Şimdi Ara

World of Tanks Taktik Paylaşımı [ANA KONU] (530. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
67.019
Cevap
120
Favori
2.438.406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 528529530531532
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ali abi arkandayım bu sabah bende aldım T95i ama biraz pahalıya patladı.. AMX40 ve T50 yi sattım.. Zaten T50-2 yi alacaktım bahanede oldu

World of Tanks Taktik Paylaşımı [ANA KONU]
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilal98

quote:

Orijinalden alıntı: DigitalCombat

quote:

Orijinalden alıntı: Ocean Mist

Oyun nasıl Tr olacak, beyler bi yardımcı olun ya, nasıl bir oyun forumu burası böyle?

buyur buradan şeçeceksin

bende de var ama bu kadar dıl yok 7 tane dıl var bır turkce oynayamadım gıttı

NA server'da oynuyorsun sanırım.
  • beyler fransız tanklarındaki şarjör kapasitesinden dolayı aklıma geldi
    fransızlara spg gelecekmi gelirse onlarada belli bi tierden sonra şarjörlü spg olurmu
    kundağı motorlu obüs diye baktım nette bazılarında şarjör kapasitesi varmış ama fransızlarda varmı bilmiyorum olursa herkez artık spg alır bam bam bam bam .........

company of heroes de hummel ve diğer abd ingiliz spg si şarjörlü atıyordu seri ordan aklıma geldi ama oyun sonuçta gerçeğini görmedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sokrates099 -- 23 Ocak 2012; 0:26:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sokrates099

beyler fransız tanklarındaki şarjör kapasitesinden dolayı aklıma geldi
    fransızlara spg gelecekmi gelirse onlarada belli bi tierden sonra şarjörlü spg olurmu
    kundağı motorlu obüs diye baktım nette bazılarında şarjör kapasitesi varmış ama fransızlarda varmı bilmiyorum olursa herkez artık spg alır bam bam bam bam .........

company of heroes de hummel ve diğer abd ingiliz spg si şarjörlü atıyordu seri ordan aklıma geldi ama oyun sonuçta gerçeğini görmedim

O dediğin zor gibi, bir takımda 3-4 tane o şekilde arty olduğunu varsayarsak o bombardımandan sağ çıkan olmaz, eklemezler diye düşünüyorum.
    Ama fransız TD'lerine böyle bir sistem gelirse onları kasmak isterim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilal98
    E100 COK EZO BIR TANK OZELLIKLE TURRETI ARKADAN BIR GUMLUYOM T44 LE 91 83 ....... OYLE OYLE PATLIYOR

Seninki buna benzemiş birazcık.
  • Arkadaşlar SU-152 ile yaptığım iki tane maçın replay'ini upload ettim. Tamam belki sizinkiler kadar iyi değiller ki zaten iyi para veya expte kazanamadım. Sadece bu "soba borusu" topla ne kadar şanslı olduğumu göstermek istedim. Yani bazen 150 metredeki adamı ıskalarken 600 metredeki adamı vurmak kadar garip bir şey yoktur. Hele ki böyle 500+ metreden adam vurduğunuz zaman müthiş bi sevinç patlaması oluyor içinizde. (evillol) şeklinde gülüyorum öyle olunca. Şunun yüklemesi 10 saniye falan olsa bu topu kullanırım sürekli ama 15 saniye çok fazla geldiği için yeni topu açıcam yarın.

http://hotfile.com/dl/143261282/7abf828/Desktop.rar.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: pausanias

quote:

Orijinalden alıntı: kerrjo1

@ pausanias

bl9s iyidir. Betada isu oynarken bl10 kasmaktan sıkılıp exp birikince öncelikle onu açmıştım. Epey keyifliydi, seri atış hızı bl9dan daha iyi isabet oranı daha iyi aiming time vs.

Tavsiye ederim. Fakat bl10 evet isuya en çok yakışan top odur.

ISU-152 zaten zor tank.
    düşman tarafından tespit edildinmi isabet aldığın taktirde mutlaka hasar alıyorsun.
    bu yüzden BL-10 un hasar avantajını kullanmak bana daha mantıklı geliyor.
    Zira ISU-152 ile hayatta kalmak kolay değil bu yüzden ne kadar hasar verebılırsen o kadar iyi diye düşünerekten BL-10 a geçtim.

ISU'da BL-9'u randomlarda tecrübe ettin mi? Açıkçası merak ediyorum, pratik bir yorumun var mı BL-9 avantajları ile ilgili? Atış oranı, aim hızı, isabet oranı gibi yönlerden iyi gözüküyor.

Kasalım bakalım şu BL-9'u.. ISU'yu geri aldım garaja. Hem elit olur durur bir köşede.. Bu arada taret şekli ve tank gövde tasarımını baz alırsak BL-10'un en yakışacağı sovyet heavysi IS-7 gibime geliyor. IS-4'ün tasarımında kötü gözükür BL-10..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RASEINIAI -- 23 Ocak 2012; 10:41:30 >
  • Yeni başlamış ve ilk kez tank alıcaklar için T2 Medium Tank yada Bt-2 yi öneririm
  • quote:

Orijinalden alıntı: 07kubi07

Yeni başlamış ve ilk kez tank alıcaklar için T2 Medium Tank yada Bt-2 yi öneririm

Tier 2 tankları iyi olan değilde geleceğe yönelik tank alırlarsa daha iyi olur. Tamam BT-2 yi aldın A-20, T-54'e kadar gittin. Sonra ne olacak? Büyük ihtimal Tier5'e gelene kadar T44'e gelene kadar sıkılacak. Mediumlar öyle bir tankkı ne zırh var nede Heavy'lerde ki kadar iyi top. Yeni başlayanlara medium tavsiye etmiyorum. Alman veya Rus heavy'si gitsinler yada TD.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desiremusic -- 23 Ocak 2012; 10:37:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fornicras.

quote:

Yeni başlamış ve ilk kez tank alıcaklar için T2 Medium Tank yada Bt-2 yi öneririm

Tier 2 tankları iyi olan değilde geleceğe yönelik tank alırlarsa daha iyi olur. Tamam BT-2 yi aldın A-20, T-54'e kadar gittin. Sonra ne olacak? Büyük ihtimal Tier5'e gelene kadar T44'e gelene kadar sıkılacak. Mediumlar öyle bir tankkı ne zırh var nede Heavy'lerde ki kadar iyi top. Yeni başlayanlara medium tavsiye etmiyorum. Alman veya Rus heavy'si gitsinler yada TD.

Zaten mantık olarak hangi ırkın heavysini kasarsanız kasın o ırkın medium ağacındaki top, tüfek, motor bunları da açmış oluyorsunuz. Dolayısı ile medium ağacını sonra kassanız da hazır olarak motor, top açılmış oluyor heavy kastığınız için.
  • Arkadaşlar oyun az önce bir küçük bir güncelleme yaptı ve versiyon 7.1b oldu. Nedir bu tam olarak?
  • Arkadaşlar EU serverına geçiş yaptım.Daha doğrusu sıfırdan eu serverına başladım amerikada canım sıkılmıştı yanlış yoldan gitmiştim şimdi amerikan heavylerine yönelcem.
  • quote:

quote:

PzKpfw II den başlayıp gitmeme ne dersin iyi gibi görünüyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: xaxa789

Arkadaşlar EU serverına geçiş yaptım.Daha doğrusu sıfırdan eu serverına başladım amerikada canım sıkılmıştı yanlış yoldan gitmiştim şimdi amerikan heavylerine yönelcem.

Amerikan Heavy'leri mi?

@07kubi07

O ağaçta PzKpFw 3/4 gibi lanet bir tank, oradan gideceğine PzKpFw 4'ün olduğu taraftan gitmek daha iyi. Panzer 2'nin olduğu ağaçta bi tier 4 tankı iyi. PzKpFw III yani.
  • quote:

quote:

quote:

PzKpfw II den başlayıp gitmeme ne dersin iyi gibi görünüyo

rus t 26 dan kaptir is7 e kadar hic durma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PhuL -- 23 Ocak 2012; 12:13:31 >
  • İngliz Tortoise tankını çok güzel buldum. Çıksada piyasaya sürsek. Birde feci şekilde İngiliztanklarının gelmesini istiyorum. Çünkü Tankların nerdeyse tamamı ikinci dünya savaşının has tankları. Stug 3 ile cromwell comet ve crusader avlamak istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MerkavaV

quote:

quote:

@ pausanias

bl9s iyidir. Betada isu oynarken bl10 kasmaktan sıkılıp exp birikince öncelikle onu açmıştım. Epey keyifliydi, seri atış hızı bl9dan daha iyi isabet oranı daha iyi aiming time vs.

ISU-152 zaten zor tank.
    düşman tarafından tespit edildinmi isabet aldığın taktirde mutlaka hasar alıyorsun.
    Zira ISU-152 ile hayatta kalmak kolay değil bu yüzden ne kadar hasar verebılırsen o kadar iyi diye düşünerekten BL-10 a geçtim.

ISU'da BL-9'u randomlarda tecrübe ettin mi? Açıkçası merak ediyorum, pratik bir yorumun var mı BL-9 avantajları ile ilgili? Atış oranı, aim hızı, isabet oranı gibi yönlerden iyi gözüküyor.

Kasalım bakalım şu BL-9'u.. ISU'yu geri aldım garaja. Hem elit olur durur bir köşede.. Bu arada taret şekli ve tank gövde tasarımını baz alırsak BL-10'un en yakışacağı sovyet heavysi IS-7 gibime geliyor. IS-4'ün tasarımında kötü gözükür BL-10..

Merko:

Sana özetle şötle açıkliim.

oyun başladığında bır baska TD olarak 704 vardı ıkımızde aynı yere gıttık onda BL-10 bende BL-9s vardı
    acılan dusmana ben 2 attım 350+400 gıbı bır hasar verdım
    o acılan dıger dusmana bır attı 700-800 vurdu.
    Yani özetle BL-10 bir atana kadar BL-9s 2 atıyor bazen 2 atısta BL-10 un verdıgı hasarı veremeyebılıyor.
    e t10 t9 tanklarda BL-10 un delme ustunlugu daha fazla halıyle.

Ben BL-10 un delme avatajını ve psikololik baskını kullanarak tekrardan geri taktım ISU-152 ye
    ki cogu zaman bir tankı bir atıstan sonra oyundan dusurdugum ve bır koseye sıkıstırdıgım oldu BL-10 ile.

Bence t8 bir TD de X seviye gir hayvani top olması çok büyük avantaj.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: xaxa789

Arkadaşlar EU serverına geçiş yaptım.Daha doğrusu sıfırdan eu serverına başladım amerikada canım sıkılmıştı yanlış yoldan gitmiştim şimdi amerikan heavylerine yönelcem.

Amerikan Heavy'leri mi?

@07kubi07

O ağaçta PzKpFw 3/4 gibi lanet bir tank, oradan gideceğine PzKpFw 4'ün olduğu taraftan gitmek daha iyi. Panzer 2'nin olduğu ağaçta bi tier 4 tankı iyi. PzKpFw III yani.

Neden ki ya ? O kadar kötümü amerikan heavyleri ? onlar olmassa Rus heavyden gidicem kv-3 is is3 alman gitmem daha.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

@ pausanias

ISU-152 zaten zor tank.

Merko:

oyun başladığında bır baska TD olarak 704 vardı ıkımızde aynı yere gıttık onda BL-10 bende BL-9s vardı
    Yani özetle BL-10 bir atana kadar BL-9s 2 atıyor bazen 2 atısta BL-10 un verdıgı hasarı veremeyebılıyor.

Ben BL-10 un delme avatajını ve psikololik baskını kullanarak tekrardan geri taktım ISU-152 ye
    ki cogu zaman bir tankı bir atıstan sonra oyundan dusurdugum ve bır koseye sıkıstırdıgım oldu BL-10 ile.

Rusların çok büyük avantajı var zaten top konusunda. S-51'de bile tier 8 top vardı yanılmıyorsam.

@xaxa789

Ya oynayan kişi göre dedişir ama bi E-100'le T30 karşı karşıya gelemez. Bence bu büyük haksızlık. Tier 10'sun ama tier 5 bile zırhını çok rahat deliyor. Çok utanç verici bir şey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desiremusic -- 23 Ocak 2012; 12:51:56 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

@ pausanias

ISU-152 zaten zor tank.

Merko:

Anladım.. BL-10'un bayıltıcı hasarı yadsınamaz bir gerçek. Fakat BL-9 iyi atış oranı, aim ve isabet oranları ile yine de etkili gibi gözüküyor. Fakat bir BL-10 yapmaz tabiki. Bence ISU'ya kazandıracağı en büyük avantaj hızlı atış oranı track yaparak düşmanın arkanıza geçmesini önleyecektir diye düşünüyorum. Bu arada kaç mermi alıyordu BL-9 takılıyken ISU? BL-10'da 20 mermi alıyo maksimum..
  • 
Sayfa: önceki 528529530531532
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.