yayınlamıştı Vanilla'da. Tüm addonlar kullanılmaz olmuştu. Bir tane raid yapabilen olmamıştı o hafta güncelleme gelene kadar. Bazı şeyler değişmeli bazı şeyler eskisi gibi kalmalı. Bu zaten tahmin etmesi zor bir şey değil.

Talent ağaçları, spell çeşitliliği vs hepsi aynen eskisi gibi olmalı, ancak oyun motoruna gelen güncelleme, addonlardan oyuna entegre edilen özellikler vs bu sürümde kullanılmalı. Level atlamak, raid yapmak kolaylaştırılmamalı ama insanları sıkmaması da gerekli. Tamam ben o yıllarda bir sürü vakit harcadım ama şimdio levelleri atlarken sıkılmamak gerekli.
    Çünkü bir süre sonra insanlar özledikleri şeyin tamamen WoW Vanilla değil o yıllarda yaşanan dostluklar, birlikte edinilen tecrübeler olduğunun farkına varacak. Belki 10 yıl önce okuduğun Yüzüklerin Efendisi'ni şimdi tekrar okuyabilirsin ama ilk okuduğunda verdiği zevki asla tekrar alamazsın.

Biraz da Vanilla günlerinden kalma SS'ler paylaşayım konuya.

World of Warcraft - Battle for Azeroth - Classic

• SouL InvictuS kullanıcısına yanıt
    Vay be msn ventrilo alakhazam windows xp adam yürüyen tarih gibi duygulandım valla
  • Bir gun isten geldim. Evde birileri var. Eyvah eyvah. Hemen sesimi yukselttim cok kisi varmis gibi yanimda. Korka korka eve geldim. Vent acik kalmis. Guild konusuyor paso ;) full acik birakirdim venti 24 saat.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir hafta ekranima uyari geldi. Chatten irtibat kurdum cozemediler. Uyari soyle : barb unabak 15 DK.

Ulan dedim ne bu dk ile mi.ilgili. sonra cozdum. Barbunya haslamisim alarmi kurmusum 15dk sonra bak diye. 7 8 caydanlik yaktigimdan dolayi oyindayken. Onu da silmemisim ;)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.