Şimdi Ara

WORLD OF TANKS- Tam Bir Para Tuzağı.....Mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
2
Favori
28.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, world of tanks' ı yaklaşık 25- 30 gündür oynuyorum, amerikan ağacının son tankı olan T110E5 e kadar ulaştım. Ruslarda IS- 3 e geçmiş bulunuyorum, silkroad, league of legends, wow gibi online oyunları da oynadım. Şu kadarını söyleyebilirim; bütün online oyunlar içinde en çok harcama gerektiren oyun bu. Premium hesapsız tank kasmak hemen hemen imkansız. Premium hesabınız olsa bile, kredi biriktirmek, premium tankınız yoksa çok çok zor. Tanklarınızın girdiği savaşları bile, ne yapıp etmişler size minimum getiriyi sağlayacak şekilde ayarlamışlar. Öyleki bir savaştan + krediyle çıkmak bile sorun olabiliyor, premium tanklara ayrıcalık fazlaca göze çarpıyor. Premium tank her zaman üstlerde yer bulduğu grupta yer alıyor, aynı demage miktarını vermiş olsalar bile pre tankın aldığı kredi normal tanka göre çok daha fazla. pre tank almakla yada premium hesap açmakla harcamalarınız kesinlikle bitmiyor çünkü pre tankın experimentini dönüştürmek için oldukca yüklü altın alımları yapmanız gerekiyor. oyunun tekdüzeliği, zamanla hep aynı şeyleri tekrarlayıp durmanın sıkıcılığı ve nicklerin yani oyuncunun yükseltilmeyip, tankların ön planda olması gibi sıkıntılları da eklediğimizde yeni başlayacak arkadaşlara buradan bu uyarıları yapmayı uygun buldum. Bu başlığı açıyorum ve arasıra güncelliyeceğim ki başlayacak kardeşlerimize bir uyarımız bir faydamız olsun, herkes de neyle karşılaşacağını bilsin. Hoşcakalın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi btyosa -- 29 Nisan 2012; 1:54:07 >

• Klana gir, yer ele geçirin, gold gelsin.
  • Cevap veriyorum Hayır

KV5 (7500gold) ve 1 aylık Premium Hesap (2500gold) ile istenilen Tier 10'a ve aynı ülkeden Tier 9 Medium'a çıkılır .

Sonrasında da Pre almadan Klan savaşlarına girilebilinir başkada Premium Hesap alınmaz (Kasılıcak başka tank yoksa).

Oynaması bedava bir oyun .Ön ödemeli online oyunlar ile karıştırmamak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mczaga -- 29 Nisan 2012; 3:23:07 >
  • Valla ne yalan söyleyim bende oyuna yeni başladım burayada dolayısıyla. Aşağı yukarı mesela iki 10 derece tanka ulaşmak için ne kadar para gider ben şimdi bir t-14 aldım 1 hafta da pre aldım nereye kadar yükselirim bunlarla işte desen günde 2 yada 3 saat oturuyorum başına
  • kv-5 dediğin 60 tl yi geçiyo yav az parada değil . şu klana girince altın demişsiniz ama o nasılki ????? kaç altın gelir mesela günde bilen varmı yani en az kaç altın gelir günde ?
  • bende bundan önce birçok online oyun oynadım ama bana göre en az para harcanan oyun world of tanks.neden diycek olursan diger online oyunlarda server yogunlundan dolayı rahat girebilmek için her zaman premium olması sart karekteriniz en üst seviye bile olsa bu gerekli.ondan sonra itemler ve bilimum ıvır zıvır için gold,cash benzeri şeylerde alınıyor.ama wot da böyle bir olay yok pre tankını ve preyi al kasmak istedigin tier 10 tank kas daha sonrası için bir harcama yapmana gerek yok.aslında presiz bile ex iyi mac cıkarırsan kasılabilir tier 10.ve sonrasında zaten zırh,top için gold vermıyoruz.gold mermi olayı var ama onu pek fazla kullananda gormedım acıkcası.clan maclarında kullanan olabilir orayı bilemiycem.
  • @sylar
    bahsettigin server a giriş sadece ko da olan birşer bütün online oyunlara bulaşmışlığım var başka hiç birinde giriş sorunu olmadı ve hiç birinde premium almadım veya başka ücretli şeyler

@mczaga
    hayır demişsin ama oyuna para vermenin hesabını yapmışsın burda bahsedilen para vermeden oynanmadığı ve senin dediğinde arkadaşı haklı çıkarıyor

@Hasikomen
    clana gir toprak al altın gelsin demişsin biraz komik olmuş çünkü toprak almak kolay değil ve o seviyedeki bi clana girmek için zaten t10 olması gerekiyor. tier10 açana kadar da para vermiş oluyorsun oyuna. presiz t10 açan arkadaşlarda var ki biri benim arkadaşım, ikimiz karşılıklı kel kalma yolundayız

@eminmetehan
    +1

onun dışında wot gerçekten parasız oynancak bir oyun değil, bol bol boş vakit olsa dahi insanı gerçekten çıldırtacak kadar sıkıyor deneyim ve para gelmemesi. ben uzun zaman pre almadan oynadım tiger 2 ye geldim delirdim, rus kastım is4 te herşeyi açıp is7 kasmaya gelince iş çıldırdım ve pre aldım. her yönüyle diyebilirim ki bu oyunu parasız oynamak için çelik sinirlere ihtiyaç var. tek avantajı çok pahalı değil pre tank alınmasa bile premium hesapta para getiriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALkeNDoS -- 29 Nisan 2012; 4:46:01 >

• ALkeNDoS @ hayır dedim hala da hayır diyorum Presiz Tier 10 alan var çünkü.üstte yazdığım klan savaşlarına en rahat girebilicek pozisyona nasıl gelinir onu tarif ettim gerisi oyunculuğa bakar anlayana...tabiki para vereceksin bedava kısmı belli bir seviyeden sonra

eminmetehan @wowu örnek verme ben 4 yıl oynadım satmadımda şu an giremiyorum üyeliğime oyunda neden para ödemedim bilmem WoT ile arasındaki farkı anlayabildinmi fark olarak.

http://eu.battle.net/wow/en/character/twisting-nether/Samana/achievement#81

Ben Tier 10 yaptım klan savaşlarına girebiliyorum oyundaki en üst aktivite oyunun çoğusunun amacı ve parada ödemek zorunda değilim gerek te yok .Mecbur değilim.Fanboyluk polemik ben bunlardan anlamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mczaga -- 29 Nisan 2012; 5:31:32 >

• senin hesabın pre tank ve pre hesapla yanlız, o şekilde t10 alıp girmekte sorun yok zaten biz diyoruzki para vermeden o duruma gelinmez anlamakta zorlanıyosun galiba, anlaşılan sende hiç presiz kasmamışsın oyunculuklada alakası yok gelen deneyim belli. zaten tek başına bi oyun kazanılmaz takımında önemli takım çökünce yenilirsen ve premium yoksa bittiğin andır.
  • ben yazdıktan sonra msjını değiştirmen anlamış olduğunu gösteriyor, sonuçta para vermeye geliyor iş. tabiki para vermeden alınır t10 fakat önceki yazımda söylediğim gibi çelik sinir istiyor buna da birçok kişinin dayanamayacağına eminim, ben dayanamadım pre aldım yanlışta anlaşılmasın buna karşı değilim sadece bu oyun piyasadaki birçok oyundan daha fazla pre gerektiriyor.
  • bunu yazcağını tahmin etmiştim senin gibileri böyle haklı hissettirmemek adına mesajlarım alt alta olsa bile değiştirmicem artık.

ben çoktan anladım da sen anlayamadığından oraya da yazayım dedim ki anlama kıtlığı devam ettiğini yukarıdaki mesajınla doğruluyorsun.
    neyse konu sapmaması için fazla deşmiyorum.

Konuya dönücek olursak; Mantıken T10'u parasız alabiliyormusun alamıyormusun ben ona değindim.Yukarıda ilk mesajdaki "Free XP" haricinde tüm harcamaları onayladım ve bunları Para tuzağı olarak görmedimi belirttim zaman kazandırdığı için az paran vardır sadece pre hesap alırsın gene kasarsın oyunculuğun iyi ise güzel bir klana girer oradaki yardımlar ile yine pre tankını garajına çekersin anlayana...Tekrar yazıyorum yukarıdaki mesajımda da yazmıştım
    Hem Para Hemde Zamanınız yok ve yinede herşeyi istiyorsanız yok öle bi olay.Her keseye hitap ediyor oyun bunları yazıyorum bildiğimden yazıyorum Fanboylukdan değil bunlar bilgi bilgi Trollemicen ilk bi okucan anlıcan şöyle bir tanıcan yada ilk önce Adam olacan.

• quote:

Orijinalden alıntı: mczaga

quote:

Orijinalden alıntı: eminmetehan

ALkeNDoS uğraşmaya deymez mesaj sayısından konuşmayı seven bir arkadaşımız olduğu belli oluyor. Oyunuda çok sevmiş anlat anlat bitiremez iyi yönlerini biri karşı çıktımıda anlama kıtlığı olur onda!!! Biz vurgulamak istediğimiz noktaları vurguladık bu konuyu baştan sona okuyan biri neyin ne olduğunu çok rahat anlayacaktır beleş oyun beleş oyun demek 60 euroları yok etmez herkese iyi sabahlar...

Son mesajını görmezden geliyorum çünkü doğru amaç gütmeyen karşı tarafı gereksiz yere kışkırtmak için yazılmış bir fanboy cümlesi!!!

sevdiğim oyuna 60Eu bir kerelik neden vermiyeyim hem okadar bile olmasına gerek yok 10eu bile yetiyor amacıma ulaşmaya .Sonrasında bana bedavaya bile gelebiliyor

Bu sistemden daha iyi bir sistem göster tüm yazdıklarımı silicem.

Hiç kalite/fiyat oranı diye birşey duydunmu? Benim gibi elektronik aşıkları çok iyi bilir ve en pahalıyı değil kalite/fiyat oranı en iyi ürünlerin peşinde koşarlar. Aynı şey oyunlar içinde geçerlidir bir oyuna 60euro verirsin bir oyuna 100euro. 60 euroluk oyun en iyisi diye birşey diyemezsin kalite/fiyat oranı wotun yerlerde üstte onu anlattım ama umrunda olmadı eminim bu konuyu okuyan çoğu kişinin umrunda olacak çünkü önemli olan ''beleşe'' (aslında 60eurodur) oynaman değil daha çok keyifi almandır. O kadar mesajta anlattıklarımdan daha fazla anlatmamı istiyorsan kusura bakma anlatamam benim için gerçekten kalite/fiyat oranı çok düşük bir oyun ve 60euroyu hak etmiyor başkası için eder alır ama herkese tavsiyem pre falan almadan önce en azından bir tier6-7 yapın iyice oyunu deneyin sonradan pişman olmayın. Seninle daha fazla tartışmanın bir faydasını görmüyorum ki vurgulamak istediğimiz şeyleri yeterince vurguladık bundan sonrası sadece anlamsız kelimelerden ibaret olacaktır iyi sabahlar...

10 euroya katılmıyorum çünkü en çok övülen MM olan kv ile yaptığım max kar 20-25k dır pre ile 30-38k olur ama kv5 ile arkadaş 110k kar etmiş o zaman hesabını yap 6m olan tier 10 masrafını hangi tank ile daha rahat çıkartırsın 50 euro tanka vermiyeyim diye ne kadar zamanını çarçur edersin ard arda aynı tanklarla oynayarak. Dur ya ben senin için yapayim kv max karı baz alalım 38k(Pre ile benim yaptığım 25k+12,5k ile 38k olacaktır) bir de arkadaşın yaptığı karı 110k sürekli max kar yaptıklarını düşünürsek (Max karı daha yüksek olanın ortalama karıda yüksektir tabiki) 6mnu kazanmaları kv 157 oyun kv5 54 bu mudur yani olay??? (Max karı baz aldığımızdan oyun sayısı bir hayli düşük çıktı ortalama karı baz aldığımızda oyun sayısı katlanarak artacaktır. Aradaki kat sayının ise çok fazla değişeceğini düşünmüyorum) Premium ile hala kat kat daha fazla oyun oynamak didinmekmidir oyunun zevki 10euroda yeter diyorsun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eminmetehan -- 29 Nisan 2012; 7:04:06 >

• benim anlamadığım niye gold alıp dönüştürüyorsun dönüştürme arkadaşım ben premiumsuz kastım sürekli t34 geldikten sonra işlerim biraz düzelti 3 tane top tier tankı alamadım o kadar ben premiumsuz GwTypE açtim 5 ayımı aldi girdim zevkine oynadım çıktım bazen sadece 2xleri alip çıktım bu kadar siz bunu knight vs ile kariştirmayın 1 tane tier9 yada 10 varsa bir clana girip clan savaşları tecrübesi kazanın zaten sonrası kendiliğinden gelir ufak fark şu millet 15bin maçta 10milyon exp kasarken sen 6milyonda kalirsin o kadar ben parasız oynuyorum bundan zevkte aliyorum ama siz illa gold mühimmat teçhizatlı oynucam diyorsanız o zaman bu oyun para tuzağı bırakın zaten size uygun değil zevk için oynayın
  • Oyun gerçekten güzel bazı saçmalıklarıda var ama bu premium cart curt çok pahalı ama pahalı olmasının sebebi vergi cart curt yoksa adamlar 15 dolara alıyor bizim aldıklarımızı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xaxa789

Oyun gerçekten güzel bazı saçmalıklarıda var ama bu premium cart curt çok pahalı ama pahalı olmasının sebebi vergi cart curt yoksa adamlar 15 dolara alıyor bizim aldıklarımızı.

Hocam knightta bi pre 50-60 arası düşün. Bu oyunda 25 lira civarı knight gibi bir oyuna göre ucuz.
  • Oyun malesef gold üstüne kurulu. Premiumunuz yoksa 5 kat fazla zaman harcamanız gerekiyor. Oyunda geliri öyle bir ayarlamışlarki tier9 ve üstü tanklarda permium varsa kar, yoksa zarar ediyorsunuz. Gerçi bu yine de eşitliği bozmuyor, daha fazla uğraşarak istediğiniz yere gelebiliyorsunuz fakat altın mermi, kit, garage ve barracks slotu kesinlikle sizi gold alanlara karşı geride bırakıyor. Şu anda IS-7, Object-212 ve Ferdinand açık fakat hiçbirini alacak param yok. KV ile girip Löwe, KV-5 ve Type-59 gibi tankların maskarası olmak da moralimi bozuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeM-Tr

Oyun malesef gold üstüne kurulu. Premiumunuz yoksa 5 kat fazla zaman harcamanız gerekiyor. Oyunda geliri öyle bir ayarlamışlarki tier9 ve üstü tanklarda permium varsa kar, yoksa zarar ediyorsunuz. Gerçi bu yine de eşitliği bozmuyor, daha fazla uğraşarak istediğiniz yere gelebiliyorsunuz fakat altın mermi, kit, garage ve barracks slotu kesinlikle sizi gold alanlara karşı geride bırakıyor. Şu anda IS-7, Object-212 ve Ferdinand açık fakat hiçbirini alacak param yok. KV ile girip Löwe, KV-5 ve Type-59 gibi tankların maskarası olmak da moralimi bozuyor.

herşey oyunculuğa bakıyor t10la presiz zarar etmezsin ben pre olursa hediye gelenler olunca t10 para kasıyordum eskiden oynayanlara bir güzellik yapıp t34 verdiler kvden bende kurtuldum ama lütfen abartmayın siz bu oyunu zevk için oynarsanız ms de aynı kv de aynı

• Oyun tamamen para üzerine kurulu diyemeyiz ama para yatırılmadan yapılamayacak şeyler var. Yatırmak çoğu şeye artı olanaklar sağlıyor. Özellikle üst seviyelerde iseniz mutlaka belli bir miktar yatırmak şart gibi görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hasikomen

Klana gir, yer ele geçirin, gold gelsin.

Ama şuan klan savaşları saat 2 de başlıyor. 4'e kadar. Ancak bazı kişiler içinde bulunduğu değişik durumlar sebebiyle klan savaşları yapamayabiliyorlar. (us serveri)
  • beyler illaki para verip kasanın hızlı kasması normal bu adamlar bu oyunu babalarının hayrına yapmıyorlar illaki para kazanmak şart

ama premium almadan tier 10 kasılır zahmetli bi yol ama kasanları da biliyorum.
    bu oyunda 3 şekilde tier 10 kasılır
    1.premiumu al fazla kasmadan gir savaşlara 1-2 kill yap yapabilirsen keyfine bak.alırsın
    2.premium alma ama iyi oyuncu ol girdigin her savastan 4-5 kill yap ve ölme.alırsın.
    3.premium alma kv,stug3,pz4 gibi tanklarla para topla o parayı topladıktan sonra yuksek tier tankını finanse et devam et. alırsın.

para konusunda durumun varsa ve oyundan zevk alıyorsan verirsin ama derse bu oyuna para verilmez istemem başka oyunda oynuyabilirsin
    bu şuna benziyor bilardoya gidiyorsun bi taraf bedava ıstakalar kotu toplar kırık masa yırtık diger taraf herşey iyi ama saati 10 lira ikisinde de bilardo oynayabilirsin seçmek senin secimin.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.