Şimdi Ara

World of Tanks Taktik Paylaşımı [ANA KONU] (449. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
67.019
Cevap
120
Favori
2.438.404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 447448449450451
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Leaderjack

quote:

Orijinalden alıntı: WinteR

Tiger'a yardım mı açılsın, yeniden dizayn filan mı etsinler, metal tabut şeklinde, eğim yok, kullandığı toplar belli. Tier sıramasında da bence adil, T29 full'lemek yorucu, is'in isabeti kötü, Tiger'in da paralelinde dezavantajları mevcut. Benim gözümde amerikan T34 ve KV'nin yerleri yarım tier farklıdır. Bir sıkıntım son güncelleme ile gelen boş delinen IS3ler, kullandığım IS3 sol sürücü yeri üsütünen ciddi bir delik aldı ama hp düşmedi, bende başka bir IS3'ü arka varillerinin altında deldim onda da bişey yok, IS3ler kayırılıyor :)

gecen bende e100 ile ıs-3 motor kısmına vurdum varillerin tam altından adamda %38 can vardı hp gitmedi olan benim mermiye oldu ama kocaman bir delik mevcutt vurdugum yerde

bu bana is3 te değil biçok tankta oluyor hem benim başıma geliyor hemde ben deliyorum ama hasar almıyor bug gibi

• bugun canım sıkıldı 40m para kastım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alparse

bugun canım sıkıldı 40m para kastım

Ooooo helal, sen de ilerletmişin rötuşlama işini Benim amacım Type59 reklamıydı.. Sen şimdi kalkıp Löwe'nin reklamını mı yapıyon? Yaw ben de hep laf sokacak birşeyler buluyorum ne iş bu Alpar? Ama iki 4 rakamının arası biraz açık olmuş, gerçekçi gözükmüyo bir uzman gözü ile bakınca...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RASEINIAI -- 28 Aralık 2011; 13:39:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: miharbi00

t-28 candır ya zis-4 topunu aç öldürmenin keyfine bak.

çok haklıymışsın. aldığım ilk oyunda TOP GUN çektim.. Bi de gold ile modül kasarsan ballı lokma tatlısı olur herhalde..
  • quote:

Orijinalden alıntı: MerkavaV

quote:

Orijinalden alıntı: Alparse

bugun canım sıkıldı 40m para kastım

Ooooo helal, sen de ilerletmişin rötuşlama işini Benim amacım Type59 reklamıydı.. Sen şimdi kalkıp Löwe'nin reklamını mı yapıyon? Yaw ben de hep laf sokacak birşeyler buluyorum ne iş bu Alpar? Ama iki 4 rakamının arası biraz açık olmuş, gerçekçi gözükmüyo bir uzman gözü ile bakınca...

kapatırız biraz ne olucak
  • Bu arada dün oyunda kayınbirader nickli bir arkadaşa rastladım. Yemin ederim gülmekten savaşamadım.

çimentokamil, mahoaga, darbelimatkap ve türevlerinden sonra yeni gözdem kayınbirader.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerrjo1

Bu arada dün oyunda kayınbirader nickli bir arkadaşa rastladım. Yemin ederim gülmekten savaşamadım.

çimentokamil, mahoaga, darbelimatkap ve türevlerinden sonra yeni gözdem kayınbirader.

fatihterim'i de unutma bu işin üstadıdır!
  • quote:

Görünen köy kılavuz istemez arkadaşlar. Adama önce tankı kas, bileğinin hakkı ile al ondan sonra yorum yap derler. Benim milletle alıp veremediğim bi durum yok. Sizlerle (RDR) barış anlaşması yapmışken beni tekrar üstünüze çekmeyin isterseniz!

Ayrıca komiğime giden fornicras arkadaşın StugIII ile Tiger görünce karşısında halay çekmesi. Utanmasa StugIII'ün poposunda Tiger toplarını sektiriyom diyecek. StugIII dediğin ne ki 350 hit pointlik kıymık!

Yav arkadaş konuş miyim diyorum ama illa açtıracan ağzımı. Ben betada oynadım Top Tier'lara kadar çıktım daha sonra yeni hesap açıp yeniden başladım sen neyin havasındasın? Ayrıca ben Tiger'la bire bir mi kapışıyorum dedim? Stug'ın topu gayet iyi zaten Tiger'ı daha rahat deliyorum diğerlerine nazaran dedim. Lafı kıçından anlıyorsan ben ne yapayım.

Daha fazla bir şey söyleme artık millet kavga çekmek zorunda değil illa tartışmak istiyorsan P.M. atarsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fornicras.

quote:

Görünen köy kılavuz istemez arkadaşlar. Adama önce tankı kas, bileğinin hakkı ile al ondan sonra yorum yap derler. Benim milletle alıp veremediğim bi durum yok. Sizlerle (RDR) barış anlaşması yapmışken beni tekrar üstünüze çekmeyin isterseniz!

Ayrıca komiğime giden fornicras arkadaşın StugIII ile Tiger görünce karşısında halay çekmesi. Utanmasa StugIII'ün poposunda Tiger toplarını sektiriyom diyecek. StugIII dediğin ne ki 350 hit pointlik kıymık!

Yav arkadaş konuş miyim diyorum ama illa açtıracan ağzımı. Ben betada oynadım Top Tier'lara kadar çıktım daha sonra yeni hesap açıp yeniden başladım sen neyin havasındasın? Ayrıca ben Tiger'la bire bir mi kapışıyorum dedim? Stug'ın topu gayet iyi zaten Tiger'ı daha rahat deliyorum diğerlerine nazaran dedim. Lafı kıçından anlıyorsan ben ne yapayım.

Daha fazla bir şey söyleme artık millet kavga çekmek zorunda değil illa tartışmak istiyorsan P.M. atarsın.

Ben de GAMADA OYNADIM.. Senin nerede ve hangi gezegende oynadığın beni ilgilendirmiyo doğal olarak. Ama rüyalar diyarında oynadığın şüphe götürmez bir gerçek... Seviyem de değilsin. O yüzden sen tier 10 kasmaya devam et ondan sonra gel karşıma... Ok? Şimdi sana cevap yazmakla uğraşamam bu mesajdan sonra.
  • quote:

@flak88

Guderian hoca kitabı "Bir askerin anıları"nda der ki "Hitler akılsızdı çünkü daha prototip aşamasında olan Tiger tankları Kursk savaşına yetişsin diye operasyonu 8 ay erteledi. Bu durum da Sovyetlerin derinlemesine savunma hatları kurmaları için gereken tüm zamanı sağladı... Yani aslında Tiger Kursk savaşından önce çıkmadı, aksine Tiger Kursk savaşını tam 8 ay uzattı. Hitler yeni bebeklerini bu savaşta denemek için can atıyordu...

Ayrıca Tiger'ın bu savaştaki başarısı 50-100 T-34 imha etmesi değil, birim üretim olarak T-34 çok seri bir şekilde üretiliyorken 1 Tiger tank üretimi süresince ortalama 30-40 arası T-34 üretimi yapılabiliyordu. Sonuç olarak Hitler Kursk'da kaybettiği bu sağlam tank donanmasını kesinlikle bir daha yerine getiremedi. Guderian'ın ve benim kastettiğim başarısızlık budur...

dostum o kitabı okumadım ama içeriğinde neler var tahmin edebilirim.evet doğrudur kursk tank savaşını almanlar tiger ları beklemeden girselerdi bence ruslar toparlayamazlardı.tiger da gelince bi de onlar girince savaşa bence moskovaya kadar geri çekilirdi ruslar ama bi generali unutmamak lazım jukov . adam tam bi pisikopatmış.çalıştığım hotelde rus turistler anlattı. adam dedi ona çok şey borçluyuz.rommel ile jukov dedi aynı kapasitede ikiside dahi dedi.

rus tankları sibiryada rahat bir şekilde üretilirken alman tankları hergün bombalar altında üretilmeye çalışıyorlardı.buna rağmen iyi üretilmiş ama .bence protitipi olna bir çok tank vardı bunlar üretime geçilmeden kaldı bu oyunda olanlar onlar.

rommel doğu cephesinde görev alsaydı bence o rus is ve kv tankları rommelin flak 88 lerine yem olurdu .ingiliz ve amerikan tankları tattı o 88 in tadını afrika cephesinde.rus tankları bana göre çok iyi değil. sadece almanları ezik göstermek için yapılmış bir olay.

alman tank tümenleri fransayı 10 günde fethetti. yani fransız tankları tam ezik olması lazım.ama gördüğüm kadarıyla fransız lobisi üstün galiba sarkozy hesabı
  • Evet Jukov ve Kruşçev bu iki general tam bir psikopattı. Gerçekten de Sovyetleri savunma planlarıyla o güne kadar durdurulamamış olan BLITZKRIEG'ı durdurup devamında da Nazi'leri mağlup ederek kurtardılar diyebiliriz. Tabi soğuk hava şartlarının Sovyetlere büyük bir avantaj sağladığı yadsınamaz bir gerçektir. Yoksa Fransa'nın başına gelen nihai son Sovyetlerin de başına gelebilirdi.

Hitler'in ise en başta Sovyet cephesini açması inanılmaz bir taktik hataydı. Molotov Ribbentrop paktı imzalandığında Hitler ve Stalin kol kolaydı.. Hatta Stalin Almanlar'ın işgale başladığı gün buna inanamamış, bir söylentiye göre Kremlindeki odasından 1 hafta boyunca dışarıya çıkmamış olayın şoku yüzünden. Hitler yine de Sovyet cephesindeki savaşı kazanırdı ama uzman generallerini kesinlikle dinlemedi, bunların en başında Blitkrieg doktrinlerinin kurucusu ve uygulayıcısı Guderian geliyor. Bu generali sonunda görevden aldı ama savaş bitimine yakın büyük hatasının farkına varıp tekrar göreve getirdi, hem de Genelkurmay Başkanı olarak ama iş işten geçmişti tabi.

Çöl Tilkisi'ne (Rommel) gelirsek en çok sevdiğim generallerden biridir. Keşke Hitler onu Sovyet Cephesi açıldığında Afrika Korps'un başına vereceğine, Operasyon Barbarossa'nın başına geçirseydi. Guderian'ın da katkısıyla şu an farklı bir tarih yaşıyor olabilirdik...

Fransa harekatına gelirsek 1940 yılında Fransa'nın elinde bugünlerde 7.1 sürümü ile oyuna eklenecek tankların bir çoğu yoktu. Örneğin heavy ağacında ARL44 denilen tier 6 heavy tankı savaşın sonuna doğru (1944) yılında üretilmiştir. 1940 yılında Fransa'nın elindeki tanklar görünüşte Alman tanklarından üstün gibi gözükse de aslında değildi. ARL44'ten itibaren tüm üst modeller savaş sonrasında üretildi.

Bu tanklara dikkat edersek Alman ve Sovyet melezi olduğunu rahatlıkla fark edebiliriz. Örneğin bu tankların gövde ve zırh modellemeleri Sovyet çizgisinde, iç donanım, motor ve elektronik aksamlar Alman teknolojisidir. Otomatik mermi yükleme fikri ise yanlış bilmiyorsam General Leclerc'in düşüncesiymiş...

Bu arada kaynak aldığım kitap yukarıdaki resimdedir. Çok iyi bir türkçe çeviri çalışması. Piyasada bulabilirseniz mükemmel bir kaynak. Guderian'ın taaa 1930'larda yaptıklarından ve Alman Zırhlı Tank tümenlerini kurup, Blitzkrieg doktrinlerini oluşturmasından savaşın sonuna kadar çok iyi bir anı&günlük kitabı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RASEINIAI -- 28 Aralık 2011; 14:56:21 >
  • Hitler cephe açma manyağı olduğu için kendi sonunu hazırladı.
  • Merkava ecuk daha az okuyucularına damage verirsen güzel olur. Yazının birini beyenmeyince otomotik Walltext yazan Fransız tankı gibi oluyon. Rencide etme yahu insanları . :
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kapitan_zur_See

Merkava ecuk daha az okuyucularına damage verirsen güzel olur. Yazının birini beyenmeyince otomotik Walltext yazan Fransız tankı gibi oluyon. Rencide etme yahu insanları . :

Ya valla ben de sonradan çok üzülüyorum ama kötü bir yapım var. Sanırım biraz tadilata almam gerekiyor kendimi :)
  • Elinin ayarı yok senin. Banada kayarsın üzülürüm diye mesajı bile korka korka yazıyom. "Senide biliyoz übernoob" felan diye giydirirsin diye tırsıyom.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kapitan_zur_See

Elinin ayarı yok senin. Banada kayarsın üzülürüm diye mesajı bile korka korka yazıyom. "Senide biliyoz übernoob" felan diye giydirirsin diye tırsıyom.

Yok gardaş ya o kadar da değil yani.. Üstelik sen her klanda bulunması gereken bir arkadaşsın. Klanın ÜberÇiçeği biricik bir numara oyuncususun..

Ben dönek gibi gel gitlerimde klandan her çıktığımda en çok senin ve kemal abinin klan savaşlarındaki sözlerinizi özlüyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: AurorAbeam

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kerrjo1

Valla hangi tierle oynarsam oynayayım tiger bonus round gibi geliyor bana. Ne atış hızı ne isabet ortalaması kağıt üzerinde üstün görünen bütün özellikleri savaş sırasında birer çöp yığınına dönüşüyor.

Karşıda Is ve Tıger gören bir wot oyuncusu farz edelim. Aha tiger gel avlayalım der, kalkıp ön ve taret zırhından sektirme olasılığı yüksek olan rus heavysini birincil target almaz.

Bu Is oynarken de böyleydi Vk3601 oynarken de böyleydi şimdi tier 9-10 oynadığımda mermim boşa gitmesin diye atmadığımdan değişti. Alt tarafı Tiger ne yapabilir ki ? Bir Is veya T29 değil o. Ismı yuzunden bu oyuna başlayanların ilk göz ağrısı olan bu tank kullanıldığında hâla ve hâla hayal kırıklığı yaratmaya devam ediyor..

Benim özetlemek istediğim nokta Tiger'ın gereksiz yere gözde büyütülmemesi... Hak ettiği şekilde ve konumda çünkü. Dik açılı zayıf bir zırhtan başka ne beklenebilir ki? Amerikan tankları da böyle değil mi? T34'ün stock topu ve 102 mm ön zırhı ile IS4'ün 140 mm ön zırhı ve stock bl9'u kıyaslayalım. T34 stock topu ile 1 kere bile IS4'ü delse helal derim, ama stock IS4 her atışında T34'ü fena paralar. Bu oyundaki dengeler gariptir.. Amerikan T34'ünün güçsüz dengelemesini bufflamayı başka türlü başaramayacaklarını gören WOT Developer'ları son çare olarak T34'ü heavy tier9 ağacından diskalifiye ederek yerine M103'ü getirerek çözecek izleyen aylarda...

Ayrıca Tiger ile oynamış biri olarak 1'e 1'de defalarca eş tier IS ve T29 aldığım oldu.. Hatta T29'u bir önceki sürümde kepçe kulaklarından Tiger ile vura vura ve kakıla kakıla güle güle aldığımı iyi hatırlarım, sonlara doğru gülmekten 1-2 atış ıskaladığım bile oldu ama ona rağmen T29'u hallettim..

Ağlamak istiyorum Sonunda bir amerikan destekçisi Ne olacak bizim halimiz. T30 bildiğin A4 kağıt ya. Elin cücük tankı leblebi atıyor, o leblebi önümden girip arkamdan çıkıyor yav Birde kafayı kullan derler; 290+ mm zırh olan yer sadece silahın başladığı yerde bulunan kalın dikdörtgen kısım o kadar. Onun kenarından, üstünden, maden ocağı gibi gözcü kulesinden rahatça deliyorlar.

Hatta öyle ki KV-3 kasarken karşıma t34 gelirken halay çekiyordum "oohhhh gelsin expler paralar" diye

ya sen onun önüne çıkarsan ne olcak bir anda %10 hp ile kalmak vs muhahhahah
  • Tiger tankının yeni yama ile çok dengeli bir tank olduğunu düşünüyorum. Ayrıca savaş dağılım değerinin 1 tier düşürülmesi de mantıklı olabilirdi. Zamanında rakibi tankların zırhları kalitesiz iken, tiger'da kullanılan zırh metallerinin çok daha hatasız ve kaliteli olduğunu duymuştum. Ayrıca tigerların top ve nişan sistemlerinin ne kadar üstün olduğu tartışılmaz. Bu açıdan bakınca Alman tanklarının keskin nişancı özelliği biraz daha ön plana çıkartılabilirmiş. Eski hali ile Tiger oynarken oldukça zorlandığımı hatırlıyorum, 40-45 derecelerde bile sektirme özelliği çok azdı. Son halini bilmiyorum.

Son yama ile IS7 gereğinden fazla güçlü oldu, niçin bu kadar ayarsızlar anlamıyorum. E100, büyük topu ile klan savaşlarında etkisiz duruma düştü. IS7 çok zayıf diye ağlayan arkadaşlar, nerf gelene kadar istatistiklerini düzeltip, random maçların tadını çıkartırlar artık.

Son yama genel olarak hoşuma gitti. Maça giriş süreleri oldukça hızlı, efekt ve grafikleri beğendim. Replay olayı güzel, fırsat buldukça zevkle oynuyorum.

Son indirimde bir adet t25 skoda premium tank aldım 750 altına, genel olarak hoş bir tank. Fakat bazen tier8'lerin olduğu maça düşmesi kötü oluyor. Manevra kabiliyeti bir mediuma göre az, ivmelenmesi orta, son hızı 60 fakat 45-50 anca yapıyor, topu Pz4 topunun biraz daha kötüsü ama iş yapıyor, 610 canı fena değil. Savaş sonu bol mermi sıkınca ve patlayınca toplam masrafı 3000 kredi, premium olmayan hesapla maksimum 33000 kazandım. Ram-2 ve bunun arasında kalmıştım ama sanırım Ram-2 daha iyi bir seçim olacaktı. Sizlerde var mı Ram-2, nasıl bir tank? Peki bu tanklara 1500 altın verilir mi, bence benim verdiğim gibi 750 altın bile verilmez. İyi bir oyunla KV,M4 sherman gibi tanklarla buna yakın para kazanabilirsiniz.

Peki bu ucuz premiumların ne avantajı olur? Şu olur premium tankınız örneğin alman medium ise, tüm alman medium tanklarınızın ekiplerini training yapmadan bu tanka koyarsınız, bu tankla hem para kasıp hem ekiplerinizi geliştirirsiniz, diğer normal tankınızla oynayacağınız zaman tekrar onları kendi tanklarına koyabilirsiniz. Eğitimle uğraşmanız gerekmez. Örneğin IS7 ekibinizi direk Churchill'e koyup, sonra işiniz bitince IS7'ye tekrar koyabilirsiniz. Eminim bunu çoğunuz bilmiyordunuz , aynı şeyi MAUS---->Löwe, E100---->Löwe ve diğerleri içinde yapabilirsiniz.

O zaman sizinle deneme aşamasındaki WOT Fizik videosunu paylaşayım;

Bu da gerçek tank fizikleri;

O zaman bir de Tiger tankları ile ilgili belgesel izleyelim;

• @Aerospace

Üstat premium olarak en iyi kazandıran tank için Type59 derim. Ortalamada Löwe'den daha çok kazandırıyor bence. Tabi senin dediğin tank elemanı yetiştirme ve transfer etme olayı malesef Çin ağacı olmadığı için imkansız.. Bu konuda en iyi eleman yetiştirme fabrikası Löwe herhalde

Gerçi ilerleyen güncellemelerde dehşet pre tanklar gelicek, baya renk olacak oyunda.. Duyduğuma göre JagdTiger'ın bile tier8 statüsünde presi olacakmış...
  • quote:

Evet Jukov ve Kruşçev bu iki general tam bir psikopattı. Gerçekten de Sovyetleri savunma planlarıyla o güne kadar durdurulamamış olan BLITZKRIEG'ı durdurup devamında da Nazi'leri mağlup ederek kurtardılar diyebiliriz. Tabi soğuk hava şartlarının Sovyetlere büyük bir avantaj sağladığı yadsınamaz bir gerçektir. Yoksa Fransa'nın başına gelen nihai son Sovyetlerin de başına gelebilirdi.

Hitler'in ise en başta Sovyet cephesini açması inanılmaz bir taktik hataydı. Molotov Ribbentrop paktı imzalandığında Hitler ve Stalin kol kolaydı.. Hatta Stalin Almanlar'ın işgale başladığı gün buna inanamamış, bir söylentiye göre Kremlindeki odasından 1 hafta boyunca dışarıya çıkmamış olayın şoku yüzünden. Hitler yine de Sovyet cephesindeki savaşı kazanırdı ama uzman generallerini kesinlikle dinlemedi, bunların en başında Blitkrieg doktrinlerinin kurucusu ve uygulayıcısı Guderian geliyor. Bu generali sonunda görevden aldı ama savaş bitimine yakın büyük hatasının farkına varıp tekrar göreve getirdi, hem de Genelkurmay Başkanı olarak ama iş işten geçmişti tabi.

Çöl Tilkisi'ne (Rommel) gelirsek en çok sevdiğim generallerden biridir. Keşke Hitler onu Sovyet Cephesi açıldığında Afrika Korps'un başına vereceğine, Operasyon Barbarossa'nın başına geçirseydi. Guderian'ın da katkısıyla şu an farklı bir tarih yaşıyor olabilirdik...

Fransa harekatına gelirsek 1940 yılında Fransa'nın elinde bugünlerde 7.1 sürümü ile oyuna eklenecek tankların bir çoğu yoktu. Örneğin heavy ağacında ARL44 denilen tier 6 heavy tankı savaşın sonuna doğru (1944) yılında üretilmiştir. 1940 yılında Fransa'nın elindeki tanklar görünüşte Alman tanklarından üstün gibi gözükse de aslında değildi. ARL44'ten itibaren tüm üst modeller savaş sonrasında üretildi.

Bu tanklara dikkat edersek Alman ve Sovyet melezi olduğunu rahatlıkla fark edebiliriz. Örneğin bu tankların gövde ve zırh modellemeleri Sovyet çizgisinde, iç donanım, motor ve elektronik aksamlar Alman teknolojisidir. Otomatik mermi yükleme fikri ise yanlış bilmiyorsam General Leclerc'in düşüncesiymiş...

Bu arada kaynak aldığım kitap yukarıdaki resimdedir. Çok iyi bir türkçe çeviri çalışması. Piyasada bulabilirseniz mükemmel bir kaynak. Guderian'ın taaa 1930'larda yaptıklarından ve Alman Zırhlı Tank tümenlerini kurup, Blitzkrieg doktrinlerini oluşturmasından savaşın sonuna kadar çok iyi bir anı&günlük kitabı..

2.dünya savaşı seviyorum diyen adam kastaş yayınlarını bilmiyorsa fasulyedir zaten :)
  • 
Sayfa: önceki 447448449450451
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.